Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: Кунчо   
Дата:   15-07-24 22:05

Здравейте, повреди ми се автофокуса на Nikkor 28-70 2,8. Не бях го ползвал 2-3 години и нещо спря да работи моторчето за фокуса. Къде да го дам за ремонт?

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   15-07-24 22:07

Цък


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: anastas   
Дата:   15-07-24 22:13

Отдавна не се подържа за ремонт от официялния сервиз.Моя през годините два пъти ходи до Амстердам на ремонт.Последният път виках неволята и сам го поправих.Стига да не е спрял напълно да се опитва да фокусира и само да запъва.Спре ли напълно незнам.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   15-07-24 22:31

Препоръчвам Ивелин Радев. Човекът е от Варна.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: Кунчо   
Дата:   15-07-24 22:59

Някакъв телефон?

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: quazimodo   
Дата:   16-07-24 06:53

Кунчо написа:

> Някакъв телефон?

https://www.service-ivanov.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: Stoychev   
Дата:   18-07-24 23:41

Ивелин Радев - 0878758237
Иван Иванов - 0899368462


И двамата са във Варна и са много добри. Поправяли са ми обективи и тела, с които в официалния сервиз на Nikon, не се справиха. Иван Иванов работи бързо, смени ми автофокусен мотор на обектив за един ден. Препоръчвам и двамата!

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: Hsathv   
Дата:   19-07-24 00:58

И какъв официален сервиз имат Никон в България? Те всичките от Профайлд нямат 10 човека барабар със секретарката и чистачката. Колко време имаше обява че търсят сервизен работник. Кой техник разбираш от работата си ще се навие да работи за някой на заплата, като може да работи сам?

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: ilcoin   
Дата:   19-07-24 10:55

Профайлд имат достъп до оригинални резервни части, сервизни ръководства и специализирани инструменти. Без тия трите не става, без значение колко си добър и колко си наясно.

Имам опит с ремонт на няколко камери от различен клас, та твърдя че имам поглед върху нещата на практика ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: asahi   
Дата:   19-07-24 12:15

Силата на големия сервиз е в системата, която стои зад него - софтуер, техническа документация, инструменти, части.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: Hsathv   
Дата:   19-07-24 12:17

Достъпът да оригинални резервни части не е проблем. Има всичко. Още повече ,че в много случаи доставката чрез трети страни е по-евтина. Сервизните ръководства са си платени и достъпът до тях също не е проблем. То така действат почти всички фирми. Относно специалното оборудване там нещата опират до финанси. Не е проблем да се купят но цената е солена и трудно ще се изплатят. Малко сервизи ги притежават, но поемат ремонта на техника реално от цял свят. Така е много по-изгодно за малките сервизи. Като цяло тази политика не е само при Никон, ами при почти всички фирми с подобна дейност.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: ilcoin   
Дата:   19-07-24 13:10

Прати ми моля линк към платените ръководства на никон и най-вече откъде поръчваш оригиналните части. Ти колко и какво си купил оттам? Не се заяждам, питам съвсем сериозно!


И пак остава въпросът със специализираното оборудване и инструменти. Което струва едни пари, правилно си забелязал ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: asahi   
Дата:   19-07-24 14:07

Към горното си мнение добавям обученията (service trainings) и обновяването на сервизната документация (service buletins).

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   19-07-24 17:43

Hsathv написа:

> И какъв официален сервиз имат
> Никон в България? Те всичките от
> Профайлд нямат 10 човека барабар
> със секретарката и чистачката.
> Колко време имаше обява че търсят
> сервизен работник. Кой техник
> разбираш от работата си ще се
> навие да работи за някой на
> заплата, като може да работи сам?

Мненията за Профайлд преди време бяха много добри.
Цък
Не знам как са нещата сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: Hsathv   
Дата:   19-07-24 19:30

Автор: ilcoin

Какво ти трябва?
Тука търси ли?

https://parts.nikonusa.com/


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Nikkor 28-70 2,8
Автор: ilcoin   
Дата:   22-07-24 09:22

Пробвал ли си да поръчаш нещо оттам? Даже и да шипват до КМБ (което ме съмнява силно, но да кажем че е така), остават другите части от уравнението. Без тях не става ...

Даже и в авто-ремонтите вече стана доволно сложно да се справиш без достъп до оригинален софтуер и сервизна информация (имам пряк опит в тази сфера), та какво остава за толкова сложна, тясно-специализирана и далеч не толкова масова техника.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »