Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на обектив
Автор: proudmerry   
Дата:   01-07-24 18:55

Здравейте,
Не съм наясно с обозначенията на два обектива.Трябва да купя за близък човек първия. Каква е разликата между:
Tamron 24-70mm f/2.8 II
и Tamron SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD G 2 ?
Ще се ползват на Nikon D7500.
Предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: ZENON   
Дата:   01-07-24 19:40

Идва ми като един и същ обектив това.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   01-07-24 20:39

По-добре ще е с линкове, иначе аз препоръчвам G2-ката.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Belshazzar   
Дата:   01-07-24 21:19

При търсене в Google на първия, навсякъде излиза втория. Явно наистина са един и същ обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   01-07-24 21:30

Искаш обектив, а пишеш за Тамрон [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: proudmerry   
Дата:   01-07-24 22:13

Човекът не вади пари, а се забавлява. Основно снима с Nikkor 80-200 2.8 ED и иска нещо по различно от китовия.
Благодаря на отзовалите се и пожелавам хубава седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: ник_п-в   
Дата:   01-07-24 23:34

Имам такъв обектив, не е лошо стъкло. Но за кроп Тамрон имат 17-50/2.8, който може би ще е по-функционален.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   02-07-24 08:40

Точно защото не вади пари, а иска да се забаелява и иска нещо по-различно от китовия, да си вземе примерно 50 или 85мм с 1.4 бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: ZENON   
Дата:   02-07-24 17:56

Mogila
дай му пари и ще те послуша.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: alex.d76   
Дата:   03-07-24 18:00

Не виждам какво против имате срещу Тамрон ... Фирмата работи здраво и обективите им от последните няколко години са просто супер за парите си!
Ще споделя само, че след опити с какви ли не обективи, сега имам само Тамрон-и, цели 5 на брой, и съм просто възхитен от съотношението цена/качество!
Новите обективи (в смисъл след 2017-та) са със защита от прах и влага не само на байонета, но и на всеки бутон и между ринговете за фокус и зуум. Отделно челната леща е с няколко вида покрития - не задържа вода, и много трудно остават отпечатъци от пръсти (освен ако тъкмо не си държал мазна баница в ръка де...)
А по повод въпроса на автора на темата - де факто това е един и същи обектив, като второто наименование е пълното според производителя, като G2 означава, че това е втората версия (подобрена спрямо първата откъм стабилизация, автофокус и пълна защита на обектива от прах, влага и т.н.)
Но за кроп - и аз мисля, че 17-50 ще е по-добре - по-евтин, по-лек, също прекрасен обектив (имал съм, затова си заставам зад думите!)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »