Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: Admin   
Дата:   12-10-22 10:17

Здравейте,

Фото Форум Фест 2022 в Златоград наближава.
https://photo-forum.net/fff2022

Традиционно пускаме тема, в която участници търсещи и предлагащи споделен транспорт може да се групират за пристигане на събитието от различни градове.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: did4eto_85   
Дата:   12-10-22 10:22

Аз съм от Пловдив, ще се радвам ако има някой, с който да пътувам, нямам превоз



Публикацията е редактирана (12-10-22 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: HiFidelity   
Дата:   12-10-22 11:31

Здравейте,
+ Една кола още.
Аз съм от Велико Търново. Засега имам места при мен.
Да пише някой ако има интерес. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: alotlikephotography   
Дата:   13-10-22 12:14

Аз съм от Варна, но родом съм от Горна Оряховица и мисля да се отбия да пренощувам там и четвъртък от там да пътувам. Та, може да сме заедно (дали с твоята или с моята кола, няма значение) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: Deckard   
Дата:   17-10-22 13:56

Привет, колеги!

Търся превоз към феста от и съответно до София. Пътните, естествено, ги делим!


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: Admin   
Дата:   18-10-22 10:50

Финалната програма.
https://photo-forum.net/fff2022


Участниците ще ви включим във Вайбър група и там също ще пишем за транспорт за групиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: virosh   
Дата:   18-10-22 17:20

Здравейте колеги!

Някой който да минава през Пловдив и да има едно място да вземе @did4eto_85?
Трябваше да пътува с мен, но аз нещо не се чувствам много добре днес и поради тази причина се все още не се знае дали ще идвам. Имам надежди че утре ще съм като нов, но ще го видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: abnorm   
Дата:   18-10-22 23:29

Малко бяха объркани датите в програмата за тази година...

Фото-Форум Фест 2022 [20-23 октомври]
Етнографски комплекс Златоград

Програма

20.10.2022 четвъртък
-------------------------
14:00-18:00 Акредитация и настаняване - рецепцията на хотела
16:00-17:00 лекция - "Пейзажът от въздух и земя - как да намерим необикновеното в обикновените неща?" - с Радослав Свирецов [rgsphot]. Той ще разкаже за своя опит при снимането на пейзажна фотография, за нещата, които го вдъхновяват, историите зад по-успешните му кадри, как подхожда в обработката, какви трудности е имал и как ги е решил.
17:10-18:00 лекция - "Фотографията като бизнес в Европа - особеностите на фотографска работа в Германия" - с Емилиян Френчев – [frenchev]. Той ще ви сподели своя опит за фотографска работа в Германия, намирането, общуването с клиенти и документация.
18:10-19:10 лекция - "Астрофотография" - с Иван Райчев – [sektor].
Заснемане на обект от дълбокия Космос от начало до край - подготовка, техника, снимане, обработка
19:20-20:00 лекция - "NFT - в търсене на истинския смисъл в полза на фотографията" -с Алекс.Петров [sas]. Той е част от екипа на Фото Форум и ще направи обзор на crypto технологиите, и тяхната перспектива в помощ на фотографите. Навлизащи crypto технологии във фотографията.
20:00-21:00 Вечеря - ресторанта на хотела
20:30 Откриване на Фото-Форум Фест 2022


21.10.2022 петък
-------------------------
06:30-08:00 практ.снимане - "Изгрев" с Радослав Свирецов [rgsphot]
Ще уточним локация за групово посещение и снимане. Лекторът от лекцията "Пейзажът от въздух и земя" ще бъде заедно с вас и ще ви помага със съвети и възможност за отговор на ваши въпроси. При интерес на място можем да обявим и други часове за снимане за любителите на ранните ставания или нощния фото лов.
08:30-10:00 Закуска - ресторанта на хотела
10:00-18:00 Фотографско студио оборудване със свободен достъп със съдействието на фирма Dynaphos.
Dynaphos ще акцентират върху мобилността и гъвкавостта на фотографското студио. Ще експериментираме със снимане с различни фонове. Практически занимания в студио за всеки желаещ.
Снимане на нашите модели в студиото.
10:00-10:50 лекция/дискусия - "Еротична фотография" - с Николай Иванов [instagram]
Лекторът ще представи свои кадри, начин на работа и полезни практики в заснемането на голо женско тяло.
По време на лекцията ще имате възможност да задавате въпроси относно еротичната фотография пряко или
непряко свързани с нея.
11:00-11:50 лекция - "Макрофотография и екстремна макро фотография" - с Цветан Ганев [ceclii]
Необходима техника, софтуер, подходи, подготовка на моделите.
12:00-12: лекция - "История на фотографската техника. Процеси за проявяване на филмови ленти и копиране на снимки" - със Здравко Деков [dekov]. Добре познатият Здравко Деков ще свали от витрината на своя магазин и донесе фото камери свързани с историята на фотографията. Ще ви разкаже за тях, както и за процесите по проявяване и копиране на фотографски филми, и черно-бели снимки. Вземете със себе си свой стар лентов апарат, за да снимате и проявите на място, и да участвате в нашия мини конкурс.
13:00-14:30 Обяд и свободно време.
Обядът не е включен в крайната цена и е свободен избор на участниците.Ще бъде предложен обяд и в самия хотел от менюто в ресторанта.
В Златоград също има допълнителни възможности за хранене.
15:00-18:00 практ.снимане - "Артистичен портрет - Портретна фотосесия" - с Canon България и Георги Неделчев [lighter]. Целта е да се представят етапите, от които се състои една портретна фотосесия, както и критериите за избор на изразните средства:
1. Подготовка на модела – прическа, грим и облекло.
2. Оценка на евентуално по-фотогеничния профил.
3. Избор на поза и психология на портрета.
4. Избор на портретна схема.
5. Избор на контраст на сянката.
6. Избор на фон.
7. Избор на контражурно осветление.
След демонстрация - 60 мин, всички желаещи ще могат да снимат портрети в продължение на 2 часа, като ще бъде осигурена помощ при всички етапи от фотосесията. Повече за системата EOS R може да откриете тук: www.canon.bg/generationr
Повече за фотографските принтери от серията Canon PIXMA G: https://www.canon.bg/printers/pixma-g640/
18:30-19:50 практ.занимание – "Макрофотография и екстремна макро фотография" - с Цветан Ганев – [ceclii]
Заснемане на супер макро с подготвен модел. Боравене с техниката. Обработка на снимковия материал.
20:00-21:00 Вечеря - ресторанта на хотела
21:30-22:30 практ.снимане - "Астрофотография" - с Иван Райчев [sektor].Заснемане на обект от дълбокия Космос от начало до край - подготовка, техника, снимане, обработка
22:00 Парти


22.10.2022 събота
-------------------------
08:30-10:00 Закуска - ресторанта на хотела
10:00-18:00 Фотографско студио оборудване със свободен достъп със съдействието на фирма Dynaphos.
Тази година Dynaphos ще акцентират върху мобилността и гъвкавостта на фотографското студио.
Ще експериментираме със снимане с различни фонове. Практически занимания в студио за всеки желаещ.
Снимане на нашите модели в студиото.
10:00-11:00 лекция - "Традиционни Фолклорни ритуали и елементи в съвр.сватба и семейни събития" –
с Невена Жекова от сватбена агенция "Черга".
Ще ви представи актуалните течения в използването на фолклорни елементи в съвр. сватби и семейни ритуали.
11:10-12:00 лекция - "Въздействие на новите технологии (Изкуствен интелект - AI) върху авторско правната закрила и лицензиране" - с Ана Лазарова. Ще се направи общ обзор на текущата авторска правна закрила. Навлизащи в практиката нови технологии (Artificial Intelligence) за създаване на изображения и въздействието им върху практиката в ЕС и нормативна рамка.
12:10-13:00 практ.работилница-"Brenizer Method - специфики при заснемането и сглобяването на кадрите" – с Емилиян Френчев – [frenchev].
Той ще ви запознае с така наречения Brenizer Method или известен като Боке-панорама. Много интересен начин на заснемане на портрети или обекти, симулиращ снимане с широкоформатен апарат.
12:00-14: Обяд и свободно време.
14:00-16:30 практ.работилница - "Традиционни Фолклорни ритуали и елементи в съвр.сватба и семейни събития" - с Невена Жекова от сватбена агенция "Черга". Ще направим възстановка на традиционни български ритуали от сватби и семейни събития, на които ще имате възможност да участвате и правите снимки. За целта ще са ни нужни и няколко доброволци да облечем в носии.
15:00-16:30 снимане – фото Импровизации около хотела
За участниците, които няма да са ангажирани с друго, ще направим импровизирано снимане близо до или в хотела. Темата ще е свободна, а участниците ще сме едновременно и фотографи, и модели. Водещ ще излъчим на място. Ще упражним и някои фотографски похвати и техники за по-начинаещи.
16:40-18:50 практ.работилница - "Фото практика в създаването на портрет и насоки в комуникацията с модел" - с Николай Иванов [instagram]
Създаване на портрет - емоция, светлина и поза; Комуникация преди и по време на снимки с модел; Търсене на вдъхновение; Въпроси и отговори.
19:00-20:00 практ.работилница - "Процеси за проявяване на филмови ленти и копиране на снимки" - със Здравко Деков – [dekov]
Ще проявим черно-бели ленти заснети по време на събитието и ще копираме по 1-2 снимки на участник.
Вземете със себе си свой стар лентов апарат, за да снимате и проявите на място, и да участвате в нашия мини конкурс.
20:30-22:00 Вечеря - ресторанта на хотела
22:00 Парти


23.10.2022 неделя
-----------------------
08:30-10:00 Закуска - ресторанта на хотела.
11:00-13:00 Изложба и закриване на събитието

Отпътуване

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: TVProject   
Дата:   19-10-22 13:57

Случайно преминаващи "нефотографи" могат ли да присъстват на част от лекциите?

Много ме интересуват темите: "Фотографията като бизнес в Европа“; "Макрофотография“ и специално лекцията за гримирането. Това с гримирането не прозвуча добре, но питам, защото е адски неудобно да вляза в случаен моден салон и да задавам въпроси. То не че и на тази среща ще е удобно, но все пак : -)



Публикацията е редактирана (19-10-22 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Форум Фест 2022 - споделено пътуване
Автор: asahi   
Дата:   19-10-22 22:04

С удоволствие бих изгледал видео с бизнес лекцията на Френчев.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »