Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: Dimi7ar22   
Дата:   06-10-22 08:47

Здравейте! Публикувам този пост за да предупредя за некоректен продавач подвизаващ се тук във форума под името milena galibova - miva а самата пратка е изпратена от Стефан Галибов, вероятно са мъж и жена, нямам идея а и не e моя работа. По телефона комуникирах със Стефан, той и ми изпрати продукта (обектив). Става въпрос за тази обява: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=161246
. Както може да видите снимка от към предния оптичен елемент няма, попитах го и каза, че утре щял да качи снимка, но иначе обектива бил в отлично състояние (точно както е написано в обявата). Е доверих му се предвид факта, че е стар акаунт тук във форума. На следващия ден обектива дойде и когато го отворих в офиса на Еконт забелязах, че това, което ми е пратил няма нищо общо с това от снимките. https://ibb.co/LrJq92S

Когато пробвах да се свържа с него спря да отговаря и по телефона и във вайбър, едва на следващия ден реши да се свърже с мен явно вече усетил, че "сделката" няма да мине. Веднага ми направи впечатление наглото му поведение, като се пробва да ме обвинява, че съм го изнудвал да намаля цената (не съм сигурен, че бих го взел и за 100лв) и защо не съм бил върнал веднага обектива. Истината е че исках да ми даде някакво обяснение, може да е станало недоразумение, да е имал 2бр. и да е пратил грешния и т.н. при което имаше евентуална опция да си върне този за негова сметка и да ми прати другия. Оказа се че не е така и снимкита в обявата са просто илюстративни и свалени някъде от интернет пространството, за което не е обяснено в обявата. На прикачената от мен снимка се вижда осезаемата разлика между това, което е пратил и това което показва в обявата. Бройката, която аз получих е с разбита разба отпред, неравномерен ход, омаслени ламели и износване по целия корпус.
Разбирам, че това е обектив на 40+ години, но това не е оправдание за фалшивите снимки в обявата, а и имам поне 10 обектива по-стари от този и в по-добро състояние.
Иначе казано г-н Стефан Галибов пробва да лови балъци с тази обява. По телефона почна да ми обяснява дали съм знаел за колко пари може да се продаде този обектив в ибей и как съм искал да забогатея на негов гръб едва ли не. Истината обаче е че ако пробва в Ибей да продаде нещо с несъответстващи на реалността снимки това ще му е вероятно първата и последна продажба.
Както и да е, не ме е яд за платените 2 доставки и за загубеното време да разгледам въпросния обектив. Яд ме е че има толкова нагли хора подвизаващи се тук във форума. И други пъти съм връщал обективи и фотоапарати, когато нещо не ми хареса или се разминава от представеното в обявата, но от страна на продавач не съм срещал толкова нагло поведение до момента.
За който е изчел поста до край: Благодаря за вниманието :)
Който предстои да купи нещо от въпросните (виждам, че се въртят и други обяви от този акаунт) ВНИМАВАЙТЕ, твърде вероятно е и на други обяви снимките да се просто илюстративни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: ninikolov   
Дата:   06-10-22 11:55

Ето процедура, базирана на личния ми опит:
1. Ако продавачът не отговори на две съобщения/позвънявания в рамките на два поредни дни повече не гледам обяви от този потребител, колкото и да са съблазнителни.
2. Ако пратката дойде без преглед и тест направо я връщам. Не звъня, не търся обяснения и не давам обяснения. Потребителят - в черния списък. Няма смисъл. Ма бил забравил. Да не е забравил.
3. Ако пратката има разлика с обявеното, но разликата е малка и всичко изглежда като нескопосан опит за дребно хитруване, гледам внимателно, евентуално плащам и после си налягам парцалите, ако съм купил боклук. Не звъня, не търся обяснения и не давам обяснения. Потребителят - в тъмно-сивия списък. В общия случай пропускам - въпрос на принцип, пък и мога да живея без един обектив.
4. Ако при теста има проблем, връщам и звъня на човека да му обясня какъв е проблема. Има малка вероятност да не знае или да се е случило при транспорта. Струва ми се редно да обясня и го правя винаги лично - в разговор.
5. Ако всичко е наред, звъня или пращам съобщение, за да знае човека, че сделката е финализирана и може да си вземе парите.
6. При първата засечена очевидна разлика с описаното в обявата, спирам прегледа, не тествам и направо връщам. Не звъня, не търся обяснения и не давам обяснения. Потребителят - в черния списък forever.

Няма смисъл човек да си хаби нервите и да слуша обяснения от рода на "крадеш от хляба на децата ми", "наи'ш ква изгодна сделка изпуснах заради теб" или "знаеш ли за колко мога да го продам". Той ако не е нагъл няма да лъже. За какво да си говоря с него. Можело да е станала грешка, да бе. Що не ти прати нов в кутия по погрешка !?

Плащал съм и 30 лв. разходи за връщане на обектив. Не съжалявам. Случва се, затова плащам и забравям.


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: asahi   
Дата:   06-10-22 12:10

Подкрепям [smilie24]

В онлайн търговията има рискове. По-добре е да се минимизират пораженията.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: Dimi7ar22   
Дата:   06-10-22 12:31

Подкрепям всичко написано! Сам съм си виновен, че му отделих толкова време, вътрешно се надявах наистина да е имал 2бр. и да е пратил този по грешка, не подозирах че дългогодишен потребител на форума ще тръгне да продава обектив със свалени от нета снимки без да спомене това в обявата. Не са ми проблем доставките, които платих за връщане, аз също съм плащал много без да отразя изобщо случаите не пък да пускам тема във форума. Но тук просто ме издразни поведението на продавача и реших да пусна темата с цел да спестя малко излишни главоболия на следващите желаещи за въпросния обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: mihalo   
Дата:   07-10-22 02:30

Полезна тема наистина! Случвало ми се е подобно, макар и не много често. Все гледам "от мен да мине", но сега се замислям... излиза, че толерирам порочна практика. Ако е толерирана това означава, че ще се разраства.

Ще прочета отново темата. Ще се опитам да запомня "процедурата" на ninikolov


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: asahi   
Дата:   07-10-22 10:39

"Процедурата" има проста рамка. Свикваш с мисълта, че:
1. Ще загубиш 20-30 минути при куриера (опашка, оглед, връщане).
2. Вероятността да получиш читава стока е 50/50.
3. Вероятността да загубиш шипинга х 2 е 50/50.
След като си приел горното като даденост пристъпваш към сделката. При неуспех не страдаш допълнително. Ако не те устройва не го правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: mihail_radkov   
Дата:   07-10-22 18:39

Отдавна не съм купувал с наложен платеж, но винаги съм питал продавача да прати за своя сметка пратката, а ако трябва да увеличи наложения платеж съответно. Предпазва от такива случаи сякаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: jorooo   
Дата:   09-10-22 08:48

@Dimi7ar22 Мерси за информацията за milena galibova, miva, Стефан Галибов или както там се казва.

добре е да се знае и от другите.

@asahi Ако прецакания човек реши да отдели 5 или 10 мин да опише случката както @Dimi7ar22, вероятността за твоите точки 1, 2 и 3 ще е по-малка.


П.П. По другите сайтове за продажби пише, че снимките трябва да са точно на продаваната стока. Ако не са - това да се казва ясно във текста.


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: dream_catcher   
Дата:   09-10-22 13:25

asahi[smilie24]
ninikolov[smilie24]

неприятна ситуация, но аз от такива теми си вадя изводи и за двете страни. бих внимавал и с двамата, особено след като авторът на темата признава, че е извършил обсебване на пратката, за да накаже подателя. не може хем да искаш коректност, хем да боравиш с маниерите на опонента. или ако боравиш с тях, не го обаждаш на госпожата, защото ще ви накаже и давамата [smilie18]

в офис на еконт след отваряне на пратка, тя трябва да премине към статус взета или към статус върната, няма средно положение. няма как да продължи да стои разопакована 1 ден на тезгяха, а няма как и да бъде със статус невзета, тъй като купувача вече я е отворил. тоест служителя там волно или неволно е съдействал за обсебване на пратката, което отива от некоректно направо към незаконно. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: Dimi7ar22   
Дата:   09-10-22 14:25

@dream_catcher
За какво обсебване говорим, при положение, че подателят се покри? Ако си беше вдигнал телефона да уточним въпросното недоразумение пратката щеше да се върне веднага, най-малкото едно "съжалявам" да беше написал изобщо нямаше да се занимавам и да пиша този пост и т.н. Просто видя снимките, които му пратих от офиса и изчезна, ако толкова е искал да му се върне на същия ден въпросния обектив можеше да се обади поне в Еконт при положение, че го хвана срам да говори с мен [smilie25] Той реши да се държи арогантно на следващия ден а съдейки и по номера за проследяване не си е потърсил боклука, който се пробва да ми пробута ведната, така че не му е било никак спешно. Ти щом одобряваш подобно поведение (продажба на обектив с чужди снимки, лъжи относно състоянието и т.н.) от страна на продавач значи ще трябва да си имам едно наум и за теб :))



Публикацията е редактирана (09-10-22 14:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »