Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva
Автор: Dimi7ar22   
Дата:   06-10-22 08:47

Здравейте! Публикувам този пост за да предупредя за некоректен продавач подвизаващ се тук във форума под името milena galibova - miva а самата пратка е изпратена от Стефан Галибов, вероятно са мъж и жена, нямам идея а и не e моя работа. По телефона комуникирах със Стефан, той и ми изпрати продукта (обектив). Става въпрос за тази обява: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=161246
. Както може да видите снимка от към предния оптичен елемент няма, попитах го и каза, че утре щял да качи снимка, но иначе обектива бил в отлично състояние (точно както е написано в обявата). Е доверих му се предвид факта, че е стар акаунт тук във форума. На следващия ден обектива дойде и когато го отворих в офиса на Еконт забелязах, че това, което ми е пратил няма нищо общо с това от снимките. https://ibb.co/LrJq92S

Когато пробвах да се свържа с него спря да отговаря и по телефона и във вайбър, едва на следващия ден реши да се свърже с мен явно вече усетил, че "сделката" няма да мине. Веднага ми направи впечатление наглото му поведение, като се пробва да ме обвинява, че съм го изнудвал да намаля цената (не съм сигурен, че бих го взел и за 100лв) и защо не съм бил върнал веднага обектива. Истината е че исках да ми даде някакво обяснение, може да е станало недоразумение, да е имал 2бр. и да е пратил грешния и т.н. при което имаше евентуална опция да си върне този за негова сметка и да ми прати другия. Оказа се че не е така и снимкита в обявата са просто илюстративни и свалени някъде от интернет пространството, за което не е обяснено в обявата. На прикачената от мен снимка се вижда осезаемата разлика между това, което е пратил и това което показва в обявата. Бройката, която аз получих е с разбита разба отпред, неравномерен ход, омаслени ламели и износване по целия корпус.
Разбирам, че това е обектив на 40+ години, но това не е оправдание за фалшивите снимки в обявата, а и имам поне 10 обектива по-стари от този и в по-добро състояние.
Иначе казано г-н Стефан Галибов пробва да лови балъци с тази обява. По телефона почна да ми обяснява дали съм знаел за колко пари може да се продаде този обектив в ибей и как съм искал да забогатея на негов гръб едва ли не. Истината обаче е че ако пробва в Ибей да продаде нещо с несъответстващи на реалността снимки това ще му е вероятно първата и последна продажба.
Както и да е, не ме е яд за платените 2 доставки и за загубеното време да разгледам въпросния обектив. Яд ме е че има толкова нагли хора подвизаващи се тук във форума. И други пъти съм връщал обективи и фотоапарати, когато нещо не ми хареса или се разминава от представеното в обявата, но от страна на продавач не съм срещал толкова нагло поведение до момента.
За който е изчел поста до край: Благодаря за вниманието :)
Който предстои да купи нещо от въпросните (виждам, че се въртят и други обяви от този акаунт) ВНИМАВАЙТЕ, твърде вероятно е и на други обяви снимките да се просто илюстративни :)
 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
Dimi7ar22 06-10-22 08:47 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
ninikolov 06-10-22 11:55 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
Dimi7ar22 06-10-22 12:31 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
asahi 06-10-22 12:10 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
mihalo 07-10-22 02:30 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
asahi 07-10-22 10:39 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
mihail_radkov 07-10-22 18:39 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
jorooo 09-10-22 08:48 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
dream_catcher 09-10-22 13:25 
 Re: Некоректен продавач! Стефан Галибов/milena galibova - miva  ново
Dimi7ar22 09-10-22 14:25 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »