Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: stanpaunov   
Дата:   15-08-22 20:47

Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR 2022-2023


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   15-08-22 20:49

Браво.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: quazimodo   
Дата:   15-08-22 21:51

svetozar_stefanov написа:

> Браво.

Браво я! Най-накрая нещо различно от Сони [smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-22 23:36

След кратка справка с ценовия диапазон - не ми е интересен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: hotsnail   
Дата:   16-08-22 00:40

Честито! Камерата е супер и е на добра цена за това което е.

ама и миналата година имаше 2 никонски апарата, две Фуджита, канон и 2 Сонита.

Предполагам и сега са дали награди на всички пуснали нови камери. Аз не ги следя много напоследък т.е. След А7C освен ако не дойде нов модел на тази камера или много подобна, другите са ми безинтересни;

ето ги всички



Публикацията е редактирана (16-08-22 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: ss_sgp   
Дата:   16-08-22 15:07

Другата година ще има награда 'камера на годината' на единственият нов модел [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: chukov   
Дата:   16-08-22 17:09

И какво от това?
Какви са иводите от тази новина?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: asahi   
Дата:   16-08-22 22:04

Изводът може да бъде само един: Ако си купиш тази камера ще можеш да се хвалиш. Но ако погледнем снимките едва ли ще познаем коя камера е била №1.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: DVisulas   
Дата:   18-08-22 12:33

Заслужава си наградата. Да, може да се спори, че са направени някакви компромиси спрямо комкуренцията (ако могат да се нарекат компромиси), но не може да се успори, че е най- блансираната хибридна камера между A1 и R3.

Може би на мен ми хареса толкова много заради видео възможностите, но се съмнявам някой фотограф да се оплаче от апарата, да не говорим, че е най- евтиното предложение от трите...

Въпреки, че е мноооого далеч от бюджета ми, ме изпълва с надежда за Z6III.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-23 21:34

приятно и интересно ревю

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: lamerko   
Дата:   20-01-23 21:37

asahi: не е така - първите и единствените за известен период от време снимки, които бих пуснал, ще са на самата камера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: novi4ok   
Дата:   21-01-23 00:16

Супер звучи. Ама защо ми се струва, че 99,99% от хората ще правят с тази камера снимки със същото качество, каквито ще направят и с D750...? Намирисва ми на техноонанизъм [smilie18]
Я си признайте колко от вас имат камера в горния среден и във високия клас и се чувстват "ограничени" от нея? И колко вярват, че тази играчка ще им реши "проблемите" със снимането? D850 струва точно половината пари, а обективите са много повече и много по-евтини...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-01-23 04:31

Абе хубаво е гроздето, ама си е кисело… [smilie3]
Моята камера за последните 4 години си остана a7III, аз на това му казвам балансирана камера като цена/възможности [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: Myth   
Дата:   21-01-23 12:28

A7iii си е достатъчно актуална камера, аз съм с нея от няма и 4 месеца. Страхотна си е камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: imartin   
Дата:   22-01-23 19:44

За някои видове фотография няма да има значение за качеството на кадрите, направени и с по-евтини и стари тела. За други ще е от решаващо значение именно камера като тази и другите подобни от нейния клас.
Ако някой снима пейзажи, в студио или нещо подобно, което не иска голяма скорост, тогава няма голям смисъл да заменя D850 (например) със Z9.
Когато обаче става въпрос за екшън - спорт, уайлдлайф, а също в някои отношения и репортажна, и сватбена фотография, тогава автофокусът, многото кадри в секунда и големият буфер са от решаващо значение.

От опит мога да говоря за уайлдлайф. С автофокуса на Z9 могат да се направят кадри на бързо летящи птици на по-сложен фон, които с огледално-рефлексен фотоапарат са почти невъзможни. 20к/сек (RAW) и 30 к/сек (JPG) дават много повече уловени моменти в екшън. С новия RAW формат буферът трудно се запълва. Безшумното снимане (предимство на всички безогледалки) много помага при снимане на определени животни, които иначе при първите щраквания с DSLR се плашат и бягат. Има още предимства, но няма да се задълбочавам повече.
Накратко - има видове фотография, където Z9, R3 и A1 в момента са трудно заменими инструменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   23-01-23 13:52

[cool] [cool] Колкото бърз е един модел, толкова по-скъп или нещо като автомобилен салон....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: novi4ok   
Дата:   23-01-23 15:18

С автофокуса на този апарат... През следващите 3 години ще направиш ли снимки на летящи птици на сложен фон, които да продадеш за 12 хил. лв. повече, отколкото със стария си апарат? Ако отговорът е "не", значи не ти трябва. Или го купуваш защото "го искаш и е яко", което си е техноонанизъм. Нищо лично. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: imartin   
Дата:   24-01-23 00:51

novi4ok, не всичко е пари и бизнес [smilie3] В твоя ред на мисли 90% от фотографията трябва да изчезне, защото не се изплаща...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-23 01:02

Ммм новичок играта не работи точно така май. Да кажем, че правиш изложба. От 20 кадъра трябва да имаш 2-3 които да спират дъха поне, не ли? Ако ги няма тия 2-3 останалите 17 може да са супер и биха се продали ако дойдат много хора. Ама няма хора на изложбата и няма да ги продадеш, защото ги няма супер кадрите…..


Та въпроса е дали ще загубиш 12 бона ако си седиш със стария ДСЛР.

ПП а ако снимаш за да преживяваш май на 5-6 години си трябва ново заради амортизация или не?



Публикацията е редактирана (24-01-23 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: novi4ok   
Дата:   25-01-23 02:00

hotsnail, и двамата прекрасно знаем, че "...да имаш 2-3 които да спират дъха поне" зависи само и единствено от таланта и късмета ти. Подобен апарат може да те подпомогне малко, но в никакъв случай не е задължително условия за това. Да не говорим, че единственото му предимство, което виждам, пред вече съществуващите фотоапарати е по-големият буфер (ако си картечар) и малко по-бързият и прецизен следящ фокус. Тъкмо на изложба, с малките принтове на нея, не виждам с какво може това да ти гарантира "спиращи дъха кадри". Да ожалиш Бресон, Нютън, Адамс и т.н., че не са имали такъв апарат, за да правят спиращи дъха кадри.
Лично мнение, няма защо да спорим. Струва ми се, че този апарат се възприема спрямо предишните модели, като че ли става върпрос за сравнение между D1 и D850. Разликата не е такава. Това е просто следващото поколение мирорлес. Да, малко по-удобен, по-точен, по-бърз. И двойно по-скъп. Но чак пък "революционен"... За Никон - може би [smilie18] (дано Никон ми простят иронията, все пак съм верен никонаджия)


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: Mogila   
Дата:   25-01-23 10:18

Камера на годината е тази, която ми е в раницата!

Иначе новите подобрения и технологии не са за хвалба или техно-онанизъм. За някои хора те са от изключително значение. И ето един пресен пример от моя опит:
Миналата седмица имаше Berlin Fashion Week и трябваше да снимам моделите на ревютата. Ако бях с по-кофти камера от която ползвам-Канон R5, нямах шанс. Моделите ходят много бързо и осветлението е трагично. При такава ситуация всяка екстра е от значение.

А понякога пък екстрите пречат- например пускаш си фокус по око и се кефиш, но след малко ти излизат няколко модела със скиорски очила и фокус няма[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: localhost   
Дата:   25-01-23 10:20

Или новобранец, спускащ се със затворени очи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: novi4ok   
Дата:   25-01-23 16:12

Ми не знам. Примерът ти е добър, ама преди 20 години, като работех за Fashiоn TV, нямахме такива камери. Сега времената са други, моделите и осветлението са различни и трябавт по-яки камери. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: novi4ok   
Дата:   25-01-23 16:17

imartin
Виж, тук си прав! И в никакъв случай не бива да изчезва тази фотография, която не се изплаща. Всъщност аз отдавна се занимавам само с нея. Но тя не е зависима от новите "хипер-дупер" опции на камерата. А размислите ми са само по темата, наистина ли е нужна и заслужава ли си цената? Дори за тези, които се издържат с фотография... Технологичната еволюция не е революция. Според мен само при революциите цената няма значение.
[beer]



Публикацията е редактирана (25-01-23 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z9 CAMERA OF THE YEAR
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-23 17:38

За могила: може би има настройка как да прави фокуса по-очи.

На А7С е много готино, няма нужда от настройки, натискаш, фокусира и следи. Ако има очи в сцената фокусира на тях. Ако няма очи фокусира на каквото друго има в сцената по подразбиране - ако си избрал малка кутишка пробва в нея да си намери нещо интересно, ако нищо не си избрал гледа да е нещо по-интересно от близките обекти - ако има лица например ги познава, ако има контрастни подвижни неща ги познава, животни.... и обикновено познава, какво ти е интересно. Последните камери гледам имат ИИ и познават коли, самолети, крави, кучета, прасета, риби и дори имат режими за тях. А7С просто намира интересен обект и залепва за него фокуса - не знае дали е риба, крава или моторист.

Единствено ми се налага да задавам, кога да дири очи на животни и кога на хора. Това пак е време губка, но приемливо, като го изкарам на лесно място.

Твоята камера е висок клас и сигурно има повечко хитрини и вероятно е въпрос на настройки с които да работи доста добре автоматично и в твоята ситуация.



Публикацията е редактирана (25-01-23 17:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »