Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Рекламации към Фотосинтезис
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-06-22 15:16

Здравейте, някой има ли информация, как се случват нещата с рекламациите към Фотосинтезис? Започвам да придобивам усещане, че колежката им, която се занимава с рекламациите е измислен герой. Беше в отпуск през март, беше в отпуск и миналата седмица... Моля да споделите как стоят нещата, защото по имейл не става, на телефонът им никой не вдига, на място в магазина "колежката е в отпуск"...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   27-06-22 15:45

Рекламациите се случват както пише в закона. Занасяш стоката в магазина, вписвате я в книгата (регистъра) за рекламации, попълвате протокол с претенциите и си засичаш 30 дни. Дали колежката е там не е от никакво значение за спазването на една проста процедура.

ЗЗП
Чл. 127. (Изм. - ДВ, бр. 23 от 2021 г., в сила от 01.01.2022 г.) (1) Търговецът или упълномощено от него лице са длъжни да приемат рекламацията, ако тя е предявена своевременно.
(2) Търговецът е длъжен да поддържа регистър на предявените пред него и пред упълномощените от него лица рекламации във всяко едно от местата, посочени в ал. 4.
(3) При предявяване на рекламация лицата по ал. 1 задължително я описват в регистъра, като на потребителя се издава документ, съдържащ датата, номера, под който рекламацията е вписана в регистъра, вида на услугата и подпис на лицето, приело рекламацията.
(4) Приемането на рекламации се извършва през цялото работно време в търговския обект, където е поръчана услугата, или на интернет сайта на търговеца, на който е направена поръчката, или на адреса на управление на търговеца. Рекламацията може да бъде предявена и във всеки от търговските обекти на търговеца на територията на страната, в които се осъществява подобна търговска дейност като тази в обекта, откъдето е поръчана услугата. Правото на избор на място за предявяване на рекламацията принадлежи изцяло на потребителя.

Ако ти загубят повече от половин час отиваш в КЗП. Намира се съвсем наблизо до Синтезиса в София - пл. "Славейков" №4А, ет. 3, 4 и 6. За останалите градове цъкай тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: nokoniko   
Дата:   27-06-22 16:05

Преди около 4 години имах проблем с никон 5300 и обектив 18-140 закупени от синтезиса. Имаше проблем с фокуса и се нуждаеше от калибрация. Занесох им го и те го изпратиха във сервиза на Никон. После разбрах, че е пращан в чужбина за калибрация. Но след като го изпратиха в чужбина той се забави и като измина един месец от рекламацията ми се обадиха да ходя да си получа нов обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: deerstalker   
Дата:   27-06-22 16:18

Фирмата е била винаги коректна, не вярвам да имате проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-06-22 16:31

deerstalker
Ами и аз до сега бях с това убеждение, и този случай ме изненада. Точно и за това питам тук, защото не мога да твърдя, че е тенденциозно отношение. Възможно е наистина да е някакво недоразумение, или грешка. Просто в няколко поредни опити да задвижа нещата, все нещо се случва. Става дума за един и зъщ продукт, във всичките ми опити, не за различни неща. Паричната стойност на продукта е сравнително малка.

asahi
Тя рекламацията е приета, продуктът е при тях, аз имам протокол. Рекламацията се случи преди да изтече 14 дневния срок, в който аз мога да откажа покупката и аз пожелах да я откажа. След което започнаха тези отпуски на колежката. Поради малката стойност и досегашните ми добри впечатления от тях, няма да подавам жалби. По скоро ми беше интересно дали има някаква промяна в тяхната политика.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: sebaidin_evala   
Дата:   27-06-22 16:42

Едва ли ще си позволят лукса да имат недоволен клиент,павилиона само това чака. Бъди малко търпелив, не ти ли се обадят в определения за това срок, поискай да ти дадат нова техника, срещнеш ли съпростива - КЗП.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-06-22 16:49

sebaidin_evala Имам търпение :) Протокола е от средата на март. Не срещам съпротива, но определено не срещам и желание да решат проблема. По скоро го определям като безразличие. Но здраве да е. КЗП няма да ги намесвам, все още допускам, че е недоразумение...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: sebaidin_evala   
Дата:   27-06-22 16:53

Изминал ли е месец от приемане на рекламацията от търговеца - няма какво да чакате повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-06-22 16:56

Измина доста повече. Така или иначе е изминало времето. Ще опитам още веднъж да се свържа с въпросната колежка. Ако не успея тогава ще мисля за КЗП...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: OIM   
Дата:   27-06-22 18:14

'' Магазинът е бойно поле , на което всеки ден се сражават алчните търговци с клиентите , и ако не внимавате всеки път ще губите битката с тях ''
Всеки път трябва да влизате в магазин с тази истина наум ...


Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: CDman   
Дата:   28-06-22 08:04

Ами купувайте директно от производителя и нямате дерт.[smilie5]

По темата:
Преди да се обърнете в КЗП пратете един мейл до ръководството, където подробно опишете случая или сложете линк към темата.
Не вярвам да не обърнат внимание.
Успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: serjy   
Дата:   28-06-22 08:53

Имал съм рекламации със стоки купени от Фотосинтезис, винаги са били супер коректни!

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: OIM   
Дата:   28-06-22 10:35

Те производителите са баш мошениците - правят някой апарат за 1000 $ и после ни го продават за 2000 ... [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: lamerko   
Дата:   28-06-22 11:17

Разбира се, производителите нямат никакви разходи за ресърч, патенти, лицензи, заплати за равойни екипи, инженерни тестове, реклама... щтракат с пръсти и новия модел е на линията. Естествено, в кчеството си на хуманитарна организация, длъжни са да продават продуктите под себестойността и...

Между другото, един успечен модел обикновено избива загубите от други два-три неуспешни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   28-06-22 14:35

Производителите не продават на дребно.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: OIM   
Дата:   28-06-22 14:44

Да , те мамят на едро


Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: musho   
Дата:   03-07-22 10:13

Винаги са били много коректни във Фотосинтезис. Правил съм рекаламция и винаги са реагирали бързо и адекватно! Може би, причината не е в самият магазин, ако обясните по подробно, за какво става въпрос ще е по лесно да се разбере, в кой е причината.


Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   03-07-22 10:19

Ние не сме следователи, за да търсим причината. Не сме и съдии, за да казваме кой е виновен. Законът е вменил права и задължения за всяка от страните в сделката. Посочил е и контролиращи органи. Нужно е само засегнатата страна да инициира процеса и ако не получи удоволетворение да уведоми контролния орган.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: baron_barbaron   
Дата:   02-11-22 11:28

Ъпдейт на моят казус, в случай че на някого му е интересно. Оказа се, че "колежката" съществува. Случила се е някаква странно нелепа съвкупност от случайности. Наистина се е случило "колежката" да отсъства в тези моменти в които аз съм я търсил. Опитвала се е да се свърже с мен през мейл, неясно и за двама ни защо, но MAILER DAEMON й е връщал мейлите (проверих, не съм написал грешен мейл). През това време моята сметка се здоби с нов IBAN, заради обединението на две банки. И така лека полека, моят казус е останал назад във времето и е изместен от останалата част от тяхната работа. Преди известно време им писах пак, тя отново не е успяла да ми отговори писмено, но ми се обади конкретно тази дама, която тогава е отсъствала. Задвижи нещата, решихме проблема с моя IBAN и казусът е приключен. Така че всичко това е някаква поредица от случайности, която ако някой ми беше разказал, бих си помислил че ме будалкат.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   02-11-22 21:23

Много мило, но ти не си клиент на "колежката", а на фирмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: georgioiv   
Дата:   04-11-22 11:25

ти още малко и ще поискаш система за управление на качеството да си сложат.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   04-11-22 16:43

Сериозните фирми приемат такива системи без да чакат клиентите да го поискат.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: GenaDP   
Дата:   04-11-22 21:03

asahi, а ти в твойта фирма такава система въвел ли си вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Рекламации към Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   05-11-22 13:03

Да.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »