Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на подходящ монитор
Автор: aleksiev.photography   
Дата:   11-01-22 12:55

Здравейте колеги,
Скоро осъзнах, че дисплея на лаптома ми, не е най подходящия за обработка на снимки, заради ниския процент на покритие на цветове. Така че обмислям да се снабдя с що годе читав монитор,на разумна цена, който да ми върши работа. Набелязъл съм няколко моделчета, но защото не съм достатъчно компетентен в тази сфера, бих искал да чуя и вашето мнение. А ето и кои са моделите:
-Lenovo ThinkVision S24q-10
-HP M27fe - 43G45E9#ABB
-ASUS ProArt PA248QV
-Acer Nitro XV240YPbmiiprx
-HP M27fe - 43G45E9#ABB

И ако имате други предложения, моля да ги споделите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ монитор
Автор: asahi   
Дата:   11-01-22 14:02

Aко критерият за подходящ дисплей е процентът покритие на конкретно цветно пространство то изборът ти е много лесен. Строяваш заподозрените модели според този процент във възходящ ред и избираш най-горния. Това обаче въобще не е гаранция, че лаптопът, който притежава този дисплей, ще е най-подходящият за теб и твоята работа.

Докато се объркваме в избора си един нов стандарт добива все по-широка популярност - REC.2020, срещащ се и като BT.2020. Откъм цветовъзпроизвеждане нещаат изглеждат така:


https://www.displaymate.com/Display_Color_Gamuts_2_files/image006.jpg



Откъм практическа стойност трябва ясно да си дадем сметка какво ни трябва и за какво ще го използваме. В цветово отношение снимките, които си публикувал, не изглеждат добре. Това не означава, че с новия дисплей ще бъдат по-добри. Тайната е в разбирането на цвета и обработката му.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ монитор
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-01-22 15:09

ASUS ProArt PA278QV е моя избор... доволен съм

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ монитор
Автор: leo34   
Дата:   13-01-22 18:10

Аз също съм с ASUS ProArt PA278QV от половин година. Много съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ монитор
Автор: k7   
Дата:   14-01-22 09:51

Аз съм с Dell U2719D, вече над 2 години.Доволен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ монитор
Автор: aleksiev.photography   
Дата:   15-01-22 12:05

Да, много сте прав. Тъй като уча и дизайн, точноста на цветовете ми е много важна характеристика, не само за фотографиите, но и за бъдещите ми проекти. Въпросът е, че каквито цветове виждам на дисплея(сегашния), не са такива каквито са в реалност, затова и цветовете на снимките ми се различават от тези които съм замислил да са. Затова и смятам да инвестирам и в монитор, който ще ми даде повече възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ монитор
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-22 12:34

BenQ SW серията е най-рекламирана може би и на свестни пари, Dell още правят някои фотографски модели, Asus както казаха ...

Аз съм с Дел, защото цената беше подходяща, когато купувах. Моделите които ползвам са вече стари и май не се предлагат UP3216Q, U2413. Доволен съм. Купих ги с 5 години гаранция и единия се наложи да го заменя, защото матрицата се прецака след около 2 години работа.

Дел висок клас монитори - тия с PremierColor са правени за дизайн, фотография.

Хубавите цветове обикновено означават, че има само 60к/с т.е. няма да имате 120, 240, 360 кадъра, както е модерно за игри.

BenQ е може по-добри избор. Дел-овете моите май са BenQ реално с друг етикет, софтуер и USB портове......

Вижте ревюта на който модел се спрете. Важни неща за фотография иначе в списъка с предлагани атрибути е

100% DCI-P или AdobeRGB
Хардуерна калибрация (ще Ви трябва и калибратор за 200-300 евро)
10 битов цвят по възможност без FRC
поне 60 кадъра в секунда
вероятно поддръжка за 4К поне.

24" ми се вижда малко за монитор. За снимки е ок, за видео може би не, защото на 24" рядко има 4К монитори. Има 27, 30, 32....преди 10-15 години имах и 19-ка..


Иначе по-скъпи и добри марки са Eizo и NEC. Имат чат потребителски серии, които предлагат добро качество на поносима цена. 19-ката ми беше NEC и беше доста впечатляващо сглобен и качествен.....



Публикацията е редактирана (15-01-22 12:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »