Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оръжие Реквизит
Автор: DVisulas   
Дата:   06-01-22 10:56

Здравейте,
Някой има ли представа от къде могат да се набавят реплики на различни оръжия с реални размери, с цел използване във видео клипове?

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: pdimitrov   
Дата:   06-01-22 11:10

Airsoft оръжия може би? Не съм вещ в сферата, но съм чувал, че в репликите са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Synthy   
Дата:   06-01-22 11:11

https://shop.crgroup.bg/airsoft-pistoleti.html


100% реплики са, и тежат, метални са. Полицай ми го показа - може да те закопчаят ако те хванат с такова оръжие.



Публикацията е редактирана (06-01-22 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-01-22 16:54

не виждам логика да те закопчаят за носенето на несмъртоносна реплика... играл съм еър софт сигурно на 50 см от окото евентуално може да го нарани фатално... дето се казва от пейнтбол боли повече...

проблема е как ще се снима, защото дулата на еърсофта са малки и си личи дори и за незапознатите

Газовото оръжие по-се доближава, но там вече има рестрикции

Аз съм бил фотограф на терен за филми и клипове и там си имаше оръжейник, който предоставяше оръжието, било то и реплика...

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Slivenski   
Дата:   06-01-22 16:58

Моят скромен опит, когато съм участвал в снимки на игрални филми - взимали сме реквизитно оръжие от Киноцентъра, от Народния театър и от някакъв оръжейник, който вече не помня.

Естествено, оръжието е обазопасено и с него не може да се стреля реално.


Ако трябва да е бойно и да се стреля с халосни патрони - мале, мале... Там си трябва сертифицирани оръжейници и прочие.

Има значение и от коя епоха е оръжието.



Публикацията е редактирана (06-01-22 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Slivenski   
Дата:   06-01-22 17:04

И не е съвсем шега с тия реплики, защото един колега навремето го арестуваха за реквизитни долари - нищо че си личеше от самолет, че са реквизит, а не реални фалшиви долари. Просто бяха цял кашон... [smilie18] И в същата печатница, ако разполагаш с хубава хартия и мастила, можеш да отпечатиш и ИСТИНСКИ фалшиви долари. [smilie18] Та, полицаите често просто закопчават, за по-сигурно, а после питат, като повисиш едно две денонощия закопчан. [smilie5]



Публикацията е редактирана (06-01-22 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-01-22 19:42

едва ли печатницата е била с дълбок печат... освен ако не се казва БНБ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Nikolcho555   
Дата:   06-01-22 19:48

Виж в някой театър в града колега. Там имат всичко. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: asahi   
Дата:   06-01-22 20:41

"Автор: Джъмбо
Дата: 06-01-22 19:42

едва ли печатницата е била с дълбок печат... освен ако не се казва БНБ :)"

Това на разследващ полицай няма да можеш да го обясниш. Чак от експертизата ще го разбере, при това с недоверие.

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: eewf   
Дата:   06-01-22 21:11

ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ

Чл. 56а. (Нов - ДВ, бр. 100 от 2020 г.) (1) Лицата по чл. 56, ал. 1 - 3 могат да съхраняват копия на оръжия по чл. 4, ал. 2, т. 3, без да е необходимо да им се издава разрешение за съхранение.
(2) Лицата по чл. 56, ал. 1 - 3 могат да използват копия на оръжия по чл. 4, ал. 2, т. 3 за културни цели, възстановки или спортни дейности след получаване на разрешение за носене и употреба, издадено от директора на ГДНП на МВР или от оправомощено от него длъжностно лице, или от началника на РУ на МВР по постоянен адрес на лицето.


Чл. 60. (1) Забраняват се:
1. откритото носене на оръжие на обществени места, освен при осъществяване на охранителна дейност;
...


Джъмбо,
страничен наблюдател няма как да различи истинско оръжие от реплика, играчка или еърсофт.
Свидетел съм как закопчават "артисти", защото в полицията завалели обаждания от будни граждани, за хора развяващи автомати.

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Synthy   
Дата:   07-01-22 08:52

Джъмбо, ако те видят полицаите с еърсофт и откажеш да изпълниш нарежданията им, ще те арестуват като стой та гледай, а може и оръжие да извадят срещу теб. Те не знаят, че държиш играчка. От далече (2м. и повече) това нещо е неотличимо от боен пистолет/автомат. Играл си, казваш - знаеш как изглежда. Представи си да те видят да се разнасяш с патлака и да го размахваш и насочваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-01-22 13:24

ако съм щатско даже ще ме гръмнат първо за по-сигурно [cool] [cool]
принципно ако се държиш цивилизовано няма да те закачат... всъщност... като става въпрос за полицаи... скачали са ми трупешката за нож тип кредитна карта, щот практически е достатъчен да им резна гръцмуля

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Synthy   
Дата:   07-01-22 13:39

Точно такива случаи имаше преди време - бяха гръмнали някакви хора в щатите заради еърсофт оръжия.

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: DVisulas   
Дата:   07-01-22 15:55

Благодаря за линка, по- малкото дуло не ме притеснява, понеже няма да се снима толкова отблизо, тези ще свършат работа:)

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Slivenski   
Дата:   07-01-22 15:57

Сега ми хрумва... Такива неща не могат ли да се направят с 3D принтер? Или ще е много скъпо?

А и щом ще се снима отдалеч, всяка китайска играчка за 20 лева би свършила работа. [smilie8]

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-01-22 16:50

абе ако е рап клип :) там си трябват големи дула и близко снимане с широко... поне аз такива съм снимал навремето [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

помня едни едноневки дето пееха за 45 калибър автоматичен, а размахваха берета 92 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: Slivenski   
Дата:   07-01-22 16:54

Ми той каза, че няма да се снима отблизо.
Така че и водни пистолети да размахват, все тая.
Само трябва някой художник леко да им ги патинира. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: DVisulas   
Дата:   08-01-22 14:01

Имам предвид не чак от толкова близо, все пак предпочитам да е една идея по- реален реквизита, пък за самото дуло може да се избегне до някаква степен с ъгъла на снимане, ще се мъдри когато му дойде времето. Снимал съм с газов пистолет на който са му липсвали половината "чаркалъци" и все пак се получи нещо (клипа е беше боно). За бъдещи платени проекти обаче, искам нещо по- реално и с по- голямо разнообразие.

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: sts1969   
Дата:   10-01-22 00:13

Дори и реквизит да е (газово, въздушно, еърсофт), нямаш право по закон да го разнасяш в населено място без да е в калъф или куфар. Имаш право да го вадиш от калъфа само извън населено место, или на определените за това места (стрелбища).

Отговори на това съобщение
 Re: Оръжие Реквизит
Автор: da.fo   
Дата:   10-01-22 01:41

Испанската фирма DENIX е най гоолемия производител на оръжейни реплики. Аз съм си закупил доста солиден арсенал от уестърнския период. Имат по категории от древността до наши дни - отговарят на тегло, размер и външен вид. В България има няколко магазина на DENIX и може да се пробва чрез тях да се набави нужното. Иначе директно от Испания си е много по икономично. В продавалниците OLX и БАЗАР БГ има един софиянец, който продава такива. Успех !!!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »