Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Neewer Speedlite 750II
Автор: Grimjaur   
Дата:   08-01-22 13:01

Имам следният проблем - преди време си бях купил 2 броя от посочената светка, като още тогава едната бройка се продаваше дефектна - не зареждаше, другата си работи. Купих я с идеята, че може да потрябва я за части, я за нещо друго(тогава не планирах да ползвам повече от една светкавица). Сега обаче, след като си взех тяло с малко повече функционалности, реших, че ми се ще да пробвам и управлението на група светкавици. Светкавицата е за Никон. Проблемът е, че червеният лед индикатор само мига, все едно мъчи да зареди. Светкавицата се включва, но не отговаря на тялото, пилотния бутон също не я задейства. Да е изпушил кондензатора? Взех я за стотинки, не ми се занимава да давам хиляди пари за ремонт, тествал съм на две тела, в различни режими и с различни батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Neewer Speedlite 750II
Автор: asahi   
Дата:   08-01-22 13:39

Aко търсиш предположения ще събереш доста. Ако ти трябват достоверни заключения карай по утъпкания път. Свали кондензатора, премери го, след това го заредѝ до работното напрежение и виж как държи.

Отговори на това съобщение
 Re: Neewer Speedlite 750II
Автор: Grimjaur   
Дата:   08-01-22 14:21

Това и ще направя, ако някой ми каже какви трябва да са работните стойности.

Отговори на това съобщение
 Re: Neewer Speedlite 750II
Автор: GenaDP   
Дата:   08-01-22 15:39

Като ги измериш на работещата светкавица - ще разбереш какви трябва да бъдат.

Отговори на това съобщение
 Re: Neewer Speedlite 750II
Автор: AsenRangelov   
Дата:   08-01-22 17:36

Напрежението до което се зарежда кондензатора е +330V. Капацитета на кондензатора е написан на корпуса му.

Отговори на това съобщение
 Re: Neewer Speedlite 750II
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-22 17:55

При кондезаторите има работно напрежение и пробивно напрежение. Обикновено заради малкото място на корпуса, рядко изписват дали става въпрос за работно (W) или пробивно. Електролитните кондезатори могат да станат бомба, ако диелектрика бъде пробит, но обикновено при проблем, електролита избива, при което кондезатора се надува и около него има специфични следи. Така много лесно може да се види с просто око дали има нещо нередно.

Отговори на това съобщение
 Re: Neewer Speedlite 750II
Автор: asahi   
Дата:   09-01-22 11:23

Да не бъркаш кондензаторите с кабелите? Потърси кой от тези кондензатори има две обявени напрежения - работно и пробивно.

Авторът, при измерванията под напрежение бъди внимателен, че тези малките работи много удрят с ток. След измерване разреждай кондензатора с резистор 10-100 kOhm/1W

Отговори на това съобщение
 Re: Neewer Speedlite 750II
Автор: Grimjaur   
Дата:   10-01-22 14:18

Благодаря на всички. Знам как може да друсне един кондензатор, а тези са почти смъртоносни, та съм си приготвил резистор и една лампа(това с лампата го видях в едно клипче, дето подменяха платка на светкавица).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »