Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: Kinderboy   
Дата:   29-05-21 13:44

Можете ли да ми препоръчате фотопринтер до А4 в потребителски ценови клас до около 1 000лв. Пробвал съм боклуците на Epson L800/805/810 и ми омръзна да ги пращам за ремонти на глави, почиствания, калибрации и накрая само да хабя пари в мастило и хартия, а резултатите при печат да бъдат плачевни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: kiten   
Дата:   29-05-21 14:09

То и канона не е за препоръчване. Също съм сменил 6 различни модели и се скапват след 2-3 години. Имам чувството че им е заложено дали са натоварвани или почти не е работено след третата година да дават грешка за посещение в сервиз. Направени са да се скапват бързо и купува по-бързо нов. Виж brother.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: hotsnail   
Дата:   29-05-21 23:11

дали е проблема с марката?

Понякога е така. Имах косачка МТД и тя е направена много зле и няма как да се разглоби за елементарна поддръжка. А примерно einhell, която взех наскоро, е доста по-лесна.

А понякога проблема не е марката а класа на изделието. За принтер имам един стар канон ...единствения му проблем е, че се задръства и харчи супер много мастило, когато не го ползвам дълго време. Ама аз вече от години не го ползвам и май ще го махам, защото не го ползвам въобще. За мен мастилен принтер не е опция - този клас продукт не е за мен.

За някой дето ще го ползва много, моя клас принтер също не е хубав, щото ще се чупи много ... струва колкото три комплекта мастила т.е. ако го напъна повече то ремъци разни, двигатели, центровки ще заминат без време. Всичко е пластмаса вътре.

Ама ако сега ти растат децата и всяка седмица вадиш по 20-30 снимки е идеален. Няма да се задръства от започнало мастило и да го харчи с килограми за да се почиства. Няма и да се амортизация бързо. Моя е на 10-15 години и работи.



Публикацията е редактирана (30-05-21 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: solar_sea   
Дата:   30-05-21 04:47

Термосублимационен принтер за мен е най-безпроблемното решение. Няма запушени глави, няма засъхнали мастила. Качеството е страхотно, включително и черно-бялото и ако фиксираните размери на печат и малко по-скъпият консуматив не са проблем е добра опция. Одесос изглежда, че в момента имат промоция на CY-02 който влиза в дадениия бюджет и печата до 15х20.

п.с. - У дома печатам на термосублимационно шинко 10х15 от няколко години без грижи.



Публикацията е редактирана (30-05-21 04:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: landstar   
Дата:   30-05-21 07:26

Не си давай парите за боклуци! Точно например термосублимацията пък - спре ли тока отиват цветните сапунчета. По 180 лева на цвят. Изобщо цветните принтери са куче-касичка, излизат ти златни за мижаво качество. По-добре си печатай някъде и хич не им купувай боклука! Имал съм ксерокс, самсунг, канон, ХП и Рико. Последният се оказа най-читав, но не знам дали имат фотографски.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: asahi   
Дата:   30-05-21 09:58

С 1000 лева не може да се получава професионално качество за дълъг период от време. Някой преди нас е направил сметката кой колко и от какво ще печели.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-05-21 10:42

Ако ще печаташ много и искаш качество този бюджет не стига в пъти. Ако ще печаташ от дъжд на вятър стават повечето изброени. Просто този клас машини не са правени за натоварвания. И да капризни са... като искаш евтино така се получава.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: Kinderboy   
Дата:   30-05-21 21:26

Simbon4o, евтино, евтино, колко да е евтино? Цената на машината с "оригинални" консумативи, не мисля че е евтина. По 50-100 снимки на месец, не би трябвало да е проблем за принтер около 1 000лв. Уви за 1 година моят съм го пращал 3 пъти на ремонти. То не бяха глави, дюзи, калибрации, шини, водачи. Аз не можех да изкарам две еднакви снимки, на едно и също изображение напечатани една след друга. Баламосваха ме с грешни профили за печат, с грешно зададена хартия, с некачествена хартия, проблемът се оказа в принтера. След като се разделих с L800, който беше ремонтират гаранционно три пъти, взех подобреният L810 и ситуацията е същата. В черните сенки избива зелено, червеното като цвят го няма - излиза пурпурно, да не говорим за по-светлите участъци на оранжевото, които просто остават като бели петна. Профилактика, чистене и след 2 месеца пак същата песен. Да не говорим, че към днешна дата EPSON нямат и дравъри за Mac Big Sur.
Ще почета относно термосублимационенните принтери. Този CITIZEN CY-02 ми изглежда добър вариант, само не съм запознат с цените на консумативите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: solar_sea   
Дата:   30-05-21 21:40

.landstar написа:

> Не си давай парите за боклуци!
> Точно например термосублимацията
> пък - спре ли тока отиват цветните
> сапунчета. По 180 лева на цвят.
> Изобщо цветните принтери са
> куче-касичка, излизат ти златни за
> мижаво качество. По-добре си
> печатай някъде и хич не им купувай
> боклука! Имал съм ксерокс, самсунг,
> канон, ХП и Рико. Последният се
> оказа най-читав, но не знам дали
> имат фотографски.


Май говорим за различни неща. Няма 'цветни сапунчета' при термосублимационните принтери - консумативът представлява найлонова ролка на която са насесени четирите мастила едно след друго, съвпадащи с размера на снимката. Печатът представлява нагряването им от термоглава и допир с хартиията

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: imitev   
Дата:   31-05-21 15:15

Като факс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   31-05-21 16:02

Имам термо принтер, който работи на ролки за касов апарат.
Идеален е да пускаш въпросчета на студенти на него.
Разбира се, термосублимационният е едни гърди пред него.
Единственият, всъщност качествен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: lamerko   
Дата:   31-05-21 16:18

my.point.of.view: трудно се пише на тази хартия заради покритието :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: asahi   
Дата:   01-06-21 08:46

Там са въпросчетата. Отговорите - на други листи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фотопринтер (без боклуците на Epson)
Автор: mocker   
Дата:   01-06-21 09:07

Ползвам Epson L1800 две години и не съм имал проблеми.
Серията се води икономична - ниска инвестиция и цена на копието. Така че както всяко икономично нещо няма как да е с високо качество (но аз не виждам съществени недостатъци).
Ползвам го основно за лични нужди и съм отпечатал под 1000 снимки.
Едиснтвения проблем е че ако не го ползвам няколко седмици му се случва да се запуши някоя дюза. Тогава му пускам да си направи промивка на дюзите и калибриране.
Понякога когато снимката е със засилен шарп, като че ли си личи повече на снимката отколкокто на монитора. Но може да си внушавам.
Чел съм че не е добър за печатане в черно-бяло и не съм го пробвал.
Тези или онези боклуци е малко пресолено.
Повечето марки имат про-серия както и ширпотреба и трябва да сравняваме съответни серии на сходни цени.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »