Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: badweather   
Дата:   20-05-21 11:40

Вчера за пореден път се срещнах с овчарски кучета, разбира се без спъвачки. За щастие бяха дружелюбни доколкото може да е дружелюбен 50кг каракачански дзвер. Какво носите вие срещу подобни срещи по баирите?

- Няколко пъти съм ползвал спрей - като, че действа доста добре, но при силен вятър можеш да го изхабиш преди да има ефект.
- Газов пистолет - не съм пробвал, но по моята логика шума от халостни патрони би трябвало да демотивира животинката.
- Шокова палка - няколко човека ми препоръчват, но това ми звучи смешно защото вече трябва да си в ръкопашна схватка.
- На т.нар. кучегони и кварталния пес не се впечатлява, а и дали действат срещу други животни?

Да, да, знам, че всички кучинки са добрички, хапят само лоши хора или само си играят до кокал. Затова търся решение изключващо ловно оръжие, и всеки да си тръгне по живо по здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Yog   
Дата:   20-05-21 11:51

Аз нося ДСЛР. Снимам в серия и звука на ръкопляскащото огледало на затвора директно ги обръща в бягство! Иначе за самите снимки ползвам безогледалната [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: badweather   
Дата:   20-05-21 11:55

При мен ДСЛР-а, особено с по-голям буркан действа само срещу любопитни баби на село :D Или ги прибира зад дувара да ме обсъждат, или по-агресивните да идват да ме питат какво снима телевизоря у селото.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: nilpro   
Дата:   20-05-21 12:02

Небрежно подхванат метален монопод с ръбата глава рязко намалява желанието на кучетата да се приближават. А и върши работа за фотография :)

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: montanar   
Дата:   20-05-21 12:38

А ако накрая на монопода има някой магнезиев ръбав ДСЛР си е вече оръжие за масово изтребление [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: sherbit   
Дата:   20-05-21 13:48

Карам шосеен велосипед по 4-5 хиляди километра на години. Редовно ме гонят овчарски кучета, но случаите в които съм бил хапан са били от улични помияри. Особено отвратителни са пролет.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: mitpis   
Дата:   20-05-21 15:19

Ползвам туристически щеки, но най доброто средство е камък хвърлен в посока към кучето, не е задължително да се улучи, само като вземе камъка човек и бягат.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: ecobo   
Дата:   20-05-21 15:24

9 мм Luger, добре се отразява не само на кучетата, но и на други зловредни твари [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Konstantinov   
Дата:   20-05-21 18:33

Най-евтиния вариант е да си купите за 50 стотинки кучешка суха храна от всеки зоомагазин и да си я носите в джоба в пликче и им хвърляте храната и кучетата се забавляват и ставате приятели ,аз съм диабетик и нося обикновени бисквити или дори хляб да им хвърлите, също става.Имам ултразвуков кучегон за 70 лева ,но ако е глухо кучето няма да действа. Всичко друго е скъпо , гледах че от екоравновесие-кучкарите ги стрелят със стрелички -спринцовки с тръба ги духат и кучето заспива за няколко минути ама това е също скъпо и заема място.



Публикацията е редактирана (20-05-21 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: OIM   
Дата:   20-05-21 19:14

Само се навеждате , уж че вземате камък и повечето кучета се обръщат и бягат Знаят че след такова навеждане може да бъдат ударени


Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: SuSE   
Дата:   20-05-21 19:28

аз нося спрей за мечки, действа до 10 метра и много концентриран, никога не ми се е налагало да го ползвам но помага за всякакви ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: kote   
Дата:   20-05-21 21:19

[smilie8] OMG!?!?
"никога не ми се е налагало да го ползвам но помага за всякакви ситуации."
Покъртителна мисъл, помагало без да си пробвал? И какви са тези всякакви ситуации? Като да миеш чаши в рекичката?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: deerstalker   
Дата:   21-05-21 08:08

На свободна продажба, за препоръчване газов револвер 9 мм,

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: badweather   
Дата:   21-05-21 11:50

sherbit
Срещу градски песове спрея ми е най-удобен от колелото, а и в градска среда, газов пистолет би предизвикал повече интрига от необходимото.

mitpis
Това с камъка не съм се сещал да го пробвам.

ecobo
По закон това е препоръчителния начин т.к. извън града/селото, единствените кучета, които не подлежат на отстрел са овчарски кучета със спъвачка или на каиш, с намордник. Но все пак идеята ми е да ходя да снимам, не да ходя на лов за вреден дивеч :) Затова написах, че искам всичката флора и фауна да си продължат по пътя по живо, по здраво.

Konstantinov
Голяма каракачанка в лошо настроение няма да можеш да я баламосаш с гранули :)

SuSE
Единствената разлика между спрея за мечки(големият) и джобния флакон е, че големият мята на 10-тина метра. Отново го "изстискваш" за около 6-7 секунди. Кучетата обикновено, преди да хапят, те наближават доста повече отколкото би искал да те наближи мечка, но би трябвало ефекта да е същият. Проблемът е, че при силен вятър, и при няколко кучета, може и да приключиш със спрея преди да си постигнал ефект :) Иначе като изключим неудобството да носиш пожарогасител, мечешкия спрей наистина е безотказно ефективен срещу всякакви градски и горски твари :)

asahi
Като човек, на който се е случвало да помага на нахапан от градски псета да стигне до болница, наистина, най-искрено и приятелски ти пожелавам да ти се случи, щом пожелаваш с лекота такива работи :) После да си постнеш снимка с гордо обезобразено лице :) Жив и здрав!

deerstalker
Май и аз се ориентирам към газов пищов - мисля си, че самия звук от изстрела би стреснал повечето кучета, пък вече отблизо имаш и ефекта на газовия патрон. Би трябвало това да е ефективно и срещу другите горски твари.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Sassho   
Дата:   21-05-21 11:58

По-страшно добиче от човека нЕма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: wlad   
Дата:   21-05-21 12:14

за 50 стотинки кучешка суха храна

Тя тая храна за 50ст и уличните няма да я ядат да ти кажа.
Пробвал съм тука бездомните котки да ги храня с фрискис, не я поглеждат [smilie5]
Имам домашна котка и със зор яде гранули роял канин за 25лв килото, все за разни паучове мрънка.
Къде ще ги лъжете овчарките с люспи за 50ст. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: poleni   
Дата:   21-05-21 12:36

Видите ли дебелия с кучета клякате и ги гледате в очите. Ще се изненадате какви зверове обръща в бягство.



Публикацията е редактирана (22-05-21 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Shael   
Дата:   21-05-21 14:41

Обикновено първо се чуват(чановете), а после се и виждат овцете. Кучетата по правило са няколко и или следват, или са пред стадото.На група са, рядко са разделени.Започват да лаят отдалече, има едно, или две които са особено шумни и агресивни, те са пред останалите. Спират на няколко метра метра от хората, обикновено между тях и овцете и съвсем се задавят от лай. В този момент е добре да се огледате, защото може някое от кучетата , без да лае да ви е заобиколило отзад и да захапе крака- глезена, или по високо, целта е да ви съборят и след това гърлото..Особено неприятно е, ако с вас има и деца. Винаги щом видя овце, започвам да се оглеждам за овчаря и му казвам/извиквам, защото е далеч, да си прибере кучетата. Почти винаги се махат, когато ги извика, разбирай напсува :)
Иначе , ако не са много злобни, с хляба може да мине номера, особено ако те познават от предни дни.Спрей имам в джоба си, но не съм ползвал, най- много да хвърля камък покрай и пред кучетата, бягат и почват да те лаят отстрани, докато се отдалечиш.
Но, ако наистина ми скочи каракачанско куче, нямам си на идея дали и как мога да го спра, почти сигурен съм, че нямам шанс..това нож, тояга, камък, забрави..


Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: deerstalker   
Дата:   21-05-21 17:37

С уличните и чобански помияри - шега не може да има, който не е патил - само той не знае за какво става дума.
За газовите пистолети има муниции предназначени за подобен тип мили животинчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   21-05-21 20:56

Една от най-малките пиратки е достатъчна [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: sherbit   
Дата:   21-05-21 21:31

Колко болни мозъци има ...

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: fragranse   
Дата:   21-05-21 21:39

само симптомите!

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: badweather   
Дата:   21-05-21 22:50

Shael,

Обикновено като се задава стадо, овчаря е наблизо и кучетата си гледат работата край стадото. Повечето са готини, черпили сме се сланинка, тва-онова, "оправяли сме политиката и България". Обаче се случва(като сега), аз си маам крачоли по баира и от далечината две точки препускат, впоследствие се оказват два огромни песа, а стадото е през още един баир. Овчаря псува отдалече, а ти се оправяй. То точно това е идеята на спъвачката, да не може кучето да препуска през половината планина, ама дебилите не вдяват защо се слага :) Май засега се ориентирам към газово пищовче - хем шуми, хем присветва, хем би трябвало и ако не се подплаши отдалече, газовия патрон да му подейства. На теория, би трябвало да стресне и подплаши и други горски добитъци като мечки.

"Но, ако наистина ми скочи каракачанско куче, нямам си на идея дали и как мога да го спра"
И да можеш, ще излезеш най-много на 25% кръв от играта [smilie18]

JimmyStoikov
С пиратка се бавиш - да я извадиш, да й драснеш фитила, па ще ти се е намокрил джоба, пък онзи ден като се разигра събитието, двата добитъка пробягаха за рекордно време баира ;)



Публикацията е редактирана (21-05-21 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Hsathv   
Дата:   22-05-21 00:08

Газовите патрони обикновенно не действат на кучета. Нервнопаралитичните спрейове също. Лично съм ги изпитал. Това е написано и в описанието. Чувал съм, че имало и такива за животни, но не съм ги виждал. Ако имаш средства един Taser Pulse ще свърши работа със сигурност, ама ако са цяла глутница тогава не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: ecobo   
Дата:   22-05-21 01:27

badweather написа:

> ecobo
> По закон това е препоръчителния
> начин т.к. извън града/селото,
> единствените кучета, които не
> подлежат на отстрел са овчарски
> кучета със спъвачка или на каиш, с
> намордник. Но все пак идеята ми е
> да ходя да снимам, не да ходя на лов
> за вреден дивеч :) Затова написах,
> че искам всичката флора и фауна да
> си продължат по пътя по живо, по
> здраво.

Абе когато се сблъскат две страни и едната може да пострада, предпочитам аз да не съм от страдащата страна. Както казват в нашето село: "Ако ще плаче нечия майка, нека да не е моята!". А американците имат една поговорка, която аз много харесвам: "По-добре да носиш пистолет, когато не ти трябва, отколкото да не носиш, когато ти потрябва."

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »