Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60  61  62  63 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-21 01:54

Олимпус продадоха фото звеното на ликвидатори. Има шанс да се развие и напредне технологията им ако акулите намерят как да кешират. А по-важното е, че Олимпус няма вече нищо общо с фотографията подобно на Минолта. Тъжно е, може би, но това е реалността - във фотографията има все по-малко пари.

ПП друго следствие е, че Самсунг могат да купят бившето фотозвено на Олимпус. Може и друга фирма да го направи. За Самсунг няма да е голяма инвестиция това. Ама проблема е, че няма какво да вземат от там. Самсунг имаха едни от добри фотоапарати и обективи преди 10-тина години. Вярно имаха катастрофичен дефект…но това няма значение. Самсунг закриха фото бизнеса си.


ППП това HP1 сигурно ще е в Ултрата. Живот и здраве ще кажа как снима.



Публикацията е редактирана (22-09-21 02:01)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-09-21 05:55

Като гледам накъде "вървят нещата" в БГ, последната грижа ще ни е S22 Ultra [smilie18]

Pixel 6 Pro hands on



Публикацията е редактирана (22-09-21 05:56)
 Re: Камерафони - новини и диску
Автор: yoyof1   
Дата:   22-09-21 08:58

Май да!
Не знам дали е специален за Самсунг (S8) Lightroom, но минималната скорост е 1/10.
https://photos.app.goo.gl/vjPihQ5hFWAUV63b7




Публикацията е редактирана (22-09-21 09:08)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-21 19:11

Майкрософт представиха Surface Duo m2

Мисля, че това е значително по-смислено от напъните на китайските търгаши. Тоя път са сложили сносна камера. Има и сносен процесор. Софтуера ако този път са го стабилизирали ще е много по-смислено устройство от предния опит. Тогава издъниха хардуера и софтуера беше още доста нестабилен.

Самсунг между другото партнират от години с Майкрософт и предполагам, че почти всички екстри на софтуера ги има във фолд.

Странно е, че най-използваемия андроид идва от Майкрософт а не гугъл ама такъв е живота.

ПП за айпадите дето гледах. Минито много ме изкефи с USB-C и як дисплей. Ама цената е соленичка. Тоя сърфис е интересен. Ще го видя как е ама няма да има Capture One за него. А за Айпада почти сигурно ще има.


ППП Кратко превю на сърфис дуо https://www.youtube.com/watch?v=o6p_lys1nMQ


1500$.... въй това боли направо. Епъла дето мислих, че е скъп, изглежда евтин сега.....



Публикацията е редактирана (22-09-21 21:00)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-21 20:29

глуповато сравнение на камерите на ултра скъпите модели на епъл и самсунг
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-09-21 20:57

MS Surface Duo 2 представен

Duo 2 hands on


http://images.vfl.ru/ii/1632333425/f971fffe/35968425_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-21 00:02

В Литва май ще забранят Шаоми и Хуавей. Открили са в софтуера им, че дистанционно могат да активират филтър, за това което телефона показва. Рязко може да изчезнат новините и дискусиите за теми, които Китай намира за чувствителни.

новината на български



Публикацията е редактирана (23-09-21 00:03)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-21 00:21

S22 Ultra ще е новия Ноут

С това ме спечелват ако е истина. Аз много си харесвах note 8 с писалката. А ултрата така или иначе е огромна. Поне да има и някаква заигравка.

Явно има полза от преосмислянето в Самсунг.

Дори батерията ще остане 5000мАч. Интересно как? Сигурно ще е малко по-дебел.

Едно от малкото неща, които не харесвах на ноут серията е, че реално получава едно обновление на андроид по-малко от S серията. Формално не е така. Ама реално note излизаше септември а новия Андройд през Ноември и има около месец със стария андроид ако вземеш от първите бройки. А S серията излиза с последния андроид, който е актуален около 9-10 месеца ...

ПП не разбирам защо толкова рано има слухове за S22 серията. Писаха за батерията, за процесор, за камерите малко. Пък тия дни уж, може би ще излиза S21 FE и за него нищо не се пише. S10 lite им беше доста смислен модел. S20 FE може би не чак толкова.



Публикацията е редактирана (23-09-21 00:27)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: uri64   
Дата:   23-09-21 00:41

Започна да прилича на корито, в което се изливат рекламисти и маркетолози. Някакъв дайджест…тия “материали” всеки може да си ги намира и чете сам стига да му се занимава…май препирните бяха по-интересни, поне имаше някакви гледни точки, а така говорители четат новини. [smilie8]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-21 01:05

Получаваш есенцията на новините. Без да ровиш разни сайтове.

Ето Сашо е линкнал the verge. Аз не се сетих да ги видя за новите сърфиси. Гледах на живо представянето, но беше много малко информацията.

За какво да се разправяме? То новини няма. Монтират някакви двегодишни камери в новите телефони. Новостите варират от автоматичен XPan кроп до произволно замазано видео.

200МП сензор е интересен ама преди да излезе Xiomi ultra 12, няма да го видим, дали носи нещо ново. По-спомен чакаме да видим HDR от един кадър. Аз мислих, че го има в 108МП модел, но уви няма.

Иначе опитах да вкарам личен елемент и виждане за бъдещия Самсунг. Подобно и за новите айпади.

ПП обсъдихме и странните ограничения на лайтрум мобайл. Аз това не го знаех до преди седмица.



Публикацията е редактирана (23-09-21 01:07)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   23-09-21 02:30

> В Литва май ще забранят Шаоми и Хуавей.

В държавната пропагандна кампания по въпроса призивът към населението е:
"Изхвърлете си китайските телефони!"

На което някои изумено отговорили:
"Какво? Да си изхвърлим айФоните ли?!?"
[smilie6]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-09-21 06:00

Колкото по-малка и незначителна е една държава, толкова повече се има за "Велика". Унрели са китайците баш с Литва, Естония и Латвия да се занимават, тия държавици дори не знам къде точно се намират - някъде из покрайнините на ЕС и сигурно са "фактор" в Евро и Световната политика, а Щатите са им "големи приятели". Сещам се и за още две балкански държавици и те много лоялни към Щатските "ценности" и сигурно до дни и там ще "открият зловреден" китайски софт и "военна заплаха" от "лош" Китай. Срамувам се че съм такава мишка [smile5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   23-09-21 10:35

Не си прав. Литва и Естония са водещи по дигитализация и електронно управление в Европа. Колкото и странно да звучи. Може да се каже, че в някои области, те имат най-голям опит и е добре да се обърне сериозно внимание на предложения и предупреждения в тази сфера от тяхна страна.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   23-09-21 11:15

Написах "Свободен Тибет", не ме цензурира. Явно трябва да си хвърля телефона, защото някога може някой да активира нещо и да спра да мога да търся "Свободен Тибет" или уйгури. Съгласих се, хвърлям.

uri64 - не ти ли е винаги вълнуващо да станеш сутрин и да четеш постовете на hotsnail от n-найстата бира снощи, изписани с перо около 1 часа? Само в рамките на 5 поста ще забележиш, че прегряващия и застаряващ 888 в Xiaomi магически се превръща в най-доброто предложение със Surface! Тиквата каляска става... [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   23-09-21 11:32

И аз тествах една-две фрази - няма проблем, но съм точно със споменатия 10T (Pro), за който се казва, че въпросната функция е деактивирана. Интересното при мен е, че съм със сменен РОМ от xiaomi.eu, където се прави сборка от най-новите версии на аповете, като повечето идват от китайската версия. Има някои предимства - например имам автоматичен запис на разговорите, а също уж повечето тракери са разкарани. Абе... върви за сега, с изключение на пуш нотификациите, които по принцип са важни за мен :(
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-21 13:06

Да интересно е на какви езици цензурира, какво цензурира, как в крайна сметка изглежда от потребителска страна цензурата, обновява ли се системата за цензура да включва нови интересни фрази, има ли обработкана естествения език (граматически форми, контекст, правописни грешки, синоними, семантичен модел). Само цензурира или и участва в социалния рейтинг т.е. докладва ли непослушните граждани.

А и ясно пише, че в Европейския софт екстрата не е включена, но има чалъм за отдалечено активиране.

Интересно е, ако са сложили цензура, какви други екстри има, които тепърва ще се откриват.


ПП аз не бих слагал обща оценка на цяла държава ако и да е малка.



Публикацията е редактирана (23-09-21 13:08)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-21 13:14

интересно е, че дават добра оценка на OnePlus/Oppo (май добрите ми впечатления от 1+ съвпадат с реалността)

Та май наистина проблем има с Шаоми и Хуавей.......

Ето и самия анализ на английски



Публикацията е редактирана (23-09-21 13:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-09-21 13:24

lamerko:.."...Не си прав. Литва и Естония са водещи по дигитализация и електронно управление в Европа...." 

Това дигиталното, виртуалното не става много за ядене, а човек все още преживява с Реална храна. Нямам идея от какво се издържат бившите съветски републики, аз за естонски / литовски продукт, кола, обувка, швепс не съм чул. Явно живеят на дотации от Европата, ама време е да им се спрат. Не искам да плащам масрафа на някой отнесен диджитъл литовец от собствения си джоб и труд, а той да разцъква по цял ден Чаййомито, да пъшка колко му е "тежко" и да реве че го "цензурират". Кой и защо ще цензурира някаква мишка и държава с 3млн население не ми е ясно. Мисля че се правят на "велики" под нечия диктовка, сакън им отпуснат още дотации защото "бдят" и ни пазят от "кофтите" китайци застанали до границите ни [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-09-21 13:27)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: agop4o   
Дата:   23-09-21 13:31

И аз написах Свободен Тибет и излезнаха в Гугъл много статии без да ме цензурират но въпреки това ще си хвърля новия телефон и даже ще си разплета дясния чорап от яд че съм се набутал и не съм послушал Литва и Естония.Мъкааа[smilie5] [smilie5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-09-21 13:41

Несправедливо обвинената Чаййоми изригна с ново телефонче :

Xiaomi Civi - тънък 6.55" смартфон със Snap 778G







Публикацията е редактирана (23-09-21 13:46)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   23-09-21 14:35

Sassho: имаш някакви грешни представи. Като за начало, СРЗ и в двете балтийски държави минава 1400 евро, докато при нас е същата сума, но само че в ЛЕВА. И още едно печално сравнение - GDP (nominal) на човек в Естония е $26к, тук е $11к. Прави си сметка за икономиките.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: busselito   
Дата:   23-09-21 15:52





Публикацията е редактирана (23-09-21 15:54)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-09-21 15:53

lamerko:.."...имаш някакви грешни представи..."

Нали ти казвам че са на дотации, там Нищо не се произвежда и прави, туризъм и износ също надали имат. Пък ние....ние има да храним 300 депутати със шофери и камериерки и КЕВР, как да взимаме 1400 евра, само там в парлама-парламента ? [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-09-21 15:55)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   23-09-21 15:55

^ За икономиките им (като сме излезли в оф-топик) има 2 прости обяснения:

1. Бачкат. Не търсят 'на работата лекото и на хляба мекото' и "работа" не е мръсна нецензурна дума в речника им. Още от съвеЦко и от пред-съвеЦко време; в културата им е като бит и душевност.

Средният гражданин не очаква да е по-добре с далавери (за тях виж т.2), а с усилие и принос.

2. Ако ще са 'хватки' и 'далавери' (и те не са светци), за разлика от нас крадат от широкия свят, а не от себе си. Тук едни българи си пускат държавни поръчки да окрадат други българи, а там пускат дигитални финансови услуги (немалко от които - с леко съмнителен характер) - за останалия свят. И много се харчат, светът им налита като мухи на мед
= = = =

Партнирам с 2-3 фирми от балтийските страни тук в Лондон - някои имат офиси тук, а други направо са си изнесли главния офис в световен финансов център, откъдето въртят бизнес със света, а не с провинциалната си държавица. И са много читави и успешни, имам наблюдения от първа ръка. Прави впечатление, че в технологичния сектор предпочитат да създават собствени продукти, марки и пазарни пробиви, вместо кошерите (мравуняците) наречени 'бизнес паркове' и продаващи наши програмисти 'на ишлеме' в конкуренция с индийците и виетнамците. Стратегията на нашите Телерик и Фадата, но те имат повече такива от нас, при по-малко население.
[beer]



Публикацията е редактирана (23-09-21 15:57)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: ipolit   
Дата:   23-09-21 16:40

По принцип са технологично насочени държави и вкарват много иновативни продукти в ежедневието си - пуснаха автономни куриерски колички, Skype e техен продукт.
В конкретния случай с телефоните обаче ситуацията мисля, че е по-различна. Много ги е страх руснаците да не им направят втори Крим. Имат бази на НАТО с американски войници и предполагам, че това изявление са им го диктували щатския държавен департамент.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60  61  62  63 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.