Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  47  48  49  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-21 11:38

Samsung в BG е с екзинос 2100. Няма 888. А тоя 2100 май е и сходно бърз на 888.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   11-08-21 12:28

Кире, след сони, втори път пари просто зарад марката няма да дам. Сам-а има ли аф с макро и роу от ултрашироката? За под 1500лв? Нямаааа. Казах ги кои са тая година - vivo x60 pro и oppo find x3(ма ги нема в европата). Чакам моторолката edge 20 pro да видя ще има ли роу и на ултра широката, щото остава единствен вариант....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   11-08-21 12:32

uri64..."...че няма нищо що-годе читаво под 2-2,5К и дори тогава камерите (колкото и каквито и да са), и повечето софтуер не струват. Тогава за какво е цялото това пенявене, при положение, че няма смисъл?...."

За да стане кристално ясно на мераклиите че "Фотоапарат в телефон" няма.
Тук се купиха S20 Ultra и S21 Ultra за по 2.5к и никой не се разрева от радост че е уцелил джакпота.

За момента си струва да се обърне внимание на миналогодишната серия флагмани Mi10 Pro , Mi10 Ultra , S20 FE , P40 Pro - всичките са със сполучливите Snap 865 / Kirin 9000 и на добра цена.

Samsung с половинчато решение за камерата във Fold 3 - наполовина видима, наполoвина скапана [smilie18]


http://images.vfl.ru/ii/1628674267/555564fb/35457877_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-21 13:22

stukloplast >> Сам-а има ли аф с макро и роу от ултрашироката? За под 1500лв?

Да.

S21 обикновения има АФ на широката и снима от доста близо и е 1300 лева със слушалки и абонамент. Малко са странни камерите на S21, но май са практични.

Няма ги гигантските сензори на S21 ultra и mi11 ultra. Ама май е достатъчно добър дори за снимки на сравнително слаба светлина.....

Това че не искаш Самсунг е друг въпрос.

За мен в момента са перфектни 4 годинки поддръжка на софтуерчето, крипто чип, ежемесечни обновявания за сигурност, добра сглобка. Щерката бая се кефи на нейния с21

вече може с eSIM да караш и няма нужда от карта



Публикацията е редактирана (11-08-21 13:26)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   11-08-21 13:29

The ultra-wide camera remains fixed focus - only the S21 Ultra gets an autofocusing ultra-wide among all Galaxies. The lens has a field of view of 120 degrees and an f/2.2 aperture, while the size of the 12MP sensor is 1/2.55", with 1.4µm pixels.

Туй от ревюто на обикновения S21... Пък за РОУ от УШ няма и да повдигам въпроса.
Знам какво искам и вервай ми, прегледал съм всички телефони тази година, след като съгреших със Сонито...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-21 13:35

верно ли само на ултрата са сложили АФ... е това е мизерия... на моя няма. Като цяло широката не е зле, но с20 ултра е трудно да снимаш близки обекти. Кропя т.е. 2х или 3х зум правя от основната ако искам нещо по-малко да снимам....

после да се чудят, що с21 не се продава.. те са се измизерили супер много ..... тая широката без АФ е на 3 години сигурно от s10 още. Вярно 12мм ама всички евтини китайци имат АФ на широките.



Публикацията е редактирана (11-08-21 13:38)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   11-08-21 13:57

Кире, е това съм го показвал, от телефона за който вечно ще съжалявам, че продадох(за да се прокълня със сонито). Купен нов за 900лв. Туй е от РОУ от УШ, което с кроп няма как да направиш...


https://photo-forum.net/imgs_medium/2020-04/1586696081_img_20200411_180510.jpg



Продължавам да си мисля, че за тоя телефон некой е бил уволнен, като се имаше предвид какво предлагаше за цената си. Такава камера още няма във прегряваш флагман за 2 хилки...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   11-08-21 17:06

Honor Magic 3 Porsche Design на живо - оформлението явно е "вдъхновено" от Mate 40 RS Porsche design.
Интересно дали 11-90mm e 8х оптичен зуум ? Анонса е утре.
Както и да е - цената на "Поршето" ще е ...като за Порше [smilie18]





Публикацията е редактирана (11-08-21 17:26)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-21 17:28

сега върви събитието на Самсунг и познайте.... слефи камерата нза Z Fold 3 е скрита под дисплея........

Иначе най-голямата работа е, че е приятен за ползване като обикновен телефон, докато е сгънат. Ако е доста по-евтин....може би, ще е по-смислен от гига ултра за 3 бона. Поне наистина прави повече.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   11-08-21 17:37

hotsnail: .."и познайте.... селфи камерата на Z Fold 3 е скрита под дисплея.."

Познахме вече - наполовина видима, наполовина скапана [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-21 18:15

аха и самсунг ритуално се застреляха... новите телефони с 888 вместо екзинос 2100....


веднъж направиха по-добър чип и не щат да го ползват......



Публикацията е редактирана (11-08-21 18:17)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   11-08-21 19:13

Каза 888, та да питам: по нашенско продават ли

Oppo Find X3 Pro 5G ?

Идва ми ред за 'безплатен' ъпгрейд и почнаха да ме бомбардират с оферти, това е един от 'флагманските' модели наред с ланшни Самсунг-и и подобни.

Поради инстинктивно подозрение към откровено китайските неща (измислени там, а не просто произведени), не съм сигурен дали ще искам да го опитам. Някой да има впечатления?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   11-08-21 19:30

@nyamago какви са другите оферти ?
Oppo-то надали ще те впечатли, въпроса не е само в "пластмасовото" качество на снимките, ами и в прецизността и бързината на автофокуса и други благинки на Камера приложението, а там Самсунг са на първо място.

Mix 4 ревю и сравнение с Mi11 Ultra (кит.)



Публикацията е редактирана (11-08-21 21:10)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   11-08-21 21:31

Mi Mix 4 китайско ревю и снимки в пълен размер.
На дневна светлина основната 108mp камера радва [smilie7]

http://images.vfl.ru/ii/1628706632/1daadab6/35467072.jpg




Публикацията е редактирана (11-08-21 21:33)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   11-08-21 22:31

Снимката е бъзикана. Най-малкото са изтрити абсолютно всички данни от exif-a. Това не е от хостващия сайт - той пази оригиналите, или поне запазва екзифа. Снимката може дори въобще да не е от този телефон, нищо, че има лепнато лого :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-21 22:38

фалшива или не с нищо не бие вече съществуващите 108МП камери
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   11-08-21 23:09

Там е работата, че като излязат реални тестове, полежението ще е доста по-плачевно от показания кадър :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-21 23:12

Z Fold 3 сигурно към 4 бона ще дойде това чудо. А явно това е по-евтино то 2-ката. Камерите май са без пресилване, но сносни.

Z Flip 3 сигурно ще е около 2 хиляди. Много по-добре ми изглежда.

Май смяната на екран ще е редовна услуга към тия телефони. До колкото схванах от презентацията на Самсунг, ще се продават с една включена замяна на екрана в рамките на 12 месеца.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   11-08-21 23:20

kamerko:..."..Снимката е бъзикана..."

Надали понеже нощните снимки и снимките от останалите две "камерки" са много зле.
Просто трябва да намерим "изгоден" бърз кредит [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   12-08-21 00:24

> "Просто трябва да намерим "изгоден" бърз кредит..."

Държавна поръчка за някоя малка магистралка? [smilie5]

> "@nyamago какви са другите оферти ?.. "

Засега, защото имам още 2 месеца от договора, като 'ранен' ъпгрейд ми предлагат ограничен избор (Опо-то го отхвърлям):

- Samsung Galaxy S21+ и S21 Ultra - имат прилични данни, но огромни плочи, не ща по-голямо от десятката ми, а това е S21 без 'плюс'

- Google Pixel 5 128GB 5G - нещо не получи много похвали в тая тема май... Или?

- Sony Xperia 5II (5III още го нямат) и Xperia 10III със слушалки WH-CH71ON - тия еКСперии май са леко назад по данни?

Пълния набор от телефони им е тук (най-последните модели идват с известно закъснение, но не гоня непременно най-последното):
https://shop.ee.co.uk/gallery/pay-monthly/mobile-phones-h00001?expanded=most_popular


Но за избор от пълния списък ще трябва да почакам до края на Октомври. Не че бързам - и със S10+ съм си ок, но 'новото си е ново'[smilie6]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   12-08-21 00:45

на втория ред има обикновена S21.

На щерката и взех един и му се радва доста. Няма телефото камера точно.... има 3-та камера с много пиксели. А и другото, дето се оказа, че няма АФ на широката камера т.е. същата е като на 10-ката.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   12-08-21 07:11

nyamago: "....Пълния набор от телефони им е тук..."

Подкрепям предложението на Киро за S21 - телефона може да мине за компактен, плюс всички благинки на Samsung като подръжка, читав интерфейс, всичко нагласено от кутията. Основната камера със сигурност е добра в режим Pro, имаш и RAW.. Автофокуса като точност и бързина също е без конкуренция.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   12-08-21 12:27

Добре, де - но на голата ('проста') С21 не виждам революционни предимства пред 10+, в която си имам дори 'телефото', прилично бърз фокус и повече от прилично качество на образа (особено в по-широките камери)... И имам навика да взимам 'флагмани', а тая не е[smilie8] - затова съм я оставил извън финалистите.

От друга страна - като няма да взимам голям Самсунг (дето иска да го носиш в чанта [smilie10] - имам си лаптоп за фитнес по пътищата) - без тези флагмани какво остана в първия списък горе?

Сонитата също бих отписал, заради наличието (извън тоя оператор и оферти) на по-нови модели. Пиксела - никой не ми го препоръча, сигурно има защо...

Май ще си дочакам края на договора, белким до Октомври-Ноември докарат нещо по-ново и различно? [smilie11]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   12-08-21 12:31

Да чакаш е най-доброто решение за момента щом не си на зор.


Mi Mix 4 hands on

Първи тестове на Snap 898 демонстрират ръст на производителността с 20% и ръст на температурите, което леко шокира





Публикацията е редактирана (12-08-21 12:55)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   12-08-21 13:55

Владо, аз лично чакам мото едж 20 про, стига да има роу от ултра широката. С един монитор и блутуут мишок и клавиатура става на лаптоп.
А с тея нови процове се излагат направо. Да ги слагат на геймърски телефони с течно охлаждане и да не занимават обикновените потребители с глупости - нито ще деля атома с тая "мощ", нито идните години ще снимам 8к/260фпс видео(за 10 секунди, че ще се разтопи телефона)...
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  47  48  49  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.