Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: VladHD   
Дата:   26-04-21 18:34

Саше,

Усещам как и тук ще станеш "Персона нон грата", thanks to "by" и производните им [smilie5]

И верно, вземи си купи фотоапарат, щом си толкова критичен към качеството по ъглите :D
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   26-04-21 19:02

Здрасти Владо, ИТН счупи България, счупените ъгли by Sony са последния ми "проблем",
пък и не са точно мой проблем - по-скоро на Киро ))
Напоследък гледам как да си купя франзелки от Фантастикото,
пък лъскавите Сонитa нека берат прах и мишки по витрините [smilie5]

Xperia 1 MkIII hands on (рус.)
Xperia 1 MkIII hands on (eng.)



Публикацията е редактирана (26-04-21 19:41)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-21 20:12

Малееее в Русия нещата са като 90-те години в България. [smilie18] "тигре, тигре, имаш ли пари....".

Сашо, питах, какво не ти харесва в снимките. Обективно кое не ти хареса. Какво сложно има? Ако нещо тотално не става - трябва да има причина. Нали? Колко е трудно да напишеш - "намирам, че динамиката е малка, червения цвят не е достатъчно наситен, цветовете на кожата бият на зелено". Разбираш ли? Иначе коментар - "това е шит...", кое е шит?

Ето примерно за китайското чудо Шаоми - видяхме че подобно на другите китайци не може две снимки да направи, да си приличат цветовете. Бяга бел баланс, бяга експозиция, бяга процеса....това си е обективен проблем, над който трябва да поработят. Хуйвей беше по същия начин... уж страшна камера ама снимките не стават, щото една е пренаситена, другата почти черно бяла, едната тъмна, следващата светла......

Асус май заради това ги кърти китайците - снимките не са особено добри като качество. Обаче белия баланс е точен, експозицията е точна, наситеността не е прекалена, обработка островните китайци са ги уцелили (дали с гугълския софтуер, щото те май това ползват GCam....)



Публикацията е редактирана (26-04-21 20:14)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-21 20:25

Задава се прескъп и яко скопен Пиксел 5А.....

май вместо пиксел 6 ще е добре да сменят името. То стана срамно на телефона ти да пише пиксел.......

ПП Изненеда и двата долни ъгъла на изтеклия кадър са мекици......явно Сашо ги е урочасал...

ПП не ми допада, че пак няма да има телефото камера. Ще има широка. Ама само 12МП е малко проблем за видео. Няма да има ХДР във видео т.е. на светло ако снимаш видео или на слаба светлина, ще е кофти. За любители на роу ако са едри сензорите....или ако е само за снимки



Публикацията е редактирана (26-04-21 20:57)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   26-04-21 20:29



hotsnail: "....Сашо, питах, какво не ти харесва в снимките...."

Всичко си е ОК на семплите от X1MkIII, нали затова ги пуснах да се види че там в Sony "работят" нещо ))) Имаме едно наум че става въпрос за стар сензор и стари 12mp, което определя реалната цена на телефона от около 600-700лв. Нещата в Sony Mobile не са никак цветущи за да се имат за "еталон" и съответните нереални цени като за десетината си верни фена.

Рашките да си гледат посейдоните и цирконите, Сонитата да оставят на нас [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   27-04-21 19:35

Геймърския Redmi K40 представен
Dimensity 1200, JBL стерео колонки, 64mp основна камера със стъклопакетни лещи ))
Една стъклена + 6 пластмасови. Цена от 310$







Публикацията е редактирана (27-04-21 19:38)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-21 20:05

за феновете на патиците по пекински

ъглите от главната камера характерно са обработени с тежка доза Gaussian Blur

обаче в центъра 50МП сензор кърти.... определено си мисля, че е по-добре от 108МП в правенето на 12МП снимки. Ама ако можеше и софтуера да не е китайско чудо за разнообразни снимки

Перископските кадри нещо много преправени седят. Явно по самсунгски обичай от перископа снимки излизат само след сериозно намачкване. Ама Самсунг се научиха най-грозните следи да не ги оставят. Пък тука Halo Infinite е станало от шарпене....


Кефи ме, че перископа е само 5х с голям сензор. .... ама е на хората хвалят перископа на с21-цата, дето е 10х и с със сензор като кърфица....Пък 48МП огромен сензор би трябвало да дава повечко... ама...

Нощните кадри не са лоши ама малко като миналогодишните Самсунгски т.е. доста меки с яка загуба на детайл.


ПП Обаче на студийното сравнение и с20 и с21 просто му късат главата на шаомито. Тотална липса на текстури при китаеца. Детайл няма на практика. Някакво странно шарпене явно с голям радиус и където има платове текстурата просто е изядена - вижте на тъмните кадри текстилните неща.... шаомито е като с водни бои



Публикацията е редактирана (27-04-21 20:32)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Ivan_A   
Дата:   27-04-21 20:12

Да, има проблем в лявата част/левите ъгли.[smilie23]

Но:
" ... The Mi 11 Ultra's main camera got us some of the best 12MP images we've seen. Detail is excellently defined, both in straight lines and random textures, with very competent and natural processing - very 'photographic', and less 'smartphone' if that makes sense. "

- it makes sense. [smilie24]

Ако си фотолюбител, непредубеден. [smilie3]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   27-04-21 20:36

hotsnail: "...за феновете на патиците по пекински..."

Екстра е Ултрата и то в Сток [smilie24]
Който иска повече да си вземе Лешперия [smilie18]


http://images.vfl.ru/ii/1619544824/93d762d7/34248270.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1619544882/1719196c/34248276.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1619544966/3cbd2800/34248291.jpg




Публикацията е редактирана (27-04-21 20:37)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   27-04-21 20:51

Mi11 Ultra в ръцете на неизкушен, стандартен потребител.


https://c.radikal.ru/c22/2104/cb/6d59881593b6t.jpg




https://a.radikal.ru/a17/2104/89/418238312c0at.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-21 20:52

Сашо виж ги дори на тия два външни поредни кадъра (от гсм арена) бяга и цвят и наситеност и експозиция (небето виж, облаците, сградата в ляво - кафявия или бежов цвят)...все едно едното с никон а другото с канон си снимал примерно....Това колко ме е дразнило докато снимах с Никон и Сони.... нагласиш синьото и ти избяга зеленото, нагласиш и него и цвета на кожата става тотал щета....


Е ти си илюстрирал най-добре големия фото проблем на тая ултра......

Ама става грозно, когато си снимаш детето или партньора или пък сам се изтипосаш..... един път негър после китаец...а то било просто българин....



Публикацията е редактирана (27-04-21 20:57)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   27-04-21 21:03

hotsnail: бяга и цвят и наситеност и експозиция...все едно едното с никон а другото с канон си снимал примерно

Както сам каза на миналата страница :

hotsnail: ".....Щом ти трябва камера си вземи такава...."

От семплите в gsmарена, Mi11 Ultra-та е страхотна......като за телефон нали. Нормална е разликата в цветопредаването "канон / никон" впредвид съвсем различния тип и размери сензори и оптика в Основната и Широка камери, не го слагам на сърце, дори може да мине за плюс - имаш два Цветови стандарта наместо един [smile]
Просто погледни котката в очите и виж бокето зад нея - какво по-добнро да искаш ? [smilie24]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-21 21:15

Ами епъл имат идеално подравнение между камерите. Дори като зареждат кадри от друг айфон показват идентични цветове. В смисъл, че епъл са си направили профили за всички камери на всички телеофни и са ги сложили на всички телефони. Малко уж ама ако всичките ти приятели са с айфон снимките им изглеждат добре на твоя айфон и обратно. А когато някой лешпер с Андройд ти прати снимка и тя седи някакво гадно.....

Самсунг много се приближават и на един модел телефон са подравнение камерите. Ама слагат всякакви лайна на разните модели и ......

Това ако се чудиш, защо Епъл с малките си сензорчета се продават уж за добри камери и то на фотографи и видетографи.... ми крайния резултат в инстаграма е по-добър и повече лайкове сбира. Ако си фотографче имаш готови кадри от епъла. Дреме ти че ъглите са малко по-меки и нямаш 10х зум.....



Публикацията е редактирана (27-04-21 21:15)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   27-04-21 21:28

На Епъл им е много лесно да слагат еднакво калпавите 12mp сензори за да получат еднакво калпав резултат [smilie18]
Не ме карай да търся "снимки" от Iphone 12 Pro Max, отдавна съм забравил тази марка телефони.




..като инфо Ван Гог by Oppo Find X3 Pro


https://d.radikal.ru/d07/2104/29/13b7b4390225t.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   27-04-21 21:42

Тва все едно говориш за Тесла и всичките европейски дизели. Сравняваш един производител, дето вади 2-3 телефона на година и сам си разработва целио софтуер и компании, които вадят по 20 телефона и им поддържат софтуера и правят инстински иновации в сферата, а не да подобряват бутикови изпълнения.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   28-04-21 20:08

ZTE все пак ще представи Флагман с Камера под Дисплея

Nubia Z30 идва през Май май [smilie10]
Съдейки по рендерите ще разполага с Три 64mp камери допълнени с ненужен 100х зуум




Sony публикува Финансовия отчет за 2020г - за пръв път от много години Експериите отиват на малка печалба.
Ако тази година тук във форума вземем бързи кредити и купим 4-5бр X1MkIII току-виж Sony избили рибата от печалба [smilie5]





Публикацията е редактирана (28-04-21 20:28)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   28-04-21 22:02

Sassho: не си прав. За нуждите на маркетинга, 100х зуум си е много нужен!
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   28-04-21 22:41

Бих ползвал и радвал дори на 2х-3х зуум стига да е реализиран кадърно. Дотук всякакви опити за Зуум са "ученически" и на пазара зейва свободна ниша която чака да бъде запълнена, стига на някой малоумен китаец да му дойде акъла да го направи както трябва. Дори името вече съм измислил Zoomphone, чакаме Чаййоми да прочетат темата и краднат идеята и името [smilie5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-21 22:45

Хахах Сашо това дето си дал са продадени бройки бе. То остана и те да са на минус, представяш ли си? Сони купили повече служебни телефони от колкото експерии продават.

Бих си купил техен телефон ако му сложат лепенка made in Thailand или Malaysia дори Made in Ethiopia или Bulgaria ме устройва.

Гледам, че продадените бройки телефони намаляват. Това не е хубаво. Която и фирма да отпадне особено ако представлява нещо различно като Сони и LGе лошо за нас консуматорите. Нямаш полза да останат само шаоми, Самсунг и епъл.



Публикацията е редактирана (28-04-21 22:50)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   28-04-21 23:15

hotsnail: ".... То остана и те да са на минус, представяш ли си?..."

Напълно възможно.
Сигурен съм че поне 500 000бр. са "купени" разбирай раздадени на служители от Сони. Разбира се не става въпрос за флагмани , а някакви бюджетки ))

След като съм имал 5бр Експерии явно ще клъвна и на шеста, пък дано уцеля този път с модела и бройката ))

Мисля че от две години насам Експериите са Made in Japan, по простата причина че фабричката в Китай е отдавна затворена и продадена. Вярно , има вероятност да поръчват бюджетния клас на OEM гаражни производители, но надявам се поне One серията да е Японска.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-21 23:45

Не знам. Аз четох преди години, че дори разработването са го преместили в Китай, защото там много по-лесно се прави нов телефон. Има купища доставчици. Купища фирми с които да направиш прототип. До колкото помня някакъв човек обясни, че в Китай прототип за нов телефон става за седмица. За сравнение в САЩ или Япония отнема месеци. Китайците имат огромна концентрация на производители на всякакви модули и джунджурии.

Поне така разказват. Аз телефон не съм проектирал.

Гледах един филм за Китай наскоро. Има големи предимства да живееш и работиш там сега. Всякакви абсурдни неща в технологиите там хора ги правят и пробват. Ние въобще нямаме идея. Камери телефони има които са супер странни. Ама от там идат иновациите за които пише стъклопласт.

Като изключим шпиономанията и имперските простотии на големите държави като Китай, САЩ, Русия и Великобритания те са доста готини. За съжаление простотиите са също толкова реални



Публикацията е редактирана (28-04-21 23:46)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   29-04-21 00:04

те тоя телефон за нов плейстейшън го мислят.....

Бая са нацъкали неща за игри подобни на асуса.

ПП подобно на плейстейшън записва последните секунди преди да свършиш някой подвиг.



Публикацията е редактирана (29-04-21 00:08)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   29-04-21 00:10

hotsnail: "....Аз четох преди години..."

Ключовата думичка е Преди години когато Сони бяха някакъв "фактор" и име в смартфоните.

Не били Китайски, станали Тайландски - и каква е "разликата" ? ))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   29-04-21 00:52

Разликата е, че може да им стана клиент. Тайланд е яко. Не е империя. Не ми се вярва Тайландското правителство да има амбиции за световна доминация и желание да подслушва, когото реши. Не ми се вярва във борда на всяка фирма да слагат човек от управляващата партия. СУПЕР!

Ако кажеш, че на тройката пак ще пуснат AOSP софтуера, за да махнем и американските шпионски джунджурии.......щото за Xperia 2 нямаше AOSP последнияпът. Това много ми хареса, когато го пуснаха Сони. Още си харесвах Xperia Z3. Ама после много вдигнаха цените и не предлагаха много неща, дето ги има на Самсунг - безжично зареждане например.

ПП викаш какви са тия имперски амбиции и какво ме боли. Ами Хуавей подслушвали 6.5 милиона холандци 2010 и 2011. Холандските службици се усетили ама....разбрали че и тях подслушват и премиера също.....сега за да не си развалят отношенията с Китай не са забранили хуавей а само мрънкат. Ама мобилния оператор тихо и полеко изскубал де що устройства намерил с тая марка и ги забранил за употреба..... ЗА Меркел и за немските фирми дето се оказа, че американците ги подслушвали знаем също. Разбрахме, че ЦРУ/NSA давали на американски фирми информация за немските, за да ги бият при конкурси и търгове... ми какво толкова... един куп измами в Индия стават със софтуери вградени в евтините телефони - продават ти телефон с софтуер, който да ти точи данните, да отваря реклами от твое име, да праща платени СМС-и....е такива неща се случват....



Публикацията е редактирана (29-04-21 03:42)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   29-04-21 08:34

Добро утро и Весели Празници [beer]

hotsnail: ".....те тоя телефон за нов плейстейшън го мислят...."

Хубави са Експериите като смартфон за всичко, но не и като профилиран било за снимки, било за игри. Сега си мисля ако се наложи да взимам телефон за снимки какво ли бих взел - види ми се Galaxy S21 със 64mp е много добре, защо няма такъв сензор в Експериите може само да гадаем......или пък не. Въпрос на печалби.
Предполагам че всеки смартфон със 64mp сензор би снимал добре, ще ми се да видя снимки от Redmi K40 Game Edition за 310$ и със Стъклената леща [smilie5]


Black Shark 4 разглобен - както твърди Изкормвача Здрав и Практично конструиран телефон [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-04-21 09:21)
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.