Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-04-21 13:39

hotsnail: "....оправих няколко файла с captureone...."

Благодаря Ви г-н Караатанасов [beer]
То за какво ли благодаря, Sony за пореден път ми потънаха пред очите като Титаника на Леонардо, а имах такива мераци към тях. Може пък причината да е у мен, да съм глупав, луд, некадърен ама искам да си чекнем часовниците - на някой харесва ли му by RAW by Sony ?

stukloplast: "....Уж нямаше да пиша в тая тема, ама пак валят тъпотии. Без да влизам в разяснения на технологията, щото ми писна, но 27мп роу от 108цата е в пъти по-добър от роу-а на 12мп на сонито...."

Плюете Депутатите че се карат и плюят, пък същата печална картинка наблюдаваме в темичката с 5 души накръст - как ще оправим България ? Пишете , спорете , дайте да оправим ако не БГ то поне Сони [smilie5]

Съгласен за 108mp by Samsung, засега изглежда най-читавия сензор, останалото зависи от софтуер и оптика.
С Mi11 Ultra явно ще се наложи да се работи само в RAW, за да се получи "профи" картинка.
Има и по-евтина вече алтернатива Mi10 Ultra с 50mp by OmniVision, но и там ситуацията е същата като с Mi11U.

Дебна за реални снимки от Mi11 Стандартната версия, правя си някакви криви сметки за Mi11i евентуално,
ако не е много зле същата 108mp камера



Публикацията е редактирана (22-04-21 13:41)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-04-21 14:10

Актуални клюки :

Критично ревю на Xiaomi Mi11 стандартната версия

Xiaomi преговаря със Samsung за Exynos процове - държи да са с оплюваната от "геймърите" Mali графика, графика в която лично съм се убедил че е по-добра от прехваленото Adreno

Геймърски Redmi K40 с бутончета на магнитно "окачване" и от Неръждаема стомана,
другата черешка е суперякия MT Dimensity 1200 проц

Redmi K40 teaser - video





Публикацията е редактирана (22-04-21 14:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   22-04-21 19:30

Мъката ми е голяма... Ще я удавя [smilie21]
Причината е че само 2 неща са безкрайни...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-04-21 22:47

stukloplast: "...Причината е че само 2 неща са безкрайни...."

Парите и Щастието ли ? [smilie5]

Платката в Mi11 масово гори оплакват десетки юзъри и връщат Чайниците.
Предполагам когато снимат 4к / 8к видео
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-21 00:13

Има и по-евтина вече алтернатива Mi10 Ultra с 50mp by OmniVision, но и там ситуацията е същата като с Mi11U.

Линкче нещо? Кой е тоя модел? Аз все се заглеждам по най-скъпите опции заради рекламите....

или има нов mi10 ultra? това не беше ли модела от 2020?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_ultra-10361.php


Друг сензор е 10 ултра по-малък е 48мп .....и е от 2020.



Публикацията е редактирана (23-04-21 00:53)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-21 01:13

Asus Zenphone 8 идва на 12-ти Май в 8 вечерта.

Очаква се новия модел да е с 888 процесор т.е. ще е скъп. Ще има 8ГБ памет вероятно. 120 Херца екран. Едната камера ще е с 64МП Сони сензор IMX686. Чака се да ползват и нов сензор IMX663.

Интересното е, че предните два Zenphone-а нямат дупка на екрана подобно на Сонитата, но нямат и рамка. Имат подвижен модул с кaмери.

От теста на MKBHD Zenphone 7 Pro камерата спечели наградата с гласуване от зрителите му. Като съпоставките на зенфона бяха срещу срещу Пиксел 5, Мейт 40 Про, Шаоми 10 Ултра т.е. най-тежките сравнения и ги кърти като въприятие. Иначе в класцията бяха и С20 ултра, експерия 1 ii, motorola, майкрософтския сърфис, модерния за 2020 айфон

Интересно ми е дали си обновяват софтуера от Асус. Ако имат обновявания е доста интересен - не е китайски, камерата му е добра. Процесора ще е добър. Асус знаят как да правят електроника.

Ама е зор да ги купиш в България на нормална цена. ROG елелфона би трябвало да е 1600-1700 лева за базовия модел... да ама го намерих със зор за 2100.......а немския магазин на Асус не доставя до България. Е вероятно накрая с Гъбко ще стане далаверката ако реша.....



Публикацията е редактирана (24-04-21 01:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   24-04-21 01:31

^ Парадоксите на днешния свят: когато едно китайско нещо не е китайско...[smilie8]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-21 02:28

Да зависи от гледната точка. Някои (много малко хора) биха казали, че само Асус е Китайска. A Шаоми, Оппо, Хуавей са просто пропаднали фирми на комунистическите завоеватели.....

Ама по-общо прието е комунистическата държава да се нарича Китай на кратко. Пък демократичната сега държава е Тайван.

Китайска гражданска война*

Република Китай (Тайван)

* - в България не се изучава историята на нации извън Европа. Обиждаме се, че америкаците не знаели къде е България и подобни неща. Истината е, че българите сме изключително зле от към знания на география и история. На дали много знаят


ПП По темата защо не искам телефон от КНР - оказва се, че Хуавей следили и подслушвали 6.5 милиона човека в Холандия още през 2010 и дори холандските служби са знаели. Подслушвали са министър председателя, китайски дисиденти, тайните служби на Холандия... купувайте си Шаомита, ма да се не окаже след някоя година, че имаме центрове за превъзпитание, като в някои китайски провинции.



Публикацията е редактирана (24-04-21 03:02)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-04-21 08:27

hotsnail: "....Друг сензор е 10 ултра по-малък е 48мп .....и е от 2020..."

Здрасти Киро.
Това че модела е "стар" не го прави нито по-евтин нито по-скапан [smilie3]
Картинката е същата като в Mi11U, проца перфектния Snap 865, котой е далеч за предпочитане пред проблемния Snap 888. Дори вечно оплювания Exynos тази година e по-добър от Snap 888.
Да разбирам ли че е дошло време да сменяш грохналата S20U и се оглеждаш за нещо ново ?
За съжаление избора в БГ остава между Samsung и Xiaomi. Остава някаква искрица за Xperia 1 Mark III, но надали ще има някакво подобрение спрямо Mark II - в Sony "традициите" са много силни и неизкореними. Единствения начин да снимаш с Sony и никой нищо да не каже във форума е този. Също бях харесал Asus Zenfone 7 Pro, може да се намери в БГ. Изчетох камара ревюта, не е зле ако сега може да го намериш за 1к, но нищо повече. Дебел, дървен смартфон, освен камерата нищо друго не е интересно. Чувам че щeли да пускам Zenfone 8 mini - ако е със Snap 865 няма да е зле. По-добре да видиш за RoG Phone 5, универсална машинка и всичко е TOП, цената е под 2к за минималната комплектация.

Списък с прилично снимащи камерафони, допълнете ако се сетите за още нещо :


Huawei P40 Pro (почти всичките модели без Google Services )
Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 30 Pro
Huawei P30 Pro

Galaxy S21 / Ultra

Mi10 / Pro / Ultra
Mi11 / Pro / Ultra
Redmi Note 10 / Pro

RoG Phone 4 / 5
Zenfone 7 Pro
Zenfone 8 Pro



Публикацията е редактирана (24-04-21 08:38)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-04-21 08:42

Семпъл от Galaxy S21 64mp от RAW [smilie24]
Май това е Камерафона на Годината ))

http://images.vfl.ru/ii/1619242876/a4e64f00/34203272.jpg




Публикацията е редактирана (24-04-21 08:43)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-21 11:25

Не. За подарък е Асуса.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-04-21 12:13

...ето още един вариант :

Геймърския Xiaomi Black Shark 4 премина с Чест теста на Изкормвача [smilie7]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   24-04-21 12:38

^ Направен е здрав, за да може китайската армия дистанционно да обхожда анални отверстия на заблудени европейци, за да знаят какви пейки да направят за концентрационните лагери...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-21 13:39

Имаме право на избор. В Китай не си купуват Зара, щото Зара подкрепя според тях ислямските терористи.

Аз пък не ща един ден, да се окажа християнски терорист и да ме превъзпитават в ценностите на будизма.

ПП телефона е готин и сгоден. Охлаждането е супер. Едно време в България правиха такива хладилници. Конверсията на военната индустрия когато беше 90-те. Голяма глупост бяха. Щото нямаше такъв хубав радиатор и вентилатор, които да отвеждат топлината. Вентилатор имаше де ама без радиатора.....



Публикацията е редактирана (24-04-21 13:49)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   24-04-21 13:48

Не е лошо телефончето. И цената е ОК за двете версии.

Sassho: оказва се, че не всички телефони са кекави като Асус-а [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-04-21 13:58

Аз си имам План - няма за къде да бързам на моите 60-70-100г, в края на годината,
началото на другата ще сменя Мейта с........Xperia ?

Най-вероятно с Mate 50 Pro, ако успее да мине необятната Чайна граница ))

Тизър на Zenfone 8 mini - 5.92" Full HD+ 120Hz, Snap 888, 16Gb RAM, 64mp камера, 30W Fast charge.
Анонса е за 12 май





Публикацията е редактирана (24-04-21 16:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-04-21 21:58

Някакви снимки by Xperia 1 MkIII, разбира се не в пълен размер за да не станат нещата грозни





Публикацията е редактирана (24-04-21 21:59)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-21 22:55

Телефон с меки ъгли. Това и от далеко се види.

Човека е показал с 4-те кадъра как идва 16, 24, 75, 105 комбинацията.

16 на мен ми идва тясно. Самсуняка е 13мм. Иначе 105мм ми е перфектен. 75мм също много харесвам.

Прочие не разбрах какво не ти хареса на кадрите с експериа дето пусна. Има цвят. Има място за корекции в роу. Дори повече от това дето очаквах пази в светлите области.

Меки са ъглите. Ама на всички телефони са меки. Дори тия примери с новите са мекици. С това явно се плаща за джобния размер.

ПП прочие по-горе пуснах линк към самата страница на Асус, където ще е вероятно излъчването на живо.



Публикацията е редактирана (24-04-21 22:59)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-04-21 23:33

hotsnail: "....Има цвят. Има място за корекции в роу...." 

Има цвят.....това е сякаш някакава "екстра" ? ))
РОУ има само като опция, доколкото имам спомеи вчера беше конвертнал някакви отвратителни РОУ by Xperia които не ставаха за нищо.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-21 22:11

По-конкретно кое не ставаше за нищо. Прави впечатление липсата на каквито и да е факти в коментарите ти.

Снимки от телефон са. Не са от голям снезор. Не се отличават особено от другите телефонни снимки. Съжалявам, че ще те разочаровам. Нокиата и ултрите са същия клас. Същото са. Да интересно е, ако направят нещо повече...ама....

С изключение не меките ъгли кадрите бяха доста добре

Моя проблем с xperia е, че е китайски телефон



Публикацията е редактирана (25-04-21 22:20)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   26-04-21 06:03

Не трябва това да е основния ти проблем. Вчера направих грешката на стария лаптоп да разгледам - ми чайови А1 с ръчно разрешен К2А и снимано в роу, вади повече и от трите камерки на хпериата в роу... Което ми е чак странно...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   26-04-21 08:10

hotsnail: "....Съжалявам, че ще те разочаровам...."

Не ти а китайците трябва да съжаляват че са ме разочаровали, затова сега стенат и пъшкат под Щатския Бан [smilie5]
Тия Нокии и Чаййомите са почти на светлинни години, парсеци пред Лешпериите, колкото и тъжно да звучи.
Нямам идея ако попадна на Лешперия как да се боря с камерите, вероятно с външен обектив [smilie3]


Задава се Snap 888 Pro на 5nm, което би трябвало да реши проблемите с прегряването

Xiaomi работи над 200mp смартфон - не са ли 600mp не ми ги фали [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-04-21 13:06)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   26-04-21 15:26

Снимки by Xperia 1 Mark III в пълен размер

Ако действително са така, камерафона бива.....като за 600-700 кинти [smilie3]


https://i114.fastpic.ru/big/2021/0426/78/_4072cc9f8fd4af8cea6a145c09055e78.jpeg




https://i114.fastpic.ru/big/2021/0426/99/_6bc74b466a9cfee86d0355caf12d9599.jpeg




Публикацията е редактирана (26-04-21 15:35)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-21 16:00

баце, не знам какво гледаш въобще. Пишеш някакви щуротии. Тия ъгли са точно толкова меки, колкото и на другата експерия и то още като гледам тъмбовете. Същите са и хуйвейките и ултрите. Боклуци като камери....

ако ще си купувам обектив рейтинга на това и на всички други показани в тази тема е 0 звзди. Кръгла нула!!!!

Щом ти трябва камера си вземи такава. За остри ъгли дори някое сони RX100 или негов клонинг от Канон или друга марка ще ти свърши работа. А и лещите му ще са от стъкло истинско.

Ако няма да гледаме ъгли и ще се примирим, че е телефон, приеми, че и 2-та експерия има доста културен роу не по-лош от ултрите или древните нокии....поне аз не намерих нещо с което да е по-лоша....

пак да кажа ако си избирам обектив за апарата до сега всичките телеофни са тотал щета. Може би на моята с 20 ултра перископа е достатъчно добър оптически. Ама само 105мм..... щироката камера е щета в ъглите.

vivo iQ00 7 Legend

още едно гейминг телефонче и с камерите съвсем са изпецкали... на по-евтиния вариант просто за да има 3 броя са сложили познайте - 2МП черно бяла камера......
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   26-04-21 16:35

hotsnail: ".....Щом ти трябва камера си вземи такава...."

В смисъл да си взема Истинска Фото-Камера, ама и тя да не е by Sony за да няма меки ъгли, меки среди и не чак толкова меки и леки разочарования ? Какво въобще правят в Sony и правят ли нещо въобще ? Ще се наложи ли Xiaomi да ги избута и от пазара за Камери ? [smilie5]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.