Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   06-05-21 01:18

Не съм фен на канон но пък това вече е прекалено .....
Разбира се че са омазани файловете ..... Що в източника ги няма RAW? [smile]

Ще изкажа предположението че снимките са от една и съще камера ..... просто са манипу;ирани снимките и е писано по екзифите ....

Помня едно друго подобно ревю - де сравняваха рико гр2 с някава слушалка - и бяха изкарали че рикото снима по-зле от слушалката ..... паднах от смях .... щото точно пък гр2 го имам и и съм снимал години с него и знам за ко става дума а знам и как снимат слушалките .... умрях от смях тогава - и сега ми е смешно .....
Щото това пък е хептем оливане ..... тоя Р вее на исо 400 все едно е поне на 3200 а за динамика изобщо нема ко да говорим .... А на тия снимки в нито една няма нищо общо с действителността - един път са прехвалили слушалката втори път пък това с което са сравнявали няма нищо общо с това за което се говори .....

Утре ако остане време ще сравня pentax KP със S20+



Публикацията е редактирана (06-05-21 01:31)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   06-05-21 05:41

Или по-скоро номера е следния ....
сложил е едно - 2 експозиция и исо не по-долу от 400 и после е е светкал ... А със слушалката снимано на исо 50. [smilie18] Тоест - взими тия 7 стопа неравенство ....

Сравнението е много коректно .....
Обърнете внимание на данните за снимката..... дооооолу под тях.....

https://i.ibb.co/vw87QXL/Screenshot-05-06-2021-05-49-47.png


https://i.ibb.co/gtRWnFC/Screenshot-05-06-2021-05-54-57.png


Като гаранция е имало и магий в лайтрума.



Публикацията е редактирана (06-05-21 06:40)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: VladHD   
Дата:   06-05-21 07:16

Само аз ли си мисля, че снимките, дадени за пример от Сашето, са снимки от два телефона, не от Canon R и телефон?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   06-05-21 07:22

по-скоро са омазани файловете му - особено от към динамика .....

Оставам ос убеждението че тия де се опитват да ни убеждават че телефоните снимали на ниво DSLR просто не са работили сериозно или с сериозна техника или не могат да си позволят такава и ко остава освен да се избиват комплекси или да се изхожда от тезата "мойто си е най добро" друго не правят...

И аз снимам с телефон но го ползвам за неотговорни и чисто рутинни задачки при които качеството не е важно. Но да се виждат дракони в небето е меко казано глупаво....



Публикацията е редактирана (06-05-21 07:41)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-05-21 08:41

Честит Празник Българи [beer]

Момчето със сравненията Чаййоми vs Канон не е добре,
но мен ме притеснвва не дали снимката от Канона е подправена, а дали тази от Чаййоми е от Чаййоми ? ))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   06-05-21 12:12

Обещаните снимки.... честно сравнение KP VS S21+

https://i.ibb.co/16BDR31/20210506-082540.jpg

https://i.ibb.co/v3mpHPY/IMGP1356-Dx-O.jpg


https://i.ibb.co/DRvnntt/20210506-082811.jpg

https://i.ibb.co/3SQ2hbL/IMGP1358-Dx-O.jpg


По цвят по светлина нищо не е пипано - само е качествено експортнато .....
Коментарите ще ги оставя на вас......



Публикацията е редактирана (06-05-21 12:13)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-05-21 12:13

montanar: "....Обещаните снимки.... честно сравнение KP VS S21+..."

Не си дал никакъв шанс на телефона, че току-виж изкъртил Пентакса.
Направи още едно сравнение само че снимай с телефона на 64mp, пък ако е и в режим PRO - сбогом Пентакс [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-05-21 12:15)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 13:01

[smilie5] ти сериозно ли?!
Няма такова нещо като 64 меги - има скеил през софтуер .... За тая цел има едно софтуерче с ИИ gigapixel се казва ..... какво ли ш стане ако го приложа към основата от ДСЛРа?
Ами ок - ш направя сравнение ама ш пусна не софтуерния пиксел шифт на пентакса .... да видим тогава каква катеричка ш изскочи.
Щеш ли?
Или да пробаме на високо ИСО и нощем А?



Публикацията е редактирана (07-05-21 13:17)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 13:10

Еле ти на виско ИСО щом искаш да дадеме шанс на на S20 [smilie18]
https://i.ibb.co/9vgj7mW/IMGP1359-Dx-O2.jpg
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-05-21 13:45

montanar: "....Няма такова нещо като 64 меги...."

Няма няма , след като пише че има

64mp са на Zoom / Tele камератa, снимай с нея - ето како се получава с ресайз на 12mp

http://images.vfl.ru/ii/1620384278/a9c9c6ae/34362134.jpg




Публикацията е редактирана (07-05-21 13:46)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 13:48

Блаженни са вярващите! [beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 13:57

Sassho проумей следното - отдавна в слушалките има много сериозни процесори и много сериозен софт за обработка - и това което получваш като картинка е максималното изстисканото от основата а не самата основа - което и изцедено изображение да опиташ да редактираш ще установиш че е невъзможно щото веднага всичкото качество отива на кучето под опашката.
Разбери - няам нищо против телефоните даже и ги ползвам за фото но е върхът на глупостта да си въобразяваме че са способни да конкурират със техниката която е порядъци по-добра и то поради чисто физически причини - а физиката е едно от нещата де не подлежат на коментар .... А не знам в природата да се е появила магия или да са кацали извънземни за да си споделят технологиите и да са ги дали само на производителите на смартфони ...
Това което виждаме при телефоните като картинка не е това което действително е заснела матричката а е нещо много много нарисувано и измислено - И при ДСЛР го има тоя момент но е в много много по-малка степен отколкото при слушалките ....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-05-21 14:13

montanar: "....и това което получваш като картинка е максималното изстисканото от основата...."

Напротив, анализаторите знаят че на децата им трябват бързи снимки в неголям размер за Инста / Фейса и хич не се напрягат със софта, като качество. За максималното от твоя Самсунг трябва да снимаш в режим Prо или в максималния възможен размер, няма начин да нямаш 64mp след като имаш - виж там из опциите. Въпроса е не да сравняваш Телефон с Фотоапарат, а да истискаш максимума на това което е скрил производителя.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 14:19

А че производителя е сложил нищожна матричка и е дорисувал останалото няма значение така ли?
Ха представи си сега ко става ако се приложи подобна комплекция софтуер към голяма матрица .......
А такъв софтуер има всякакъв и в никой случай не е по-лош от тоя в телефона .... един gigapixel AI или denoise AI приложени към качествен роу явно си нямаш представа какъв е резултатът .....
Демонстрирах го в една друга тема какво става ако се приложи към добър входен материал въпросния софт ....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-05-21 14:21

Размера на матрицата е от Основно значение, но все пак телефона ти може много повече от това което показва в Сток.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 14:25

Но не и от ДСЛР - това е основното за което се заяждам и нищо повече.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: VladHD   
Дата:   07-05-21 14:29

Саше,

Хубаво е да се радваш на телефончета, да си губиш времето да ресайзваш някакви простотии - в крайна сметка, всеки си има хоби. Не е хубаво, като почнещ да сравняваш несравними неща и да изкарваш черното - бяло.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-05-21 14:42

"VladHD: "....Не е хубаво, като почнещ да сравняваш несравними неща...."

Нещо пак изпуснахме "синхрона"
Нищо не сравнявам, просто моля да дадете някъв шанс на телефона да се представи по-добре, след като има такава възможност заложена от самия проЙзводител. В Сток нещата са колкото да мине снимката във Фейса. Не за друго ами горе в сравнението Пентакса не е в Сток, а с подкрепата на DxO Photolab 4 ако може да се вярва на Exif-а.
Samsung-а е подкрепен само с един по-крив ( [smilie18] ), просто не е политически коректно ))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 14:48

Ами слушалката си има шанса - малко сме тия де мъкнем ДСЛРи постоянно .... снимай си с слушалката и се радвай - но не пиши глупости .... а относно стока - на дали ш видиш някога реалната картинка от който и да е съвременен телефон - дано и не видиш .... много ш се разочароваш - не друго .... а останлото е DxO ама вътре в слушалката ....



Публикацията е редактирана (07-05-21 14:49)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   07-05-21 14:59

В защита на Сашо той каза по-горе да НЕ СЕ сравняват телефони с апарати, а да се сравнява телефона СЪС СЕБЕ СИ: това, което дава без да мислим и правим нищо - срещу по-доброто, което е възможно с известен разход на време и нерви.

Даже аз се хванах на този му апел и направих снимка в 'про' режим и DNG (което по принцип избягвам) и я споделих в другата телефонна тема. Не е като DSLR, но е по-добре от казионния режим без да правиш нищо. Аз ползвам телефоните за безбройните случаи, когато не правим нищо - защото не ни е до това, а искаме (някаква) снимка. За всичко останало си има апарати*.

* И 'апарат' трябва да се дефинира по-ясно. Телефоните отдавна могат да се сравняват с компактни и евтини апарати с несменяема оптика - т. нар. 'сапунерки' от нисък и среден клас. Напоследък са взели на мерник и 'сапунерките' от висок клас, но още не са дорасли дотам. А за DSLR и безогледалки със сменяема оптика всякакви сравнения са пълна глупост заради несравнимия размер на сензорите - и не на последно място несравнимата оптика. Има неща които никакъв софтуер не може да 'нарисува', а засега ИИ е повече изкуствен, отколкото интелигентен[smilie6]



Публикацията е редактирана (07-05-21 15:00)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 15:20

Ето една статия за който е в час с енглеския .....
https://www.dxomark.com/smartphones-vs-cameras-closing-the-gap-on-image-quality/


Напредъкът в обработката на изображения е много голям последните години - обърнете внимание на частта по тая тема .....

И съм абсолютно съгласен с това "засега ИИ е повече изкуствен, отколкото интелигентен", но има един друг момент който ще препъне дори и ИИ самото наличие или липсата на информация - тоест до някаква степен екстраполацията е възможна но това е ограничено в рамките на геометрията и математиката, а да си мислим че по-интелигентен ще стане при липсата на достатъчно информация за екстраполация на мен вече започва да ми прилича на магия или шизофрения ...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-05-21 16:15

montanar: "....
Напредъкът в обработката на изображения е много голям последните години...."


Там в DxO много употребяват от забранените прахчета и напитки [smilie18]

В камерафонния "бизнес" съм от самото начало със Sony Ericsson T68i с външна закачваща се 0.3mp камера. Най-добрите камерафони си остават Nokia 808, Lumia 1020, Lumia 1050, LG G4. От тук насетне Маркетинга поема нещата в свои ръце, растат брой камери, растат пиксели, растат и цени. Всяка година уж "по-добри" сензори, някакви "ИИ", "напредничава" постобработка, пък като сравниш сегашен "Фотофлагман" с прастарата Lumia 1020 очите ти се насълзяват от мъка за 2.5 хилки потънали в небитието [smilie5]. Каква "ъдванс" постобработка, биннинг, семплинг, комбининг и всякакви други *инг, като още на изхода на сензора скопяват изображението и за да е пълен майтапа го омажат и вапцат накрая в смчкания JPEG ? То не са Лейки, Лайки, Цайсове, Хессъли, Спейс зуумове.....чудеса само и само да се прилъжат будалите с парите. Не ти трябва никаква "постобработка" и "ИИ", просто щракай на пълна резолюция и ресайзвай на компа, друго няма.



Публикацията е редактирана (07-05-21 16:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 16:40

Аз си направих изводите....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-05-21 18:23

montanar: "....Аз си направих изводите...."

Няма как да направиш изводи без да си направил коректно сравнение.
Ако искаш изводи - утре направи два кадъра с Пентакса и S21+ на 64mp или поне в Pro режим, пък нека видим какво ще се получи, а мисля че ще се получи нещо много хубаво [smilie7]

Далеч съм от мисълта че Самсунга ще е по-добър от Пентакса, но минимум няма да е толкова куц колкото го представяш. То и Пентакса си има трески за дялкане така като го гледам с едното си очо -
оптиката си замазва в краищата, нещо и ДД-то му се губи, да кажеш че е снимано с P40 Pro, не с фотоапарат. [smilie5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: montanar   
Дата:   07-05-21 18:27

Нема ли кой да го върже тоя бре?! [smilie18]
Почвам да губя търпение ......
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.