Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Shilo   
Дата:   10-03-21 03:00

Nikon Z9


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: KrastevK   
Дата:   10-03-21 03:56

Започвам разпродажбата.

1.черен дроб
2.бъбрек
3.жлъчка
4.далак
5.дебели и тънки черва(цена на метър)
Доставка с Екон преглед и тест задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Yog   
Дата:   10-03-21 04:04

Взимам го, само ако дават гаранция, че с него ще снимам по-добре. Ако е като другите - вече имам такъв![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: al.popoff   
Дата:   10-03-21 08:27

Вече и официално . Както винаги доста закъснял отговор и може би ще е "твърде малко, твърде късно", но да видим.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: asahi   
Дата:   10-03-21 09:53

Какво да им гледаме? Нали ще ги затварят?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: stanpaunov   
Дата:   10-03-21 10:20

[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 10:54

Май всички им стискаме палци да закрепят нещата. То май с тая корона фото индустрията изтегли къса клечка, не само фирмите с камери ами и фотографите. Дано нещата се оправят по-бързо та пак да се дърляме за това кой е по-по-най.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Imaginarium   
Дата:   10-03-21 11:38

al.popoff, кое му е закъснялото и отговор на какво е това?
Освен А1 на Сони, което го обявиха преди няколко седмици, друго строго професионално тяло няма. Нито Канон са обявили, нито Фуджи, нито Панасоник. Кое му е закъснялото?
Слуховете са, че ще е готово за олимпийските игри. А дори и след това да е пак не е закъсняло, защото състезанието е само в главите ви.Ако мислите , че хората седят на компютрите и цъкат refresh бутона на всеки 5 минути, чакайки в B&H да се появи първата нова камера на някой от големите, за да я купят на секундата, то дълбоко грешите за начина по който функционира света на професионалните фотографи.
Аман от безпочвени твърдения, теории и бръщолевене.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: al.popoff   
Дата:   10-03-21 12:39

Imaginarium, когато говорим за mirrorless, Nikon обикновено са последните, които пускат продукт или функционалност на пазара и те не предлагат нещо повече от вече наличните модели от конкуренцията. Та това визирам под "твърде малко, твърде късно". "Строго професионално" какво значи? Че е с интегриран грип ли? Ако е само това - да, добре, не са обявили другите. Нека се правим, че R5/6, А9/1, че ако щеш и OM-D E-M1X не същестуват :)



Публикацията е редактирана (10-03-21 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: io_bs   
Дата:   10-03-21 14:28

Добра новина, Никон най-накрая настъпвят яко с безогледално тяло. Дали ще пуснат и Z8? Би било добра аналогия с D3/D700, които бяха хит навремето.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-03-21 17:07

al.popoff - зле си, ама ти си го знаеш нали...
след сони, никон изкараха ФФ безогледалка, преди канон, преди панасоник
като функционалност единствената "драма" бе прословутия един слот, но имаше всичко останало... канон изкара модел с по-слаби показатели и трябваше да мине година и половина преди да пуснат равностойна камера на зетките, които вече имаха 2 ра версия с два слота...
сегашния анонс е отговор на сони, не на канон или на панасоник, макар че никонци много не се притесняват от сони защото сигма успяха да направят преходник само за канон ЕФ обективи, но не и за Никон Ф...

та вземи почети посравнявай, пипни и тогава давай квалификации кой е закъснял

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: scuba_d   
Дата:   10-03-21 17:09

Кой ще прави новия сензор - Сони или Тауър?


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: al.popoff   
Дата:   10-03-21 18:23

Джъмбо, преди всичко - нека опитаме да си говорим без обидни квалификации. Както бихме го направили ако се познаваме и седнем на по бира някъде.
Може би трябва да се изказвам по-подробно, за да не изглеждам като някой хейтър отстрани :)
Първо Canon EOS R излиза Октомври 2018, а след него, Ноември излиза Z6. При дебюта си, Z6 няма face/eye AF. Получава го като firmware update през Май 2019. И след всички фърмуер ъпдейти, бих казал, че Канона се справя по-добре с автофокуса.
После стигаме до Юли 2020, когато излиза EOS R5, а след него - Октомври 2020 идва Z6II. Много лек ъпдейт над оригиналната зедка поради една проста причина - използва същия сензор, който се чете по-бавно от Канонските и от стакнатите сензори в камерите на Сони. Оттам насетне какъвто и процесор и софтуер да набуташ - все тая. Сигурно и типа автофокусни мотори са от значение, но там не съм задълбавал и не мога да кажа със сигурност. Отново, ако сравниш EOS R5/6 с Z6II/Z7II - Никон изостава, а уж камерата е по-нов модел от на конкуренцията.
И да, тук говоря предимно за автофокус. Качеството на картинката отдавна е на страхотно ниво при всички, макар и да мисля, че Никон водят леко в това направление. Тоест дали ще направиш кадъра зависи най-вече от АФ. Точно това, в което Никон изостават.
И накрая ще вметна, че вкъщи само телевизора ми е Сони, а със Z6 пуцам от Април 2019.



Публикацията е редактирана (10-03-21 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Vinsent   
Дата:   10-03-21 18:50

Дано вече не им се разлепят гумите на ръкохватката! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-03-21 18:51

първо Никон Зет 6/7 илизат 27 август канон Р 5 септември.. фокуса по око и на двете марки не бе нещо преди ъпдейтите
отделно да канон имат най-добрия АФ това винаги съм го казвал, но все пак стабилизираната матрица и доста по-надежната карта памет водеха много по точки чак до появата на следваща генераци еРки... да не говорим, че Зет 6 като видео възможности бе много по-напред с материала докато не се появи р5...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Yog   
Дата:   11-03-21 08:06

Към момента Никон имат най-невпечатляващите фул фрейм безогледалки и най-добрите ДСЛР-и. То в това се корени проблемът им. Техните клиенти не виждат особен смисъл да преминат на безогледални, защото разликата не е голяма. Ако си канонец, разликата между 6D и R6 или между 5D и R5 е много по-впечатляваща. Дето се вика, ще дадеш голямата пара, ама поне ще усетиш и голяма разлика. При Никон разликата е голяма само по отношение на видеото. Но те при ДСЛР-те нямаха добро видео (меко казано) и всеки който е имал интереси в тая насока, снима с Канон, Сони или Панасоник и не е техен клиент и без това...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-03-21 09:29

като за начало R6 и 6D не са в един клас тоест несравними са.
после не знам колко ти е опита с никонски безогледалки но прилича на теоритичен, не практичен щом смяташ, че са най-невпечатляващи при положение, че имат всичко основно каквото имат останалите... виж ако визираш панасоник с техния ретрофокус, може и да си прав, че са най-невпечатляващи като безогледалки [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-21 12:01

Като е по-добър от D850, значи ще е отлична камера.
Само малко още обективи и става топ система и тази.
Преголям, огромен , гигантски праз е това с фокуса по лице, очи, мигли, нос и т.н. В пъти повече се снимат други неща освен хора и животни.
Все още, преостатъчно голям брой потребители ползват фотоапаратите за снимки, не за видео. Така че това също е вид праз, макар не толкова голям.
Също е леко смешно сравнението между отделните марки камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Mogila   
Дата:   11-03-21 15:03

Не знам колко от вас имат 6д и същевременно някой от новите Р-ки, но аз имам и специално по качество на изображрнието 6д е все още напълно конкурентен на новите модели. Сравнявал съм само при добра светлина и на ръчен фокус, защото това ме интересува. Разбира се по всичко друго са несравними.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Yog   
Дата:   11-03-21 18:06

Ами, Джъмбо, всъщност Z6 си купих още в началото на 2019г. Заедно с 3 от новите Z обективи, за да придобия реална представа. Мога да кажа, че бяха много добри, като обективите си бяха направо супер. Продадох всичко около 6 месеца след това, само защото често сменям камерите си. Не защото не стават или нещо подобно, правя си експерименти просто. Та, никак не ми е теоритична представата. Около 6 хиляди снимки бяха направил с него. Което не променя написаното от мен по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-21 21:03

Yog Джъмбо наистина е в конфликт на интереси спрямо Никон. Безсмислено е да спорите.

Според мен си има смисъл от Z6, Z7. Имат си адаптер за Никонски обективи. Ако си фотограф с 20-30 хиляди вложени в Никон обективи и още 5 хиляди в аксесоари то скачане на Канон, Сони е много неприятна идея. Загубите финансово са големи. Отделно трябва да научиш нови мурафети т.е. губиш пари докатосе учиш. Видеото е нещо, което трябва да добавиш в портфолиото си, а на ДСЛРе фира. Само тия хора са примерно 5-10 милиона човека и са достатъчно, за да има смисъл от Нкконските безогледалки.

Не става дума дали са интересни или скучни. Става дума дали могат да вършат работа. За всички е видно че могат. Особено второто поколение е напълно използваемо за професионално снимане. Първото поколение явно и при Никон и при Канон беше да си намокрят краката.

Сега им липсва нещо да замени Д6. Явно това е фокуса.

Смените на системи бяха голямо нещо до преди 2 години. Нинон и Канон имаха тонове потребители, които искаха безогледалка, пък нямаше от техните марки. Сега някои се връщат от Сони и Фуджи, щото са си свикнали с нккон или канон. В общи линии скачането между системи е само за хора с много пари и свободно време...

Е аз си взех никон едно време...ми неудобно ми беше. Менюто е супер объркващо, цветовете са различни, разни дреболии ти губят времето и качеството. Аз снимах с некс-7 понякога вместо с никона, щото с никона беше голям зор. Хора свикнали с Никон подобно им е терсене с друга марка. Сони са копирали от никон ергономията на а7 ама....различно е.



Публикацията е редактирана (11-03-21 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hansto   
Дата:   11-03-21 21:09

Дано стане добър модел камера на Никон. На сърцето са ми.
А бтв, досега не съм чул някой да се мести от фуджи ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-21 21:35

Хаха щото не следиш никонски фотографи и въобще неща извън Фуджи. Фуджи са интересни ама имат някои ограничения и хората им се иска по-едър сензор, по-универсално тяло, ергономия с която са свикнали, по-специфични обективи. Ето аз веднага се сещам за Шон Тъкър, като човек минал на друга марка от Фуджи.



Публикацията е редактирана (11-03-21 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: kvakioh   
Дата:   12-03-21 07:05

Това, че някой ""известен"" ( най-малкото с двойни кавички трябва да е!!!!) бил преминал от нещо на нещо какво значи?? Праз голям, дръжки или просто е някой сайт, канал в интернет го обявява и нищо повече. Трябва ли да ги гледаме и следваме тия? Кои са, защо се пробутват тук? Какво ни дава изобщо това? Пфу!
Единственото им "предимство" е, че им дават новата техника да си говорят. Технически, не практически. Дуднене.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Божидар58   
Дата:   12-03-21 09:10

След като излизат все по-нови модели фотоапарати с нови и нови възможности, защо не виждам снимките качвани тук да са станали по-добри от тези качвани преди 10 години.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »