Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: Kali779   
Дата:   17-02-21 18:31

Здравейте, занимавам се със заснемането на тв. кореспонденции от провинцията и с местен yоutube канал. Бихте ли ми препоръчали подходяща видеокамера.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: asahi   
Дата:   17-02-21 19:00

Като се занимаваш значи си в бизнеса. Ние обикновените зрители ли да ти даваме акъл с какво да ни снимаш? От телевизията имаш спецификация за видеоматериала. Ориентирай се по нея.

От мен съвет - гледай да е с по-голяма батерия/автономност.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: Kali779   
Дата:   17-02-21 19:14

Трябва ми нова

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: GenaDP   
Дата:   17-02-21 19:44

Новите са в магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: k7   
Дата:   17-02-21 21:23

Дай поне някакъв бюджет!

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: Kali779   
Дата:   17-02-21 21:31

2-2500

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: radikyokushin   
Дата:   17-02-21 22:44

Здравейте!

Моето скромно мнение е, че нова камера за този бюджет, която да става за работа за телевизия е mission impossible.

Към камера за такава работа има определени изисквания, които просто няма как да бъдат покрити от камерите, които влизат в този ценови клас.

Тези изисквания в никакъв случай не са от страна на телевизиите и нямат нищо общо с качеството на изображението, например.
В телевизиите минава всичко, дори и кадри от телефон, стига да имат нужната информационна стойност.

Снимането на телевизионен репортаж има своите специфики, като всеки друг жанр и изборът на правилния инструмент касае преди всичко удобството за работа с него и задоволяване на изискванията на работещия с него, за да може най-бързо и лесно да постигне максимално добър резултат.

Едно такова (задължително за мен) изискване, например е наличието на XLR аудио входове с възможност за фантомно захранване.
Също наличието на аудио пулт, насочен външен микрофон и други специфични неща, които просто не се предлагат в камери от този ценови диапазон.

Съвета ми е, при избора си, на първо място да наблегнете на тези специфични изисквания към камерата и чак тогава да гледате неща от сорта на резолюция на изображението, дълбочина на цвета, компресии, кодеци и други подобни характеристики, които касаят основно качеството на картинката.

В противен случай, можете да сте сигурна, че работещият с тази камера, при всяко снимане с нея, ще отделя поне по няколко минути да ви споменава на ум с не особено добри чувства и със "специфичната" в такива случаи цветиста лексика.


П.П. Пиша всички тези неща с най-добри намерения и с идеята да ви помогна при избора. И в никакъв случай, не си мисля, че не ги знаете, тъй като щом работите в тази сфера би трябвало да са ви известни.
Пиша ги, за да ви предпазя от грешката да ги пренебрегнете.



Публикацията е редактирана (17-02-21 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: SEURET   
Дата:   18-02-21 00:09

Panasonic HC-X1500

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-02-21 00:46

Тоя Панасоник дори гол като пушка е над бюджета. А в този си вид става да си снимаш кучето в парка, но не и за сериозна репортажна работа.

Като го окомплектоваш с XLR адаптера и с външен микрофон, отиде на 5 бона, което е два пъти над максималния посочен бюджет.

Но най-големият му проблем е, че има "липси", които няма как да ги добавиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-02-21 00:54

И макар и късно, и с известно закъснение, за което моята свенлива душа изпитва дълбок срам, и за да мога да заспя спокойно, пиша отново, за да изразя възхищението си от нашите именити съфорумци - генчоДП и поета с китара люси, които отново още с първото си, макар и лаконично включване, успяха да блеснат, като едни истински титани на мисълта и още в зародиша ѝ да изчерпят и тази тема до степен повече никой, никога и нищо да не може да каже по нея!

Машала, евала, респект момчета. Ние можем единствено да сме щастливи, че ви познаваме и че във ваше лице сме намерили таквиз ярки примери за подражание!

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: Yog   
Дата:   18-02-21 08:16

Модели като Panasonic AG-AC30, Sony HXR-MC88 и Canon XA11 са горе-долу такива пари в БГ магазините. Ще свършат работа. Сонито съм го виждал, има ND филтри, което е предимство. За другите не знам. Но като цяло - ако говорим за нова техника, това можеш да вземеш при тоя бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-02-21 08:47

Да, Панасоника от поста на Yog, наистина става.
Сега виждам, че е доста намален и с много малко надхвърля бюджета.
Трябва му само насочен микрофон и с известни компромиси може да се работи с него. [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-02-21 08:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: asahi   
Дата:   18-02-21 08:48

Ради, това със съня е притеснително. Не мога да ти помогна със съвет, но стискам палци да го преодолееш.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-02-21 08:51

Няма проблем, наспах се добре [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: asahi   
Дата:   18-02-21 08:54

Някой да има полза от хейта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: Kali779   
Дата:   18-02-21 09:44

Хора наистина моля за помощ, а и под нова нямах предвид от магазина, може и втора ръка в добро състояние

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: Satsan   
Дата:   18-02-21 16:54

Скромното ми мнение е, че прекалено много се притеснявате от конкретни характеристики на различни камери и модели.
Почти всички съвременни камери имат качество и възможности задоволяващи изискванията за ТВ предавания и за влогъри. Особено тези с резолюция 4К.
Не знам дали ще се разочаровате или очаровате, но голяма част от сниманите предавания са правени с камери от непрофесионален клас.
Във форума има колега който е ВЕЩ професионално и дано да се включи със съвет. Мисля, че Христо Ночев (chrisnoch) се казва. И си мисля, че той може да ви даде най-правилен съвет. Успех!



Публикацията е редактирана (18-02-21 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: imitev   
Дата:   18-02-21 17:35

Хора наистина моля за помощ, а и под нова нямах предвид от магазина, може и втора ръка в добро състояние

Като вземете да пишете без да четете... Ама не било нова, а можело и втора употреба... Не били компютри ами компоти, и не били за Япония, а за Русия... И не сме ги изнесли, а са ни ги върнали...

Бюджет 2000-2500 има толеранс 25% което е несериозно. По тази логика после ще се напише, че може и 3000 да се преглътнат и станаха 50% над 2000...

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: mbs   
Дата:   18-02-21 17:50

https://www.sony.bg/electronics/kiber-shot-kompaktni-fotoaparati/zv-1


Става и за двете. Допълнителна батерия е добра идея.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: ruil4o   
Дата:   18-02-21 18:00

@mbs, тази въшка XLR вход има ли или може ли да се вгради? Иначе ми харесва че е малка, няма да тежи, като се разнася по репортажи, ама като се появят колегите с някой Sony NX5 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: keri-di   
Дата:   18-02-21 18:03

Мисля,че това ще върши идеална работа?


Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: radikyokushin   
Дата:   19-02-21 00:14

keri-di, това, което предлагаш може да има много добри видео възможности, но пак ще напиша - снимането на репортаж за телевизия има своите специфики, с които трябва да се съобразиш при избора на техника, за да не ти тежи работата и да я вършиш с удоволствие, особено ако е ежедневна.

Снимам репортаж с фотоапарат повече от десет години. Сигурно съм първия или един от първите в България, който е започнал да го прави. Говоря за репортажно снимане, а не изобщо за снимане на видео. Макар че преди 11-12 години, въобще снимането на видео с фотоапарат беше екзотика.

Освен това, за да превърнеш един фотоапарат в репортажна камера са нужни неща някои, от които не можеш да си направиш сам - XLR адаптер за звука, например.

Слава Богу, бумът на снимането на видео с фотоапарати през последните години, накара производителите да обърнат поглед натам. В момента и Сони, и Панасоник имат перфектни, работещи решения в тази посока, че преди беше голяма мъка.

Бедна ти е фантазията през какво съм минал. Това е за много големи ентусиасти, не е за всеки.

Но пък творческите възможности, които ти дава снимането с такава техника на практика са почти неограничени. Което в определен смисъл, също много улеснява работата.

Аз лично не бих препоръчал на авторката на темата да хваща по тоя път. Поне за сега.
Без да искам да я обидя, но пускането на такава тема с подобна молба за съвет показва, че в момента това не е "лъжица за нейната уста".



Публикацията е редактирана (19-02-21 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: Yog   
Дата:   19-02-21 08:16

radikyokushin, много дълго си го написал. keri-di, давам ти приятелски съвет - иди на едно събитие, за което знаеш че ще снимат всички телевизии и виж дали някой оператор от телевизиите е дошъл с фотоапарат. Всички са с камкордери или вече по-рядко големи, телевизионни камери, които се носят на рамо. Дали са глупави и не знаят какво им трябва? Или е обратното, знаят какво им трябва и са го донесли?

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-02-21 09:04

Аз имам желание да си взема една Панасоник 1500 - оная с кодеците и живото предаване без кабели, обаче ми е тъжно, че нямам какво да я правя, понеже снимам рядко и основното нещо във видеата ми е звукът, защото са информативни. Което много ме натъжава, щото се чудя как да се убедя, че ми е важна. Но, колко да е важно видеокамера, ако не съм пипал старата камера 4 месеца? - вярно, наснимах си материал, който още монтирам, но, въпреки това.
След години, като се наложи смяна, ще взема еквивалентния за тогава модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера за youtube и тв. репортажи
Автор: Satsan   
Дата:   19-02-21 13:34


Това е просто един възможен модел. Примерно този модел.
Тук във форума се продава една такава. Сържете се с колегата и поразпитайте ДАЛИ върши това, което ви е нужно. В бюджета е, а втора употреба е доста под бюджета.
Не е 4К, малко по-стар модел е, но ...като за начало е повече от добре.
Какви филми снимате?
Какви видео материали са във влога ви? Покажете нещо примерно.
И пишете на колегата който ви посочих по-рано. Той ще се отзове. Професионалист е и снима всичко на Слави. И много е в час.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »