Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотопринтер
Автор: PavlinLesidrenski   
Дата:   02-01-21 10:46

Здравейте, гледам ревюта на различни фотопринтери с печат до формат А3, бюджет до 1 500 лв. Тъй като предлагането е голямо, моля да ми препоръчате модел от който сте доволни.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: KiIIeR   
Дата:   02-01-21 20:53

епсън л1800
с 3 години гаранция или 30 000 копия
Предлаган от Фактор и др. Фирми.
Нашия го взехме от Фактор и съм очарован от принтера.
Предишен опит Л800

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: geopal   
Дата:   02-01-21 23:10

Аз съм се спрял на два. Епсън P700 /не се предлага все още в БГ/ и Канон
IPG Pro-1000. И двата са по-добри от Л1800, и аз като колегата съм имал Л800. Има много изписано за моите предложения. Аз все още размишлявам. Успех и да се похвалиш какво си взел!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: lamerko   
Дата:   03-01-21 01:13

Погледни мастилата на P700 и пак си помисли...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: KiIIeR   
Дата:   03-01-21 12:48

Колегата май е питал за принтер до 1500лв:) Горе предложените май са дооооооста над бюджета.

Аз доста мислих и взех Л1800 - 3 години гаранция..
евтини мастила.. евтина медия за печат..
за 1 меесец му се избиват парите, а е само на 800 копия. Според мен печата много по-добре от л800 + много по-бързо.
Принтера за парите си е повече от подарък.



Публикацията е редактирана (03-01-21 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: Lighter   
Дата:   03-01-21 19:23

Мисля, че този принтер се включва в бюджета:
https://www.canon.bg/printers/professional-photo-printers/a3-printers/imageprograf-pro-300/


Тествах го, качеството на печата е изключително добро!
Не знам само цената на мастилата за него... Трябва да проверите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: PavlinLesidrenski   
Дата:   04-01-21 11:38

Благодаря ви за мненията, помогнахте ми доста, ще е Епсона или Канона. Днес ще ги видя и във физически магазин, за да взема решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: sirkhann   
Дата:   04-01-21 12:15

Физическата инспекция помага само за придобиване на идея за размерите.

Много сериозно значение имат следните неща:
- какъв обем ще се печата
- какъв вид снимки ще се печатат
- ще се ползват ли различни видове хартия
- какъв вид хартия ще се печата
- хартията нарязана или ролкова ще бъде

При голямо натоварване, Epson P900/ Canon Pro-1000 си избиват парите, заради по-ниските цени на мастилата. Epson P700/Canon Pro-300 имат много по-малки мастилници, а цената на копие отива почти двойно.

Canon Pro-1000/Pro-300 има таймер, който включва самопочистване след 60 часа престой, т.е. за да не се излива тонове мастило в касетата за отходно такова, трябва да се печата през ден. Това предпазва от запушване на принтера. При Epson P700/P900 това го няма по този начин, съответно не се хаби толкова мастило при самопочистване.

Пигментните мастила засъхват по-бързо, затова голямата машина изисква повече ползвани и поддръжка. Изброените по-горе модели с пигментни мастилници имат разширен набор сиви мастила, които позволяват по-неутрален печат на черно-бели фотографии, които ще изглеждат неутрални при по-широк спектър светлинни източници.

L1800 е на багрилна основа, но няма сиви мастилници и е за цветен печат със стандартна фото хартия. Там изображението избледнява по-бързо, съответно не може да се очаква същото архивно качество.

Canon Pro-200 е с повече, по-трайни и по-скъпи мастила, отново на багрилна основа, но има две сиви мастила за черно-бял печат.



Публикацията е редактирана (04-01-21 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: PavlinLesidrenski   
Дата:   04-01-21 15:17

sirkhann благодаря, много полезна информация написа!



Публикацията е редактирана (04-01-21 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: asahi   
Дата:   04-01-21 22:33

"Автор: PavlinLesidrenski
Дата: 04-01-21 11:38

Днес ще ги видя и във физически магазин, за да взема решение."

Попитай къде са продали такива, иди намясто и събери впечатления от ползвателите. Там е ценната информация. В магазина продават кашони.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: geopal   
Дата:   19-01-21 10:37

Горе съм сгрешил, и аз се чудя между Епсън П700 и Канон Про-300, а не 1000.
Клоня към Епсън по следните причини- може да седи изключен, няма цикли на чистене на два-три дена. Нужно е само да пускаш тест на дюзите веднъж седмично, за да не се запушат и да печаташ поне 2 пъти в месеца. Мастилниците са по-големи от Канон Про-300. Цената на мл е 1:1 почти, както и на самия принтер.
Епсън П700 може да печата на ролка, без да купуваш някаква стойка.
Това е от мен, каквото съм преценил и разбрал. Като качество на печата ми се струва, че са съизмерими, т.е. и двете машини се справят много добре.



Публикацията е редактирана (19-01-21 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: Medivh   
Дата:   19-01-21 17:39

Geopal, това с epson-а звучи супер, а този вид принтери поддържат ли панорамно принтиране извън стандарта на А3, както е на тази снимка?


https://www.epson.eu/files/assets/converted/550m-550m/a/1/2/0/a1204-productpicture-hires-en-int-sure


И аз бих искал да си намеря хубав принтер, основно за пейзажна, често панорамна и астрофотография, ще се радвам някой да сподели опит и мнение дали въпросния епсон ще ми върши работа за това

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер
Автор: asahi   
Дата:   19-01-21 20:18

Прочети му юзер менюала и ще научиш всичко. Колкото по-дълъг е принта толкова по-голям е рискът да се прецака на неподходящо място.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »