Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на статив
Автор: dragoart   
Дата:   18-10-20 13:20

След няколкогодишна служба, старият ми статив даде фира, та се оглеждам за нов. Няма да се ползва ежедневно, но напоследък се зарибих по пейзажи, вода и т.н. Бюджетът - 200-300 лв., знам, че е малък, но за целите, мисля, че може да се намери нещо читаво. Спрял съм се на 2 варианта в ценовия диапазон, но ще се радвам да чуя и други предложения. Единият е Zomei Q888, другият Manfrotto Befree GT туристически статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-20 14:20

Драгоарт а гледали ли сте Бенро и Сируй?

Качествени са и не са много по-скъпи от q888 (зомей е търговска марка. Няма такъв производител)

Мантрата много пъти съм заглеждал и за сега отношение цена качество само веднъж беше на тяхна страна и пак правих доработки по продукта т.е. купих си отделно нормален quick release plate а не измислените глупости на манфрото (и дори техния дето уж прилича на нормален и е яко скъп е по зле направен от сируй или манфрото)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: Imaginarium   
Дата:   18-10-20 14:40

В момента Манфрото имат промоция в Синтезиса. За 300-350лв ще вземеш хубав статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: quazimodo   
Дата:   18-10-20 18:08

За себе си съм установил, че един статив е по-удачен, когато има по-малко на брой секции и съответно те са максимално дебели. От двата посочени модела, глас за Манфрото.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: Yog   
Дата:   18-10-20 20:56

Както казва quazimodo, повече ще получиш от това най-тънката секция на крачетата да е по-дебела и статива да има по-малко разгъващи се елементи. Такова е моето впечатление. А иначе, 200-300 лева само за крака или за крака и глава?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: asahi   
Дата:   19-10-20 08:55

Човекът не търси крака или глава. Търси статив за 200-300 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: shadow...   
Дата:   19-10-20 10:50

ще погледна в къщи-манфрото е и със глава...купен преди години от Георги-Поморие-ползван само в ателие...от мен никак...за цената ще се разберем...и пиши на лични...по лесно е

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   19-10-20 13:28

Откъде е Манфрото Befree GT за 300лв?
Иначе бих гледал Benro, има избор в диапазона до 350лв.
По принцип статив се купува най-често два пъти. Ако е само веднъж- поне 500лв.
Трудно е комбинация основа-глава като е готов комплект. Или едното или другото не е дотам добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: dragoart   
Дата:   19-10-20 13:52

Динафос в момента 329,иначе гледам и един Benro A2970F

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: hotsnail   
Дата:   19-10-20 15:45

бенрото е май само основа. Трябва и глава

сега има промоции в павилиона ако сте в България.

Ето един Сируй, който аз харесвам

Карбонов статив Sirui ET-1204 с глава E-10 - в момента е на половин цена... от 700 лева е на 350.....карбон е. Тежи 1.3кг

Има алуминиев вариант по-евтин. Това е сравнително устойчив статив с не много тънки крака. Има и по-тежка артилерия естествено...

ето и алуминиево бенро




Както си говорихме в предната подобна тема. Важно е, да кажете каква камера и обективи ще слагате отгоре.Ще се слагат ли и други устройства - астро тракери, панорамни глави ....

За тежки обективи е добре много устойчив статив.

За носене на гръб в планината всеки грам е важен....дали ще е 2 кила и половина или 1.5 кг или 800 грама има значение.... (Сегашния ми статив за разходки е 850 грама и се справя сносно за килограмите си и струваше около 200 лева.)

помислете какво Ви трябва, преди да се мятате на промоции и марки и т.н.

Карбоновите стативи са по-леки за дадени технически параметри, но са по-скъпи. Май най-тежките модели не се предлагат в карбонови варианти.


Главите са важни -

1. каква плочка има отгоре

Бенро и Сируй и горе долу повечето ползват Arca Swiss закачване, което е съвместимо с L-plate на small rig и подобни.

Манфрото ползват тяхна лайняна система за закачване на камерата към статива, която струва много пари и не е съвместима с нищо друго. А за мен е и не надеждна - износват се разни дребни части....

2. каква е самата глава -тука зависи от нуждите Ви. Сега са популярни тия с топка. Ама те не са удобни за съвсем всичко.....


Една хубава глава е над 100 лева само тя...



Публикацията е редактирана (19-10-20 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: iasen2   
Дата:   19-10-20 16:09

всичко под 500лв е боклук , средно 250лв за основа и 250 за глава.
Останалото са предпочитания - как ше се застопоряват краката, главата как ще се върти и т.н. Като ориентир - това са стативи за тегло 8кг и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: xfs   
Дата:   19-10-20 17:50

от двата, аз бих избрал Manfrotto, никога не бих с доверил на китаец за 200-300 лв., за да се спестят едни пари може да излезе много скъпо на финала и както споменаха по горе, важно е с какво тяло и обектив и в какви условия ще се ползва, ако ще нося статив дали ще е 1,5 или 2 килограма все тая, но поне да е стабилен.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: asahi   
Дата:   19-10-20 20:10

Най-стабилният, който съм виждал, беше с двойни крака и само две секции. Тежи неистово както подобава на стабилен статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: virosh   
Дата:   19-10-20 20:40

Ако имаш възможност ги виж и двата на живо преди да решиш, това може да ти отговори на доста въпроси.

Имал съм Бенро - не са лоши за парите си, но определено не ми хареса. Тежък и не е толкова прецизен. Дори и нов имаше леки луфтове които правеха кадрирането малко по-трудно.

С Манфрото съм снимал два пъти в студио и трябва да кажа че стативите бяха чудесни и се работеше изключително лесно с тях. Също така нямаше луфтове и бяха доста удобни.

Преди две години след доста чудене разкарах Бенрото и си взех един от старите модели на Гитзо от Базара. От тогава нямам проблеми със стативи, а съм слагал на него и Mamiya RZ67 която си тежи.

Гитзото със сигурност надхвърля бюджета който си дал, така че според мен можеш съвсем спокойно да се спреш на Манфрото. И пак, ако имаш възможност да ги пипнеш на живо - най-добре го направи преди да избереш кой да вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: bayivobg70   
Дата:   20-10-20 00:56

Още един глас за Manfrotto

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: aroot   
Дата:   20-10-20 08:26

Здравейте.
Да използвам темата за същата дилема: Какъв статив?
Предпоставките са
- Нямам възможност да видя на живо моделите, при нас няма магазин за фото техника;
- Снимам с d7500 + 35/1,8g и китака 18-140mm. Не планирам скоро да вземам телеобективи.
- Искам да имам възможност да правене на панорами, от няколко снимки , които после да сглобявам, щото обективите са ясни;
- НЕ съм се занимавал с макро но мисля, че такава опция би била хубав +;
- Пътуваме цялото семейство по разни места, без да претендираме за hardcore туризъм. Леки преходи, докъдето може кола. Т.е. тежестта едва ли ще е критичен фактор дори да е около 2+ кг;

Основното което очаквам от статива е да солиден, да не се клати от лек ветрец, зашото основно ще снима нас, след като съм хванал подходящи настройки без да се моля на разни минувачи.

За сега нямам време за някакви самотни пътувания, лагерувания и т.н. Някакви нощни градски снимки или други ситуации изискващи дълги експозиции не са опция, поне за сега. Но пък има много семейни и училищни тържества, където си трябва статив.

Мисля, че е ясно че пари няма да вадя,но искам да взема нещо стабилно. Нямам претенции дали отделно глава и тяло или направо комплект.
Ще се радвам на колеги с преки/лични впечатления, клипчета съм гледал доста, защото искам да направя разумен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: StraightEse   
Дата:   20-10-20 09:09

aroot, Benro TMA38CL + глава БB5.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: menton   
Дата:   20-10-20 09:54

Купих си Q999 в края на 2014 за около 90лв еми все още се използва след 2 години ползване се наложи да му притегна болтовете, че се бяха поразхлабили краката, но като цяло е супер за парите си. Преди година и нещо взех Manfroto Beefree GT защото ми трябваше по-висок статив и "стабилен", не мога да каже нещо лошо за него, но за цената няма да получиш нищо кой знае какво повече - като заключение, ако искаш да си куул си вземи Manfroto.



Публикацията е редактирана (20-10-20 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-20 11:17

BeFree GT тогава.
Иначе най-якият статив е с 4 крака и струва доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: Vladimir666   
Дата:   20-10-20 21:24

Аз ползвам Sirui от 5-6 години. Имам два статива на марката. Цена качество за мен са топ. Моята препоръка е да отидеш на място и да тестваш различни модели и марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на статив
Автор: geobg   
Дата:   20-10-20 21:53

Бих препоръчал да вземеш 3 статива:
- един добър, с видео или с ябълковидна глава в зависимост от какво снимаш;
- един за камъни, морето, блата и т.н. - има доста добри за по 30-50 лева в базара;
- един джобен, или мини, струват 10-20 лева, можеш да го носиш в чантата, и върши отлична работа стига да има удобна поставка до го сложиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »