Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: g.georgiev95   
Дата:   20-07-20 20:52

Здравейте, интересувам се коя от двете камери ще е по добър избор за портретна фотография, видео не снимам за сега. Коя от двете камери ще е по-добрия избор

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: kvakioh   
Дата:   20-07-20 21:36

A7 II с точните обективи. Канон имат предимството на 1-2 интересни стъкла , но RP е поизостанала малко. Без адаптори.
Видеото не е интересно и при двата апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: mmx   
Дата:   20-07-20 21:56

Щом е за портрети помисли до какви обективи ще имаш достъп.

Канон е огромно семейство и имаш достъпни портретни обективи на читави пари с оригиналния канонски преходник EF->RF.

Ако искаш да инвестираш в сериозна система и да не сменяш скоро - сложи някой лев отгоре и взимай Sony A7III. Сони обективите не са толкова достъпни ценово, но има много алтернативи - Sigma, Samyang. Новите им обективи фокусират бързо и точно, защото Сони предостави публично протокола си за комуникация между обективите и тялото, и така всеки може да прави обективи за тях без нуждата от налучкване с т.нар reverse engineering. С 2 думи новите E-mount обективи било то на Tamron, Sigma или Samyang работят повече от отлично. За портрети може например Samyang AF 85mm f/1.4 FE.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-07-20 09:27

рп... в пъти по-добър фокус... това ми стига

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: Yog   
Дата:   21-07-20 10:39

И двете стават. По-добре събери пари за хубав(и) обектив(и). За портрети може бих ползвал дори по-стара камера или кропка, или дори втора ръка... абе, обективите ще ти дадат по-голяма разлика от определен модел тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: g.georgiev95   
Дата:   21-07-20 11:04

В момента използвам Nikon D700 с Nikkor 85mm F1.8 и се чудя също така както казвате вие дали да не си взема някой от Sigma ART серията обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: Yog   
Дата:   21-07-20 11:24

Хмм, този апарат е доста стар, а обективът ти не е лош. Може би правилно си си насочил към ъпгрейд на тялото, тогава. Сравнително евтин вариант - купи един запазен Д750 втора ръка и си цъкай с тоя обектив. Ако ДЪРЖИШ да е безогледалка, варианти много.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: Mogila   
Дата:   21-07-20 12:42

Nikon z5?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: g.georgiev95   
Дата:   21-07-20 12:53

Видях го днес че официално са го обявили може би ще изчакам да видя как се справя, лошото е че няма да мога да използвам обектива към тялото с автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-20 14:37

Sony-то за портрети е мега яко в момента от към обективи. А това е важното.

Никон и Канон просто нямат обективи - това тъжната и жестока истина. Тия две фирми вървят надолу от 10-тина години и мисля, че поне едната няма да оцелее в дългосрочен план. Като че ли Канон по-добре се справят... ама може и да не .....


Ако можеш вземи Сони А7р2 - втора ръка идват вече евтини бройки, сензора е много пъти над каквото и да е на Канон за момента (Р5 още няма тестове). Има следящ Аф по очи - важен за портрети. Недостатъка му е, че е бавен сравнително.

Най-важния въпрос са обективите:

1. най-евтино и доста добро е Самянг 75/1.8, след него е Самянг 85/1.4 или Сони 85/1.8, Има една върволица други 85-ци ама те са малко странни може би - Йонгнуо 85/1.8 е интересен и много евтин, но Самянг определено са по-добри като оптика, и АФ. Сигмата Арт - 85-цата им за мен е провалена - слабо боке, тежи кило и нещо... иначе е много остър и за студийни снимки сигурно е добра опция.

2. ако искаш зум - Тамрон 70-180/2.8 - много приятен обектив, лек, удобен с бърз фокус - мечта. Тука парите са повечко - 2400-2500 ако зачакаш промоции, инак е 3 бона.

3. Ако ще караш много евтино има опция един адаптер за АФ с ръчни обективи да вземеш и приличен ръчнофокусен портретен обектив. По-трудно се работи ама става.

4. Сигма 135/1.8 арт или Сони 135/1.8 GM - приказни обективи са и двата от към картина. Сонито е по-леко и по-бързо фокусира и може да прави почти макро - става за снимки само на детайли от лице!

5. Сони 85/1.4 ГМ - това е мечта обектив за портрети. Не е най-острия, но има най-красивото боке от всички произвеждани в момента обективи - Сони са мислили и инвестирали в тая посока. Канон 85/1.2 новия може би е близо....

6. Има едно Сони 100/2.8 СТФ, което е много интересно. Супер остро е. Има един вграден филтър, който прави бокето много меко и плавно. Не мен малко странно ми седи, но обектива си има фенове и опеределено иа уникално излъчване. Има и стар модел на Минолта/Сони за А байонет 135 СТФ, който е легенда за някои фотографи....такива неща за Канон и Никон просто няма. Фуджи направиха такъв обектив.

Има и друго разни опции. Има много качествени ръчно фокусни модерни обективи - ама са доста скъпи и....

Има и по-широки обективи интересни - много хора снимат широки портрети. Аз харесвам Сони 35/1.8 - много приятен обектив за портрети специално (за сватби нещо не го харесват май..). Сони 24/1.4 ГМ е много готин. Самянг имат хубав 45/1.8 и на много добра цена.


За Сони има много и модерни обективи. Ако имаш по-конкретни питания давай.



Публикацията е редактирана (21-07-20 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-20 14:49

А7м2 съм го ползвал няколко години и става.

За портрети използвах сигма 85/1.4 преди Арт серията с адаптер. Работи добре и бързо АФ, но няма следене на очите.

Сега с новите обективи като Сони 85/1.8 или Самянг 75/1.8 и по-скъпите модели ще е прилично на единичен фокус. Просто следящия фокус отстъпва на А7м3.

Има си разни пинизи и косури а7м2. Ако решиш да я вземаш нея, а не А7р2 или по-нов модел може да разровиш в този форум или алфафорума ако още съществува. На дълго и широко са разисквани нещата.

А7р2 определено е по-добра камера и прави почти всичко,което прави и А7р4 - просто много по-бавно и мудно.

А7м2 и р2 нямат две карти и ползват малка батерия. Това са неприятни страни. Следящия им фокус за спорт не работи много добре.

Канон и Никон моделите им са със сходни дефекти -малки батерии, една карта, никон нямат и буфери и забиват камерите на серийна снимка....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: Mogila   
Дата:   21-07-20 14:59

Автор: hotsnail
Дата: 21-07-20 14:37

"Никон и Канон просто нямат обективи - това тъжната и жестока истина."

да го овековечим![smitten]


Другите глупости нямат нужда от коментар.

г.георгиев95 влез в профилите на хората и виж кой и с кaкво снима портрети. Влез и в на даващите акъл в профилите.



Публикацията е редактирана (21-07-20 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: agop4o   
Дата:   21-07-20 15:23

Да се смееш ли да плачеш ли[smilie5][smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: serjy   
Дата:   21-07-20 15:37

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: mmx   
Дата:   21-07-20 16:18

Щом си на Никон напълно съм съгласен с Yog.
И ако не ти трябва фокус по око, Д750 втора ръка ще е най-добрия избор, познаваш системата и имаш никонски портретен.

А ако ще сменяш системата - въоръжи се с търпение да я разучиш добре преди да си и теглил шута. Особено ако избереш да преминеш към Sony!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: yakumo   
Дата:   21-07-20 16:43

Автор: g.georgiev95
Дата: 21-07-20 12:53

Видях го днес че официално са го обявили може би ще изчакам да видя как се справя, лошото е че няма да мога да използвам обектива към тялото с автофокус.


Би трябвало да нямаш проблеми да го използваш с ftz адаптер - тъкмо гледам, че синтезиса ще го дават бонус с новия зет, поне засега. Обаче цената нещо хич не ме зарадва. текст


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: kvakioh   
Дата:   21-07-20 17:35

Малко в повече дойдоха изригванията...
Иначе- с по два обектива, които ГИ имат и двете марки е ок за портрети. И не само.
Като че ли при Канон ще е по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: Yog   
Дата:   21-07-20 17:40

Аз мисля, че цената на новия Z5 у нас е логична. В САЩ с този обектив и преходника, камерата е обявена за 1700 долара. Тоест тези 3500 лева са си едно към едно 1700 долара с ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: yakumo   
Дата:   21-07-20 18:32

Автор: Yog
Дата: 21-07-20 17:40

Аз мисля, че цената на новия Z5 у нас е логична. В САЩ с този обектив и преходника, камерата е обявена за 1700 долара. Тоест тези 3500 лева са си едно към едно 1700 долара с ДДС.


Аз не от тази гледна точка. Никон сами си го рекламират като "ентри-левъл" фулфрейм за новата им система, но на мен поне 3600 лв. не ми приличат на изкушение за навлизане в системата [smile]

А и тоя обектив ми е нещо налудничав [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: Yog   
Дата:   21-07-20 18:37

И аз не бих купил този обектив. Иначе в Щатите се предлага и само апарата за 1400 долара. Това би могло да е 2999 тук. Чакаш някое коледно предложение и може и да стане примамлива оферта...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-20 18:47

хайде отворковците да намерят за Z или R комплект по един от следните:

1. Портретчик под 1000 лева - примерно нещо има ли за 650, толкова взех 75/1.8, да го пробвам (нов с гаранция от магазина)

2. Зум портретчик от типа 70-200/2.8 под 3000 - толко' е таморна

3. Адаптер за фокусиране на ръчни обективи за под 400 лева.

4. премиум 135-ца нейтив без адаптер на ф/1.8 ако може под кило

5. премиум 85 нейтив без адаптер. Ако може до към 4 бона....и по добре 3.....

6. Евтин 85/1.4 нейтив без адаптер? Де го бе?

7. Някой обектив с вграден аподизационен филтър?

Къде са опциите за боклуците на канон и никон бе герои????

НЯМА!!!!

това е, няма смисъл от тия марки.....на тоя етап просто не са опция


Виж Д780 си има обективи или 5д мк4 ...ама там пък всички безумия на ДСЛР-ите. Преди 10 години ги зарязах, щото то не се траеше - фокуса е "тука има, тука нема".....



Публикацията е редактирана (21-07-20 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-20 18:53

Yog написа:

> И аз не бих купил този обектив.
> Иначе в Щатите се предлага и само
> апарата за 1400 долара. Това би могло
> да е 2999 тук. Чакаш някое коледно
> предложение и може и да стане
> примамлива оферта...


амазоните европейските ги следиш и до 5-6 месеца обикнновено има промоция....

До сега само А6400 не съм виждал на яка промоция - година и половина дебна. С обективите напоследък само така купувам - амазон.де или амазон.ес и отстъпки до 50% понякога.



Публикацията е редактирана (21-07-20 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: koev   
Дата:   21-07-20 20:02

Колко много писане за обективи и преходници, а се забравя, че преходника за канон Р струва 200 кинта. Представлява един удължаващ цилиндър. С него всички канонски обективи работят на 100% коректно и точно (нейтив). Тогава всички "изисквания" олекват...
ПП. Сега погледнах - 1800 с подарък преходник е РП-то, а в базара имаше 135л за 1000лв. Може и една сигма арт 35 или 50 за още 1000.



Публикацията е редактирана (21-07-20 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: Mogila   
Дата:   21-07-20 21:00

R-ките си вървят с преходник.

Не му обръщайте внимание на hotsnail. Няма как да е най-активният във всички теми за Канон и всичко само хейт, без да има финансова облага от това. Времето е пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 II или Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-20 21:09

koev варианти са тия преходници. За Канон ЕФ особено е една тръба и е просто.

За Никон торба проблеми. Пак ще ти го дадат по-евтинко. Ама в адаптера има мотор за блендата....

няколко проблема обаче има с адаптираните ДСЛР обективи - тия обективи не са мислени за видео и не са правени за безогледални камери. Блендите им работят по друг начин, моторите са бавни и шумни, при фокусиране дишат много. В Канонския арсенал повечето обективи са над 10 годишни модели. 85/1.8 и 135/2 са модели от 1992-а, мисля. Ми остри са ама как да ти кажа контраст няма, аберации на кило.....дори Самянга за 600 лева е много класи над Канонския 85/1.8

135-цата на Канон втора ръка, трябва много внимателно да се избира, щото им е кьопава механиката. Луфти се яко и няма точен АФ след това. Тука пак ще слушам легенди, ама след като съм плащал няколко такива обектива.....не става. Може нов да си го вземеш - 2 бона за обектив модел 1992-а. Да докато е нов работи перфектно и е много лек и удобен.

Та ако Канон бяха в сегашното си положение 2015-а ок. Ама сега сме 2020-а човек.

За Сони има 60-тина обектива все нови дизайни. На добри цени са. От Тамрон, от Цайс, от Токина, от Самянг, от сигма, от Сони, от Йонгнуо....имат система която има всичко. Наистина всичко от 10/5.6 и 12-24/2.8 до 600/4 пълно е с опции.

ЕОС-Р пак се издъниха и батерия за 200 снимки на ЕОС-Р6 - защо? толко ли не можаха една батерия да направят. 200 снимки прави на заряд човек. Това е подигравка.

Защо искаш да си купуваш проблеми - 200 лва за адаптери, после пак ядове с фокуса, смяна на обективите с по-нови, пари, нерви, пари, нерви, пари.....все ненужни нерви и разходи

Едно А7м3 и каквото искаш му закачаш. Камерата е 4-5 поколение безогледален. Проблемите са решени. Всичко работи. Няма тъпотии като една карта или батерия за 200 снимки или липсващ буфер или АФ дето не се справя със скоростта на затвора.....

То ако бяха много добре Канон и Никон нямаше да им падат акциите и продажбите.....

Могилата все на омраза го изкарва. Ама вместо да ме хули, да ми отговори на горния въпрос - купувам си супер дупер ЕОС р5 и какво закачам на него? Как си оборудвам портретния комплект? Как визията на моите снимки изкъртва мобилния телефон. За Канон едно от нещата го има - 85/1.2 ама е скъпо. Има 135/1.8 Сигма - добра ама тежи. Евтина 85/1.4 адаптиран самянг...ама не е ясно ясно ли е. Какво правим с 85/1.8 - нема. Какво правим с някой по-интересен обектив - няма. Какво прави начинаещия човек с малък бюджет - духа супата.... 1500 лева за 85/2.....

Могила пиша ги щото съм ги купил, продал, пробвал всичките игрички със собствени пари последните 10 години и мога да ти кажа кое решение колко струва и работи от моя личен опит. Не от рекламните слогани на платен влогър или направо продавач на техника.......

За това му казвам на човека да види по-добра камера. Тия дето е посочил са евтини. Вършат работа при определени условия, но си купува проблеми и разходи от които няма нужда.


Според мен за Канон Р ще се подредят нещата, но ще им трябват още 2-3 години ако се включат Самянг, Тамрон и Сигма. Няма как по-бързо. Сони започнаха с фул фрейм края на 2013-а година. Системата им стана близка до СЛР след 5 години т.е. 2018-а. А сега е чувствително по-напред.


ПП Последно ако човек няма да купува големите буркани има евтиния вариант А6300 със Сигма 56/1.4 и целия комплект е под 2 бона....а ще прави портрети като ЕОС-Р6 със 85/2



Публикацията е редактирана (21-07-20 21:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »