Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Принтер за снимки
Автор: vladimir_novkov   
Дата:   08-06-20 18:00

Здравейте, есента съм планирал покупка на принтер за снимки. Ревютата из мрежата съм изчел, затова по-скоро ми се иска да чуя малко мнения от реална употреба.

Принтерът ще се използва и за черно-бяла, и за цветна фотография, снимки до А3 формат (за какво точно ще се принтира, може да погледнете в профила ми :).

Тъй като ще е за домашна употреба съм се ориентирал в диапазона до 1500 лева. Затова ще помоля хората от форума, които имат такива да споделят впечатления като скорост, цена на консумативи, трайност на снимките, хартия, с които работят и т.н.

Благодаря предварително и хубава вечер!


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: leitz   
Дата:   08-06-20 18:59

Значи от мрежата са празни приказки, реалността е в нашия форум,
горд съм.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-06-20 19:41

Вземи си и втори принтер за по-малките снимки, примерно канон селфи. Щото при формат 10х15 см принтерът стои грозно.
Има термосублимационни формат А4. Ще умреш от щастие. Въпросът е дали за домашна употреба има смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: Бяла_гарга   
Дата:   09-06-20 14:14

Полезна тема. И аз искам да чуя мнения по въпроса. Винаги съм се чудила какъв принтер е добре да си купя, който да има достатъчно добро цветопредаване, но мислех, че трайността на снимките зависи от хартията и мастилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: philip   
Дата:   09-06-20 15:44

теми от форума по въпроса


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: gh0st_messenger   
Дата:   14-06-20 22:45

Имам canon pro-1000 за продаване и ти влиза в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: TishoZZ   
Дата:   17-06-20 12:06

Ако имате нужда от промяна и искате да направите повече за вътрешния си баланс, може да потърсите за съдействие фън шуй експерт Елза Панайотова. Аз съм силно впечатлена и много доволна.



Публикацията е редактирана (02-07-20 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: nsirakov   
Дата:   17-06-20 12:43

за до А4 имам Епсън л805... за домашно ползване (цветно) е префектен.. с черно-бялото имам проблеми.. все ми синее

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: Gru   
Дата:   17-06-20 13:46

Имал съм Epson L800, който е със вградена система за подаване на мастило, И алтернативата му по онова време ( преди 5 години ) на Канон, но не се сещам точно модела

Та с двете ръце гласувам за тази серия на епсън като цена - качество и подръжка.

За черно-бяло с радост ще следя темата, защото не се сещам за евтино решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: CDman   
Дата:   17-06-20 14:10

с черно-бялото имам проблеми.. все ми синее

Ако изображението (макар черно бяло) е в CMYK или RGB почти винаги избива на някакъв цвят - било синьо, зелено или магента. Опитайте да минете в GRAY преди печата. Може да се реши проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: nsirakov   
Дата:   18-06-20 11:00

CDman... проблема е в принтера, дори в грескейл е така защото е нисък клас и смесва черното от цветовете - няма черна глава

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: lamerko   
Дата:   18-06-20 11:14

Има черно, как да няма, но няма сиво. Други принтери имат дори по няколко сиви мастила...



Публикацията е редактирана (18-06-20 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: ecobo   
Дата:   18-06-20 11:41

За черно-бяло става само високата серия на Епсън, дето е с 3 черни мастила. Всичко останало все избива в някакво тониране.
За ЧБ има и алтернатива - продават китове и драйвери за популярни модели евтини принтери, на които цветните мастила се сменят с черни/сиви и резултатът е истинско черно-бяло с огромен динамичен диапазон. Потърсете информация в мрежата.
За цветно стават много принтери, зависи пак какво качество се гони. Най-добри са принтерите с повече на брой пигментни мастила като този - там и цветното и черно-бялото качество са безкомпромисни.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: nsirakov   
Дата:   18-06-20 14:58

ekobo - хубав ти е принтера но е 2 пъти над бюджета на автора и около 9 пъти над моя л805... за домашно ползване аз съм доволен... автора да му мисли

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: ecobo   
Дата:   18-06-20 16:21

nsirakov написа:

> ekobo - хубав ти е принтера но е 2 пъти
> над бюджета на автора и около 9
> пъти над моя л805... за домашно
> ползване аз съм доволен... автора
> да му мисли

Аз също имам Л805, затова гарантирам, че за черно-бяло не става. Преди време имах EPSON 4900, та мога да направя разлика, а тя е от земята до небето, и то не само при черно-бялото. Л805 си е един най-обикновен плювалник, на който единственото му предимство пред останалите принтери от ниския клас е ниската цена на копие и разбира се, качествения сервиз и поддръжка от страна на Фактор. Аз черно бяло на този принтер само веднъж опитах и повече не съм се мъчил. Особено като знам как печата 4900...

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: nsirakov   
Дата:   18-06-20 23:15

съгласен съм на 100% екобо... но за парите си е повече от добър... за домашни снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-06-20 15:09

Аз имам л800 при при мен печата идеално черно бяло и цветно с мастило и хартия епсън и по скъпи хартии от епсън.На обикновена хартия за лазерен принтер също и един некролог на баща ми не е избелял 2 години на слънце зад стъкло е на клиника лора на ул Позитано и не са го махнали.С принтерите е като с фотоапаратите,с боите,един фотограф или художник се справя друг не .Принтера ми не е от фактор,купи си запечатан да не е пипан ,възможно е затова моят да е качествен а друтите хора дето са купили да са недоволни.Моя го взех на същата цена 2016 от стиилтеч на хотел хемус ул крум попов май беше- някаква фирма държат се нормално ,нямат претенции да разбират нещо.



Публикацията е редактирана (19-06-20 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: imitev   
Дата:   20-06-20 12:25


Все едно има значение от кой доставчик ще си купиш конкретен модел машина. Нали за едните ги правят в подлез в китай, а за другите в офиса на изпълнителния директор на Seiko...

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: lamerko   
Дата:   20-06-20 12:54

От доставчика обикновено зависи и подръжката - ниже да си купиш Епсон от подлез в Китай, но ще имаш ли подръжка като на Фактор?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: Konstantinov   
Дата:   20-06-20 23:53

Тогава сигурно има значение управлението и драйверите,уиндоса е 8.1 със спрени ъпдейти от началото на 2017 ,всички програми и принтера са от 2016,процесорът е ксеон с квадро к2200 с драйвер също от началото на 2017 . С 4к монитор 10 бита съм от 2014 и с 10-ка не стана тогава минах на 8.1.Като дойде ъпдейт и се развалят нещата връщам в точка на възстановяване и от време на време пробвам ама нещата са зле,ъпдейтите развалят цветовете на вюъра ,хрома и оставам на 2017.
Предполагам в голяма фирма няма кой да се занимава с глупости слагат последния уиндос и включват принтера и гледат не печата добре черно бяло и толкова какво да направят,ама като не ти се дават повече пари за принтер намираш някакъв начин.Снимките преди печат ги правя в сивата гама и слагам на принтера да печата в сивата гама и също на максимално качество и махам отметката за бръз печат ,така че печата бавно.Вчера пак напечатах 5 снимки,не бях го ползвал година отпуших главата с няколко почиствания -извел съм шлауха за излишното мастило в едно шише 500 милитра, може и повече от 5 да бяха почистванията на главата и отпечата снимките с идеални цветове и без артефакти,така че препоръчвам Л серията , ако човек няма или не му се дават пари за принтер с 9 мастилници или повече и може да си сменя уиндоси и драйвери и му се занимава.Губенето на време ,настройки, опити,калибровки ,снимане на таблици с 36 или 144 цвята, също има паричен еквивалент, така че всеки си решава.



Публикацията е редактирана (21-06-20 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: ecobo   
Дата:   21-06-20 00:01

Konstantinov написа:

> Тогава сигурно има значение
> управлението и драйверите,уиндоса
> е 8.1 със спрени ъпдейти от
> началото на 2017 ,всички програми и
> принтера са от 2016,процесорът е
> ксеон с квадро к2200 с драйвер също
> от началото на 2017 . С 4к монитор 10
> бита съм от 2014 и с 10-ка не стана
> тогава минах на 8.1.Като дойде
> ъпдейт и се развалят нещата връщам
> в точка на възстановяване и от
> време на време пробвам ама нещата
> са зле,ъпдейтите развалят
> цветовете на вюъра ,хрома и
> оставам на 2017.
> Предполагам в голяма фирма няма
> кой да се занимава с глупости
> слагат последния уиндос и
> включват принтера и гледат не
> печата добре черно бяло и толкова
> какво да направят,ама като не ти се
> дават повече пари за принтер
> намираш някакъв начин.Снимките
> преди печат ги правя в сивата гама
> и слагам на принтера да печата в
> сивата гама и също на максимално
> качество и махам отметката за бръз
> печат ,така че печата бавно.Вчера
> пак напечатах 5 снимки,не бях го
> ползвал година отпуших главата с
> няколко почиствания -извел съм
> шлауха за излишното мастило в
> едно шише 500 милитра, може и повече
> от 5 да бяха почистванията на
> главата и отпечата снимките с
> идеални цветове и без
> артефакти,така че препоръчвам Л
> серията , ако човек няма или не му
> се дават пари за принтер с 9
> мастилници или повече и може да си
> сменя уиндоси и драйвери и му се
> занимава.

Човек, Петък беше вчера, днес е Събота! Я, то Неделя даже станало...

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: Djoro   
Дата:   21-06-20 08:36

Имам въпрос, хубаво коментираме, но има ли се предвид, че на екрана снимката се разглежда като диапозитив, светлната минава от екрана през кадъра и ни обогатява очите, попаднала светлина, цветовете са богати и сочни, с живот в тях.
Когато принтираме, има бяла подложка, с различни нюанси на бялото, нанасят се точки с различна гъстота, цветовете са плоски, без собствен живот, защото достигат до нас с отразена светлина. Кадърът трябва да бъде подготвен по различен начин за печат от този на екрана. Когато се работи по класическия метод воден поцес е различно от този с принтерите, там е на емулсия. Трябва да се има предвид какво искаме като краен резултат, но и на каква цена разбира се. Аз не съм видял до сега принтиран чрез впръскване кадър със задоволително качество. Така че...



Публикацията е редактирана (21-06-20 08:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: imitev   
Дата:   21-06-20 14:32

Не си гледал достатъчно. Съвременните "плюещи" принтери работят с променлив размер на капката 1,5 пиколитра и за да видиш точките ти трябва лупа. Включително с няколко сиви цвята и черно се постигат страхотни преливки в черно бяло.

Отделно дисплеят е RGB с излъчвана светлина (адитивен цветен модел - колкото повече цвят слагаш, толкова по-светло става изображението), а принтерите печатат CMYK+++ и гледаш отпечатъка чрез отразена светлина (субтрактивен цветен модел - колкото по-малко цвят слагаш, толкова по-светло е изображението). Казано на Български - няма как да виждаш едно и също изображение на екрана и на хартия 1:1.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: Djoro   
Дата:   21-06-20 14:42

„Казано на Български - няма как да виждаш едно и също изображение на екрана и на хартия 1:1.”,
..,нали това писах,че хартиеният краен продукт на принтера няма нищо общо с екранната снимка,или само ще си демонстрираме техническа начетеност. Просто с принтерите с впръскване няма живот и дълбочина на цветовете, толкова от мен,кой разбрал, разбрал!

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за снимки
Автор: imitev   
Дата:   21-06-20 15:50

Има ли въобще принтери предлагащи изображения с "дълбочина и живот"?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »