Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към старите кучета във форума
Автор: kes   
Дата:   20-05-20 16:27

Има ли възможност албумите с рейтинг да се разглеждат класирани по рейтинг, като най- отгоре да излизат тези с най висок такъв за откакто съществува рубриката?
Имам предвид всички снимки участвали в гласуването откакто има албуми, а не да се търси на страниците на авторите?
Например отварям "улица" и всички снимки които са участвали в гласуване да се подредят по рейтинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: demiman   
Дата:   20-05-20 17:07

Може така ....
Например: Албум/Улицата/Виж рейтинг/Последният 1 ден/Последните 3 дни/Последните 30 дни/... по Години/ по месеци ... всичко това по Рейтинг A [smilie24] И така за всички категории [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: mihalo   
Дата:   26-05-20 01:02

Ако искаш да видиш къде си... мисля, че е по-добра идеята да потърсиш как се случват нещата по света. Не, че и там са самата идеалност, но по-широката база за сравнение винаги е добра идея. Така си мисля [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: Бяла_гарга   
Дата:   26-05-20 10:40

Отваряш на "Рейтинг А" и после каквото е описал demiman. Излизат ти всички категории по рейтинг за последните 3 дена. Вляво има каре към всяка тема с линковеза последните 30 дни и още по-назад във времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: kes   
Дата:   27-05-20 16:13

Колега mihalo бихте ли дал пример за форум?
Да това което го пишете по месеци го видях, но ми се искаше да има единна класация.
Между другото рейтинг Б ми се струва по ценен, но още не съм разучил как се формира.



Публикацията е редактирана (27-05-20 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: demiman   
Дата:   27-05-20 16:16

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: demiman   
Дата:   27-05-20 16:18

Правила

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: Mogila   
Дата:   28-05-20 01:15

Автор: kes
Дата: 27-05-20 16:13

Между другото рейтинг Б ми се струва по ценен, но още не съм разучил как се формира.


Формира се чрез групи във Фейсбук и пускане на линк за гласуване.

Друг вариант, но действа слабо, е да коментираш под снимките на "Бтата" с !!! или +++ или Харесвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: mitpis   
Дата:   28-05-20 02:58

Mogila не е съвсем така, кадрите с много Б- та обикновенно са много добри кадри, как ще се организират 30-40 човека с Б та във фейсбук за да си гласуват, вижда ми се нереално?!Аз също гласувам за тях с !!! или "харесвам", въпреки че не съм на ниво Б, по този начин поздравявам автора за добре свършената работа, не знам какво сте се заяли за тези удивителни и реплики, не всеки е искуствовед или профи за да пише някакви излияния, това е все едно да си на изложба и да кажеш на автора едно "много ми хареса", а не да му правиш анализ на творбата, точките мисля нямат някакво особено значение, по важен е броя гледания на снимката, ако са повече значи с нещо е привлякла вниманието.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: CDman   
Дата:   28-05-20 07:53

@KES

Карай си по автори.[smilie24]

Подредбата по общ рейтинг, дори да има начин да се направи, едва ли ще те очарова. [smilie8]

Като се сещам какви Б "кадри" имаше по едно време в "дъ Б-ест" със сигурност ще ти излязат я някое Б-мушкато, я някой Б-черен/оранжев/червен/бял квадрат, освен ако не са изтрити за да не ги откраднат. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: kes   
Дата:   03-06-20 15:25

Правилата съм ги чел, ама нищо не схванах. Не знам кой ги е писал или са грешно преведени от чужд форум, но са неясни.
В т.3 Как се определя прага от точки, рейтинг Б? „3 снимки с над 25 т.“ Не е посочено сбор от трите или всяка една от трите трябва да е 25т.?
Не е ясно кой гласува за рейтниг Б, утвърдени автори избрани от администратора, съфорумци минали определен прага или комбинация от девете и т.н.
Всяка предложена снимка ли участва в Б гласуването?
Това с линковете за гласуване във ФБ с каква цел се прави, според мен смисъла от този рейтинг е да видиш къде реално се намираш, а не като Левски да се класираш за евротурнири и после да ти напълнят кошницата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: asahi   
Дата:   03-06-20 15:38


Ако искат да разбереш, че всяка снимка от трите трябва да има над 25 точки написват: „3 снимки с над 25 т.“
Ако искат да разбереш, че сборът от точките на три от снимките трябва да има над 25 точки написват: „3 снимки с общ сбор на точките над 25“
Сега приложи обратна логика и реши какво точно са искали да кажат авторите на текста.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: CDman   
Дата:   03-06-20 16:04

Това с Б-то е дъвкано много пъти.

ЦЪК

Има и още много [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: Djoro   
Дата:   03-06-20 20:33

Преди малко една дама фотографка писа,защо не се гласува за...(посочва автор), снимките му били... Поглеждам страницата на тази дама фотографка и ето статистика: нейни снимки качени общо 92 бр. Нейни гласувания за чужди снимки САМО=3 броя.(три броя нейни гласувания за чужди снимки). ..., Защо не се самоуважавате като пишете във Форума?
п.п. Този зов за гласуване към опредления цитиран автор беше премахнат от Администрацията основателно по обясними причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: kes   
Дата:   04-06-20 13:38

asahi:
И аз така си помислих пъвночално, но не съм сигурен, защото можеше да пише
„3 снимки с над 25 т. всяка“
И тогава като се приложи обратната логика се получава друг извод [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: kes   
Дата:   27-07-20 15:12

Вече имам три снимки с над 25 точки с рейтниг Б всяка. Някой знае ли как се отключва опцията за повече участия в гласуванията?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: asahi   
Дата:   29-07-20 17:59

Това за какво ти е?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: Yog   
Дата:   30-07-20 00:30

kes, сред снимките ти има едно много шантаво пиле, което не бяха чувал. калугерица. готина птица и готина снимка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   30-07-20 17:46

Предлагам да не се гласува, само да се гледа!Който има да пита и коментира, да си коментира.Останалото е суета.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: MarinY   
Дата:   30-07-20 20:50

Хайде стига с това самовнушение - "точките не ме интересуват, мнението на Другите не е меродавно, правя нещата само за себе си!"
Ако е така, какво правите на сцената на един обществен форум като ФФ?!
Човекът е социално животно. Всеки "социум", човешки или в животинския свят, работи само когато има йерархия. Ако няма желание за изкачване по стълбичката на тази йерархия, обществото се разпада.
Няма артист, който да не иска да излезе на сцена, поет, който да не иска да бъде отпечатан, художник, нежелаещ да участва в изложби.
Всичко това е извинение,за пред себе си, че не сме достатъчно добри, за да ни забележат. Страх, че бъдещите куратори няма да ни оценят, че Б-тата били фалшиви (Кой ги е избрал бе?!) и работели само за затворените си групички.

Нека да е Суета. Тя и мързелът движат света!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   31-07-20 00:46

MarinY - за мен не е самовнушение.Точките не ме интересуват.Идва момент, когато книгите, гледането на добра фотография става по-важно.Идва момент когато сам си поставяш цели за самоусъвършенстване.Идва момент , когато не искаш всеки да те оцени.Идва момент , когато евтината популярност не те вълнува.Колко автори в България имат поглед върху уличната фотография?Колко автори са разгледали чужда такава?ФФ е място от което може да научиш много неща или място от което да научиш как не се правят неща.Много неща са суета, времето е единствен обективен критерий за добра снимка, останалото е субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: MarinY   
Дата:   31-07-20 05:15

Ковачев, всичко което казваш е вярно, но това е просто етап в борбата, търсенето на оценка, в израстването. Но желанието за изкачване в йерархията не изчезва (ако го няма, жалко за само предалият се индивид).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   31-07-20 09:20

MarinY - желанието за изкачване свършва в момента , в който намериш погледа, почерка , стилът си.Имам дузина първи страници в този форум, изкачвал съм се до високи места по рейтинг, галерии, изложби..и какво от това?Ако разглеждаш снимането като състезание, никога няма да правиш онази искрена фотография , която идва от теб.В България има страшно много спортисти по фотография.Участват в какви ли не конкурси , само за да финишират първи.Някои дори си плащат за това , да звучи това престижно.Мога да дам много примери, но не искам да обиждам хората за които това е значимо.Може да се състезаваш единствено със себе си, можеш да учиш толкова много.И само това има значение.Иначе се превръща в проклятието да се доказваш.Това не е нужно.Предпочитам един истински харесал снимката, пред хиляди харесали, но не погледнали, не разбрали!https://colethompsonphotography.com/2015/08/06/ten-learned-fifty-years/



Публикацията е редактирана (31-07-20 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: MarinY   
Дата:   31-07-20 16:53

Ковачев, за теб съм сигурен, че си постигнал това ниво на мир със себе си.
Когато пиша, имам предвид масата, хората който са още "по пътя", търсещи и лутащи се.
Тази статия я прочетох от другата тема. Човекът, като теб, не е "научил" тези десет неща, а е достигнал до тях, благодарение на натрупан (изстрадан) опит и много знание. Той има право да ги каже. Проблемът е, че те, за един човек, в началото или средата на пътя си, са неверни и направо вредни.
Моята вечна теза е, че без багаж от знания и опит, целта не може да е избистрена и това я прави, явно непостижима. А знанията се постигат и опитът се натрупва чрез начално копиране, слушане и приемане на съвети, оценки от други хора, сравняване на резултати. Все "обидни за личността" неща. [smilie3] ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към старите кучета във форума
Автор: kes   
Дата:   14-08-20 15:53

По принцип и две снимки за 5 дни ми стигат, (особено сега когато съм в прозаична дупка), но друго си е да знаеш, че имаш възможност на повече споделяния.
За мен лайковете са много важни защото съм начинаещ (снимам птици от тази пролет) и искам да се развивам съобразно разбирането за красиво, особено на опитните от категория Б.
Благодаря за съветите на Кол Томпсън, наистина повечето тях противоречат на моя стремеж, описан по- горе, но според мен човек преди да започне да импровизира, трябва да е наясно с основните фотографски правила на дадения жанр. В този смисъл напълно съм съгласен последния коментар на Марин У.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »