Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сублимация и Плотер
Автор: peio87   
Дата:   21-07-20 19:35

Здравейте, притежавам Принтер epson 2711 зареден със съблимационно мастило и преси.
Успешно правя подаръци от типа на чаши, пъзели.... и трансфер върху светъл текстил.
Та въпроса ми е какво ще ми е нужно да направя трансфер на бял надпис вурху черна тениска ?
Предполагам плотер от рода на Силует Камео 4 ще ми свърши работа, но материала какъв теябва да е и от какъв магазин се намира?
Благодаря за вниманието

Отговори на това съобщение
 Re: Сублимация и Плотер
Автор: wlad   
Дата:   21-07-20 20:51

текстилно фолио е това, за което питаш. Флок, флекс, какви ли не има вече. Но да те предупредя, че резултатът ще е боклук. По-добро от ситарката все още не е измислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Сублимация и Плотер
Автор: imitev   
Дата:   21-07-20 23:32

Ако са само някакви надписи и с рязано фолио става.

Плотерът препоръчвам да не е съвсем домашен като камеото, а една идея по-профи - някакъв малък графтек CE5000/6000 или GCC.

Имай предвид, че много зависи текстилът дали е памук, изкуствен, смес и каква обработка има. Казвам го понеже сега сублимираш само върху полиестер, а текстилното фолио е предимно за памук. Има и за полиестер, но е компромис, а материите са още сигурно 50 вида. И са с различно фолио, различна температура, различно време, някой се белят на горещо, други ги чакаш да изстинат, трети ти се отелва вола докато ги почистиш след рязането... Затова и плотерът трябва да е добър с прецизен натиск.

Фолио може да намериш например в МикроАСУ (Siser) и Виском/Геко (Stahls)

Иначе за домашна употреба и не много трайно става с твоята техника с нещо от сорта NanoDiy

Но не е трайно и не става за продаване на клиенти - да не те бият после [smilie5]

А за колегата wlad - искам да видя как ще направиш гумен гланцов черен надпис с дебелина 1 мм на сито (brick) или златен/сребърен огледален
https://microasu.com/library/promo/pictures/siser/ps_metallic.png

. За всяка задача си има технология, като всички технологии се допълват. Включително фирми като гучи, версачИ, келвин клайн и др. големи ползват рязано текстилно фолио по продуктите си в тиражи хиляди бройки.



Публикацията е редактирана (21-07-20 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Сублимация и Плотер
Автор: emo99   
Дата:   14-08-20 12:14

imitev - Виждал съм релефен( висок 2-3 мм)надпис направен на сито.

Отговори на това съобщение
 Re: Сублимация и Плотер
Автор: imitev   
Дата:   14-08-20 17:53

Прочети пак характеристиките, които съм описал...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »