Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   21-04-20 07:42

Eто го:

http://store.picbg.net/pubpic/9A/13/2542c5ba4a409a13.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/F9/32/3c90aae08bf5f932.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/40/05/3c7dd2fe5aae4005.jpeg



45Mpix, IBIS-стабилизация, 8k video, Dual Pixel-АF&Video, Две карти

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   21-04-20 07:48

Понеже предната тема я затвориха...
Като допълнение:
Нов сензор, 12к/сек, 20к/сек в тих режим (електронен затвор), стабилизация-двойна със стабилизираните обективи, две карти- CF Express/ SD, Dual Pixel и за кадри и за видео, 8к.
Лично мен ме интересуват само за снимки спецификациите, достатъчно добре са. Най-вероятно по-късно ще има и някакъв "звяр" за кадри основно, който дано да не е като двата 50 Мпикс DSLR...[smilie25]
Този R5 е някаква видео камера, вкарана удобно в тяло. Предсказвам и някои малки недоразумения с нея, тьй като е първа камера от серия такива.
Стъкла има вече, очаквам Сигма да сложат още някакви.



Публикацията е редактирана (21-04-20 07:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Raffito   
Дата:   21-04-20 08:13

Canon EOS R5-45Mpix

А ще издържат ли японските стъкла на такива мегапиксели???
Те издишат след 24-30 Mpix ,а камо ли на 45Mpix-???
Явно пак ще нарасне търсенето на обективи на Carl Zeiss i Leica...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Synthy   
Дата:   21-04-20 08:43

На такива камери не се закачват обикновени стъкла, така че споко, обективите не ги мисли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   21-04-20 09:23

Е как няма да издържат? Нали си има и байонет и проектирани обективи. Достатъчно от по-старите стават за 50-те мпикс на 5Ds.
При мен точно старите Канонски и направените Сигми са ок до 42Mpix, не съм пробвал и снимал на повече.
Обективите не са проблем тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: smilen_k   
Дата:   25-04-20 10:26

Чух че стабилизацията на матрицата щяла да работи само с новите RF обективи :(
Но това е само слух и се надявам искрено да не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-04-20 14:51

Калр Цайс :) от края на 2рата световна са японска фирма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-20 16:41

повечето стъкларии на Канон поне твърдите на 42мп се справят добре...що да не се справят на 45мп??? Тия дето ми харесват и ползвам са модели от 90-те години...та по-модерните не вярвам да са по-зле.

Мен ми е интересно да чуя повечко за тая камера в реалността как се справя и колко пари ще искат. Странни са спецификациите. До сега Канон не можеха 4К без кроп да направят и изведнъж 8к без кроп.....ще видим...да не се окаже, че детайла на това 8к е по-зле от 4к на другите камери....както например се оказа с 8к-то на Самсунг....или пък да и лъснат цена от 15К евро....



Публикацията е редактирана (25-04-20 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mytronix   
Дата:   25-04-20 17:53

Има си RF Обективи за серията и са си най-големите острилки на Пазара в момента . Време е на Сони фенчетата да поплачат !!! Canon Си е на върха . Преди от канон изкарваха тела на хартия по-зле от конкуренция, но в реална обстановка доста по-добре, а сега вече и на хартия ги бият не ми се мисли на практика какво ще става [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   25-04-20 18:14

Казват по сайтове и ютюб канали, че 3500 долара щяла да е в Щатите. Това подсказва между 7500 и 8000 лева у нас. Ама като излезе на повече пари в Щатите и тука един бъбрек няма да стига [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-20 18:32

Видео камера, с която може да се изкарат доста добри снимки. Във безогледален фотоапарат тяло.
Иначе няма много значение кое е по-силно, кое е повече, според мен 80% някъде от покупките на фототехника не следват мощността на характеристиките, а по-скоро традиция и още куп други неща, но не и гледане на характеристики. А и ако следваме характеристиките, просто няма да се смогне, виждат се примери тук с хората- нормални камери, разпеняванв, фенщина безпочвена. Само има преписване на голи данни, линкове без препратка, с разни уж “спецове” на техниката, които са някакви “посланници” на техническото, ма нищо интересно не казват или показват. Чешат...от език през клавиатура, най-много его. Голяма работа, че Кенчо, някакъв дебил с бухнала коса или ония семейството Тони ли беше дърдорят. Те го правят не за другите, те го правят за себе си. Те са просто образи от интернет. А тези, които могат и искат да снимат не се интересуват от такива празнотии.
Според мен чак от 5R mark II и едно тяло с 50+мпикс, след това 5R, три камери, тогава нещата ще се изчистят. Интересно е кои производители, различни от Канон ще подпомогнат системата. За момента има добри основи. Даже “спасиха” EF-M mount от Сигма и Viltrox. За още няколко време...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-04-20 19:46

20 кадъра в секунда... я по-добре 4К 60 за секунда и няма да имаш изпуснат момент и пак ще ти стигне резолюцията за голяма снимка [smilie25]
както днес един "експерт" ми обясняваше: за какво ти е светломер, правиш 20 кадъра и избираш кой е станал...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-20 20:57

Аз по друг начин гледам на тая камера. Ако наистина се окаже конкурентен продукт ще бутне пазара напред. А това е хубаво за всички независимо каква марка ползваме.

Пък кой каквото иска да си купува.

Важно е да има новости.. сега е важно може би повече от всякога. Имайки впредвид че пазара на фотографска техника колабира до под 10% от обема през 2012. А телефоните сериозно заплашават цялата любителска фотография. Решиха много проблеми там последните две години и сега слагат големи сензори, Имат увеличения до 240мм еквивалент оптически, намалиха драстично шума, качват много динамичния обхват.



Публикацията е редактирана (25-04-20 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mytronix   
Дата:   26-04-20 01:34

hotsnail [smilie24] [smilie24] Доста компетентно се изказа . [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Julius   
Дата:   26-04-20 14:08

hotsnail написа:

> Аз по друг начин гледам на тая
> камера. Ако наистина се окаже
> конкурентен продукт ще бутне
> пазара напред. А това е хубаво за
> всички независимо каква марка ползваме.

Аз не бих разчитал много на това.
Камерите в момента са третата с най-голям спад категория продукти в световен мащаб.
Собствените прогнози на Канон за цялата 2020 г. са почти 7% спад, но реално може да се окаже и по-голям.


https://photorumors.com/wp-content/uploads/2020/04/Canons-Q1-financial-results-1-768x577.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-20 18:03

Еми то от нас зависи като консуматори...... [smilie18] [beer]

Сигурно ще пуснат промоции туй онуй....

Е аз си мечтая за А6400 от доста време....може би ще му дойде времето....няма как да им дам 1700 лева за нова версия на А6000 но 1400....

ППП а те продължават да и търсят 2 бона в България....



Публикацията е редактирана (26-04-20 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   12-05-20 22:55


http://store.picbg.net/pubpic/51/C1/68276bfbe5b151c1.jpg


Sigma тия дни (може и след тях) ще обявят линията от обективи за RF.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   13-05-20 00:17

линията за RF..... я се събуди. Май си мечтаеш за бела линия преди дискотеката.......

Ще монтират друга пластина на гъза на сегашните тулупи и ще качат софтуер, да се държат като EF обективи.....пардон те вече са EF обективи.......еми те толкова за линията....нема да е бела и не е преди дискотека

Сигма освен новия 24-70 за безогледални и може би 135/1.8 се дънят яко напоследък. 105/1.4, 85/1.4, 35/1.2 и 45/1.4 са тотал щета - обективи по кило и кусур, направени по неясна причина.

А за RF както и за Е байонет аз бих си купил винаги EF модела ако е преработен ДСЛР обектив. Поне ще има повече камери на които работи.....

24-70/2.8 си е направен за безогледален и там избор няма.


ПП А имат и възможно най-безсмисления във вселената 45/2.8 обектив.

ППП Оня ден гледах, че Самянг правят АФ обективи за RF май. Това е наистина добра новина. Там в общи линии от последните 10-15 стъкла има само 1 ама голяма издънка 24/2.8



Публикацията е редактирана (13-05-20 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   13-05-20 09:36

Мощно изригна пак, Кирил...
Също Канон са обявили (не ми се пуска линк), че ще правят и наблягат на обективи за безогледалните си, а за DSLR ще са вече само “при нужда, необходимост на и за пазара”.
Sigma “спасиха” с три обектива EF-M, Viltrox същото дават на по-ниска цена (или приблизително), също така според мен, лично ще има наистина точно подходящите стъкла за RF. Даже бих ги назовал, но ще си ги напиша на листче с дата и после ще ги сравня.
45/2.8 е доста добре на FP, макар че стават и за Панасониците L-mount са си ок в тяхната ниша.
Ще стане за Канон RF, но бавно, което влияе единствено на мненията на някои тук-там. Може би няма да повлияе на продажбите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   13-05-20 18:56

Те канон не направиха ли 50/1.8? Самянг имат прекрасен 45/1.8?

За чий ти е по-скъп, по-бавен и най-вероятно по-слаб оптически 45/2.8?

Да има малоумен ретро апийл, видиш ли. Само дето аз обективи и апарти си купувам да ги ползвам за снимки.

FP е камера за пейзаж и в общи линии за друго не става. Няма АФ. Няма затвор. Не работи със светкавици. При движение дори бавно изкривява ужасно образа.

Кажи кои сигми ти е харесват? Аз ти казах кои ми допадат.

От по-старите модели 35/1.4 арт ми харесва. Добър компромис е. Почти перфектна оптика има. Сравнително добър размер е.

За кроп са добри 1.4 серията. 56/1.4 си го пазя. 30-ката я продадох, щото сонешкия 24 е по-готин за мен. Ама си чел слуха, че ЕОС-М ще го закриват....то си е близко до акъла и Ви го писах преди годинаи нещо ама....



Публикацията е редактирана (13-05-20 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   13-05-20 21:05

Кирил, все едно да отречеш Сигмите 19-30-60/2.8...ми добре са си. Хит. 45/2.8 няма да го може да тестваш скоро, също и FP. Нишови са...не влизат в схемата.
Пак сега за тия размери и т.н. Физически се знае дори от малките деца, че няма как нещо хубаво оптически да е малко по размери и да сложиш от 2 до 5 групи лещи и да станат нещата на 1.2 бленда. Ми големи са, колкото и да се упорства... Пластмасови лещи няма да има добри, само добри полимерни сензори вътре в камерите. Някога.
Предричам от Сигма да оставят 70мм макрото, да има 20-50мм твърдите на 1.4. 85мм да конкурират 85 скъпия от Канон. 14-28 за широк зуум. 70-200 някакъв. И тези над 100мм- нещо като 120-300, 200-450 нещо такова. Щом Канон се решават да поизоставят големите черни апарати, значи ще се наблегне на останалите. Също може Тамрон и Токина да напускат, представям си трите зуума на 2.8 към Сони Тамроните на Канон RF...
Обективи да искаш, но няма да са малки или леки като размери. Освен някои тънки като 40/2.8 STM. Някога.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   13-05-20 22:28

Ммм много не си прав. 35/2.8 са много по-леки малки и качествени спрямо изтърсачето на сигма.

А компактни и качествени обективи има бол за безогледно. За канон още ги няма, но е въпрос на време и то не много

15/4.5, 18/2.8, 20/1.8, 24/1.4, 28/2, 35/2.8, 35/1.8, 45/1.8, 55/1.8, 75/1.8, 85/1.8 и дори бих сложил самянг с аф (който го има и за рф) 85/1.4

Последния е и по-хубав за портрети от сигма арт. 85/1.4 афт е един от най-безсмислените обективи. Тежи ужасно много, бокето му е неприятно, но е супер остър в ъглите......безсмислено до безумие.

А канон си имат никак не лош 85/1.4 обектив с добър фокус и не тежи ужасно много.

Няма смисъл да гледаш сигма арт за 85. По-кьопава е във всяко отношение освен детайли в ъгъла на 1.4

От портретчиците арт единствено на 135 уцелиха горе долу бокето. 105-цата е леко уникална и за това може да я вземеш ама тежи къде 2 кила и бокето не от най-добрите просто е ужасно много, но гадно



Публикацията е редактирана (13-05-20 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-05-20 22:48

Пак насрахте темата с дългите си безсмислени спорове ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   13-05-20 23:06

Всеки един обектив, който го каза трябва да го докажеш единствено с поне един личен кадър, иначе е чиста спекулация...
Не знам защо все за това тегло се захващаш (има и някои други).
В случая и двамата говорим едно и също, но на различен език- че има добри изгодни стъкла. Леки- това някои малко ги интересува...доста от изброените, особено 85, 105, 135 се ползват единствено от хора, снимащи други хора, а те са доста малък процент от всички снимащи...въпреки многото портрети. За едно 65-70% от хората снимащи не ги интересуват 85-135мм, може и до 90% да стигнат. Освен макрота 100-105.
Тия неща не ги интересуват Канон, карат по утъпкан път, с малко разлика в мм. 15 вместо 16, 24-105 работния кон, 85/1.2 за портретистите и т.н . Сигма ще помогнат, като мисля че ще се съобразят и може би няма да има 105 и 135 за RF. Но това само портретисти ги вълнува. Също още по-малка част от тия портетисти ги интересува колко тежи. Виж колко е лошо да мрънкаш за теглото- три пъти го повторих в един пост!!!



Публикацията е редактирана (14-05-20 07:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   14-05-20 11:08

Те сегашните 105 и 135 на Сигма работят на ЕОС-р камерите с адаптер. Сигма няма да направят нови модели. Просто ще направят обекитвите с вградени адаптери.....това направиха за Сони и Панасоник

За това ти казвам, че кой знае какво ново няма от Сигма. 24-70/2.8 и 45/2.8 са новите модели само за безогледални. 45/2.8 при наличието на компактен Канон 35/1.8 ми се вижда безсмислено.

ПП Без Сони 20/1.8 и Самянг 75/1.8 съм ползвал доста време другите обективи. Хубави са всичките изброени.



Публикацията е редактирана (14-05-20 12:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »