Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   11-06-19 16:12

заповядайте

Приятно разглеждане! Ще се радвам да споделите мнения за изложбата! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: rostoshev   
Дата:   11-06-19 16:22

Добра изложба! Въздействаща! На мен силно впечатление ми направи експерименталния характер на експозицията, но познавайки кураторите и повечето от участниците, това си е напълно в реда на нещата. Изложбата определено заслужава внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: nislon   
Дата:   11-06-19 17:58

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: philip   
Дата:   11-06-19 18:09

Богданов приятелю, 2-ра тема за изложба пускаш с твое участие, за което поздравления! Ама що не ни каниш предварително за откриването... да се срещнем с авторите (да ударим по 1 вино), а в последствие?![beer] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: scuba_d   
Дата:   11-06-19 18:28

[shtrak] [smilie24]
-----------
Можеш ли да дадеш препратка/линк към цялата програма (Месец на фотографията 2019) Богданов, ако има такава, за да видим дати и съдържание? Мерси предварително.



Публикацията е редактирана (11-06-19 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   11-06-19 19:15

philip, аз участвам без физическо присъствие. За жалост съм далече от събитието. Но знам какво се излага, за това препоръчвам! По едно вино минимум, като се видим!
scuba_d, аз съм осведомен само за най-интересните! :)



Публикацията е редактирана (11-06-19 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: graphic   
Дата:   11-06-19 19:32

Силни неща, интересно представени! Мога само да съжалявам, че не съм в София за да ги видя на живо! Виртуална наздравица, Кало![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: yakumo   
Дата:   11-06-19 19:53

Програма текст

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: yanee   
Дата:   11-06-19 19:59

успех на изложбата [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   11-06-19 20:33

Успех на всички!
graphic, колко те четох, гледах, радвах, че ни правиш част от себе си! Наздраве пич![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: graphic   
Дата:   11-06-19 20:45

Кало, като си дойдеш към БГ, да вземем да се съберем нейде, че съм се затъжил за едни стари времена с истински хора [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   11-06-19 20:50

Ще!

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: scuba_d   
Дата:   11-06-19 22:53

Мерси yakumo. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: Leica   
Дата:   12-06-19 09:49

В България фотографията все е "на границата","на ръба","над","под","около","близо",но никога в целта.
Аз бих казал, че фотографията е отражение на политикото ни.
Изкарай една боза и гледай сейр.
Постинга ми има отношение към всевъзможните разни организатори, а не към новите магистри например.
Тук се чувствам като емигрант в дълбока пустиня.
Ами вземете се научете креативно да си снимате котето, пък тогава скочете на "голямото иФкуСтво".(това изречение не се отнася за много от форумците, който си снимат креативно котенцето)
Тези дни не ми стигна времето да изгледам камара прекрасни youtube street попадения и стилове, вдигнаха ми настроението и хъса , но нито едно с български адрес !
Скоро участвах в един стриит конкурс където темата се падна нещо като "Алиса на луната". София се изпълни с .... постановки. А журито излезе толкова арт, че явно далеч надхвърли изискванията на жанра и избра някакви явно изключителни артЪ творения, само дето да се чудиш какво има на тях !
Да влезАт "лингвистите".[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: rostoshev   
Дата:   12-06-19 10:50

Ееее, който иска да си снима котенцето така, както си желае...и стрийта, както си го вижда. Но за щастие, фотографията далеч не е само това. И няма граници (творчески). Фотографското обаче има.

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   12-06-19 16:34

Гн.(г-жа) лейка... не ви разбрах какво искате да кажете. Нещо за арт коте май, ама какво точно ... не стана съвсем ясно. Опитайте с други асоциации! Иначе да, журито по конкурсите решава кой да вземе награда. Така е не само у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: Leica   
Дата:   12-06-19 18:56

Не подхожда на човек, който се занимава с ирационално абстрактно изкуство да мондегрийнва никове. Ако аз си служа с подобна трансформация на фразеологизмите би трябвало да те наричам Богдана, но не бих те третирал така одиозно. Явно изпадаш в когнитивен дисонанс и търсиш по-възвишена семантика в посланията.Ще го кажа по-просто:
- Я бех, видех и не аресах.
Не можеш да бъдеш Пикасо, ако преди това не си бил Леонардо. Искуството е като религиите – води до непознати светове и се гради върху темела на доверието. А доверието се печели с труд и честност ! Хайде пак да засолим с нещо родно за асоциация - „Шарен свят“ – Хайтов
Или с други думи, ако не можеш да си снимаш котето си така, че космите по ръцете ти да настръхнат,да усетиш фрисон, да спечелиш съпричастие. Ако подритнеш пренебрежимо животинката вместо да покажеш можене и набраздиш съзнанието на зрителя с приятно или съпричастно усещане той няма да ти е приятел и фен в грандиозният поход към славата.
(тук е мястото някой да подпъхне още едно черно неразработено, центрирано, безизразно и пространствено принизено коте – не, че съм расист)
„Иначе да, журито по конкурсите решава кой да вземе награда. Така е не само у нас.“
Мерси за инфото. Ще го имам в предвид. Добре е да опиташ като политик.
Журито е роялът на който се свирят нотите, предоставени от участниците. Журито е образът на проявата и проявата е неговият образ !
Едни ноти се взимат, едни се изхвърлят …и накрая портрета на проявата представлява автопортрета на журито.
Е добре де, ами ако те не са ….фотографи например !? (най-мекият пример) Чувам те какво ми отговаряш с политкоректен равен глас. Знаех какво ще кажеш още преди първият ми пост, като докачен популяризатор пред плебса на културните прояви на висшето общество, затова мислех да ти пусна лукче.
Ясно казах. У нас има много креативни фотографи но липсват креативни програми.

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: fildi   
Дата:   12-06-19 19:52

Пиша тук веднъж на няколко години, но ми е забавно понякога да чета [smile] . Искаше ми се да чуя мнения и за моето коте, ако може? Съвсем сериозен съм! Иначе нямам какво да кажа по конкретната тема - не съм посещавал изложбата. Но от личен опит ще кажа, че една моя (вече може да се нарече бивша) позната направи фотоизложба, като мога откровено да заявя, че не знае как се държи фотоапарат. Всичко се обезценява на днешно време - конкурси, награди, хора, взаимоотношения - всичко. Но това е времето, в което живеем. Иначе пожелавам успех на авторите с изложбата им и дано намерят своята публика!

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-06/1560357881_du2a5978.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   12-06-19 19:52

Не можеш да бъдеш Пикасо, ако преди това не си бил Леонардо... не бих заложил на това твърдение :) Въпреки, че мен ме устройва! Завърших скулптура преди фотографията.
Вижте как гладко ви тече мисълта нататък в поста... А колко сложен правите живота ми, като използвате чуждици. Според мен проблема е в липсата на критерии и авторитети. Но не в абсолютното им отсъствие, а непознаването на едното което води до отричане на другото. Така без ясна мисъл, цел и посока скачаме преди да кажем хоп и често се оказваме в капана на собствените си заблуди. Изкуството е език, който се учи като всички останали езици!
Инфото може да го "имате В (над, из, под) предвид", както ви е удобно, но функцията на журито е такава. След като сте заявил желание да участвате и го правите по своя воля, хубаво би било да прецените риска Овреме ;)
Благодаря ви обаче, че разяснихте това с котето... използвайки думи със силни послания, като "фрисон" засилихте впечатлението ми! Потърсих значението в интернет и вижте още колко много открих!

ето още думи за подобен тип разговори


Аз лично се впечатлявам повече от други неща, но се почувствах поласкан!
Успех ви желая! Ще видим ли някога кадри от вас? Освен всичко друго
Leica е и Германска компания за производство на фотоапарати. Ще е жалко ако профила ви стои все така пуст!


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: rostoshev   
Дата:   12-06-19 21:31

Ако си бил Леонардо, не можеш да си Пикасо... Ако си Пикасо, не можеш да си Анди Уорхол. Ако снимаш котето си креативно, едва ли би могъл да снимаш нещо друго... Що се отнася до "видох не аресах", това си е в реда на нещата. Едни харесват едно, други друго. Свят широк! И шарен...

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bijud   
Дата:   12-06-19 23:05

.



Публикацията е редактирана (15-06-19 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: rostoshev   
Дата:   12-06-19 23:29

Не става ясно каква е връзката между Кольо и настоящата изложба... Или тези от изложбата са разните...ачи!?

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   12-06-19 23:32

bijud , жалкото е...но имаш право! Много "нагаждачи, лизачи, лапачи, подмазвачи, натегачи ... се изявяват като големите творци(че и някой на арт творци се правят)" Потвърждавам, справка можеш да извадиш от държавните хранилки и настоящи "венециански бианалета" Изложбите които споделям тук са фотографски, в тях участват художници, експериментатори, доста от нас познавахме Кольо и също като теб не го разбирахме съвсем. Моля те не използвай имена за да внушиш статут! Предпочитам да видя от какво се вълнуваш, като погледна в профила ти![smilie24]



Публикацията е редактирана (12-06-19 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: Leica   
Дата:   12-06-19 23:59

Аз скачам без ясна мисъл, цел и посока преди да ми кажат хоп щото след като имам деменция това поне ме освобождава от страховата невроза да стоя като пън.
Няма как като съм така описан да преценявам риска овреме.
Който иска да си скача, като му кажат хоп -това е великата цел и посока.
Ще карам по-просто.
Не ме хапи с иронизми защото изразявам собственото си мнение в тема пусната от теб, която във въображението ти трябва да се разстила като персииски килим върху пясък..
Не ми казвай как да не критикувам журита. Това са излишни приказки, помолих те да си ги спестиш преди да ги напишеш.
Не го правя от любов към критиката, а защото искам да се върне смисъла и мотивацията.
Постановки в театъра и в артистичната фотография, НЕ и в уличната. Един от "Магнумите" (не е пистолет) беше казал ...."Когато обекта ме види, ... аз свалям апарата". Не искам да виня фотографите които са се изкушили...човешко е ...но журито трябва да е стената срещу такива детинщини.
Като ви гледам отвреме-навреме, вие тук живеете с тоя проблем ежедневно, та пара се вдига ... много повече от мен. И колая му не намерихте ...Защо ли !? Не е ли проблема системен? Да не ровя нета ми каза :)
Но и без да го ровя помня твое изказване относно състезаването с фотографията и ....световната купа, та мисля да не влизам да се състезавам с теб за да си отстоя правото на писане.
Не съм длъжен да влизам в обяснителен режим. Чукча гледач, чукча не снимач, ок?
fildi - котето ти е готино [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: Бармалей   
Дата:   13-06-19 09:42

Божкей, ако витиеватите ви фрази беха кебапчета, тук щеше да е пълно с клиенти... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »