Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 sigma 16mm f1.4 for sony e-mount
Автор: chilikov_91   
Дата:   17-06-19 10:23

Здравейте. Закупих си нов обектив - sigma 16mm f1.4 for sony e-mount за моя sony a6300. Нов съм в тази свера, извинявам се ако въпроса ми е глупав :Д. Не мога да приближавам и отдалечавам с този обектив, но при ръчно фокусиране нямам проблеми zoom ring-a работи. Трябва да се направят някакви настройки от апарата или просто обектива не прецакан?
 Re: sigma 16mm f1.4 for sony e-mount
Автор: patzo   
Дата:   17-06-19 10:34

Това не е zoom обектив а широколентов с фискирана дължина. Така че не може да приближаваш и т.н. Това, че приближава при ръчно фокусирасне е фокус асистент за по лесно фокусиране - то е дигитално приближаване - със 2 степени, зависи как го нагласиш - поне при моя некс е така. Но като снимаш то пак си снима със фиксираната дължина. Между другото обективчето е много добро и остро.



Публикацията е редактирана (17-06-19 11:05)
 Re: sigma 16mm f1.4 for sony e-mount
Автор: georgioiv   
Дата:   17-06-19 12:00

Обективът ти е една фокусна дължина - 16мм., поради което няма накъде оптически да приближаваш или отдалечаваш. Но пък сони имат една много удобна функция clear zoom, с която можеш "дигитално" да приближаваш и да отдалечаваш, потърси я в менюто и можеш да си я изведеш на бутон. Не съм сигурен има ли я в 6300, но с голяма вероятност предполагам че я има.
 Re: sigma 16mm f1.4 for sony e-mount
Автор: dtangelov   
Дата:   17-06-19 12:18

А календара на компютъра твърди, че днес е понеделник [smilie10].
Или може би от жегите? [smilie18]

 Re: sigma 16mm f1.4 for sony e-mount
Автор: Kalimas   
Дата:   17-06-19 13:00

ЦЪК [beer] [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-06-19 13:01)
 Re: sigma 16mm f1.4 for sony e-mount
Автор: chilikov_91   
Дата:   17-06-19 14:11

Благодаря Ви. Подозирах, че въпроса е глупав :D Просто тепърва навлизам в тази свера и не съм наясно с доста неща.



Публикацията е редактирана (17-06-19 14:14)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.