Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-05-19 17:56

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-05-19 17:56

Здравейте,

Имате ли преки впечатления от въпросния сайт?

Интересувам се от Nikkor 16-80mm f/2.8-4E ED VR

Както се вижда, цената е 539 евро. Същият обектив в Павилиона е 2200 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: alext   
Дата:   02-05-19 18:15

Тяло и обектив от тях съм купувал, всичко точно. Като цяло са доста коректни.

Единствено гаранцията не е към производителя, а към тях. Прочети условията. Но за тази огромна разлика в цените си струва особено обективи. Има доста писано за тях и тука, и по чуждите форуми и тук https://www.trustpilot.com/review/e-infin.com




Публикацията е редактирана (02-05-19 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: nokoniko   
Дата:   02-05-19 19:50

Купих си един обектив сигма от там....никакви проблеми. Цените са супер.Доставката ми бе 29 евро.[beer]



Публикацията е редактирана (02-05-19 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: avo   
Дата:   02-05-19 20:41

Цената е супер, сериозно се замислям. Пробвал ли си обектива, колебая се дали да не заменя 18-140 с него, за горницата над 80мм имам 70-300 така или иначе. Въпросът е, че реално няма да ползвам светлосилата му, защото най-често снимам на бленди над 7.1 или 8, и не зная струва ли си инвестицията като острота или да си стоя със 18-140? Чел съм разни мнения на хора снимали с двата и няма ясен извод, един го намира далеч по-добър като картинка, друг като съпоставим изключая светлосилата разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-05-19 22:35

Не съм го пробвал, каквото съм чел по ревюта това е. Ето тук например. Към недостатъците са посочени: zoom creeping след определени милиметри; мек по ъглите при най-отворени бленди (друг е въпросът доколко всъщност); бавен автофокус. Никога не съм мислил да го купувам - не и от тук. Някак не мога да преглътна тези недостатъци на фона на безумната цена от 2200 лв. Случайно се рових в този сайт, забелязах двойно по-ниската цена и се замислих. За тази цена обективът определено си струва, но и аз също се чудя доколко целесъобразно би било да сменя 18-140 с 16-80. Разликата в светлосилата в дългия край не е 1 пълен стоп, а малко по-малко, тъй като 18-140 на 80мм не е f/5.6. Мисля, че беше f/5.3, но сега не ми се проверява. Освен това 18-140 го ползвам по целия обхват, и се опасявам, че 80мм на моменти ще са ми малко.

Така, че и при мен си е чуденка.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: msld   
Дата:   03-05-19 09:02

Аз снимам с този обектив...рязък, бърз автофокус, стабилизиран...ползвам го главно за репортажи с тяло Nikon D500...



Публикацията е редактирана (03-05-19 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: StraightEse   
Дата:   03-05-19 10:28

IShoot4Fun, като гледам линка, който си дал, обектива е част от кит с някое тяло. Вероятно затова цената е чак толкова ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: Vikigeorgiev   
Дата:   03-05-19 12:58

Здравейте, обективите нови ли са? Ако някой може да ми каже как става закупуването и доставката до България ще съм благодарен, ако може на ЛС?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: uri64   
Дата:   03-05-19 13:03

Vikigeorgiev написа:

> Здравейте, обективите нови ли са?
> Ако някой може да ми каже как става
> закупуването и доставката до
> България ще съм благодарен, ако
> може на ЛС?

Еми то на самия сайт си пише...от това по-ясно и по-разбрано - здраве му кажи.

доставка

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: msld   
Дата:   03-05-19 13:42

Специално доставката на въпросния обектив (Nikkor 16-80mm f/2.8-4E ED VR ) е 29 евро до България


Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: smilen_k   
Дата:   03-05-19 13:55

От тях съм купил Canon 5D mk4, Sony A7 RII, и няколко обектива. Доволен съм много. Относно доставката може и през тях, доставят с DHL-това е по скъпия вариянт, а по евтиния е с Габиели за някакви смешни пари. За А7 RII ми взеха 42 евро за доставка, а за Канона през Габиели ми взеха 5.40 лева, а за един 50мм/1,8 пак през Габиели ми взеха 2 лева. Поръчвай смело[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-05-19 15:15

Купувал съм и от тях с безплатна доставка до Англия. Всичко е точно, цените са ниски защото са grey market. Ако можеш да пренебрегнеш гаранцията, няма нищо друго за притеснение.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: dinio84   
Дата:   05-05-19 03:44

И аз като PhotoBo си поръчах от тях обектив до Англия.... и то наскоро - по тукашния Велик Ден. Става въпрос за 55-200 на Фуджи - 200 GBP разлика с официалните вносители. Проблеми с доставката нямаше, както и (да чукна на дърво) с обектива [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: Mogila   
Дата:   05-05-19 11:18

Жалко, че сигмите не са много много на далавера...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: Mogila   
Дата:   04-08-19 15:14

Въпрос към купувалите от този сайт- получавате ли фактура? Искам да си го пиша като разход.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: Stef1   
Дата:   04-08-19 15:26

В отговор на Mogila - след като са все още в ЕС няма фактура могат да ти издадат, но да дръпнеш ДДС-то после няма как. Поне така ми каза моят счетоводител и е безсмислено. Купувал съм две тела и обектив от тях - супер доволен съм! Според мен си струва, не зависимо, че на практика гаранция нямат.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: lamerko   
Дата:   04-08-19 18:05

Има опция да поискате фактура без начислено ДДС - впоследствие тук нещата стават малко по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: victory13   
Дата:   04-08-19 18:06

Какво ще рече след като са още в ес?... Всеки продавач е длъжен да издаде фактура, даже без да му искаш. Ддс е друга тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: lamerko   
Дата:   04-08-19 18:10

Пробвай се да поискаш от американец фактура и ще те гледа малко на парцали. Техните "фактури" са просто платежните :)

Китайците са научиха да издават кухи бланки, които не са валидни по нито едно законодателство, но нали клиента трябва да е доволен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: Mogila   
Дата:   04-08-19 19:19

Не разбирам как така фактура без ДДС? Те са в ЕС и са длъжни да издадат съвсем нормална фактура.

Иначе аз не съм регистриран по ДДС и ми трябва просто фактура с цялата сума.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: victory13   
Дата:   04-08-19 20:56

Би трябвало да получите. Не знам защо се намесват китайци и американци, като говорим за ес. Между другото, поръчвал съм от щатите и канада, стоките ми дойдоха с платежни документи... Не пазя нищо, щото някакъв кравар се опита да ме метне, и върнах всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: wlad   
Дата:   04-08-19 21:47

Всеки продавач е длъжен да издаде фактура, даже без да му искаш

Това не е вярно. Фактура се издава по искане на получателя.

Има опция да поискате фактура без начислено ДДС - впоследствие тук нещата стават малко по-бързо.

Ако и двете фирми са регистрирани по ДДС в ЕС - се издава фактура без ддс от изпращача и се начислява тук по ВИЕС, дължима от купувача.
Ако само едната фирма не е по ддс, се начислява в държавата на изпращача.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: lamerko   
Дата:   04-08-19 21:53

Mogila: декларираш че си юридическо лице по ДДС и желаеш фактура без включено ДДС, като впоследствие ти трябва да се погрижиш за него (самоначисляване). С други думи се прехвърля отговорността кой да внесе ДДС-то.

текст

Има и изключения от правилото.

Така например, ако предоставяте услуга на друго предприятие, намиращо се в държава от ЕС, различна от страната, в която е базирано вашето предприятие, ДДС няма да фигурира във вашата фактура. Това не означава, че услугата не подлежи на облагане с ДДС, а просто че ДДС ще бъде начислен и заплатен пряко от вашия бизнес партньор в другата страна от ЕС.


ПП: сега виждам, че си писал че нямаш регистрация по ЗДДС. Не знам дали си наясно, но ако получиш тази фактура, ще си принуден да се регистрираш заради един кофти член :)



Публикацията е редактирана (04-08-19 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно E-Infinity Camera Store
Автор: hansto   
Дата:   20-08-19 15:43

за колко време ви пристигна покупката до УК примерно от сайта?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »