Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Samyang AF 85mm f/1.4 EF за Canon EF
Автор: ubobg   
Дата:   25-10-19 08:21

Здравейте колеги. Моля за мнение за обектива гледах доста в нета за него, доста добри отзиви дава за него. Но повечето са спонсорирани и не са толкова обективни.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Samyang AF 85mm f/1.4 EF за Canon EF
Автор: lamerko   
Дата:   25-10-19 11:23

Версията без AF е чудесна. Не съм имал АФ Сами, но всички познати твърдят, че тези версии са още по-добри (не били само с добавен мотор, но и с бутната оптика).

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Samyang AF 85mm f/1.4 EF за Canon EF
Автор: Leica   
Дата:   25-10-19 17:21

За мен версията без AF си е с достатъчно бутната оптика за целта (сравнявал съм с подобни на достолепни марки в отношение рязкост).
Имам обектива във вариант за Canon EF и Sony A, съответно и двата стават към Sony FE и съм много доволен.
Разбира се, за разни специфични елементи ползвам в тая дължина и други легенди на 85mm f/1.4, че дори и по светъл.
Но моят Canon 85 EF 85/1,8 определено беше безработен последните две години.
Алтернативата на Samyang AF 85mm f/1.4 ти е Sigma Art AF 85mm f/1.4 но при нея ще си по-нагоре с около 700 лв. Но тя също е прекрасен обектив. Но тежичък разбира се, не за всеки ден и всяко нещо. Специални сравнения разбира се не съм правил.
Също така Samyang 85mm f/1.4 (f/1.2 Limited, под различни марки го има - рикенон и ала -бала ). Казват, че в конструктивно отношение бил приказка. Но на мен и тоя ми е добър.

Е нека кажа и един кусур де. Микроконтраста му е малко прекалено контрастен...но снимаш в RAW.
Това се забелязва при нощни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Samyang AF 85mm f/1.4 EF за Canon EF
Автор: ubobg   
Дата:   26-10-19 06:59

Благодаря за изчерпателния отговор доста ми помогна за избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Samyang AF 85mm f/1.4 EF за Canon EF
Автор: performar   
Дата:   26-10-19 10:21

Ако го тестваш пиши после впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Samyang AF 85mm f/1.4 EF за Canon EF
Автор: SprintGB   
Дата:   26-10-19 10:32

Имам го от 1 година някъде, ползвам го на 1Д Марк3 и на 6Д, доста добър за парите си, абе направо безупречен! По мои наблюдения /и практика/ даже изпреварва Канонското версия по бързина на автофокуса! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Samyang AF 85mm f/1.4 EF за Canon EF
Автор: smilen_k   
Дата:   27-10-19 10:19

И аз съм му хвърлил мерника, но сега на ФФФ ако го има искам първо да го тествам и ако ми допадне скачам в играта[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »