Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: Арис13   
Дата:   23-03-19 08:39

Кои от двата фотоапарата е по-добър?? За кои
от 2та фотоапарата си заслужават 4000-4500 лева?? Мнения съвети, имам Canon 17 40f4l и 24 105 f4l USM II.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: yakumo   
Дата:   23-03-19 09:54

Отиваш и пробваш едното тук текст
Едва ли ще ти откажат да направиш някой кадър и с другото, ако го има в момента.
Пък може и да питаш за разни неща. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: hotsnail   
Дата:   23-03-19 10:03

Поне едното от двете е специализирана висок клас фото и видео камера. Става една голяма торба пари. Толкова голяма торба, че значителен брой хора в България изкарват цяла година с по-малко средства.

Ако не можеш да прецениш кое ти трябва, иди и си купи нещо по-евтино и не се занимавай с неща, дето не са ти работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: georgioiv   
Дата:   23-03-19 11:30

е, веднага го заби човека. Може да не работи в България, и съответно да задели една заплата за да си я купи [smile]

Аз използвам за сравнения - този сайт Чисто по параметри.
И картинки от dprewiev за да видя как се държат матриците на високо iso и push на сенките.

А обективите могат да се ползват с преходници и при двете системи.

Но както hotsnail пита, правилният въпрос е - а трябва ли ти точно такъв апарат ? Какво ще снимаш с него ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: Mogila   
Дата:   23-03-19 11:36

Вчера ходих на едно изложение и ги пробвах и двата, както и новия канон RP. Ами всичките имат перфектен фокус, готина картинка. Играх с файловете и не виждам никаква практическа разлика в динамиката. За моята ръка най-удобен е Канон R, а най-неудобен Канон RP. Просто е много малък.

Всичките нови модели са си много готини камери. Най-добре се решава в магазина като ги пробваш.



Публикацията е редактирана (23-03-19 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: io_bs   
Дата:   23-03-19 12:01

Напълно подкрепям идеята за тест преди покупка, но не трябва да се забравя, че тези фотоапарати са системни. По-важно е какви обективи се възнамерява да се купят (евентуално адаптират). Ето, че много хора са направили някакъв компромис с ергономията и интерфейса на сонитата, докато малкото тяло на RP лесно може да се поправи с „удължителя“, който се закача отдолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: Арис13   
Дата:   23-03-19 14:55

Пейзажи и портрети ще се използва.! Канон би бил малко по удобен. Щот няма да купувам адаптер, а към канон еос р ще дойде директно адаптер към еф обективите. 17 40ф4л имам, и по късно ще си взема едно 85 или 50 мм на канон или сигма според парите, обаче там.! Снимки и видео. Сонито ме кефи лек, компактен бърз мощен инвестиция в следващите 5 7 години, докато канона временна жена за 2 години и после пак пари за ново тяло. След 17 40ф4л и 16 35usm II си взема. Аматьор фотограф снимаш за себе си и като хоби фотографията повече градски пвйжост.!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-03-19 16:53

a7 iii all day.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: hotsnail   
Дата:   23-03-19 23:17

абе пичове....не сътавайте смешни. Говорите за Канони дето отстъпват с повече от 1 стоп по всички параметри на картинката. Хвалите камера, дето дори Канонските форуми наплюха заради калпавите им попадения в ергономията - онова пипливото нещо дека за нищо не става. Пишете за камера дека едвам со зор прави 4-5 кадъра у секунда и буфера и свърша на 3-тата снимка. Камера дека аха и ще уцели очото на статична сцена. Камера с миниатюрна батерия. Камера с един слот памет. Камера която има най-калпавото видео пускано във фул фрейм от 5 години насам....а Вие се късате да го хвалите.

Е как па не ви е срам да го....

Ми то нещо да беха уцелили у тея боклуци Канон да ги хвалите....

Хубави обективи....и толко....телата са тотал щета...

Може би на есен с песен на поправителната сесия да скалъпят нещо. Ама за сега....двойка колега седнете си.


От другата страна имаме ако не най-добрия то втория по хубост фул фрейм сензор. Безпогрешен фокус. Най-добрата система обективи в момента с доста над 80 модела вече и възможност да ползва всичко друго дека може да фокусира светлина. Най-добрата АФ система правена някога в историята. 42 МП с невероятен динамичен обхват. 10 кадъра в секунда със АФ и мерене. АФ дето лови и на тъмно и на светло. Камера с ергономия, която Канон могат само да си мечтаят още десетилетия. Камера дето прави 4к видео във фул фрейм и кроп, камера дето може и много кадри на секунда да пука за slow motion и има профили доказали се във времето. Сравнявате оня запартък с 3-то поколение фул фрейм, 8-мо поколение безогледална камера с подходяща батерия с огромен буфер, с две карти. Сравнявате един недовтасал прототип бегло подобие на камера със най-доброто на пазара ...Вие малоумни ли сте бе?

Как малко не Ви доспрамя бе???? Ка' Ви се лъзнаха лъжливите пръстички по клавиатурите да пишете тия тъпотии бе.....



Публикацията е редактирана (23-03-19 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: Mogila   
Дата:   23-03-19 23:28

Автор: hotsnail
Дата: 23-03-19 23:17

абе пичове....не сътавайте смешни. Говорите за Канони дето отстъпват с повече от 1 стоп по всички параметри на картинката. Хвалите камера, дето дори Канонските форуми наплюха заради калпавите им попадения в ергономията - онова пипливото нещо дека за нищо не става. Пишете за камера дека едвам со зор прави 4-5 кадъра у секунда и буфера и свърша на 3-тата снимка. Камера дека аха и ще уцели очото на статична сцена. Камера с миниатюрна батерия. Камера с един слот памет. Камера която има най-калпавото видео пускано във фул фрейм от 5 години насам....а Вие се късате да го хвалите.

Е как па не ви е срам да го....

Ми то нещо да беха уцелили у тея боклуци Канон да ги хвалите....

Хубави обективи....и толко....телата са тотал щета...

Може би на есен с песен на поправителния ама за сега....двойка колега седнете си.


От другата страна имаме ако не най-добрия то втория по хубост фул фрейм сензор. Безпогрешен фокус. Най-добрата система обективи в момента с доста над 80 модела вече и възможност да ползва всичко друго дека може да фокусира светлина. Най-добрата АФ система правена някога в историята. 42 МП с невероятен динамичен обхват. 10 кадъра в секунда със АФ и мерене. АФ дето лови и на тъмно и на светло. Камера с ергономия, която Канон могат само да си мечтаят още десетилетия. Камера дето прави 4к и фул фрейм и крп, камера дето може и много кадри на секунда да пука за slow motion и има профили доказали се във времето. Сравнявате оня запартък с 3-то поколение фул фрейми 8-мо поколение безогледална камера с подходяща батерия с огромен буфер, с две карти. Сравнявате един недовтасал прототип бегло подобие на камера със най-доброто на пазара ...Вие малоумни ли сте бе? на ....


Как малко не Ви доспрамя бе???? Как Ви се лъзнаха лъжливите пръстички по клавиатурите да пишете тия тъпотии бе.....


Ей така да не можеш да си го изтриеш :-)



Публикацията е редактирана (23-03-19 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: georgioiv   
Дата:   23-03-19 23:30

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: speedking   
Дата:   23-03-19 23:37

липсата на 1 слотче кара хората да пощръкляват

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: hotsnail   
Дата:   23-03-19 23:55

speedking написа:

> липсата на 1 слотче кара хората да
> пощръкляват

Човек, трябва си.

Аз съм любител нищо критично не снимам. А миналата година си купих нова доста скъпа бърза карта и се оказа дефектна явно - на има няма 500 кадъра просто си умря в апарата. Тотална смърт. Загубих си кадрите. Хем вече имах камера с два слота. Щото съм любител единствената последица е, че си загубих кадрите от едно събитие на което случайно попаднах....

Най-странното и най-лицепемрно с новите Канони и Никони е, че до преди 2 години тия същите хора плюеха Сони за липсата на два слота. А сега - "ееее стига с тия две карти, на кого му трябват..."

Аз тогава наивно си мислих - абе какво толкова мрънкат, за 10 години карта не ми е горяла....еми да ама не, вече не съм в тая агитка. До миналото лято си мислих, че купуваш маркова карта от официален търговец и няма ядове. Мислих, че се случва на хора купили си менте от ибей или продавалник да спестят 10-20% от цената .... е да де ама моята карта я купих от фирмата, дето ги правят. Смениха ми я после. Обаче се случи....



Публикацията е редактирана (23-03-19 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-03-19 02:50

Тамън това щях да кажа, че тия скъпите карти от легитимните са с доживотна гаранция, ама да - като се случи си е мега кофти, гориш с кадрите.

В тая връзка да затвърдя оффтопика - при писане на двете карти в двата слота едновременно отразява ли се на буфера и изцяло времето за реакция като цяло, сравнено със запис на една карта само?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: ceco   
Дата:   24-03-19 03:50

hotsnail,
извини ме за невежеството, но не знаех, че двата слота (с две карти) могат да се използват за едновременен запис на едни и същи кадри (нещо като автоматичен back-up)?! Доколкото разбрах от предишния ти пост (съжалявам за загубените кадри, дано не ти се случва повече), смяташ, че си намерил лека за такива проблеми? [smilie8]

И аз имам камера с два слота, заредени с две карти. От менютата на камерата мога да си избера да записвам върху едната ИЛИ другата, но не и върху двете едновременно. Ще се радвам да споделиш ти как го правиш! Ако е възможно, има логика (... макар и с цената на известно забавяне) да се използва такава опция за твърде ценни или неповторими кадри ... но само ако всичко се записва едновременно върху двете карти. Ако ще трябва да си копирам от едната на другата, когато аз реша - по-добре на компа, или на външен по-надежден носител ... и то ако не е вече късно!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: io_bs   
Дата:   24-03-19 04:32

> Тотална смърт. Загубих си кадрите.
> Хем вече имах камера с два слота.

Затова Никон преминават на XQD...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: hotsnail   
Дата:   24-03-19 07:46

има настройка за едновременен запис

Прочие при Никон примерно с д5 и д850 има две карти също. XQD може да мре точно както умря и SD при мен. Вероятно е дефект на електрониката. Не става въобще дума за механична здравина, която Никон рекламират. Отделно SD картите могат също да са механично доста здрави и има такива модели вече.

Личното ми мнение е, че SD Exoress и микро варианта му са най-добрия вариант за сменяема памет. А за много бърза памет е по-добре да се използват Thunderbolt 3 външни дискове (каквито вече наистина има за разлика от теоретично възможните XQD) или вграден NVMe SSD. XQD не дава повече от SD в момента, а е по-скъп и несъвместим с по-стари изделия. Това си е мое лично мнение. Лайка, Фуджи и Сони изглежда за сега поне го споделят. За мен това надбягване между CFast и XQD/CF Express е напълно излишно и е един грозноват начин на Никон и Канон да заключват потребителите си към систамите си с несъвместими ултра скъпи карти памет.

Мисленето на мениджърите на Канон вероятно върви така - продаваме едно 5д мк4, човека дава две по 500 лева за CFast карти. После ако иска да смени камерата, ще трябва да планира и загуба от 1000 лева дадени за ултра скъпи карти. Същото го мислят и в Никон за XQD. Въобще не ги е грижа за клиентите. Няма карти от тия екзотични стандарти дето да са по-бързи от SD Exoress



Публикацията е редактирана (24-03-19 07:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-03-19 12:24

За мен нещата стоят така:

Имаш канонски обективи, които продавайки ще си на загуба и не ти се сменят защото ти вършат работа - купуваш си EOS R. Да ще имаш някои ограничения, но камерката си е 5д4... колко да е зле. Сензора е читав, работи идеално с канонските широки обективи където сонитата имат грижи и АФ работи добре...
Несгодите за мен са:
- 1 слот за карти
- няма 4К като хората... това което има не бих даже го ползвал
- малко е бавно като серийна снимка и за по-динамично снимане би било проблем.

Алтернативата при сони е А7м3 според мен. А7р3 е много готина камера и аз я предпочитам, НО:
- по-скъпа е от м3
- малко по-бавна е заради двойно по-големите файлове
- малко по-зле е АФ на много тъмно заради по-малките по размери фазови сензори


И двете 3ки имат BSI сензор, което води само позитиви, но за по-големи принтове 42ката е по-добра, има и малко повече материал за кропене, често ми помага като снимам с твърди обективи, което за мен е голяма екстра.

EOS RP... не знам, за мен този сензор е доста остарял и не бих си го причинявал. Зависи и как снима човек, колко напъва файловете в постобработката..., но аз лично не бих си го причинил. Иначе като тяло ми харесва повече от по-скъпия модел. Ергономично е по-смислен. Тъпо, че са го скопили от към батерия и видео.

Трябва да се пипнат на живо и да се прецени на база конкретните нужди. За моите такива бих минал на сони. Канон направиха и продължават да правят някои много яки обективи, НО всичките са много скъпи и колкото и да ме кефи картинката на 50 1.2 не бих си причинил 1 кило 50ка... За момента не ми допада системата им понеже продължават да режат видео частта, а тя ми е важна.

Относно единия слот за карти - само ще кажа, че като пуснаха А7р3 минах изцяло на сони, до тогава имах и никон с обективи. Само заради тази екстра, която за мен е много важна когато снимам репортаж. Има хора дето не вярват, че карта може да им умре без предупреждение и да изгубят материал. Има хора които и да им се случи няма да вярват, че ще им се случи пак. Аз съм бил свидетел на много случаи на умиращи карти включително една моя и мога да кажа, че тези неща се случват, няма значение скъпа или евтина е картата и как се ползва... просто не бих разчитал на една карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: lord_kik   
Дата:   24-03-19 12:26

И понеже много знаеш,мога ли да знам коя камера поддържа такъв стандарт,а кой ще чете тази карта нали трябва инчетец,то сега неможеш да немриш четец по бърз от 5гбит.А ще излязат нови модели които поддържат въпросните sd expess,но тогава ще сменяш камера за да поддържа космическите скорости,то сега са малко камерите с uhs-2
Тук явно стратегията е друга,ако искаш да ползваш такава карта сменяш техниката,което пак не е много евтино.
С две думи,много приказки,но напразно,защото хората са си проучили пазара и продажби имат,а ние българите не сме никакъв фактор в цялата работа.Фактор сме само ако с мерене на слотове и скорости на карти,ще сме номер 1 ние всичко знаем и можем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: io_bs   
Дата:   24-03-19 15:25


> Прочие при Никон примерно с д5 и д850
> има две карти също. XQD може да мре
> точно както умря и SD при мен.
> Вероятно е дефект на
> електрониката. Не става въобще
> дума за механична здравина, която
> Никон рекламират. Отделно SD
> картите могат също да са механично
> доста здрави и има такива модели
> вече.

Дрън-дрън... говориш си, колкото да има.
XQD (и съответно C Fast) е бъдещето. Няма база за сравнение със SD.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: performar   
Дата:   24-03-19 18:59

Защо не е нужен втори слот на EOS R , ето видео:
https://www.youtube.com/watch?v=gvC-kKbEiII

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: kireto_a   
Дата:   24-03-19 19:55

мда, дай на булката джепезите... мога да ти кажа от къде да ще си вадиш 28-70/2 обектива след това...
и сонито може да мята джепезите по мрежата. даже ако знаеш какво правиш може да мести екстра файн фул сайз джепега.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: performar   
Дата:   25-03-19 07:51

JPEG + CR3

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: Тед   
Дата:   25-03-19 09:00

Моят случай с А7Р3, който не беше предизвикан от дефектна карта, и се случи по време преди ъпдейта на Сони за картите.

Снимах събитие. Преглеждал съм кадрите и съм сигурен, че бяха ок, имаше и фотосесия и там съм ги гледал на дисплея, понеже хората си избират за печат, за сувенир и т.н.
Свалям картата с роу-а, и в конвертора се появиха част от файлове с Raw, но с error и не се отварят. Викам ок, той апарата ще ги чете и с кабела ще ги дръпна. Да, ама не, в апарата една част от кадрите / същите в конвертора / при преглед излиза сив цвят и съобщение unable to...
Веднага почнах да търся загубите, и се оказа, че липсват кадри от края на събитието и цялата фотосесия.
На другия слот имах друга карта, която пише само jpeg. На нея всичко бе ок.
Единствената моя идея за причината на срива е, че проблемът се е появил при образуването на нов фолдър на апарата и започване писането на кадрите в новия фолдър, понеже в новия фолдър файловете бяха счупени.
Картите си работят безупречно и от тогава не съм имал проблем и след ъпдейта на фирмуера за картите.
Всичките ми карти са купувани от Амазон стор / Sandisk и Lexar /, не от друг търговец и само на тях вярвам за произхода и качеството.

Ако бях с една карта, освен срамът, едни 400 лв. щяха да отидат, но нямаше да мога да възстановя събитието.
Вторият слот е удобен, ако ви е нужно веднага да пращате кадри за печат или от репортаж. Сваляш избраният файл на телефон, таблет през WiFI и го пращаш за печат. Може и картата да дадеш.
Друго удобство е, ако на единият слот пишеш фото, а на другият слот пишеш медията - да имаш място по картите, иначе ако е комбинирано, на една карта с малък обем може видеото да спре в неподходящ момент.
При снимане на спорт, jpg е по-добре за преглеждане и работа при много на брой кадри.При добра работа, може да се игнорира и роу-а за обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos R VS Sony a7r III
Автор: chukov   
Дата:   25-03-19 09:20

Тед,
това стана с карта SanDisk, нали?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »