Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сервиз Бушона - гр. София
Автор: Vertigo91   
Дата:   19-03-19 15:15

Добър ден,
Пиша тук, защото много мнения изчетох и повечето бяха крайно негативни. Рекох обаче, че е възможно доволните клиенти просто да не са писали нищо, та затова да поискам и от вас мнение. Фотоапаратът ми е Олимпус 10 Mark 2 и сякаш има нужда от смяна на лентов кабел за дисплея, т.к. от време на време прекъсва.
Това сложна процедура ли следва да бъде?
Считате ли, че може за подобно нещо да се доверя на сервиза?

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: ivanbliznaka   
Дата:   19-03-19 15:31

Здравей , моят опит с тях : Отидох за ремонт на Рико ГР , след 20 дни им се обаждам , ами още не бил оправен и тн. След няколко часа ми се обадиха да дойда и да си взема апарата. Какво ми върнаха , апарат в много по лошо състояние от това в което го оставих , с отворен обектив и не можеш въобще да включва . Бил развален лентов кабел и нямало никъде . А когато им го оставих ме питаха какъв е проблема че те не виждат такъв . Зарекъл съм се повече да не стъпвам там.



Публикацията е редактирана (19-03-19 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: Synthy   
Дата:   19-03-19 15:35

Потърси друг сервиз. Тези, когато се отнася за фотоапарати, не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: mmjm   
Дата:   19-03-19 16:32

Те не са ли гаранционния сервиз за Олимпус в София? Аз преди няколко години имах проблем с колелцето за избор на режими(е-pl5), върнаха ми го работещ и все още нямам проблеми с апарата. Е минах с почистване, не със смяна на каквото и да било. За по-сериозни проблеми мисля че ги пращат не помня точно къде, но се обаждат, казват цена и питат съгласен ли си, диагностиката им е 50сетина лева и за нещо дребно е дърво, ма кат не съм кадър да се оправям сам плащам, нямам избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: Hsathv   
Дата:   19-03-19 16:50

Като бивш от сервизния бранш мога да кажа, че нивото на сервизите си е съвсем нормално за цената която плаща българина. И понеже българина не обича да плаща, сервизна база у нас вече няма. Всички кадърно работници си намериха друга работата и грам не искат да чуят за сервизна дейност пък била и тя гаранционна. Факт, е че вносителите на техника също не дават пари за гаранционно обслужване на внесената за тях стока и няма как да намерят качествени сервизни специалисти. Най-евтините цени за сервиз на битова техника примерно в Германия започват от цени 60 евро на час. Тука 50 лева за диагностика ви свидят, ама иначе в обявите ви стартирате с цени от 100 евро на час снимане. Никой не ви е длъжен да ви работи без пари както и Вие не работите, така че не претендирайте за качество за което не сте готови да платите. Бушона-мушона, всичките са един дол дренки, особено що се отнася до ремонт на прецизна електроника.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   19-03-19 17:30

Vertigo91 написа:

> Добър ден,
> Пиша тук, защото много мнения
> изчетох и повечето бяха крайно
> негативни. Рекох обаче, че е
> възможно доволните клиенти просто
> да не са писали нищо,


Ако не се лъжа бях чел (тук във форума), че за Олимпус имало сервиз в Чехия, и че там си разбирали от работата. Лично аз бих предпочел апаратът да бъде изпратен там, пък дори и да ми излезе по-скъпо.

Ако е за Сони - Стемарк се славят с отлична репутация.

Относно Никон - ето тема.

Уви, същото не може да се каже за Бушона.

Едит: Сега забелязах, това за пращането на Олимпус в Чехия излезе, че е писано точно в темата за Никон.[smilie5]



Публикацията е редактирана (19-03-19 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: patzo   
Дата:   19-03-19 17:53

С "Бушона" съм имал допир 2 пъти. Та никога не бих повторил. По добре хвърли директно апарата в кофата отколкото в "Бушона". Те са гаранционен сервиз и на Fujifilm. Инъче за Стемарк за Сони са супер. Имах проблем с един обектив който оправиха.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-19 18:08

Да, Бушона са гаранционен и на Фуджи, но май само за първична диагностика и разни дребни козметики - явно пращат всичко с по-сериозни проблеми към UK...

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   19-03-19 18:30

Vertigo91 написа:

> Добър ден,
> Пиша тук, защото много мнения
> изчетох и повечето бяха крайно
> негативни. Рекох обаче, че е
> възможно доволните клиенти просто
> да не са писали нищо, та затова да
> поискам и от вас мнение.
> Фотоапаратът ми е Олимпус 10 Mark 2 и
> сякаш има нужда от смяна на лентов
> кабел за дисплея, т.к. от време на
> време прекъсва.
> Това сложна процедура ли следва да
> бъде?
> Считате ли, че може за подобно нещо
> да се доверя на сервиза?
>
> Благодаря предварително!
В никакъв случай при БУШОНА взима ти пари предварително върти те месец та може и два после ти казва че е направил нещо доплащаш и след това хвърляш апарата

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: codcdbp   
Дата:   19-03-19 18:36

Сложна процедура ли е - разглобява се половината тяло, отделно и дисплея. Сам прецени колко е сложно.

За бушона нямам допир, но и аз наблюдавам масово негативни мнения за тях.

Колкото до цените - колегата е напълно прав. Без пари просто няма икономически смисъл от тази дейност т.е. превръща се в загуба на време.



Публикацията е редактирана (19-03-19 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: Vertigo91   
Дата:   19-03-19 18:44

Благодаря за отговорите и дадената информация. Аз не съм професионалист, но камерата за мен стана изключително важна част от живота, поради което искам да я дам някъде, където поне да имам доверие, че нещата ще се случат що-годе бързо и най-вече качествено. Нямам против да заплатя услугата и не гледам да мина метър с цената, стига да не обесмисля цената на цялото тяло и съответно закупуването на ново.

Предвид факта, че наистина негативите за този сервиз са толкова многобройни, то има ли към кого друг да ме насочите за конкретния проблем? Бих предпочел да е някой в България, като последен вариант разбира се би било изпращането до Чехия.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: Zdram   
Дата:   19-03-19 21:43

Привет, Vertigo91!
За ремонт на Олимпус бих ти препоръчал да се свържеш с Амперел. Те ще ти посредничат апаратът да стигне до сервиза в Чехия, ако те устройва, разбира се. Там обслужването е на ниво. След диагностика ще ти се обадят предварително (чрез Амперел) за цена на ремонта. Чувал съм, че и от Бушона изпращат техника Олимпус в Чехия за по-сериозни интервенции.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: marves   
Дата:   19-03-19 21:56

Свържи се по телефона с фирма Амперел, процедурата е изпращаш/носиш апарата до тях, те поемат ангажимента с комуникацията и куриерските услуги с Чехия. Цените не са високи, ползвал съм им услугите 2 пъти и останах изключително доволен. Ремонта и в двата случая отне около седмица, заедно с пътните. В Чехия все пак си е сервиз Олимпус, налични резервни части на склад, връщат ти техниката почистена и с протокол от Олимпус за пълна техническа инспекция.

Сервиз Бушона също съм ползвал, ремонтираха ми Fujifilm X-T2 тяло. След проверката на тялото предварително ме запознаха доста изчерпателно с възможностите, като куриерски такси до сервизен център на Фуджи в Европа, цена на частите и труд, алтернативни варианти... Дори имах и кратък телефонен разговор с управителя (ако не се лъжа), останах доволен. Оставял съм им и други техники със специфични проблеми, например обектив Канон с децентриране, диагностицираха го и установиха точно къде се получава, какво трябва да се направи, къде, за колко пари ориентировъчно (за информация - не си заслужава да се ремонтира децентриран обектив).

Стемарк сервиз са номер едно! Жалко, че не приемат за ремонт друга техника, освен Sony (само в редки случаи). При тях и на операционна маса бих легнал без притеснения.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: mmjm   
Дата:   19-03-19 23:19

„Най-евтините цени за сервиз на битова техника примерно в Германия започват от цени 60 евро на час. Тука 50 лева за диагностика ви свидят,“
Може да прозвучи банално, но да се върнем към реалността. В областта в която работя, трудът ми е заплатен пъти по-ниско от този на колега работещ в Германия (пиша за едно и също количество свършена работа) в други отрасли може нещата да стоят по-различно.

„ама иначе в обявите ви стартирате с цени от 100 евро на час снимане. Никой не ви е длъжен да ви работи без пари както и Вие не работите, така че не претендирайте за качество за което не сте готови да платите.“
Посочете моя обява с подобна цена, освен ако целта на написаното от вас не е просто хвърляне на някакви думи в пространството.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: mitpis   
Дата:   20-03-19 15:05

Тоя колега е толкова лаком, че не е чудно че вече не е в сервизния бранш след като са му избягали клиентите. Естествено че 50 лева е много за една диагностика, стандартната цена е 10 лева, наскоро даже в един сервиз ми подмениха кондензаторите на един усилвател без да ми вземат пари за диагностика. За ремонт на таблет ми взеха 10 лева за диагностика в друга фирма, ремонтираха ми таблета за много поносима цена и сега си е супер, като преди това ми изписаха даже частите. Ако ми иска някой 50 лева за диагностика и 100-200 за ремонт, ще си купя нов уред или втора ръка работещ...



Публикацията е редактирана (20-03-19 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: ararat   
Дата:   20-03-19 15:44

Ето затова няма сервизи извън фирмените.
Инвестицията за истински сервиз е достатъчно висока, труда на квалифицираните техници - също е скъпо платен. Това предполага високи цени на ремонтите, а търсенето е на нива 10 лева.

Няма къде да се срещнат просто.

Трябва да вземем предвид и разликата в доходите между София и останалата част на страната. Повечето сервизи са в София, където заплащането на труда е най-високото в България, и ако клиентът е от по-малък град, нещата не изглеждат ОК.

Пример: гумаджия в малък град ми поиска 2 (два) лева за услуга, за която в София на 10 кинта ще се мръщят...

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: mitpis   
Дата:   20-03-19 15:58

10 лева на час е стандартно заплащане в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-19 16:01

10 лева стандартно за кой сектор в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: Hsathv   
Дата:   20-03-19 19:34

mitpis, ти явно си много напред в ценообразуването? Преди няколко дни имаше една тема как определяте ценообразуването си? Като цяло нищо конкретно нямаше освен един линк към онези фотографи дето искат по 100 евро на час? Що не се включи в темата да кажеш, че нормално за България цената трябва да е 10 лева за час? Бог да го прости Зентекс. В един от постовете си беше казал. "За последните няколко години съм инвестирал 100000 лева в техника и съм видял дъщеря си един път за 15 минути на летището..." /Цитирам по памет/. Е тази инвестиция дали може да се върне с цена 10 евро на час? То да не е да вземеш едно 5Д на старо с един сватбарски обектив и си готов за сватби. Колко от вас имат новия хаселблат? Колко от тези дето го имат снимат за 10 лева на час? Ама иначе сервизните работници сме били алчни, щото искаме повече. И недей ни мисли нас. Няма човек затворил сервиза сега да не е добре. Просто се занимаваме с други къде по доходоносни задачи пак из бранша. Щото знанията и техниката ги имаме. Пък вие си искайте вашите цени. Никой не ви пречи. И ще завърша с един цитат пак от този форум, който ясно определя някой фотографи." Няма да сваляте цените за сватбите. Ще държите цена. Знайте, че пари за сватба родителите винаги намират."
Ама в случая това не е важно. Важно е, че в сервиза трябва да е евтино и качеството отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: mmjm   
Дата:   20-03-19 20:14

Де го чукаш, де се пука. Доколкото помня, авторът на темата пита за ремонт на оле е-м10. Колко струва тази камера? Какви ангажименти можеш да поемеш с техника от този клас? Не мислиш ли че цената на сервизирането на каквато и да е техника трябва да е пропорционално на цената ѝ, хората произвели я да не са по-балами от теб? Какви Хасита, какви 100 евра на час намесваш изобщо в тази тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: mitpis   
Дата:   20-03-19 20:21

Повечето хора в България рядко минават заплата от 1000 лева на месец, пък ти си смятай 100 евро на час.Може би 2 или 3 процента от работещите да взимат подобни суми.



Публикацията е редактирана (20-03-19 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: codcdbp   
Дата:   26-03-19 14:22

Докато се шири такава ганьовщина, ни сервизи ще има ни гявол.
Колегите по-горе много добре го казаха - знанията и опита са незаменими и в други далеч по-доходоносни сфери.

А вие се надявайте на пропорционални цени.
В магазина никой не продава хляб и яйца на пропорционални на заплатата ви цени. Нито пък ръжейните са пропорционални.

Поздрави на оптимистите.

ПС Наскоро един познат се похвали колко е доволен от ремонт, струвал 1/3 от цената на апарата му. Но човека си цени техниката, а не купува следващия боклук от олх, базар и тн подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: mitpis   
Дата:   26-03-19 17:06

Ами да няма, пазара определя,цените в магазините са пропорционални на доходите, българина си е простак по принцип и много обича изрази като ганьовщина и подобни, културата малко ви куца, живеем в демократично общество и е нормално да има различно мнение от вашето, пък и труда на техника не е нищо особено та да са такива цените за диагностика.



Публикацията е редактирана (26-03-19 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: Mihalaki   
Дата:   26-03-19 18:08

бях го позабравил тоя форум.....пита се за мнения за сервиз, 10 поста по-надолу се коментират заплати, доходи и тн.
[smilie5] [smilie5]

ps: ако някой му трябва контакт с амперел, да пише на лично.


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз Бушона - гр. София
Автор: sirkhann   
Дата:   21-09-19 19:45

Ако някой е имал проблем с обслужване на техника на Fujifilm през официалната сервизна мрежа, може да се свърже с марката директно и да опише случая. Те няма как да са наясно със ситуацията, ако никой не им каже, но определено са отворени да чуят подобни сигнали. Един начин за връзка е през формата за контакт на страницата им.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »