Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 sony a7
Автор: inulo   
Дата:   18-02-19 10:34

Каква е причината да се продават на старо доста тела сони а7...До колкото се запознах детайлно с всякакви ревюта е чудесна камера.
Просто ми е интересно ако някой може да сподели нещо от което не е доволен ?

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Synthy   
Дата:   18-02-19 10:36

Сигурно, защото вече има трето поколение такава камера и тези, които се продават, са вече на 6г. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: suggs   
Дата:   18-02-19 10:39

Батерията, няма стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: nf0rc3r   
Дата:   18-02-19 10:42

Най-вероятно минават към А7 III или друго по-ново тяло, едва ли сменят системата.

А7 е чудесна камера, но по-новите модели са с доста по-добър автофокус, видео и други функционалности.

Ако не снимаш нещо динамично и имаш ограничен бюджет е чудесен избор, никога не е имало толкова много на брой и достъпни фул фрейм тела в базара.


Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 11:52

Е ,има си няколко недомислици моделът,но те не са причината запродажбата. Винаги е по-видокия клас. Аз например като недостатъци откривам липсата на стабилизация,ужсаната батерия,дисплея,който се отваря много лесно, автоматичната смяна между визьор и дисплей, която реагира от много далеч и не може да се направи ръчно. Такива разни дреболии,които по никакъв начин не правят камерата лоша.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   18-02-19 11:52

ЗАщото е евтин консуматив със допълнителни консумативи- нов байонет трябва, ако не е сменен-200лв и батерии допълнително 2-3бр. Адаптори за ръчнофокусни обективи също. Един автофокусен адаптор читав е 300 и нагоре пари.
Евтино тяло е, бива за всичко. Без обективи не струва нищо, както всяко друго тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: martin40   
Дата:   18-02-19 12:04

Защото минават на Canon [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kireto_a   
Дата:   18-02-19 12:07

и защото до оня ден беше 1499 лева с обектив магазина нов с 2 години гаранция. та за колко искаш да се продава втора ръка? даже, това дето му искат е много... ама хайде нали е фулфрейм, не може за 500 лева.
ти виж колко има купува а7III

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: inulo   
Дата:   18-02-19 12:41

мерси,

Това с батерията го пропуснах..

"по-новите модели са с доста по-добър автофокус, видео и други функционалности"..ок това го приемам макар че е скъпо удоволствие ако наистина не ти е нужно професионално..

"дисплея,който се отваря много лесно, автоматичната смяна между визьор и дисплей, която реагира от много далеч и не може да се направи ръчно"
[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: iasen2   
Дата:   18-02-19 12:48

Няма фокус, отвратителен визьор и батерията държи като българските "Никопол" едно време

Байонетът няма да го коментирам, щото Охювът ще не нахрани ей сега.

С 2 думи един от най калпавите скъпи апарати които Сони изпюха напоследък.....



Публикацията е редактирана (18-02-19 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: asahi   
Дата:   18-02-19 13:01

Ширпотреба. Купуваш, виждаш че е прехвалена, продаваш и купуваш следващата, още по-прехвалена.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kireto_a   
Дата:   18-02-19 13:13

ако преди 5 години и 4-5 месеца е напоследък... да споменем ли кой пусна апарат наистина напоследък дето успешно се конкурира с а7 по кьопавост и струва 3+ пъти повече? та за 800 лева си е много хубава камера :). тури му един самианг 35/2.8, слагай в джоба и отивай да снимаш. ако те пристеснява батерията, се ще намериш и втори джоб, тури още една батерия там и си готов. нито една от другите сапунерки няма да изкара тая картинка, а и повечето за толкова пари не могат да снимат птици в полет също.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: uri64   
Дата:   18-02-19 13:32

kireto_a написа:


> Тури му един самианг 35/2.8,
> слагай в джоба и отивай да снимаш.
> ако те пристеснява батерията, се
> ще намериш и втори джоб, тури още
> една батерия там и си готов.

Точно така, само преди наистина да излезш да снимаш, извади тия неща, дето вече си ги турил в тоя и оня джоб, и сложи на тяхно място нещо истинско [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kireto_a   
Дата:   18-02-19 13:36

е ако за 1000 лева имаше лейки... то никон фм2 вече за толкова няма, та какво по истинско...

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-02-19 13:47

а7 е супер за хоби но не става за работа.

Аз съм а 7 / и никон д500/ и не виждам една причина да я продам. Може би за а7р :)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kireto_a   
Дата:   18-02-19 15:29

7р за съжаление има нерешим проблем, инак е по-хубава като сензор и картинка. Най-добре е да се дебне за добра цена на а7р2. Но там цената е по 2.5 на а7.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   18-02-19 16:04

А7r има същите недостатъци като а7. Само сензорът е в повече. Реално от а7 мк2 и а7R mk2 нещата се поошлайфат като камера и функции и възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kireto_a   
Дата:   18-02-19 16:15

Първата ерка страда много повече от вибрациите на затвора и на статив от към 1/160 до към 1 секунда е неизползваема. Доста добре е проучен тоз проблем и е добре известен. Та даже може и да се каже, че е по-зле от а7.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: iasen2   
Дата:   18-02-19 16:18

Охлюва в дън земя потъна..........[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: marves   
Дата:   18-02-19 16:26

A7R е разтърсващо зверски добър.
Ако усетите или чуете по новините за земни трусове знайте, че някой щрака пейзажи-шедьовЪри нейде из полята.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Julius   
Дата:   18-02-19 16:30

kireto_a написа:

> Първата ерка страда много повече от вибрациите на затвора и на
> статив от към 1/160 до към 1 секунда е неизползваема.
> Доста добре е проучен тоз проблем и е добре известен.
> Та даже може и да се каже, че е по-зле от а7.

Доста генерализирано и само частично вярно.

А7R наистина има силни вибрации, но само с определени обективи. Не знам дали има значение коя год. е произведен, но с 12-24 нямам никакви грижи дори и при 30 сек. експонация. Виж с макро-обектива (90/f2.8) обаче е малко по-различна работата. Ако подложката не е твърда скала /а е почва, пръст, трева/ и краката на статива са максимално разтегнати - забрави! Наистина размазва.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: nositel   
Дата:   18-02-19 21:50

Разрови във форума тук, за модела има доста изписано през годините, също така виж и в алфафорума.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-02-19 22:22

Julius предполагам вибрациите имат значение до към 1/2 секунда. При по-дълги експонации няма значение.

А7 е страхотна камерка за любител както каза ПД. Все още е най-лекия дигитален фул фрейм. Има предно електронно перде и по-добра синхро скорост спрямо а7р.

Две години снимах с такава и много си я обичах. Аз си взех а7м2 заради стабилизацията, пък и имаше промоция.....

И аф дори следящ има, но трябва да вземеш СЛТ адаптера и става нещо подобно на а58 или никон д80 като фокусни възможности, което си е достатъчно за снимки на движение. За съжаление е неподходящо за портрети. Без адаптер пък е с точен Фокус подходящ за портрети. Та имаш свобода.

За мен двата проблема, които съм имал са

1. Мекия байонет. Хората се научиха да го сменят, но аз изстрадах този проблем с един любим обектив - 135/1,8 около кило и 300 с преходник май идва....

2. Липсата на стабилизация затруднява ръчния Фокус. Пък на а7 можеш да закачиш всякакви интересни обективи и е малко тъпо, че е малко по-трудно да ги ползваш на слаба светлина.

Батерията е ок. Има си начин да ползваш камерата за около 500 до 1000 снимки на заряд. Това на мен ми стигаше.

Между другото лайка все още нямат много по-хубав сензор. Та не зна Юри дори за какво си мечтае.


С цайс 35/2.8 и а7 фокуса дори на тъмно ми беше достатъчен. Сходно и с 55/1.8. На а7м2 обаче 55/1.8 сериозно се забави....на тройките е пак добре. С а7 дори събития съм пощракваше с тия два обектива и ядове нямах големи. То тогава други обективи много и нямаше де......



Публикацията е редактирана (18-02-19 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Julius   
Дата:   18-02-19 23:08

hotsnail написа:

> Julius предполагам вибрациите имат
> значение до към 1/2 секунда. При
> по-дълги експонации няма
> значение.

Когато по-горе дадох пример имах предвид, че няма проблем да покажа кадри и на 1/2 сек., и на 1 сек. и дори на 30 сек. - но ДА, със сигурност при по-дълга експонация грешките от движението донякъде могат да се замаскират. Но както казах с 12-24 нямам никакви грижи. Обаче с макрото и цайсовия 16-35/4 съм имал размазани кадри. Явно по-новите обективи ги разчита по друг начин? Нямам представа, но дори звукът от пердето е по-различен (направило ми е впечатление). С макрото по-ясно се чува (и усеща) отката на пердето.

> А7 е страхотна камерка за любител
> както каза ПД. Все още е най-лекия
> дигитален фул фрейм. Има предно
> електронно перде и по-добра синхро
> скорост спрямо а7р.

А7Р я дават дори с 10гр. по-лека (но това е в рамките на стат. грешка).

За мен по-важното е, че имам с 50% повече резолюция, иначе теглото като за фулфрейм е перфектно. С един карбонов статив и два обектива ми се връзва всичко под 3кг. А зимно време като добавиш към раницата едни снегоходки (още 2кг), котки (поне 800гр., освен ако не са от титаниевите, а недай боже да решиш да мъкнеш такива за катерене по лед, че там са основно стоманени и гонят кило и двеста) и отиваш на почти 7-8кг без храна, вода, рез. дрехи и прочее...

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-02-19 23:14

Да А7р има много по-хубав сензор без съмнение.

Мислих, че е по-тежък, защото А7р е метален. А7 има метално секеле, но някои неща са пластмаса. Колелцето за режимите на А7р е по-яко [smilie18]

А7 ползва сензора от 2012. А7р ползва същия като Д810 и това до преди съвсем малко години беше най-доброто на фул фрейм. А и при А7р няма артефакти при силна контра светлина, защото няма фазови сензори. При Z7 и A7r2 и A7r3 макар и с много зор излизат някои неща, а при Z7 дори има малко по-ниска динамика....



Публикацията е редактирана (18-02-19 23:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »