Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: eyes_on_you   
Дата:   08-02-19 19:33

Някой ползвал ли го е за видео заснемане на някое събитие. Бърз ли е фокуса. Ще се радвам да споделите наблюдения и отзиви тъй като гледах доста теми и се колебая. В случая трябва ми за клипове за събития, като Кръщене или малка сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: nice2mitiu   
Дата:   09-02-19 21:58

Ползвам G7, което е горе-долу същото, но без стабилизацията.
На светло, FullHD, на бленда 3.5 нямаш проблем с автофокуса.
За кръщене не ти трябва добър автофокус. Докато си в режим на ръчен фокус, използваш тъчскрийна - докосваш това, което те интересува и то фокусира доста бързо. Нямаш какво да следиш там.
За сватби... като снимаш 2-3 ще му свикнеш с магариите на автофокуса и ще можеш да предвиждаш как ще се представя.
Нямаш грижи, просто бъди сигурен, че имаш поне 1 светъл обектив - примерно като начало 20 или 25 1.7. Не използвай Олимпус или Сигма обективи, съвсем забравяш за автофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: kasad   
Дата:   10-02-19 01:14

Моляяя! Аз го имам от години това апаратче поне 5 стъкла на Олимпус са ми минали през ръцете и автофокус има. Даже много добър. Ползвах с преходник Олимпийския 300мм f2.8 за 4/3 система и пак имаше. Айде стига митологии...По темата има си капризи но не са затормозява що...добро и отзивчиво управление за видео....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: nice2mitiu   
Дата:   10-02-19 11:38

Реално съм го тествал само с 45 1.8 на тъмно и следящия автофокус е изключително бавен. С кои обективи си го ползвал, понеже мисля да си взема 12-40 2.8 Про.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: Steph   
Дата:   24-02-19 19:38

С 12/35 е много добре!


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: filgun   
Дата:   04-01-20 01:08

Здравейте, обмислям да взема този модел с китовия обектив 12-60 3.5-5.6
Видео не снимам! Ще се ползва за фотозаснемане на детски партита, балове и др. подобни събития...
Моля за мнение снимащите с такъв апарат!
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: Yog   
Дата:   04-01-20 02:04

С апаратчето съм снимал доста, както видео, така и фото. Най-добри резултати съм постигал с Олимпус 12-40 на ръчен фокус. Просто така знаеш, че няма да реши да се фокусира на нещо, което не трябва, точно когато не искаш. Но си трябва малко практика, за да го докараш до по-малък процент грешни кадри, защото някои изглеждат добре фокусирани като гледаш на екранчето, ама после се оказват маааалко без фокус, колкото да са неизползваеми. 12-40 има най-хубавата система за ръчен фокус, която съм ползвал на зум обектив, вади готина картинка. Единственият проблем е, че ако помещението е съвсем тъмно, 2.8 идва малка светлосила. Тогава ти трябва някой по-широчък твърд и да се постараеш да походиш :) Но като цяло, въпреки че автофокуса не е добър, като стоиш зад камерата можеш лесно да го компенсираш.

На filgun бих отговорил, че камерката е готина и става почти за всичко. А точно този 12-60 не съм ползвал. Но ти гарантирам, че на закрито, освен ако не е ярък ден и помещение с много прозорци, 5.6 ще те ограничава. По-добре купи 12-40 на Олимпус или 12-35 на Панасоник на старо. Две бленди са голяма разлика, особено за по-малък сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: filgun   
Дата:   04-01-20 06:22

Аз сега снимам с FZ300, и светкавица Godox TT350 и ограничавам iso-то до 800, на затворени пространства получавам задоволителни кадри, но с тази малка матрица си е мъка...
Предполагам, че с 4/3 и високо исо + опита и светкавицата ще си намаля мъките... Ориентирах се към G80 точно защото съм свикнал с Panasonic, FZ300 работи със същата батерия, имам и светкавицата, от която съм очарован...
Ще се радвам и на други мнения!
Още по-благодарен ще съм, ако някой качи снимки от машинката!
Много благодаря на Yog

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: quazimodo   
Дата:   04-01-20 10:44

За някакви снимки, а при езикови познания и някаква информация - https://club.foto.ru/forum/44/727763
. ИМХО, не бих взел точно този Панасоник за снимане на хора. При събратята по кроп фактор (Олимпус), нещата стоят доста по-добре. Още от огледалните системи на двете марки има очевадна разлика в цветовете и в настройките на белия баланс.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: ombre   
Дата:   04-01-20 10:54

Аз лично го харесвам този панасоник,тук колега в една тема беше качвал прекрасни кадри с него.Има разлика с оли,което също снима много гот,и донякъде е въпрос на предпочитана марка,както и работата с нея.Бих погледнал обаче и гх9 или 8,които имат и пост фокус,една благинка,която може да спаси някой и друг кадър,както и 4к фотото,което го имат и трите модела на пана от този клас.Макар с по лошо качество,извадено от клип,може да се заснемат интересни кадри,които с друга камера не биха били възможни.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix G80(85) видео
Автор: filgun   
Дата:   04-01-20 19:55

Аз вече съм взел решение относно марка и модел, ако не бях щях да пусна отделна тема, а не да пиша в тази. Но благодаря все пак за съветите!
Надявам се колеги дето имат или са снимали с G80/85 да споделят своите впечатления и някоя и друга снимка. Много благодаря!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »