Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сервиз за компютри в София
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   02-01-20 11:30

Здравейте! Спешно търся сервиз за компютри и лаптопи в София. Потърсих в търсачката на форума, но за съжаление не намерих релевантни теми. В машината (лаптоп) има SSD, което в продължение на 2г. работеше перфектно, но от 2 седмици при включване на лаптопа системата изписва "No bootable option found" или нещо от този сорт. Със сигурност дискът не е разкачен от дънната платка. Моля, препоръчайте ми сервиз. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за компютри в София
Автор: ombre   
Дата:   02-01-20 11:46

Имам приятел,който има малък сервиз в Люлин,мога да ти дам координати,не знам дали ще може да помогне,но ако решиш ми пиши на лично и ще ти дам негов телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за компютри в София
Автор: kiten   
Дата:   02-01-20 11:56

ssd-то си е заминало. Купуваш си ново и преинсталиране на ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за компютри в София
Автор: lamerko   
Дата:   02-01-20 12:11

За съжаление SSD-тата имат едно слабо място - контролера им. Навсякъде се рекламират типове памети, часове работа на паметите, RW стойности, но никъде не казват, че когато умре контролера, всичко свършва. А това е сериозен проблем при по-евтините ссд-та, макар че няма гаранция и за по-скъпите.

Та ако наистина нямаш някаква наистина ценна информация - просто подменяш ССД-то с ново СЪВМЕСТИМО и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за компютри в София
Автор: asahi   
Дата:   02-01-20 12:26

Взимаш лаптопа и отиваш в кварталния компютърджийски магазин. Казваш им да ти дадат SSD за ей този лаптоп и те ти съобщават възможностите.
В сервиза ще направят същото, но ще трябва да го търсиш къде е и да те бавят повече.

Ако не си бравил бекъпи на данните, а са ти ценни, попитай и за подходящо устройство.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за компютри в София
Автор: langel   
Дата:   02-01-20 13:02

Дискът може да е заминал, но може и да не е заминал.
Преди няколко години дъщерята имаше подобен проблем.
Заспала с лаптопа върху одеалото, той се самоизключил, най-вероятно от прегряване, и след това имаше същия проблем с буутването. Та като реших да видя какво му става, се оказа, че по някаква причина е решил да търси GPT, а не MBR. Дискът си беше здрав.
Та нека първо се видят тези работи, преди с лека ръка да се каже, че дискът е заминал.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за компютри в София
Автор: getsata   
Дата:   03-01-20 15:50

Лошото на SSD-то е, че ако е заминало всичко на него също заминава. Доколкото ми е известно няма начин да се възстанови нищо от него за разлика от обикновените HDD-та. Ако искаш да си купуваш нов хард по-добре гледай за NVMe, а не за SSD, защото разликата в цената вече не е чак толкова голяма, но пък скоростта 5-6 пъти по-добра, но трябва първо да видиш дали дъното ти е съвместимо и дали ще може да boot-неш операционната система през него.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за компютри в София
Автор: lamerko   
Дата:   03-01-20 18:55

Има - заминават контролерите, но паметите обикновено остават читави. Има малко играчка да прехванеш пътеките на контролера и да закачиш друг (има сервизни универсални китове). Услугата е платена де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за компютри в София
Автор: asahi   
Дата:   05-01-20 00:58

И всичко това за да спестиш от един бекъп?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »