Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   01-02-19 17:55

Айде да са ни честити
новите фотокамери [cool]



От тук натам, вие сте...

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: marves   
Дата:   01-02-19 19:15

Извадка от ревю:

"Focus is rapid (though not as rapid as Sony's A7 III)"

Значи чакаме Panasonic S2, темата може да се закрива [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: nvassilev   
Дата:   01-02-19 19:27

Позакъснели са.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: kasad   
Дата:   01-02-19 19:37

За кое са позакъснели? Страхотни тела, качествена изработка без лющене на екрани или отлепени гуми. Юзър френдли меню и настройки,влагопрахозащитени, с прекрасно видео поне едната камера, обективите ако са им като тия от м4/3 няма от какво да се притесняваме. Като го пипнем ще разберем и съм сигурен, че ще имат адекватен автофокус...Просто Панасоник винаги са правили качествени тела и обективи, бих казал по качествени от другите особено в телата. Имал съм почти всички марки и знам какво говоря. Единственото е,че с обективите са пооляха в цените. Засега по едно две предварителни ревюта, и на хартия са по добре от канонските и никонските безогледалки.... Ще видим нататък.



Публикацията е редактирана (01-02-19 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-19 19:37

Не съвсем. Имат богат опит с IBIS и видео - новата им камера съвсем естествено набляга на тези технологии. Въпроса е колко бързо ще успеят да пуснат "стандартен" набор от стъкла и дали ще направят някакъв свестен адаптор към други системи..

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: rimohit   
Дата:   01-02-19 19:51

Интересни са и режимите hi res...

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-19 20:23

kasad "качествена изработка без лющене на екрани или отлепени гуми" - току обявени и вече имаме хора, дето са изпукали по 200-300 хиляди кадъра във всякакви метеорологични условия....Покажи поне малко кадри

kasad "ще имат адекватен автофокус." - интересно, но последните опити в тази тъй щекотлива и най-критична тема от панасоник не са точно адекватни. Може да е малко по-тежко от нужното изказване - панасоник модерен АФ нямат.

kasad "са по добре от канонските и никонските безогледалки" - как по-конкретно с апо-добри от Z6 и Z7 на хартия? Никона на хартия поне има АФ

lamerko "Имат богат опит с IBIS" - Панасоник ли? Я да ни кажеш от коя година Панасоник имат IBIS и какви бяха отзивите за напъните им в тая област първите няколко години? Както много хора са писали - стбаилизирането на сензор колкото нокът и колкото кибрит е различно по трудност.



Публикацията е редактирана (01-02-19 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-19 20:33

hotsnail: определено е по-трудно да стабилизираш двойно по-голям сензор, но щом са вкарали хайрес-а от самото начало - явно са я направили с достатъчно добър контрол. А и да не се лъжем - този тип стаблизация е главно за снимки, а за видео си трябва гимбъл. Тепърва ще излезе до колко им са сполучливи първите камери, но очакванията ми са за едно сравнително добро начало.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   01-02-19 20:40

принципно не двойно а четворно по-голям... все пак микро 4/3 се вписва почти 4 пъти в 36х24мм сензор [smilie8]
останалото там с кроповете е някаква крива математика дето 40 години се мъча да я разбера...

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: nvassilev   
Дата:   01-02-19 20:53

Позакъснели са защото според мен картите за играта фул фрейм безогледалки се раздадоха,особено като се включиха и обичайните заподозрени Никон и Канон.Тези които снимат с 4/3 може би ще ъпгрейдват.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: nositel   
Дата:   01-02-19 20:56

"панасоник модерен АФ нямат"...ми нямат я, като си нямат фокус по уши [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-02-19 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   01-02-19 20:59

дето се казва ще дойде ще видим фокуса...
фокуса е малко като цветното зрение, няма доказателства, че е еднакво за всички :)

надявам се да са мръднали в посока нагоре от G9, където си имаше трески за дялкане

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: keri-di   
Дата:   01-02-19 21:17

Нищо ново под слънцето,освен протъркан маркетинг и реклама!
Скоро и Сигма ще представи своята камера.Та маймуните на клончето FX ще станат твърде много!Клончето няма да издържи,и много ми е интересно,кои ще оцелеят? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-19 21:32

keri-di написа:
> Скоро и Сигма ще представи своята
> камера.Та маймуните на клончето FX
> ще станат твърде много!Клончето
> няма да издържи,и много ми е
> интересно,кои ще оцелеят? [beer]

Дори горилата се е притеснила, че няма да има достатъчно банани. Другите защо се бутат не е ясно....

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: kasad   
Дата:   01-02-19 22:27

Да, ако си спомняш горещи Охлюве съветвал съм се с теб за Сонитата...Ами взех две от тях, кропката 6300 и А7м2...Еми да ти кажа като снимал с тях не 300000 кадъра, че като изпълнение и сглобка на Сони, не им била целта може би за здрав чугунен продукт...Пак и екранчето на 6300 въпреки всички уверение си се залюпи...Имам Панасоник, железни тела, въргалят се в къщи стари Пентакси, чугун от всякъде...Имам два Никона, на единия гумата се отлепи, на другия нищо му няма...А и тук Джъмбо каза нещо много точно...за фокуса е до вкус, кажи го ...до субективно усещане. Защото да разочаровам някои сонибой, фокуса на 6300 изобщо не излезе това което тука някои се захласваха. Ич...поразочаровах се, защото се подлъгах на хвалбите тук. За новите Панасоник- да ги видим пък тогаз ще кажем. Но на външен вид, на концепция както се казва, излиза смислена безогледалка. Но цените, цените.....

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-19 22:40

kasad написа:

> Да, ако си спомняш горещи Охлюве
> съветвал съм се с теб за
> Сонитата...Ами взех две от тях,
> кропката 6300 и А7м2...Еми да ти кажа
> като снимал с тях не 300000 кадъра, че
> като изпълнение и сглобка на Сони,
> не им била целта може би за здрав
> чугунен продукт...Пак и екранчето
> на 6300 въпреки всички уверение си
> се залюпи..

С протектор е и се залюпи? Странно моя е от първите бройки в павилиона и ако искаш ще ти го снимам не се люпи. НЕКС-5 моя е при едни познати на 9 години е почти и не се люпи....има протектор. Да тъпо е, че не слагат протектора в кутията като Никон, а очевадно е задължителен. Ама съм съгласен, че Сонитата трябва много по-внимателно от ДСЛР да се ползват и много много по-внимателно от филмова камера.

За АФ не знам аз още си го харесвам А6300. Новите 7-ци са по-бързи, но и А6300 си му работи всичко.



Публикацията е редактирана (01-02-19 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: io_bs   
Дата:   01-02-19 22:40

> Скоро и Сигма ще представи своята
> камера.Та маймуните на клончето FX
> ще станат твърде много!Клончето
> няма да издържи,и много ми е
> интересно,кои ще оцелеят? [beer]

Едва ли ще е скоро. Със сигурност ще е нишов продукт с Фовеон матрица.

> дали ще направят някакъв свестен
> адаптор към други системи..

И към кои системи? Всяка марка прави адаптор към собствените си обективи - EF->RF, F->Z, Сони имаха един странен адаптер, който дефакто правеше камерата огледална... Панасоник имат единствено стъкла за м4/3, които нямат никаква полза на ФФ камера. Предимството им е, че имат още два производителя на оптика със себе си. Дефакто един, щото на Лайка продуктите не са особено достъпни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-19 23:01

Адаптерите ги правят други. Ако Панасоник, Сигма и Лайка дават лиценз за комуникационния протокол и АФ алгоритми, то адаптери може би ще има от други фирми скоро.

С DFD AF система обаче няма как да се получи нещо като системата на Сони т.е. отворена и за чужди обективи.

DFD се оказва много сложна математика, която изисква камерата да познава доста от близо оптичната схема на обектива.

Ако си спомняте Олимпуските м43 обективи не фокусират приемливо на Панасонишки тела. Та дори да има адаптер без много детайлна информация за дизайна на всеки обектив новите тела въобще няма да имат използваем АФ.

Ще е подобен на първите опити на Сони с ЕА1/ЕА3, когато АФ беше изцяло конктрастен и отнемаше 5 до 10 секунди ....

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: rimohit   
Дата:   01-02-19 23:29

<Олимпуските м43 обективи не фокусират приемливо на Панасонишки тела>


Като ползвател на три олимпуски обектива на панасонешко тяло изобщо нямам такива впечатления .

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-02-19 23:35

Toва, което виждам като потенциал е видео възможностите (без авто фокуса... там няма да става). Виждам потенциал за работа с лайка и други обективи искащи тънък филтър пред сензора (всички правени за филм).

Какво виждам като проблеми... цените, размерите и теглото. Автофокуса ще става, надали ще става за спорт, но ще става за обща употреба. Можеби ще стават за сватбари машинките.

Панасоник винаги са ми харесвали като мислене относно ергономията на камерите. Машинките имат някои яки новости и изглеждат супер удобни. Но лично аз не бих се метнал на почти кило тяло с огромни и скъпи обективи...

Можеби като поевтинеят след две години ще се замисля за едно S1 на старо, ако е по-добро с лентовите ми стъкла от сонито... и ако наизлязат интересни адаптери за него. Макар да съм силно скептичен по тези въпроси.

ПС наистина не разбирам защо дисплея не се върти...



Публикацията е редактирана (01-02-19 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: alexcubata   
Дата:   02-02-19 00:36

Няма да дават!Обявиха, четова е затворен съюз. Е, останалите ще намерят начин, но не и чрез инфо от Leica, Panasonic или Sigma!

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-19 01:55

rimohit написа:

> <Олимпуските м43 обективи не
> фокусират приемливо на
> Панасонишки тела>
>
>
> Като ползвател на три олимпуски
> обектива на панасонешко тяло
> изобщо нямам такива впечатления .

Интересно. А как се сравнява с панасонишки обективи?

Когато изкараха DFD панасоник, че и следващите няколко години доста се говореше на тая тема. Мисля, че около олимпийкисте игри в Лондон беше голямата работа ДФД-то. Дори си мислих за една малка паналайка, щото моя некс-7 тогава имаше само контрастен бавен фокус, но дойдоха малко по-късно НЕКС-5р и НЕКС-6 и после а7 и а6000.....та в тоя дух си спомням, че още тогава пишеха кои обективи се поддържат с DFD и бяха само панасонишки.

Наскоро четох един два научни труда на тема DFD. Оказа се, че учените от много време се опитват да изчисляват дълбочината на дадена сцена от дефокуса. Та от там бях потресен от математиката.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: stef7   
Дата:   02-02-19 11:06

Tony Northrup с доста отрезвяващ поглед към Panasonic S1 & S1R

The TRUTH about the Panasonic S1 & S1R

По отношение на видео частта, която беше по-интресна за мен с 10bit 4:2:2 съвета му е по-добре си вземете Panasonic GH5.

При тея цени на камера и обективи, които на това отгоре са само 2-3, липса на фазов автофокус, липса на адаптери за други марки обективи и алтернативи, не мисля че системата ще има особен успех. Проблема е че дори и да се появят адаптери, липсата на фазов автофокус ще направи афтофокуса с адаптираните обективи практически невъзможен - справка Sony безогледалките които нямат фазова детекция (А7 първа серия) и Canon DSLR обективите.

Панасоник се опитват да се позиционират по-близко до Leica като система за богатите аматьори и професионалисти, но мисля че първата версия на Full Frame системата им я чакат трудни дни.


Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: djfroggy   
Дата:   02-02-19 12:12

Моята ктитика към момента са огромните тела - тежки и огромни като Сони А900. И обектив 50 мм за над 4 бона.....

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-02-19 12:33

Това с кропа при 4К 60р е проблем. Този байонет не позволява ползването на оптични кондензатори и може да се окаже, че това 4К 60р ще е малко като на канон 4Кто или на A7sII 120p-то.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »