Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: dinko8708   
Дата:   28-02-19 19:42

Здравейте , имам едно питане че от няколко дни се лутам с какви ли не програми и нещата не успявам да ги оправя. Проблема е следния като най напред да напиша какво ползвам :

Програми : Photoshop и CameraRAW последни версии
FastStone последна версия

Техника : Nikon D810 Дрон DJI Mavic 2 pro

Проблема : Когато отворя файлове със FastStone при RAW-ловете на д810 забелязвам че като ги гледам са със дадена осветеност и острота , а като ги препратя към CameraRaw да започвам да си ги обработвам там стават със съвсем друга осветеност и острота. За кадрите на дрона DNG тях ги виждам по много кофти начин , целия кадър е на много едри пиксели, различна осветеност , но като ги пратя в CameraRaw всичко е окей откъм пиксели , пак с различна осветеност. Пробвах от настройките да задам файловете да се отварят в оригиналния си вид , но тогава една снимка я зарежда по 1-2 сек и е много дразнещо и файловете на дрона отново се виждат кофти. Пробвах с други програми ACDsee (последна версия) , Lightroom (последна версия) , пробвах да свалям разни пакетни кодеци , но всичко без резултат проблема си остава и буквално вече не знам на кое да вярвам като светлина и острота, защото след като запиша файла и го кача във фейсбук тогава пак изглежда малко по различен откъм светлина и острота спрямо крайния резултат във Photoshop. Предполагам и други хора имат моя проблем понеже доста теми изчетох в чужди форуми но така и не успях да реша проблема.Благодаря предварително и се извинявам че стана толкова дълго но уж да обясня по подробно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: lamerko   
Дата:   28-02-19 20:02

В RAW файла има вгреден JPEG за бърз преглед с различни програми, без да се прави конвертиране. Въпросния JPEG с "сготевен" по някаква "рецепта" и също така може и да е с различна резолюция. Обикновено DJI вграждат превю с много ниска резолюция и висока компресия за да не вдигат излишно големината на файловете... По подразбиране, FastStone чете именно вградения JPEG, но има опция да работи и като конвертор.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: dinko8708   
Дата:   28-02-19 20:06

Ако правилно съм те разбрал освен опцията да виждам файловете в реалния им формат или като натисна "А" да ми ги отваря пак в реалния формат , има и опция самата програма FastStone да прави конвертирането и да ми показва нейните jpec-и , защото като го наглася да показва оригиналните файлове всяка снимка я зарежда поне секунда две което доста изнервя , но дори и тогава файловете дронските пак са на пиксели и грозно изглеждащи .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: suggs   
Дата:   28-02-19 20:19

Обяснено най-опростено:
RAW не е "реален" или "оригинален" вид. Той не е изображение във вид, в който можеш да го видиш на екран. Това, което ти показват различните програми, са интерпретации на този формат - или заложения при снимането JPEG preview от апарата, или някакво тяхно виждане. Затова и резултатът при всяка програма и при различни настройки е различен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: lamerko   
Дата:   28-02-19 20:20

От настройки, в таб "RAW" дай за преглед "актуален размер". И да, става бавно ако нямаш мощен процесор и бързо ССД. Картината ще е малко по-зле отколко в специализиран конвертор, понеже не се прилагат никакви филтри за разлика от ACR например, където си има автоматични още при отварянето корекции на оптиката, подтискане на шум, баланси и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: dinko8708   
Дата:   28-02-19 20:40

Разбирам , иначе със ето тази работна станция съм и като цяло съм доволен от нея , сглобява ми бързо панорамите и не ми лагва . Според теб слаба ли е за обработка на снимки и забавянето при нея нормално ли е или е в следствие на проблеми около Windows 10 , че и без това обмислям да го преинсталирам



Dell Precision T7500
Процесор: Intel X5660 (2.8GHz, max 3.2GHz, 12M Cache, 6.4 GT/s Intel QPI, 2 of QPI Links, 6 Cores, 12 Threads)
Памет: 16GB DDR3 ECC Ram (max 96GB, 12 слота, triple channel 192bit)
Хардиск: hdd 300GB SAS 15k + 120gb SSD
Вграден LSI 1068e SAS/SATA 3.0Gb/s controller supports host based RAID 0 or 1
Видео карта: Nvidia Quadro 2000
Чипсет: Intel® 5520 chipset
Оптично устройство: DVD
Друго: 11*USB(2.0), PS/2, Com, LPT, eSATA, LAN, 2*PCIe x16, 2*PCIe x8 (half length), 2*PCIe x16 (x4), PCI-X 64bit/100MHz, PCI 32bit/33Mhz, HD Audio
Захранване: 1100 Watt 88% (80 Plus® Silver Certified)



Публикацията е редактирана (28-02-19 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: uri64   
Дата:   01-03-19 00:27

Това да не е купувано от ретро рс мания или подобен търговец на стари комп-ове?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: sts1969   
Дата:   01-03-19 08:33

С чисто нов мощен компютър Дел съм, и забелязах че еднакви снимки, при Уйн 7 ми ги отваря в пъти по-бързо, от колкото при Уйн 10. Това се отнася само за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: georgioiv   
Дата:   02-03-19 06:28

Има една мнго удобна програма за превю на RAW за PC и много ме дразни че не мога да я ползвам на MAC-a. Казва се irfanview, и отваря RAW (или по-скоро jpg-a в raw) за части от секундата. Снимките се превъртат със стрелките без забавяне, с натискане на ентър - снимките стават на цял екран, като продължават да се превъртат със стрелките без забавяне. Имат клавишна комбинаця, с която от единична снимка може да се прехвърлиш на превю на тъмбнейли на всички снимки в папката, и може да се настрои с десен клавиш да си избереш с кой редактор да си отвориш снимката за редакция. Брутално бърза и удобна програма.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с RAW D810 и DNG Mavic 2pro
Автор: sts1969   
Дата:   02-03-19 15:34

Имам "портабъл" версията на Ирфан (без инсталация), ползвам я от години. Ако някой я иска, мога да му я пратя зипната, само да даде мейл на лично съобщение (под 1МВ е).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »