Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-10-18 21:15

Дали заради някой от последните Windows-ски ъпдейти, или поради някаква друга причина, когато включа четеца на кари и поставя в него CF карта, Explorer-a не я открива. В Computer management картата си излиза - име, капацитет, но когато дам десен бутон, Open бутона е сив и не мога да го натисна. Това е само при CF картите, при SD-тата и микро SD-та (които са на различни слотове в четеца) няма никакви проблеми. Пробвах с 6 различни CF карти от 2 до 64 GB, при всичките е едно и също.
Четеца е читав, защото на други компютри работи (имам два еднакви четеца и през двата explorer-a не ми открива CF картата).
Някакви идеи как мога да отстраня този проблем (или поне къде да търся решение)?
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: quazimodo   
Дата:   25-10-18 22:41

Пробвай ФастСтоун. На мен ми върши идеална работа - всичките ми апарати са с CF карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-10-18 23:03

Проблемът е, че CF картите не фигурират като отделно устройство в My Computer, когато ги включа към чецета. Когато включа друг вид карти си ми излизат като нов диск

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: Hsathv   
Дата:   25-10-18 23:11

В computer management задай буква на картата. Предполагам, че няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: quazimodo   
Дата:   25-10-18 23:12

Ако си с 10-ка всичко е възможно:). Сега специално щракнах два-три кадъра и 7-цата откри и отбеляза всичко.

П.П. Никога не съм задавал букви и цифри на каквото и да е. Уиндоуса сам си ги кръщава. Даже на предишния диск всеки фотоапарат беше с отделна буква[smile].



Публикацията е редактирана (25-10-18 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: Hsathv   
Дата:   25-10-18 23:20

Да, ама понякога ги забравя и не се виждат в explorer. Иска ръчно присвояване на буква.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: quazimodo   
Дата:   26-10-18 07:35

И МетодиевМартин изчезна без да спомене какво е сътворил[smilie11]... След две седмици ще се появи друг със същия проблем и ще отвори нова тема, защото ще го мързи да пробва без да е прочел, че Мартин си е решил проблема[smilie18]. Докога бе, мили съфорумци ще сте прости юзъри-егоисти? Вместо тия с цветните правоъгълничета в заглавията да помагат най-много, те се кътат като партизани, когато никой не ги гони[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 07:39

quazimodo написа:

> И МетодиевМартин изчезна без да
> спомене какво е сътворил[smilie11]...
> След две седмици ще се появи друг
> със същия проблем и ще отвори нова
> тема, защото ще го мързи да пробва
> без да е прочел, че Мартин си е
> решил проблема[smilie18]. Докога бе,
> мили съфорумци ще сте прости
> юзъри-егоисти? Вместо тия с
> цветните правоъгълничета в
> заглавията да помагат най-много,
> те се кътат като партизани, когато
> никой не ги гони[smilie18].
>


снощи е писал в 32:02, отговорили са му в 23:20... за 18 минути я жена му му е казала да гаси компа, я детето му е заело мястото, я от яд че не става ли е легнал човека и оставил всичко за ъдрата сутрин... а сега му триеш сол на главата в 7:30... е чакай да се събуди де...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: quazimodo   
Дата:   26-10-18 07:55

Обикновено, когато имам такива проблеми сън не ме лови[smilie18] Ето - от три дена се боря с една нова батерия за лаптоп, която не се зарежда до 100% и съм станал заядлив[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 08:06

аз ако имам проблеми заспивам веднага....

хората са различни, не съди всички със собствения си аршин... може тока даму е спрял или компютъра да е бъгнал и изгоряло я дъното я хард диска...
толерантност... таз думичка не я забравяйте...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: localhost   
Дата:   26-10-18 08:19

nsirakov написа:


> със собствения си аршин... може
> тока даму е спрял или компютъра да
> е бъгнал и изгоряло я дъното я хард
> диска...


... може пък да е умрял човек, вие за най-лошото си помислихте веднага [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 08:38

e де.. с това шега не бива...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-10-18 20:19

Много се загрижихте за мен, наредили сте се кръчмарски остроумник до селски хуморист и остроумничат от скука.
Добре, че има и хора като Hsathv, на когото му благодаря за съвета. Преди малко пробвах да задам нова буква (Z) и след един рестарт се появи "новото устройство Z". Изглежда след последния голям ъпдейт на 10-ката и последвалите кръпки, доста неща са омазали.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: Hsathv   
Дата:   26-10-18 21:02

По мои наблюдения нищо не е омазано. Проблема се получава при проблем с картата. Проверете си картите и ги форматирайте пълно. Явно като усети проблем с картата, windows забравя устройството и повече не ги търси. Проблема се получава и при проблемни usb флашки.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Explorer-a не ми открива CF картата
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-10-18 21:19

Много точно. Просто двете събития се случиха по едно и също време - майкрософския ъпдейт (от който мнозина потребители се оплакаха от липсващи файлове) и една проблемна CF карта. Опитах се да съживявам "умряла" CF карта на познат, стигнах до там, че компютъра я откри като устройство във файлова система RAW, но не можах за се справя да я върна обратно към живот (от 32 GB открива само 16 мегабайта - Lexar Professional 1066x - странно, че това му е втората такава проблемна карта от същата марка). 101% проблемът е дошъл от нея и Windows е "забравил" всички компакт флаш карти.
Още веднъж благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »