Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony Cyber-shot DSC-RX100
Автор: nedelin   
Дата:   17-10-18 20:51

Здравейте на всички!Имам Canon powershot A2600,купен преди няколко години за почти без пари.Но логично не съм много доволен от качеството.Сега съм се насочил към някакъв компактен апарат,който да може да снима поне малко по-добре.Основно снимам пейзажи и цветя.Посоченият е в топ-класацията на сайта www.pazaruvaj.com и е на добра цена.Друг вариант е Sony Cyber-shot DSC-HX400.Има и още,но според вас добре ли съм се насочил към тия?Все пак цената да е приемлива,докъм 800-900 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-RX100
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-10-18 21:22

Щом си се спрял на Sony Cyber-shot DSC-HX400, предполагам, че държиш на тубозуум фотоапарат.

Виж Panasonic FZ300, включва се в посочения бюджет. Зуумът му е двойно по-малък от този на Сонито - 600 мм еквивалент (Сонито е с 1200), но при тези мм имаш f/2.8, докато Сонито на същите мм пада на f/5.6.

Ако ти се дават малко повече пари, погледни и Panasonic FZ1000, сензорът му е 4 пъти по-голям, съответно и качеството е по-добро.

П.П. сега видях, че в заглавието е споменат RX100. Първата и втората версия са с по-тъмен обектив, но при другите цените стават по-високи. Хубави са RX100, (сензорът е голям, колкото на FZ1000) нo при тях зуумът е доста малък. Трябва да прецениш кое за теб е по-важно.



Публикацията е редактирана (17-10-18 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-RX100
Автор: lamerko   
Дата:   18-10-18 00:38

Да използвам и аз темата - най-накрая ми дойде музата да си взема нещо джобно, което да е почти винаги с мен. Оглеждах 7-те (или са повече?) версии на RX100 и сякаш 4-ката попада някъде в центъра на баланса цена/производителност. Някой има ли реални впечатления от по-новите модели? Смятам да чакаля сега из черните петъци/понеделници, дето се задават...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-RX100
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-10-18 00:51

И в тази тема ще похваля панасоник lx15. За цената си дава повече от всички rx100 до четвърта версия поне. Който не вярва, да гледа сравнения, да отиде в някой дилър и да ги сравни и собственоръчно. Фен съм на Сони, но тук няма как да си изкривя душата !!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-RX100
Автор: kery70   
Дата:   18-10-18 07:05

Щом стана дума за панасоник, аз бих предложил lx100. Почти влиза в бюджета, а втора ръка можеш и за около 500-600лв да го вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-RX100
Автор: marves   
Дата:   18-10-18 07:16

RX100 III/IV (според бюджета, реално четворката е ъпгрейдвана повече откъм видео възможности).

Panasonic LX10/LX15, добър обектив по-светъл в широкия край, добър тъч скрийн (при сонитата по-горе липсва).

Canon G7X II - малко по-"дълъг" край на обектива, малко по-лошо изпълнение на тъч скрийна (не е толкова бърз и прецизен), като сглобка е може би малко по-пластмасово от горните два, поне на усещане. Има вариации между бройките относно качеството на обективчето, някои бройки имат генерално меко изображение. Добра бройка има рязка картина на най-отворени бленди през целия обхват на обектива. Да се внимава.

Panasonic LX100 - малко по-голяма матрица, същевременно и малко по-голямо тяло (не е "джобно", но пък е с по-удобен захват), няма въртящ се дисплея, но има визьор. Тялото предоставя повече "кеф фактор" от мъниците по-горе заради по-удобните си бутони и захват, снимките от него са една идея по-добри като цветопредаване/динамичен обхват/шум, но е забележимо едва при по-трудните сцени и оскъдна светлина, или ако се издевателства върху RAW файловете.



Ползвал съм ги всичките и моя ЛИЧЕН избор би бил Sony RX100 III с дебнете на промоции или втора ръка запазен за около 600 лв. Или IV версия до 900 лв., ако ще се снима много видео и слоу-моушъни (да се има предвид, че апаратчетата прегряват при продължително време 4K запис на видео).
Защо него? Поради следните мотиви:

- електронен визьор!
малък е, но удобно позициониран и напълно използваем. Сгъваем и не заема обем. Но слънчево време (а дори и облачно през деня) на дисплеите на всичките апарати се вижда еднакво НИЩО, само силуети/контури за спомагане на кадрирането. През ел.визьорчето се вижда всичко ясно, можеш да си нагласиш експозиция, да види къде точно ти се пада фокуса, бял баланс, ако се снима в JPEG...

- качествено и бързо сервизно обслужване (Стемарк сервиз, официален за Sony) при необходимост. Евтино и качествено изпълнение с бърза доставка на части. Другите марки при по-сериозни проблеми се пращат по официални сервизи по други държави, защото няма напълно оторизирани сервизи в нашата страна. Услугите са по "западно ценообразуване" + транспортни разходи.

Бих пропуснал RX100 първа и втора версия заради тъмного обективче ("стъмва" се веднага след първите стъпки на приближение), както и заради липсата на визьор. С по-слаби процесорчета са, по-бавен фокус, по-мек и кривящ обектив. Евентуално ако се намерят на МНОГО по-ниска цена от трета версия.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »