Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Raffito   
Дата:   09-08-18 14:57

Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Raffito   
Дата:   09-08-18 14:58

Най-голямото планинско хоро ще се състои тази събота на Седемте рилски езера. За това събитие, което включва и други инициативи, разказва един от организаторите Славейко Стайков.


Идеята е на арх. Пламен Мирянов от фондация "Нашият дом е България". В планинското хоро ще се включат ансамбли от седемте етнографски области на България и всички, които пожелаят. Началото е в 12 часа край езерото Бъбрека. Но тези, които искат да участват, трябва да дойдат доста по-рано, каза Славейко Стайков, защото от лифта до езерата има разстояние, което трябва да се измине пеша.

"Ако времето позволява, ще може да се види това магичното място и от високо, тъй като са планирани и полети с балони. Като това е възможност и за хората в неравностойно положение, които не могат да се изкачат по друг начин на 2200 метра надморска височина".

Ще бъде направен и опит за рекорд на Гинес по ходене по въже, завързано между два балона.

Участниците в ансамблите ще изпишат с телата си надписа „България“.

Събитието ще бъде снимано в рекламен клип за България от американския оператор на научно-популярни филми Якоб Шварц.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   09-08-18 15:35

Докато не го осерат и това хубаво място няма да се спрат!
Ако е еднократно - иди-дойди, ама стане ли "традиция"...
п.с.
Поповете и те да не останат по-назад преди броени дни!


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mbs   
Дата:   09-08-18 16:08

Автор: Julius
Дата: 09-08-18 15:35

Докато не го осерат и това хубаво място няма да се спрат!
Ако е еднократно - иди-дойди, ама стане ли "традиция"...
п.с.


Споко, де. Дъновистите са там всяко лято, ама за тях никой нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Raffito   
Дата:   09-08-18 16:14

Да ама "Дъновистите"-са културни хора...и пазят природата...


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   09-08-18 16:33

Виж сега, то е ясно, че плиткоумната идея на поповете е да изгонят точно дъновистите и тя не е от скоро, но не това е начина. Религиите не би следвало да се "бутат с лакти". Силата на една религия би следвало да е "ДА"-то, а не "НЕ"-то. Защото именно приемането е това, което може да накара един човек да се промени, а не отхвърлянето. Както и да е. Те и нашите попове толкова са узрели.

Относно дъновистите - нито съм им фен, нито ми и пречат. Ходил съм да ги снимам няколко пъти и можеш да си сигурен, че две хиляди души от тях правят по-малко боклук отколкото двама десетокласника. Нищо чудно да вдигат и по-малко шум!

Но тези с хорАта... ако наподобят поне малко събора, който се провежда веднъж на всеки пет години в Копривщица (където точно етнографските области биват представени и на всяка поляна се въртят чеверметата) - не ми се мисли. В Копривщица е добре организирано, но там горе - в "Националния парк"!?

За да посетиш Нац. парк в една наистина бяла държава обикновено се минава през инструктаж - как да се държиш сред природата, как да се движиш, имаш ли необходимото оборудване за преход или за каквото там си тръгнал, може и да те срещнат няколко пъти местни рейнджъри за проверка и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   09-08-18 16:42





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Fifata   
Дата:   09-08-18 17:10

Подобно нещо се направи и преди 2 години, но се събраха около 200 човека. Миналата година пак имаше подобно нещо с балоните, но по спомен имаше нещо проблеми с времето и бяха доста малко хора.
Тези неща се правят главно по проекти някакви и някой прибира доста голяма част пари. Събитието се прави от рано сутринта. Качват се горе, играят се 20-30 минути хора и после кой от къде е. Едва ли ще се задържат повече от 1 час горе да танцуват.
Колкото до тия "белите", аз поне съм от този край и мога да ви кажа, че след тях е не мръсно, а си е направо катастрофално. Нито чистят, нито събират нещо! Оставят си всичките лайна и боклуци и си тръгват без въобще да му мислят.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 09:38

Честито ново падение:

Участници в опита за световен рекорд за хоро нагазиха в защитено езеро

Иначе бай ви Ганьо е рекордьор!

Трибагреници...

Патриоти...

Гръмки слова...

Чудо!

---

Fifata,

Това, че някой се е облякъл в бяло - не значи че е дъновист.

Това, че някой носи кръстче на врата - не го прави християнин.

Във всяко стадо си има *****.

Страшното е, когато мършата започне да преобладава.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-08-18 10:05

То беше достатъчно да се разтропат по брега на езерото, за да предизвикат ерозия ама неее така по-бавно ще се осере. Направо през езерото да минат всички и да се изсерат, че да се приключва. На тръгване да напишат КУР и да маркират територията тотално. Тепърва ще виждаме къде къде по-впечатляващи тъпотии де... прецакаха образованието и сега зомбитата ще ни впечатляват всеки ден с все по-идиотски изпълнения. Зомбито е петриот, зомбито обича Батман, зомбито чака да го оправи някой цар и т.н. Зомбита им трябват на бизнесмените не хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 10:10

Е тоя кадър вече наистина ме втрещи!

Признавам си...

Все съм бил черноглед към подобни мероприятия, защото мислех, че имам някаква идея как обикновено свършват,

но такова нещо не съм и подозирал:


https://i2.offnews.bg/events/2018/08/11/686110/phpm8q5j9_800x*.jpg


Рекордьори по тъпотия сме само! Нищо друго.

Аа, да, щях да забравя... и със самочувствие най-малкото на Нобелови лауреати. [cool]

Тя тъпотията обикновено така върви - като ножицата - в двете посоки.

Колкото си по-загубен, толкова по-високо ти е самочувствието.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   12-08-18 10:24

Ае по-полека де... сбъркали са, ще си понесат последствията за неразумната си постъпка...

Тук се пише все едно е събран интелектуалния елит на нацията [smilie5] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Dessisslawa   
Дата:   12-08-18 11:15

Ходенето по въже между два балона също е свръхтъпа идея. Подобни мероприятия се организират от небеизвестния Иван Христов (той се нарича Кристофф). Един от най-некоординираните хора, които познавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 11:22

victory13,

Накара ме да се замисля кое от двете всъщност е по-вредно?

Тоя, който гази или тоя дето вика "Ае, по-полека..."?

Неглижирането, омаловажаването на дадена ситуация обикновено води до нейното повтаряне, че и потретване. Докато човек разводнява фактите относно това, какво реално представлява - никога няма да има шанса да надрасне посредственото ниво, на което се намира. Само човек, който не си затваря очите и пред най-нелицеприятните истини може да надскочи себе си.

Едно нещо, което не се цени - обикновено се губи. Това е естествен закон. И природата надали дълго още ще ни прави реверанси. Накрая ще ни остане бавно и тържествено да изпратим седемте рилски... блата! Иначе вярвам музиката ще продължи да свири, като на оня кораб.

p.s.
Т.е. не знам какви точно последствия визираш, че щели да си понесат?
Но при наличие на явни индивидуални действия, аз виждам последствия за всички, не само лични!

Освен ако езерата не са техни?

Кажи ми, ако случайно съм пропуснал.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: enizvk   
Дата:   12-08-18 12:32

Жал ме е... и то много. Не само заради псевдо-патриотизма, но и маталитета, който все повече клони към агресия и фанатизъм. Дори тук във форума, като погледна темите... едни и същи хора "мерудия за всяка манджа" без да се срамуват, че се излагат и са неприятно нагли. Всеки е адски умен и не приема критики, не изслушва и приема мнението на други хора... не се опитва да бъде поне малко обективен. Хората се обиждат, спорят и заплашват за купчина метал и пластмаса. За социалните мрежи да не споменавам, че ми се плаче. Всяко различие е повод за дразги... Всеки път се сещам за "Солта на земята" където Салгадо обясняваше за диващината на балкансите народи, а този човек много е видял... много.
Затова и отдавна се отказах от форума, но понякога викам айде може и нещата да се пооправят.

Тези неща ги казвам поради следното нещо - Мислите ли, че с такъв поведенчески и морален модел хората си дават сметка за природата или вредата над нея!? Няма нужда от отговор...
Всичко се съсипва единствено заради самите нас. Никой и нищо друго не ни е виновно. Имам контакти с твърде много различни нации, и мога да съм 98% категоричен в това.
Възпитание, култура и човечност - Това трябва да пише в народното събрание.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mmjm   
Дата:   12-08-18 12:42

Патриотарщина и комплексарщина с дъх на шкембе чорба и яхния.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: toc   
Дата:   12-08-18 13:36

Грозна картинка...
От както пуснаха лифта към езерата се отказах изобщо да стъпвам там. Ако искам да ги видя се качвам през Мальовица и ги гледам от високо.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   12-08-18 13:40

Julius ,

И на мен не ми е лесно да ти обясня някои работи, но синтезирано: цяла България оплю 14 младежа, и никой не каза и дума на г-та славейко стоянов, пламен мирянов, иван христов, а преди това и за едни отчета...

Та да те питам, ти верно ли мислиш че младежите са по-вредни за Рила и България от въпросните олигофрени...

И как така не се събра поне една малка критична маса от 100-на човека, която лесно можеше да предвиди и предотврати подобно поведение на място... ТУК и аз се чувствам виновен!

Рядко обръщам внимание на тези за отклоняване на вниманието, но се замислям в случая дали преекспонирането на тази "новина" не идва да позаглуши едни събития на 100-на км от границата ни [smilie8] /на север имам предвид, не че на юг и на запад няма други интересни събития.../

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   12-08-18 13:43

А едно време настъпваше дълготрайно възмущение, когато някой идиот си остави бирата да се изстудява в някое от езерата горе... Сега вече направо си плацикат патриотичните макари вътре, догодина може някой с джипката да нагази, та да я измие... [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   12-08-18 13:50

От време оно има един ритуал в планината, казва му се туристическо кръщение... ако изобщо има турист тук, ще го знае [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mbs   
Дата:   12-08-18 14:27

Автор: Julius
Дата: 09-08-18 16:33


Принципно съм съгласен с това, че простотията и "булгар, булгар" нямат място не само горе, но най-вече горе. От религиозна гледна точка Рилският манастир е достатъчен маркер за Рила, та не знам един параклис какво повече ще донади. Но окултната практика, установена от Дънов и последователите му на Бъбрека (Махабур, както те му викат) що се приема за даденост? Само защото през 1929 не е имало закона за защитените територии? Все едно... не ми се занимава с мерене или с теорията за "лактите", но мисълта ми по-горе беше за "принципа на махалото". Само щото някой си го е нарочил за "енергиен център на света" и всички други по дефиниция са аут? Ами тия последните няма как да го приемат това, та затова действа принципът на махалото. Юнаците с байраците и те искат да си "маркират" територия на "това магичното място" и става работата като с Калофер на Богоявление...



Публикацията е редактирана (12-08-18 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   12-08-18 16:58

Глоби за хорото. Догодина е по-добре въобще да не им разрешават.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: sayman   
Дата:   12-08-18 18:52

Дъновистите винаги са капката, която ми прелива чашата. Израстнал съм ваканцийте в селото по-долу и съм наясно какъв бич са за планината.
В момента даже е модерно да туриш бяла роба и да опънеш палатка горе. Нагледал съм се и съм отвратен. Около палатките им е сметище, сере се до палатката, а в най добрия случай до тоалетната ... щото в нея вече е ад.
Работници и доброволци от Сапарева Баня след "дъновистите" всяка година извозват по ДВА КАМИОНА боклук!
Ама нищо де ... те нали са се "заредили с чудотворни сили" [smilie9]
Гледката след палатковия им лагер е тъжна ...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 22:26

victory13,

Ако трябва да съм честен въпросните имена нищо не ми говорят. Ако смяташ, че това е правилното място - можеш да споделиш. Най-вероятно имаш някакво основание да твърдиш нещо подобно, просто аз явно съм останал встрани от тях?

Но това, което тази сутрин предизвика искреното ми възмущение е именно снимката по-горе - по-явна картинка на падението ни като нация трудно нещо друго може така да оприличи. Снимката е абсолютен шедьовър всъщност! Имаш всички нужни пластове накуп - природни дадености, традиция, култура, наследство и едно голямо ЦОП... всичко заедно във водата.

Въпросните младежи не са причина, за да са вредни. Те са просто симптом, естествена последица на една провалена държава. Дори изпитвам съжаление към тях, защото те най-вероятно не са способни да се откъснат и да се погледнат отстрани. И ако са наистина мислещи хора - много се съмнявам да харесат това, което ще видят. Не знам? Но - да, не можеш да се бориш със симптомите, няма смисъл. Трябва да елиминираш причините, които ги генерират!

Относно предотвратяването - да, хубаво е да не позволяваш такива неща изобщо да се случват, но ти знаеш ли в аванс какво се готви? На мен и първия ми коментар по-горе можеш да видиш какъв беше. Само че аз не съм ясновидец, ти ако си (?), а и нямам подобни правомощия, че да спирам подобни събития. Даже ако външни хора се намесят без основание е много по-вероятно картинката да стане още по-грозна. Представям си случайни лица да бяха тръгнали да ги дърпат и вадят от водата!?

p.s.
Не, не знам какво става на 100км по на север или на юг от нас. Ние понеже нашата кочина я натръшкаме, та тръгнахме чуждите да оправяме!

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: chukov   
Дата:   12-08-18 22:30

Напълно подкрепям Julius

Все едно съм го казал аз [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 23:10

victory13,

Този форум е за фотографи. Нали така? Фотографите са хора, които малко или много са развили по-силен усет към красивото, към хармоничното! И обичат да го споделят с останалите. Един снима стрийт, друг - портрети, трети - макро, аз лично обичам да снимам най-много из планината. В една година има 52 седмици, за последните две години аз бях общо 100 уикенда горе в планината. Отделно отпуските. Само четири съботи и недели не съм се качвал, просто защото колата ми беше на сервиз. Можеш да сметнеш колко време прекарвам там. И защо за мен е толкова важна планината и нейното опазване!



Публикацията е редактирана (13-08-18 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   12-08-18 23:12



Julius, защо се правиш на неразбрал, и сам да не може да видиш кои са организаторите? Защо отклоняваш постоянно темата от тях, след като е ясно че те са виновниците за случилото се?


При малко търсене в интернет, ето какво излиза за тях:

"Жители на столичния район Оборище отново протестираха заради проблемен строеж върху зелена площ. Кметът и местните спорят имало ли е на мястото детска площадка или не.

Хората от квартала твърдят, че теренът е предвиден за детска площадка.

Впоследствие имотът се препродава на друга фирма - "Артекс Инженеринг", като цената вече е в пъти по-висока. Започва строеж на жилищна сграда. Според местните се излива бетон върху бивша детска площадка.Според протестиращите не са спазени изискванията за отстояние на новия строеж от останалите сгради, а документите са подменени и не отговарят на истината."

Спомняте ли си преди няколко месеца протестите на хората срещу така наречения небостъргач, който искаха да строят в София? Еми те са същите. Организаторите и провокаторите на този скандал и строителите на въпросната сграда.

Сега разбирате ли, че не са виновни момчетата които са влезли във водата с носиите а организаторите, които умишлено и целенасочено са направили този скандал да се случи?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 23:19

bijud, интересно как достигаш до подобни изводи?

Казах ти - нито съм проверявал нещо, просто докато четях сутрешната преса и видях тази снимка се сетих за темата на Рафито тук.

Ако това е било по този начин организирано - следва точно организаторите да ги проверят! Ясно е като бял ден. Какво има още да се коментира?

p.s.
Честно казано хич не обичам да си редактирам мненията, защото изглежда като слабост или отстъпление от думите ми. Заставам зад думите си, просто някои неща не са за анонимен форум. Хубаво е да се обсъждат с реално стоящи лица.


bijud, ако наистина можеш да го докажеш - какво още чакаш?
_ _ _

И според теб с този (ако приемем, че е умишлено планиран) скандал от кое по-точно мислиш, че се опитват да отклонят вниманието? Това, което си писал за Оборище е старо - излиза ми 27.10.2016 г.? Съмнявам се да са чакали две години та чак сега да правят тоя цирк? Или по-скоро това за небостъргачите?

И с какво според теб ще им помогне тоя скандал? Ако няма строителни нередности за какво им е да го правят - да привличат само излишно внимание? Ако пък има - какво, след скандала ще вземат да си затворят очите и да им разрешат да си построят небостъргача ли?! Строителните нередности не са в моите компетенции, ако са в твоите - действай.

p.p.s.
Като не съм бил на място не мога да преценя - може някой глупак да се е въодушевил и да е решил да пресъздаде Калоферското хоро и да е повел останалите във водата; и нещата да са излезли от контрол? Може и предварително
по сценарий да са нагазили в езерата, това сценариста е не просто за глоба, ами...



Публикацията е редактирана (13-08-18 08:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bg2014   
Дата:   13-08-18 09:32

Потребителят е деактивиран от администратор на сайта и няма да може да участва повече в тази или други дискусии.

Подобни душевни състояния няма да бъдат толерирани във форума.



---------------------------------

Темата хубава, инциативата хубава, а усещането ...горчиво.
Не заради хорото. НЕ! Заради вас- папагали. На вас, дето всичко българско ви е тъпо. незаконно, грозно. Подобни думи от българи не очаквах. Жалка картинка сте всички тук в темата и в ефира, дето плюете по малкото прояви на БЪЛГАРЩИНАТА. Срам ме е от вас. Срам!
Никой не вижда проблемите, ако се погазва българското и българщината.
Но когато някой реши да покаже Българщината на света - вредно било, тъпо било и т.н.
Ганьовци сте в душите. Ганьовци ще си останете, ако повтаряте вредните рефрени на изхабени политици от Европа.
Една инициатива за традиция на Българите, една възможност за да ни види света. А вие - Булгар. българ.
Наистина в ада не ни трябва пазач. Ние сме си достатъчно тъпи да се топим сами.
Къде сте, когато се строи най-голямата джамия, къде сте, когато се създават американски църкви, къде сте когато МАСОВО се обрязват невръстни българчета (невинни). КЪДЕ СТЕ, папагали???
Къде сте, когато се загражда държавна гора за частно ловно стопанство?
Къде сте, когато се краде милиард от бюджета?
Къде сте, когато една голяма група българи протестира за правата си, за свободата си?
Боже...колко мъка има по тоя сват, Боже!
Замърсили езерото- младежи в български носии и със трибагреник в ръце.
Младежи, останали тук в България, в лайната.
Защо не се преборите ТОЗИ кадър да стане известен, а се предавата/подлагате на продажни политици и чиновници?
Те точно това целят - да ви смажат и обезличат. И вие сте съгласни?
Този кадър е символ на свободата и гордоста на Българите.С голямо "Б".
Вие .. сте роби на промитите мозъци. Жалко за България с такива мозъжи.



Публикацията е редактирана (13-08-18 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: localhost   
Дата:   13-08-18 09:42

bg: нали си с алуминиевата шапка? Да не стане някой фал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: stukloplast   
Дата:   13-08-18 10:04

Следващия път може да тричаме кучета над езерото. Толкова милея за тази чудна традиция. Еле пък когато жена ми стои до масата и чака да ми свърши ракията. Милея за подобни традиции...
Освен да пречат на прогреса, за друго не стават традициите.



Публикацията е редактирана (13-08-18 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Rusinov   
Дата:   13-08-18 10:21

bg2017

Аз съм съгласен с теб, няма спор, носим си го онова завистливото, типично нашенското в душите.... НО да си патриот и да стоиш зад дадена идея, дори съвсем искрено и с цялото си сърце, не ти дава права повече от всеки друг човек. Тези места не случайно са забранени за влизане. Нали си представяш, че ако се "подкрепи" идеята и случилото се под предтекст, че подкрепяме БЪЛГАРСКОТО, всеки стигнал до езерата ще си топи задника (с извинение). И разрушаваме нещо, с което всъщност сме богати. Нещо, което не може после да мине фирма "спечелила" евро-проект и да го ремонтира. Поляни горе колкото искаш, защо им трябва да влизат в защитеното езеро? Не е ли същото като да направим най-голямото надсвирване с гайди и тъпани в някоя защитена пещера, примерно, и да изпочупим вкаменелостите и изтрепем прилепите? Или да запалим най-големия огън, после да играят нестинари в някой резерват със защитени видове, ей така, да си покажем патриотизма.... Не е редно да рушим с цел да покажем колко "големи" са ни сърцата и колко искаме да сме освободени. В крайна сметка съсипваме нещо наше. На езерата наистина е станало като на пазар, събота и неделя е ужас.... джипове, лифтове, коне, балони с горещ въздух, дронове, палатки, ЕКО тоалетни..... абе страшно. Лятото е жив панаир. И това е само, защото преди време не успяхме да се преборим с пускането на лифт до горе. Да *ба и бизнеса да *ба..... дето подхранвал туризма, а разбираш ли от там и мен по някакъв начин. Я по-добре точно тоя мутренския туризъм, от който само безочливите свине се хранят, да не ме храни мене, а да ми оставят кътче от природата, в което да мога да избягам и да се почувствам богат по един друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: CDman   
Дата:   13-08-18 10:35

Има езера където трябва доста повече смелост за да влезеш:

Снимката е от нашия форум:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2004-12/v_1102435931_Vlajkov-Vrah.jpg



Автор:

https://photo-forum.net/i/62344


Що тия "смелчаци с калпаци" не идат да се топнат там ? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   13-08-18 10:41

Вижте, няма смисъл да се пилее време и енергия за неща, които са установени.

Има правила за поведение в Националните паркове - и те трябва да се спазват!

Ако някой има съмнения - на мои разноски лично ще го заведа до някой от националните паркове на Австрия, Германия или Швейцария да извърти една ръченица в някое от техните езера пък да види какво ще му се случи!
За по-достоверно даже може да си навлече ако иска и тиролска носия, та да им повдигне малко самочувствието.

Хората имат по 7-8 торби за боклук в къщите си, какво остава за парковете! Абсурдно е да искаме да имаме стандарт на хора, които строят андронни колайдери, а самите ние да си изхвърляме боклуците от терасите или да чупим информационните табели. Миналия месец ги възстановяваха! Освен табелите (предполагам същите "герои") са съборили дори тези пирамидки на снимката. Само че когато облаците те обгърнат и видимостта падне под 5 метра - те са никак нелош ориентир откъде пътеката минава... затова и хората понякога ги правят.


https://i.imgur.com/3uXTSYx.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   13-08-18 10:42


bg2014, защо и ти отклоняваш вниманието от истинските виновници организаторите, и го насочваш умишлено и целенасочено към момчетата влезли в езерото? Нима не разбираш че това се прави от организаторите, да се настройват българите едни срещу други?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   13-08-18 11:03

bijud написа:

> Нима не разбираш че това се прави
> от организаторите, да се
> настройват българите едни срещу други?

Ти като си такъв специалист по конспирациите, защо не отидеш да ги разобличиш?

Само че трябва да си по-подготвен, не с извадки от интернет, защото рискуваш да поемеш разходите по делото в качеството си на загубилата го страна.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: FoxHunter   
Дата:   13-08-18 12:09

Имаме едни хора наджапали там където не трябва (буквално).
Какво правим с хората които осират България по всички фронове?
Това е въпроса.
Тия деца и да го отнесат и да не го отнесат, все тая.
По 35к човека си бият камшика всяка година и това, заедно с причините да го правят е проблемЪТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 12:40

Не е това въпросът. Всяка вина е персонална. Не може заради прегрешенията на един да се оправдава и оневинява друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   13-08-18 13:00

охо... най-любимите ми... съботно-неделните "истински туристи" [smilie18]
На тези всичко друго им "пречи, замърсява, обсира...", "като го нямаше лифта..." [smilie18]
Навремето до Мусала се тръгваше в петък, за да може в неделя да се приберем... щото в понеделник пак даскало /и това понеже го отмениха в събота, иначе Мусала нанайци.../.
Сега с една бричка от Горубляне си изпиваш кафето на балкона, палиш, стигаш в подножието на Мусала, Вихрен, Черни връх, Рилските езера,,,, качваш се за 3-4 часа /с, или без лифт/, слизаш, и се прибираш Юксел Кадриев да ти прочете новините... И така са стотици хиляди хора... Други ходят до Гърция, трети до нашето море...
Което всъщност е прекрасно [smilie24] ...

Обаче има недоволни, на които "другите" им пречат... не го разбирам... У нас има хиляди възможности за туризъм в буквален смисъл... Като на Рилските ви е като на Витошка, идете до Ботев бе... гаранция няма да е като на Вихрен и Мусала... и защо толкова далеч, идете на Мургаш... я срещнете някой, я не...

Ама друго си е да си изплачем мъката неземна и грижата огромна за "наще планини" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: FoxHunter   
Дата:   13-08-18 13:06

asahi
виж по-голямата картина.
разбира се, че има персонална вина във всичко, но за да стигнем до персоналната вина, дали да не се огледаме за да видим защо това се случва все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: stukloplast   
Дата:   13-08-18 13:16

Случва се поради липса на култура и образование. Това са неща по-различни от кебапчетата...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   13-08-18 13:39


Защо голяма част от пишещите тук се правят на неразбрали, че не виждат как това е организиран скандал, да настройват българите едни срещу други? Кой освен организаторите на събитието е виновен момчетата с носиите да влязат във езерото? И не виждате ли последвалата масова вълна от платени писачи в интернет, едните за, другите против?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Стефан   
Дата:   13-08-18 13:58

Аз имам един въпрос: как да разбираме това което е вмъкнато в последното мнение на bg2014, наистина ли потребителя е деактивиран и наистина ли заради това му мнение?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   13-08-18 14:06

Е, в тия 14 глави не вирее ли капка акъл? Ако "организаторите" организираха публично дефекиране на площад централен и тия симпатяги се навият да участват - пак ли "организаторите" са виновни? И кои са тия организатори, дето имат такава файда от "настройване на българи срещу българи"? Сорос, илюминати, рептили, МВФ, Ран и Ът, кои?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Kalimas   
Дата:   13-08-18 14:11

Ако толкова обичаха България и Рила, нямаше да копират Калоферска традиция в Рила и то в защитеното езеро в защитена територия. (Ако се бяха разровили 100% щяха да си намерят някоя месна традиция).

В случая за наказване са от организаторите та до тези нахълтали в езерото, защото едните са лакоми и са го позволили, а другите се очаква да имат малко акъл в главата и да могат да различават правилно от неправилно и законно от незаконно.
И от какво се отклонява вниманието, от години се бучи и говори за всичко за което се споменава по-горе, от застрояване на градинки в градовете, сечища и др. та до това, че тия джипки дето се качват под и покрай лифта за езерата не им е там мястото и тоя път е само за спешни случаи.

И накрая, това че има големи простотии и беззакония, не означава че трябва да не обръщаме внимание на малките. Точно обратното, трябва да се борим срещу всички със всички сили. Защото днес е нагазил безнаказано един ансамбъл (за сега ще ги глобяват пък ще видим) утре ще са няколко стотин или хиляди "туристи, родолюбци", щото вече е правено и е традиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   13-08-18 14:17

Всъщност би следвало да се борим с генезиса на всички "беди".
Това е като да лекуваш пристъпите на хипертония, без да се интересуваш от какво се провокират.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Kalimas   
Дата:   13-08-18 14:26

@Zenon
Генезисът на всички беди в България е липсата на реални наказания от най-ниско до най-високо ниво. А чувството за безнаказаност и величие расте постепенно.
Примерно, ако ги изтипосат бялото братство в оранжеви гащеризони да си изчистят боклуците, на следващата година ще си ги свалят с торбичките още на прибиране.



Публикацията е редактирана (13-08-18 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Rusinov   
Дата:   13-08-18 14:40

Именно, но наказания няма! И сега ще видите, хората, участвали в хорото ще се разминат, а организаторите ще отнесат глоба и то заради вдигналия се шум, не заради друго. А глобата е до 10 000. Т.е. ще ги глобят 5 000, което за фирмата организатор са... пари за семки..... та се тая.... Натисни участниците още в рамките на седмица да си получат актовете за по 1500 лева, глоби организатора още 50 000 и готово. Сложи табели, че качването с коли е строго забранено, нареди горе 5 полицая на хижата само да чакат "неразбралите" шофьори, напиши за един месец 300 акта х500 лева за разрушаване на природно богатство и ето. След две години Рила ще е каквато я помним от детството, а хазната значително по-пълна. Но на никой не му е изгодно. Как да пратиш полицаи горе, като това ще доведе до намаляване на човекопотока, следователно и до приходите в хотелите, баровете, паркингите, пък там нали един човек ги държи, пък тоя човек нали е човек на едни други хора, дето там с управляващите и едни пари от едно място за една работа... и така

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: georgioiv   
Дата:   13-08-18 14:52

Julius [smilie24]


Кви наказания... 5 дена няма търговски регистър и бизнеса не може да работи, и вероятно няма бекъп на базата данни, защото никой не знае кога ще проработи.. Дъно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   13-08-18 14:53





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 15:56

"Автор: petervassilev
Дата: 13-08-18 14:53

Според мен, момчетата в езерото и дори организаторите имат по-малко вина от Администрацията на парк Рила. Точно тези държавни чиновници са разрешили или не са реагирали веднага на вредното за природата мероприятие, не са инструктирали участниците, затваряли са си очите и са чакали деня за получаване на държавната заплата."

Да проверим:

"„Дирекция на Национален парк „Рила” е издала разрешение за заснемане на филм на езерото Бъбрека на фондация „Нашият дом е България”. Не е издавано разрешение за поставяне на рекорди на Гинес”, уточни в „Здравей, България” директорът на Национален парк „Рила” Красимир Андонов. Което е доста странно изказване, де не кажем абсурдно.

Възнамерявано е да се заснемат хора в народни носии, изгрева и три топловъздушни балона.

„Описали сме условията, при които трябва да се проведе събитието и съответно забраните, които трябва да се спазват. Една от тях е да не се влиза в езерата. За съжаление обаче група хора са играли хоро в езерото Близнака. За това нарушение ще бъде съставена имуществена санкция за юридическо лице. Санкцията ще е за организаторите, тъй като отговорността е изцяло тяхна. Глобата е до 10 000 лева”, поясни още Красимир Андонов."
оттук

Май е изненадващо, че държавата този път си е свършила работата?


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: MikeDimit   
Дата:   13-08-18 16:17

Ако описаното горе е вярно, защо органа не е изпратил свой член да следи за спазване на разрешителното? ПАри нема или мързел има. Или по-скоро безхаберие? Щеше ли да има проблем, ако оторизиран член на органа бе там и бе казал на децата - "Опа! Така не!". Организатора си е взел тапията и не е помислил, че участниците са нормални хора-хрумнало им е да имитират водното хоро, ама кой да се сети , че там е забранено. Много се залита по епичните определения. Айде малко да се "приземим". Това са наши деца, това е организационна грешка и от страна на инициатора, и от страна на органа. И кротко с камънете, с тях по-добре да градим, а не да се замеряме![beer]



Публикацията е редактирана (13-08-18 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   13-08-18 16:38





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   13-08-18 19:07


"Това е бизнес с форма на патриотизъм на голямата компания "Артекс Инженеринг", която е зад фондацията, организирала хорото, бизнес на "Мениджъра на 2017 година" предприемача Пламен Мирянов и бизнес на туристическите агенции, понеже възхитилото ви хоро е филмова реклама на България и се плаща с пари на данъкоплатците."

"...оповестяването им и раздухването им е така наречения "клапан за отпускане на социалното напрежение". Всичко ще е клапан, стига да не се опре до самите върхове на мафията и корупцията в партийните и олигархични машини."

"...покрай такива скандали удобно се пренебрегва най-големият скандал - този, че България се управлява от корумпирани и мафиотизирани партийни машини, без значение дали на власт е ГЕРБ, БСП, ДПС, патриоти, разни Воли и и всичко, което се сетите."


След всичко това, има ли още някой, на който да не му е ясно, че този скандал е направен умишлено и с конкретни цели, а не е спонтанно влизане в езерото на група момчета в народни носии?


А в същото време, в Румъния протестират защото според тях е малко че: "Само през 2017 г. близо 870 румънски политици, министри, зам.-министри, кметове, депутати, общински съветници, висши чиновници и пр. са получили ефективни присъди."

Правите ли сравнение на бройката получили ефективни присъди в Румъния с получилите ефективни присъди български политици, министри, зам.-министри, кметове, депутати, общински съветници и висши чиновници? Някой знае ли колко са такива ефективни присъди за 2017г. в България?

Виждате ли връзка между ефективните присъди на политици, министри, зам.-министри, кметове, депутати, общински съветници и висши чиновници с нарушаване на правилата, като това, което са направили на Рила?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   13-08-18 19:26





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 19:46

"Автор: MikeDimit
Дата: 13-08-18 16:17

Ако описаното горе е вярно, защо органа не е изпратил свой член да следи за спазване на разрешителното? "

Да предположим следното - от ръководството на парка изпращат не един, а пет служителя. В определен момент те констатират нарушение.
Какви са правомощията им? Отговорът е в длъжностните им характеристики.
Какви са реалните им възможности намясто? Тук можем да пофантазираме, но реално могат само да сигнализират на ръководителя на мероприятието.
Какви са неговите реални възможности? Към момента на констатиране на нарушението на практика никакви.

Затова тези горните предположения не вършат реална работа. Глобата, обаче, е едно добро възмездие и предупреждение за следващите мераклии да нарушават правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: stukloplast   
Дата:   13-08-18 19:56

Епа ако вляза да се къпя с шампоан, ще ме хванат ли и глобят ли, ако никой не ме снима? Защо отговорните лица нямат правомощия? Защо няма култура и образование по въпроса? Образователни, посетителски центрове?
По-важни са парите от кебапчета, джипове и селяния. Това не е изолиран случай...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   13-08-18 21:11

bijud
чудесно написано![smilie24]
За беля обаче, всички виждат 5 деца във водата и нищо по-голямо от това.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 22:03


https://www.faktor.bg/media/article_gallery/uploads/horo-rila.jpg



Аз пък виждам 14 организирани човека в езерото.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   13-08-18 22:21

asahi,
ти нарочно ли се правиш, че не разбираш, или просто ти е кеф да спориш уставно?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: neillmakoli   
Дата:   13-08-18 22:22

Срамота и за фотографа дето ги е снимал.
Не очаквах такова нещо от него....

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 23:31

"Автор: ZENON
Дата: 13-08-18 22:21

asahi,
ти нарочно ли се правиш, че не разбираш, или просто ти е кеф да спориш уставно?"

Това довод в дискусията ли е или лична нападка? Хайде помисли, ама по-задълбочено.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Admin   
Дата:   13-08-18 23:50

Стефан написа:

> Аз имам един въпрос: как да
> разбираме това което е вмъкнато в
> последното мнение на bg2014, наистина
> ли потребителя е деактивиран и
> наистина ли заради това му
> мнение?[smilie8]
>

Стефане,

да, написаното е вярно.
В случая повод за решенията не е една конкретна проява или 2-3 такива. Нещата са с натрупване от месеци, дори повече.

Като допълнение в сайта многократно сме изтъквали, че има правила. Залитане в политическа посока, особено с остър и нарицателен или пропаганден език не се толерира. А също така и нещо друго не по-малко важно е, че не се толерират изказвания, които са "призоваващи към насилие и расова, етническа и религиозна вражда".

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   14-08-18 00:23

asahi,

чета те внимателно почти винаги.
Твоите лични нападки са доста завоалирани и обтекаеми и на пръв прочит не се забелязват от много хора, но както казаваш, при по-задълбочен прочит - лъсват.

С наказанието на 5-15-25 човека влезли в гьол няма да постигнеш лечение на основния проблем защо това е станало възможно.

Силно се надявам да разбираш идеята в последното ми изречение, с оглед по-нататъшни изказвания от твоя страна във връзка с дискусията (която е на практика с изместен център на тежестта).



Публикацията е редактирана (14-08-18 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 00:32

След като наричаш това езеро гьол трудно ще се съгласим кой е основният проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 00:38

Друга простотия , този път на антична Перистера.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   14-08-18 00:46

Forest for the trees
asahi

forest for the trees... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Argo   
Дата:   14-08-18 01:04

Ето какъв тон държи "Мениджъра на 2017 година" предприемача Пламен Мирянов от фондацията, организирала хорото.
Много ми е интересно кой и колко плаща за тези патрЕотични презентации?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: penco   
Дата:   14-08-18 06:19

И как точно трябва да отговори? Да си направи харакири?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   14-08-18 07:43

Едва ли има по-ярък пример от тая снимка на собствената ни поговорка: "Да се изплюеш в кладенеца, от който пиеш вода"! Сигурно повечето от вас знаят какво означава името Рила (водна планина). И това е единствената планина, не само в България, към която винаги съм тръгвал с празни бутилки. Всеки път съм си ги пълнел от изворчетата, които пълнят и тези езера.

За мен темата се изчерпа и ако има нещо "хубаво" в цялата история (освен че показа лицата на участниците в нея),
това е, че много хора, които не знаеха че не трябва да се влиза в езерата - вече знаят.
Благодарение на шума, който се вдигна. И се надявам да го спазват.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Антивик   
Дата:   14-08-18 08:24

Admin написа:

>...............
>
> да, написаното е вярно. В случая повод за решенията не е една конкретна проява или 2-3 такива. Нещата са с натрупване от месеци, дори повече.
>
> Като допълнение в сайта многократно сме изтъквали, че има правила. Залитане в политическа посока, особено с остър и нарицателен или пропаганден език не се толерира. А също така и нещо друго не по-малко важно е, че не се толерират изказвания, които са "призоваващи към насилие и расова, етническа и религиозна вражда".


[smilie2] [smilie11] Ще ме извинявате, но как при това положение човек може да коментира в темата след като тя си е много здраво набъркана политически и пропагандно. Как да се коментира нещо свързано с български фолклор, обичаи, тертипи и в същото време да не се направи сравнение с нещо друго, където със сигурност, ще се намери някой друг засегнат я расово, я верски, я народностно...и те го в последствие и "...остър и нарицателен или пропаганден език".
А относно темата е интересно що се дига толкова шум точно когато става въпрос за български фолклор и хора...защо до сега се мълчеше за онези с белите нощници. Или да попитам друго, тези крайно загрижени за природата - Защо си мълчаха при булдозерите в дюните и леенето на бетон, масовото застрояване на черноморието/и то баш по плажната ивица/ и сега зор срещу свободно плажуващи с хавлии и палатки/види се голям зор да се напълнят построените хотели/, а сега им пречат 14 младока нагазили в езерото/поне казаха, че ще си понесат наказанието/.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: exobexo   
Дата:   14-08-18 08:49

Още с лифта бе началото на края...

Не ме разбирайте погрешно. Езерата ще са там и след нас. Просто няма да е същата красота, както е била преди масовизацията. Дори и сега като ходиш там, може само да си предсавяш девствената красота както е било едно време. Без тръби в езерото и издълбани до коляно пътеки. Хора по чехли, джапанки и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bg2017   
Дата:   14-08-18 09:04

Потребителят е деактивиран от администратор на сайта и няма да може да участва повече в тази или други дискусии.

------------------------


Admin написа:
Стефан написа:

> Аз имам един въпрос: как да
> разбираме това което е вмъкнато в
> последното мнение на bg2014, наистина
> ли потребителя е деактивиран и
> наистина ли заради това му
> мнение?[smilie8]
>

Стефане,

да, написаното е вярно.
В случая повод за решенията не е една конкретна проява или 2-3 такива. Нещата са с натрупване от месеци, дори повече.

Като допълнение в сайта многократно сме изтъквали, че има правила. Залитане в политическа посока, особено с остър и нарицателен или пропаганден език не се толерира. А също така и нещо друго не по-малко важно е, че не се толерират изказвания, които са "призоваващи към насилие и расова, етническа и религиозна вражда".


Съгласен съм с основното. Но вие постъпвате като чиновник- нито познавате човека, когото обвинявате е етническо насаждане на омраза(та той е от Смолян...нещо сте пропуснали в информацията си), нито се интересувате от различно мнение. Ваше право си е.
Затова едно дете написа:
"Ако Левски днес беше жив- сам щеше да се обеси".

Регистрирах се за лебедовото си мнение, след което ще ви помоля и на ЛС да ме деактивирате. Имам достойнство на Българин и НИКОЙ не може да ми го отнеме. Само него си пазя и нищо друго.
1. Българска носия носена от истински българи, (врекли се да пазят традициите ни) НЕ МОЖЕ ДА ЗАМЪРСИ никоя природна забележителност.
2. Български трибагреник, знаме, развяно заради национален ионтерес не може да погази ничии интереси.
Нито да бъде глобено за това.
НИКОЙ не бива да си го позволява.
И всички в темата много лековато се плъзнахте по повърхността.
Жал ми е не за вас, а за бъдещето на България...!


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: georgioiv   
Дата:   14-08-18 09:27

bg2017, 2014, 2013, 2010, 1970 и т.н. - лековато се плъзгаш ти. Всички мнения са ти били крайни, агресивни и едностранни. Още няколко такива потребителя да деактивират и може да стане пак нормално място форума...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: stukloplast   
Дата:   14-08-18 09:29

Антивик,
На твоя въпрос - никой не си е мълчал, просто хората с бостаните за продан бяха по-силни. Сега в Банско да не е по-различно?
Бг-ако си туря народната носия, викаш мога да правя каквото ми измисли простата глава, щото съм патрЕот след дамаджана с вино?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mitpis   
Дата:   14-08-18 09:47

bg2017 пишеш глупости гарнирани с доза патриотизъм, което си е чист популизъм, както и въпросната проява. Всеки нарушил закона трябва да бъде санкциониран, защото утре някой ще си облече носия и ще вземе едно знаме, което можеш да си купиш преди всеки футболен мач или митинг от едни хорица дето хич не приличат на патриоти и да иде в санитарната питейна зона на някой град. Като си такъв радетел за българското би трябвало да си много повече загрижен за състоянието на езерния циркус, а не за някакви си от някаква фондация, решили да усвоят едни пари от Артекс вместо да ги дадат за данъци. Циркусът на Седемте езера е много крехка система и ако човешкия фактор продължава да действа с тази интензивност като до сега, скоро някои от езерата ще бъдат заблатени езера и с какво тогава ще се гордеем българите. Голяма грешка е построяването на този лифт, на такива места се ходи на собствен ход, който не може да ходи, няма да ходи и аз искам да карам Бентли, ама не мога.



Публикацията е редактирана (14-08-18 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 09:54

Този уикенд се запознах с едни здрави българи, носители на традициите. И хоро играят, и народни носии имат, и кукерски костюми, и ракия хубава правят, и чевермета. Силно обичат и мразят. Ама крадат дърва от гората и разорават пътищата с камионите си. Корумпирали са местната власт да не ги закача, а после гласуват за нея. Патриоти отвсякъде!

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Kalimas   
Дата:   14-08-18 10:09

>bg2017... bgXXXX
>1. Българска носия носена от истински българи,
> (врекли се да пазят >традициите ни)
> НЕ МОЖЕ ДА ЗАМЪРСИ никоя природна забележителност.
>2. Български трибагреник, знаме,
>развяно заради национален ионтерес
>не може да погази ничии интереси.
>Нито да бъде глобено за това.
>НИКОЙ не бива да си го позволява.
>И всички в темата много лековато се плъзнахте по повърхността.
>Жал ми е не за вас, а за бъдещето на България...!

Да разбирам ли, че ако сложа носия, взема в едната ръка знаме, а в другата калашник (казанлъшки или сопотски, патрЕот до край) и почна да треща с него в 6 сутринта (все пак националния интерес е всички да са станали навреме за работа), ще ми се размине?[smilie5] Или трябва да си доведа и Фотограф и да кажа, че е с цел прослава на България? Фотографа трябва ли и той да е в носия? [smilie5][smilie5][smilie18] [smilie5]



Публикацията е редактирана (14-08-18 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 16:57

Районната прокуратура в Дупница се е самосезирала по случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   14-08-18 17:57

Оказва се, че не само са влезли в езерото, но и от организаторите са ги накарали да играят и хоро в кръг тук

А в същото време масово платените писачи, особено във фейсбук, насочват цялото внимание върху момчетата!

Но са им спуснали и нова опорка на платените писачи. Следващото по сценария е да коментират, как с носиите са седнали на националния флаг въпросните момчета и момичета. Само ги гледайте как ще се развихрят във фейсбук.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mmjm   
Дата:   14-08-18 20:51


„Или да попитам друго, тези крайно загрижени за природата - Защо си мълчаха при булдозерите в дюните и леенето на бетон, масовото застрояване на черноморието/и то баш по плажната ивица/ и сега зор срещу свободно плажуващи с хавлии и палатки/види се голям зор да се напълнят построените хотели/, а сега им пречат 14 младока нагазили в езерото/поне казаха, че ще си понесат наказанието/.“

Не са си мълчали, дори много шум вдигнаха, но хората се правеха че не чуват, че не ги засяга, сега с носията и знамето в езерото пък било върховен патриотизъм, хубаво все пак че не са били на коне баш кат предците.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: h_bio   
Дата:   14-08-18 21:05

Умберто Еко "Вечният фашизъм"

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: sherbit   
Дата:   14-08-18 22:37

Бих направил проверка на лицензията на тия с джиповете.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   14-08-18 22:41

лицензия за какво... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 23:06

За транспортна дейност. Ти не си ли над 18 годишен, че задаваш такива наивни въпроси?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   14-08-18 23:27

и кой е органа дето ще ги санкционира бре асахи...
не се движат по републиканската пътна мрежа, не са в парка... та ми е интересно кой ще ги санкционира... на практика ми е въпроса [smilie5]
или може би на орлово око ще ги санкционирате заедно с шербит-а [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   15-08-18 00:26

victory13,
НАП ще ги санкционира.
Не съм видял да издават някакъв документ с/у получени пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   15-08-18 00:30

че кой иска пари [smilie18] ... те карат приятели и познати [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   15-08-18 01:27

[smilie5]
Е, стига да искат, НАП могат да ги обръснат здраво, но явно някъде си снасят, както навсякъде където има очевадни нарушения... с години.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   15-08-18 01:45





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-08-18 09:42

Джипките са на местни ловци и мутри, правят го за кеф и да си ремонтират самите джипки с които после ходят на лов. От това не може да се живее... и на Рила са така и навсякъде. Никой не си храни семейството с тези джипки.

И са там заради хората, които им дават пари. Ако хората не им дават пари няма да са там. Хората обичат да е мръсно, шумно и екстремно. Хората не им пука за природата, това им е в природата - да идат някъде и да се из....т. Въпрос на възпитание и образование. Закони и правила има, но от хората зависи дали ще се спазват.

Хорото в лифта мисля, че вече стана ясно защо е. Ала-бала за по новините, че да не се обръща внимание на другите дела на спонсора на това събитие. Елементарно като за елементарен народ.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Стефан   
Дата:   15-08-18 10:56

Добре, Админ, приемам че с въпросния bg2014 имате натрупана история. Не съм му следил изявите, може да имате някакво основание за предишните. Но да знаете, че така се създава впечатление, че затваряте устата на един от малкото който възрази по-остро срещу тази истерия и то от патриотична гледна точка. Защото това си е точно така - поредната истерия в социалните мрежи. Аз съм 100% сигурен, че ако тези младежи не бяха с национални носии, не носеха националния флаг и не танцуваха хоро, нямаше да предизвикат и една стотна от негативния отзвук който се развихри сега. Просто на някои хора всеки патриотичен изблик, независимо дали прекомерен или съвсем обран им бърка в джигера... А стадото в социалните кошари-мрежи блее, ли блее [smilie8] Не видях да има такива реакции когато протестирахме срещу изграждането на лифта за 7-те езера точно за да не се претоварва екосистемата на циркуса. Нито срещу безобразията на фирма Юлен на Пирин.

Тези младежи от ансамбъла може да са се поувлекли (или този който им е дал идеята), но съм сигурен че са далеч по свестни от много други техни връстници, които не се занивават с такива "чалгарски" и не cool неща като народни танци и не заслужават помията която се изсипа по тях [smilie8] Вредата от конкретното им действие е ако не точно нула, то клоняща към нула. Проблемът е ако това се прави масово, точно затова са и забраните, не че на езерото (още повече пък на Бъбрека) ще му стане нещо ако някой се изкъпе в него. Тука някакви глупости и за паметта на водата взеха да се споменават, боооже слез на земята и си прибери вересиите... Всеки планинар знае, че водата и от най-кристално чистото езеро все пак не трябва да се пие ако не е течаща, и е достатъчно да мине буквално през два камъка за да се самопречисти. Та както написах, проблема е в огромния туристопоток покрай езерата, затова и забраната е адекватна, и съответно санкциите срещу организаторите. Като споменах организаторите, тази фирма Артекс, като всяка голяма строителна компания най-вероятно е забъркана в какви ли не съмнителни сделки, но за тях няма кой да протестира, освен ако не дойдат да му вземат градинката пред блока, виж че си прави реклама с балони и народни носии край 7-те езера много ви дразни [smilie8] А между другото от фотографска гледна точка красиви неща правят. Има доста добри кадри от предишните им фотосесии с балони в хола (или направо лоби-бара) на хижата. Тази година на Еньовден като пристигна там една групичка англоговорящи девойки, водача им българин направо ги разходи из циркуса и им разказа за езерата по една от тези балонни фотографии , щото на живо нямаше никаква видимост да ги води в м'глата [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-08-18 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   15-08-18 11:04





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   15-08-18 19:41

И по-старите не дават. Наздраве от Самотраки[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: imitev   
Дата:   15-08-18 19:50

Има ли сърфисти?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mmjm   
Дата:   15-08-18 23:57

Стефан, предполагам че както и да са били облечени влизайки в езерото щеше да има реакция, но с носия и знаме реакцията би трябвало да е дори по-силна, а тя вече отшумя. Патриотизмът не е само носенето на носия и знаме. Носенето на носията и националния флаг е отговорност. Ако си патриот ще спазваш правила и ограничения създадени да пазят природата(както е в конкретния случай). Може да се пише още много за наглед дребни и незначителни действия, които те правят патриот много повече от вършенето осъзнато или не на простотии облечен с носия и знаме в ръка.
Клипът сниман там какво щеше да рекламира, това че българите не спазват дори правилата за опазване на природните резервати?
Не е ли по добре да бъдем българи в ежедневието си, не един-два пъти годишно по не особено подходящ начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mitpis   
Дата:   16-08-18 00:34

mmjm[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   16-08-18 13:17


Симбончо, много се бъркаш, ама много! "Хората обичат да е мръсно, шумно и екстремно. Хората не им пука за природата, това им е в природата - да идат някъде и да се из....т. Въпрос на възпитание и образование. Закони и правила има, но от хората зависи дали ще се спазват."

Когато има правила и закони, хората ги спазват не зависимо дали са българи, немци, англичани, румънци... Има ли закони всички ги спазват. До като тук по темата, организаторите на тази проява в Рила, които са крадци и далавераджии в особено големи размери за милиони, умишлено и целенасочено са накарали младежите с носиите да влязат в езерото, после умишлено и целенасочено са ги накарали да играят хоро в кръг в езерото, после умишлено и целенасочено са ги накарали да седнат върху знамето в различни пози. Казали са им, че така ще бъде рекламирана България. А в действителност всичко това организаторите го правят да им се присмеят, да им се подиграват много платени писачи, силно изригнали, както всички виждате в интернет, и особено във фейсбук. Симбончо това виждаш ли го? Разбираш ли го? Разбираш ли, че като няма хиляди български министри, депутати, кметове вкарани в затвора с ефективни присъди, както е в Румъния, те правят подобни скандали за отклоняване на вниманието от важните въпроси?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mitpis   
Дата:   16-08-18 13:44

bijud за някои неща си прав, ама не вярвам шефа на Артекс да си направи такава анти-реклама, каквато се получи. Може фотографа и видео-оператора да са простите, снимали са преди това в Калофер и са си мислели, че и тука може така и да са решили да направят нещо по вълнуващо, като накарат хората да влезнат в езерото.
За събитието писаха доста хора, откъде ги разбра, че са платени писачи, да не ги познаваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   16-08-18 17:06

ИМитев, не се виждат сърфисти около Терма. Вятър има. Видях дъски по багажници на каравани на ферито.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: imitev   
Дата:   16-08-18 19:07


Питам, понеже приятел се върна от там и каза нямало кьорав сърфист, а други приятели ходят редовно и разправят друго...

Но явно не е модерно да се ходи там тази година [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   16-08-18 21:16

Гьокчето е топ дестинацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   17-08-18 20:38


mitpis, ето една, от чийто профил във фейсбук се изливаха едни от най силните нападки срещу момчетата влезли в езерото. Тук е на фестивала в Жеравна тази година. Не мислиш ли, че има нещо съмнително?

Letiashtata Kozzila Erato

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: the-rookie   
Дата:   17-08-18 20:42

[smilie3] определено с тоя игрив поглед е много съмнителна..., но внимавайте с правата (авторските)!


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   17-08-18 21:00


the-rookie, само "игривия" и поглед ли забеляза. Нещо друго познато да виждаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mitpis   
Дата:   17-08-18 23:06

bijud не съм Хорейшо, единственото което виждам че е в носия и по метода на Холмс мисля, че става въпрос за елиминиране на конкуренция.[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-08-18 04:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   18-08-18 10:03


Никой не те кара да си като Хорейшо. Тук в темата съм ви дал наготово информация, от различни гледни точки. Как са накарани умишлено и целенасочено момчетата да влязат в езерото. Как са накарани да играят вътре хоро в кръг. Как са накарани умишлено и целенасочено да позират върху знамето. Информация за организаторите, какви крадци и далавераджии са. Разяснил съм как после всичко това се използва да се им се присмеят и подиграят в интернет многобройните платени писачи от различните нива. И как всичко това се използва да се настроят българите едни срещу други. Показал съм ви една от най изявените участнички в тази схема. Е поне вижте как само за ден, колко поста са написани от нейния профил. За които е нужно дни подготовка! Колко много платени писачи от ниските нива я помпат там, помпат постовете и по темата. Как там тя се опитва да прави абсурдни внушения. И в същото време показва висок стандарт...Ясно е, че и плащат много, за това, което прави в интернет. Направо си е класика, платен писач от по високите нива като за учебник. И за финал един жокер. Колко българи сте виждали да ги показват по CNN. Изобщо толкова е навързано всичко като свински черва, и толкова е видно в България, че не знам до колко наистина не виждат това българите, и особено умните и образованите, и до колко се правят че не виждат.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »