Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Raffito   
Дата:   09-08-18 14:57

Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Raffito   
Дата:   09-08-18 14:58

Най-голямото планинско хоро ще се състои тази събота на Седемте рилски езера. За това събитие, което включва и други инициативи, разказва един от организаторите Славейко Стайков.


Идеята е на арх. Пламен Мирянов от фондация "Нашият дом е България". В планинското хоро ще се включат ансамбли от седемте етнографски области на България и всички, които пожелаят. Началото е в 12 часа край езерото Бъбрека. Но тези, които искат да участват, трябва да дойдат доста по-рано, каза Славейко Стайков, защото от лифта до езерата има разстояние, което трябва да се измине пеша.

"Ако времето позволява, ще може да се види това магичното място и от високо, тъй като са планирани и полети с балони. Като това е възможност и за хората в неравностойно положение, които не могат да се изкачат по друг начин на 2200 метра надморска височина".

Ще бъде направен и опит за рекорд на Гинес по ходене по въже, завързано между два балона.

Участниците в ансамблите ще изпишат с телата си надписа „България“.

Събитието ще бъде снимано в рекламен клип за България от американския оператор на научно-популярни филми Якоб Шварц.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   09-08-18 15:35

Докато не го осерат и това хубаво място няма да се спрат!
Ако е еднократно - иди-дойди, ама стане ли "традиция"...
п.с.
Поповете и те да не останат по-назад преди броени дни!


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mbs   
Дата:   09-08-18 16:08

Автор: Julius
Дата: 09-08-18 15:35

Докато не го осерат и това хубаво място няма да се спрат!
Ако е еднократно - иди-дойди, ама стане ли "традиция"...
п.с.


Споко, де. Дъновистите са там всяко лято, ама за тях никой нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Raffito   
Дата:   09-08-18 16:14

Да ама "Дъновистите"-са културни хора...и пазят природата...


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   09-08-18 16:33

Виж сега, то е ясно, че плиткоумната идея на поповете е да изгонят точно дъновистите и тя не е от скоро, но не това е начина. Религиите не би следвало да се "бутат с лакти". Силата на една религия би следвало да е "ДА"-то, а не "НЕ"-то. Защото именно приемането е това, което може да накара един човек да се промени, а не отхвърлянето. Както и да е. Те и нашите попове толкова са узрели.

Относно дъновистите - нито съм им фен, нито ми и пречат. Ходил съм да ги снимам няколко пъти и можеш да си сигурен, че две хиляди души от тях правят по-малко боклук отколкото двама десетокласника. Нищо чудно да вдигат и по-малко шум!

Но тези с хорАта... ако наподобят поне малко събора, който се провежда веднъж на всеки пет години в Копривщица (където точно етнографските области биват представени и на всяка поляна се въртят чеверметата) - не ми се мисли. В Копривщица е добре организирано, но там горе - в "Националния парк"!?

За да посетиш Нац. парк в една наистина бяла държава обикновено се минава през инструктаж - как да се държиш сред природата, как да се движиш, имаш ли необходимото оборудване за преход или за каквото там си тръгнал, може и да те срещнат няколко пъти местни рейнджъри за проверка и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   09-08-18 16:42





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Fifata   
Дата:   09-08-18 17:10

Подобно нещо се направи и преди 2 години, но се събраха около 200 човека. Миналата година пак имаше подобно нещо с балоните, но по спомен имаше нещо проблеми с времето и бяха доста малко хора.
Тези неща се правят главно по проекти някакви и някой прибира доста голяма част пари. Събитието се прави от рано сутринта. Качват се горе, играят се 20-30 минути хора и после кой от къде е. Едва ли ще се задържат повече от 1 час горе да танцуват.
Колкото до тия "белите", аз поне съм от този край и мога да ви кажа, че след тях е не мръсно, а си е направо катастрофално. Нито чистят, нито събират нещо! Оставят си всичките лайна и боклуци и си тръгват без въобще да му мислят.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 09:38

Честито ново падение:

Участници в опита за световен рекорд за хоро нагазиха в защитено езеро

Иначе бай ви Ганьо е рекордьор!

Трибагреници...

Патриоти...

Гръмки слова...

Чудо!

---

Fifata,

Това, че някой се е облякъл в бяло - не значи че е дъновист.

Това, че някой носи кръстче на врата - не го прави християнин.

Във всяко стадо си има *****.

Страшното е, когато мършата започне да преобладава.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-08-18 10:05

То беше достатъчно да се разтропат по брега на езерото, за да предизвикат ерозия ама неее така по-бавно ще се осере. Направо през езерото да минат всички и да се изсерат, че да се приключва. На тръгване да напишат КУР и да маркират територията тотално. Тепърва ще виждаме къде къде по-впечатляващи тъпотии де... прецакаха образованието и сега зомбитата ще ни впечатляват всеки ден с все по-идиотски изпълнения. Зомбито е петриот, зомбито обича Батман, зомбито чака да го оправи някой цар и т.н. Зомбита им трябват на бизнесмените не хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 10:10

Е тоя кадър вече наистина ме втрещи!

Признавам си...

Все съм бил черноглед към подобни мероприятия, защото мислех, че имам някаква идея как обикновено свършват,

но такова нещо не съм и подозирал:


https://i2.offnews.bg/events/2018/08/11/686110/phpm8q5j9_800x*.jpg


Рекордьори по тъпотия сме само! Нищо друго.

Аа, да, щях да забравя... и със самочувствие най-малкото на Нобелови лауреати. [cool]

Тя тъпотията обикновено така върви - като ножицата - в двете посоки.

Колкото си по-загубен, толкова по-високо ти е самочувствието.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   12-08-18 10:24

Ае по-полека де... сбъркали са, ще си понесат последствията за неразумната си постъпка...

Тук се пише все едно е събран интелектуалния елит на нацията [smilie5] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Dessisslawa   
Дата:   12-08-18 11:15

Ходенето по въже между два балона също е свръхтъпа идея. Подобни мероприятия се организират от небеизвестния Иван Христов (той се нарича Кристофф). Един от най-некоординираните хора, които познавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 11:22

victory13,

Накара ме да се замисля кое от двете всъщност е по-вредно?

Тоя, който гази или тоя дето вика "Ае, по-полека..."?

Неглижирането, омаловажаването на дадена ситуация обикновено води до нейното повтаряне, че и потретване. Докато човек разводнява фактите относно това, какво реално представлява - никога няма да има шанса да надрасне посредственото ниво, на което се намира. Само човек, който не си затваря очите и пред най-нелицеприятните истини може да надскочи себе си.

Едно нещо, което не се цени - обикновено се губи. Това е естествен закон. И природата надали дълго още ще ни прави реверанси. Накрая ще ни остане бавно и тържествено да изпратим седемте рилски... блата! Иначе вярвам музиката ще продължи да свири, като на оня кораб.

p.s.
Т.е. не знам какви точно последствия визираш, че щели да си понесат?
Но при наличие на явни индивидуални действия, аз виждам последствия за всички, не само лични!

Освен ако езерата не са техни?

Кажи ми, ако случайно съм пропуснал.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: enizvk   
Дата:   12-08-18 12:32

Жал ме е... и то много. Не само заради псевдо-патриотизма, но и маталитета, който все повече клони към агресия и фанатизъм. Дори тук във форума, като погледна темите... едни и същи хора "мерудия за всяка манджа" без да се срамуват, че се излагат и са неприятно нагли. Всеки е адски умен и не приема критики, не изслушва и приема мнението на други хора... не се опитва да бъде поне малко обективен. Хората се обиждат, спорят и заплашват за купчина метал и пластмаса. За социалните мрежи да не споменавам, че ми се плаче. Всяко различие е повод за дразги... Всеки път се сещам за "Солта на земята" където Салгадо обясняваше за диващината на балкансите народи, а този човек много е видял... много.
Затова и отдавна се отказах от форума, но понякога викам айде може и нещата да се пооправят.

Тези неща ги казвам поради следното нещо - Мислите ли, че с такъв поведенчески и морален модел хората си дават сметка за природата или вредата над нея!? Няма нужда от отговор...
Всичко се съсипва единствено заради самите нас. Никой и нищо друго не ни е виновно. Имам контакти с твърде много различни нации, и мога да съм 98% категоричен в това.
Възпитание, култура и човечност - Това трябва да пише в народното събрание.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mmjm   
Дата:   12-08-18 12:42

Патриотарщина и комплексарщина с дъх на шкембе чорба и яхния.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: toc   
Дата:   12-08-18 13:36

Грозна картинка...
От както пуснаха лифта към езерата се отказах изобщо да стъпвам там. Ако искам да ги видя се качвам през Мальовица и ги гледам от високо.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   12-08-18 13:40

Julius ,

И на мен не ми е лесно да ти обясня някои работи, но синтезирано: цяла България оплю 14 младежа, и никой не каза и дума на г-та славейко стоянов, пламен мирянов, иван христов, а преди това и за едни отчета...

Та да те питам, ти верно ли мислиш че младежите са по-вредни за Рила и България от въпросните олигофрени...

И как така не се събра поне една малка критична маса от 100-на човека, която лесно можеше да предвиди и предотврати подобно поведение на място... ТУК и аз се чувствам виновен!

Рядко обръщам внимание на тези за отклоняване на вниманието, но се замислям в случая дали преекспонирането на тази "новина" не идва да позаглуши едни събития на 100-на км от границата ни [smilie8] /на север имам предвид, не че на юг и на запад няма други интересни събития.../

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   12-08-18 13:43

А едно време настъпваше дълготрайно възмущение, когато някой идиот си остави бирата да се изстудява в някое от езерата горе... Сега вече направо си плацикат патриотичните макари вътре, догодина може някой с джипката да нагази, та да я измие... [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: victory13   
Дата:   12-08-18 13:50

От време оно има един ритуал в планината, казва му се туристическо кръщение... ако изобщо има турист тук, ще го знае [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: mbs   
Дата:   12-08-18 14:27

Автор: Julius
Дата: 09-08-18 16:33


Принципно съм съгласен с това, че простотията и "булгар, булгар" нямат място не само горе, но най-вече горе. От религиозна гледна точка Рилският манастир е достатъчен маркер за Рила, та не знам един параклис какво повече ще донади. Но окултната практика, установена от Дънов и последователите му на Бъбрека (Махабур, както те му викат) що се приема за даденост? Само защото през 1929 не е имало закона за защитените територии? Все едно... не ми се занимава с мерене или с теорията за "лактите", но мисълта ми по-горе беше за "принципа на махалото". Само щото някой си го е нарочил за "енергиен център на света" и всички други по дефиниция са аут? Ами тия последните няма как да го приемат това, та затова действа принципът на махалото. Юнаците с байраците и те искат да си "маркират" територия на "това магичното място" и става работата като с Калофер на Богоявление...



Публикацията е редактирана (12-08-18 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   12-08-18 16:58

Глоби за хорото. Догодина е по-добре въобще да не им разрешават.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: sayman   
Дата:   12-08-18 18:52

Дъновистите винаги са капката, която ми прелива чашата. Израстнал съм ваканцийте в селото по-долу и съм наясно какъв бич са за планината.
В момента даже е модерно да туриш бяла роба и да опънеш палатка горе. Нагледал съм се и съм отвратен. Около палатките им е сметище, сере се до палатката, а в най добрия случай до тоалетната ... щото в нея вече е ад.
Работници и доброволци от Сапарева Баня след "дъновистите" всяка година извозват по ДВА КАМИОНА боклук!
Ама нищо де ... те нали са се "заредили с чудотворни сили" [smilie9]
Гледката след палатковия им лагер е тъжна ...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   12-08-18 22:26

victory13,

Ако трябва да съм честен въпросните имена нищо не ми говорят. Ако смяташ, че това е правилното място - можеш да споделиш. Най-вероятно имаш някакво основание да твърдиш нещо подобно, просто аз явно съм останал встрани от тях?

Но това, което тази сутрин предизвика искреното ми възмущение е именно снимката по-горе - по-явна картинка на падението ни като нация трудно нещо друго може така да оприличи. Снимката е абсолютен шедьовър всъщност! Имаш всички нужни пластове накуп - природни дадености, традиция, култура, наследство и едно голямо ЦОП... всичко заедно във водата.

Въпросните младежи не са причина, за да са вредни. Те са просто симптом, естествена последица на една провалена държава. Дори изпитвам съжаление към тях, защото те най-вероятно не са способни да се откъснат и да се погледнат отстрани. И ако са наистина мислещи хора - много се съмнявам да харесат това, което ще видят. Не знам? Но - да, не можеш да се бориш със симптомите, няма смисъл. Трябва да елиминираш причините, които ги генерират!

Относно предотвратяването - да, хубаво е да не позволяваш такива неща изобщо да се случват, но ти знаеш ли в аванс какво се готви? На мен и първия ми коментар по-горе можеш да видиш какъв беше. Само че аз не съм ясновидец, ти ако си (?), а и нямам подобни правомощия, че да спирам подобни събития. Даже ако външни хора се намесят без основание е много по-вероятно картинката да стане още по-грозна. Представям си случайни лица да бяха тръгнали да ги дърпат и вадят от водата!?

p.s.
Не, не знам какво става на 100км по на север или на юг от нас. Ние понеже нашата кочина я натръшкаме, та тръгнахме чуждите да оправяме!

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: chukov   
Дата:   12-08-18 22:30

Напълно подкрепям Julius

Все едно съм го казал аз [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »