Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Адаптор за Сони А7II
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   15-07-18 19:05

Здравейте! Интересувам се дали при употребата на адаптор (напр. Sigma MC-11) се губи от качеството на картината или едиснтвения недъг при употребата на такова устройство е забавения фокус. Бих искал да си купя въпросния адаптор и да го използвам с Canon EF 70-200mm f/4L USM, но се притеснявам да не се окажат хвърлени на вятъра пари. Просто за справка ще отбележа, че Canon EF 70-200mm f/4L USM със Sigma MC-11 идва на цена от около +- 1100лв, а Sony FE 70-200 F4 струва в България "скромните" 2500лв. Цената при мен е определяща. Канона с адаптора ще се ползва основно за репортажна/улична/travel фотография и много рядко (почти никога)за спорт. Искрено ви благодаря за отделеното време и ви желая снимки на фокус! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: marves   
Дата:   15-07-18 19:33

Първо, задължително пробвай или поне провери ютюб точно тази комбинация A7II+MC-11+70-200/4L как се сработва като бързина на фокус, защото не с всички обективи е достатъчно бърз за "репортаж", понякога се случва да хънти 1-2 секунди и може да се изпусне момента. И не се подвеждай от тестовете с A7RII и третите версии на Сони тялото - имат по-бърза АФ система от A7II, което е особено забележимо именно с работата на АФ адаптерите.

До загубата на качество - Sigma MC-11 и Metabones IV T нагоре са "подплатени" отвътре за намаляване на отражения от адаптера, които влияят на оптичните качества. Тоест, китайски адаптери с чиста пластмаса отвътре при контражур и отражения с някои обективи ще губят контраст, ще вкарват допълнителни флеъри - ще страда резолюцията.

Друга особеност е, че Canon и Sony сензорите ползват различни микролещи, с което се съобразяват производителите на обективи. Поради което ултрашироките Canon DSLR обективи, монтирани на Sony чрез адаптер, нямат същата рязкост в ъглите на кадъра, каквато постигат монтирани на Canon тяло и за това няма голяма вина адаптера (но лошата изработка и отразяващите пластмаси на евтините адаптери допълнително влошават картината). Останал съм с впечатление, че от 24мм нагоре вече нямат толкова влияние различните микролещи и тази особеност определено не е важна за 70-200 обектив.

Замисли се за вариант втора употреба FE 70-200/4 или да изчакаш Tamron/Sigma да пуснат нещо достъпно за FE.

Адаптерите работят "бързо" за момента само с A9/A7III/A7RIII, при това не с всички обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 19:39

marves написа:


>
> Друга особеност е, че Canon и Sony
> сензорите ползват различни
> микролещи, с което се съобразяват
> производителите на обективи.

Ко речи, ко?

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: marves   
Дата:   15-07-18 19:46

CMOS microlens --->>> google

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 20:38

Как се съобразяват?

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: marves   
Дата:   15-07-18 20:55

Не знам, баце. Не му разбирам, вероятно пиша глупости и с нищо не се съобразяват.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: Тед   
Дата:   15-07-18 21:17

Според мен не пишеш глупости, но не можеш и да го обясниш правилно. Първоначално се заблудих от това дали не говорите за големината на пиксела на сензора, но ти пишеш за вида на микролещите. Става дума за тяхната форма. Гъстотата и големината на пикселите на сензора може би ги принуждава да търсят различни решения.
Микролещите увеличават способността на сензора със запълване със светлина, колкото се може повече. Но те имат ефективен ъгъл под който събират светлината и я фокусират в/у пиксела на сензора.
Ако обективът обаче предостави/проектира на микролещата светлина извън този ъгъл, тогава тази светлина не стига или стига слабо до сензора. Затова и по ъглите и при ултрашироките може да видите разлики.
Ако Канон или Сони ползват различни микролещи като вид и форма, то трябва да съобразят обективите / най-вече широкоъгълните имайте в предвид / така, че да не губи или да губи минимално светлината микролещата.



Публикацията е редактирана (15-07-18 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 21:39

Ми те затова Сигма избягват да правят бързи обективи за Сони ФФ, не им се съобразява с микролещите.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: hotsnail   
Дата:   15-07-18 22:17

blr написа:

> Ми те затова Сигма избягват да
> правят бързи обективи за Сони ФФ,
> не им се съобразява с микролещите.

Бърз обектив се казва на обектив с широка бленда т.е. ф/1.8 или ф/1.4, за зум ф/2.8.

Сигма произвежда само и единствено БЪРЗИ обектив за Сони - 20/1.4, 24/1.4, 35/1.4, 50, 85 и 105 все на 1.4 и 135/1.8 са за фул фрейм. За кроп са 16/1.4 и 30/1.4, 19, 30 и 60 ф/2.8. Поне виж какви обективи правят сигма за Е байонет преди да пишеш щуротии.


Прочие няма ядове с микро лещите. Оптичното стъкло пред сензора е с различна дебелина при различните системи. Имаше доста детайлни тестове и обяснения за който му се чете. Тая статия е добро начало.

https://www.lensrentals.com/blog/2014/06/the-glass-in-the-path-sensor-stacks-and-adapted-lenses/


Има дори едни пичове, дето сменят оптичните стъкла на А7-ците срещу дебела пачка, така че широки телеметрични обективи за Лейка М да работят по-добре.


Иначе широките обективи правени от Канон имат някои ядове. Не бързите и не от Сигма или Тамрон. Само Канон широки обективи....


70-200/4 не е особено широк май.

За съжаление не знам как се справя с адаптер.

Аз ползвах А7м2 с адаптер около година и нещо. Бях доста доволен. Аз предимно ползвах бързите обективи на Сигма и широки и дълги и тесни и дебели и т.н.. Ядове няма с новите сигми. Аз използвам Метабонес 4-ка. Предполагам е сходно с МЦ-11.



Публикацията е редактирана (15-07-18 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за Сони А7II
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-18 07:42

Ще е недотам бързо със Сигма адаптора и неусетно, почти същото с Metabones.
Най-добре ако може да се пробва, да се прецени лично. Ползвал съм и предпочетох на ръчно.
Наистина не е добре да се ползват Канонски широки на Сонита. Както и Кирил каза, другите марки широки са Ок. Сигми, Тамрони, Токини. Но говорим за телеобективи тук. Ще е бавно според мен за бързодвижещи се обекти. Като го знам и 70-200/4 колко е “бърз” ,също ще намали скоростта. Ползвам няколко телеобектива в момента с личен А7R и Andoer евтин адаптор, но съм пробвал доста адаптори и стъкла. Компромис е, $£¥ е определящото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »