Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвети за работна станция
Автор: Crocodile   
Дата:   13-07-18 15:05

Здравейте , търся съвет за работна станция , трябва без проблем да обработва Full HD /60 к.с и да работи бързо с photoshop . Търся минималната комфигурация защото бюджета е ограничен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-07-18 15:21

Аз съм с i5, 4GB RAM, 128 SSD и интегрирана видео карта. Без проблем съм обработвал 1080, гледам и обработвам 4к също. Понякога се усеща липсата на повече рам, най-вече при Лайтрум, Фотошоп е значително по-лек за работа. Разликата ще си проличи най-вече при рендър на изходящ клип или някоя по-сложен ефект. Все пак не бих заложил на лаптоп за обработка. Пиши в ОЛХ - геймърски компютър, всичко от 500 до 700-800 лв ще свърши идеална работа. За изискванията, които имаш според мен чудесно се вместваш в 1000 лв с монитора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: Mihalaki   
Дата:   13-07-18 16:15

Кажи бюджет, щото да работи бързо е доста субективно. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: milenandonov   
Дата:   13-07-18 16:36

"бюджета е ограничен" - по-горе трябваше да започнеш с нещо от рода - "здрави да сте всички, имам Х сума лева заделена за машина за обработка на еди кво видео и да е бърза в шопа, можете ли да ме ориентирате към какви конкретни чаркове да се насоча?"

Тъй като си питал конкретно за "работна станция" (а понятието е разводнено колкото и "компютър"), прегледай известните сайтове за 2-ра радост рефърбиш машини, имат и работни станции, харесай си нещо, питай дали става :)

Общо взето, 4 и повече ядра с ХТ от последните поколения на интел, ако може да са клокнати на 4 и нагоре гигахерца е по-добре, много рам, ссд-та, сторидж, може и някое дискретно видео да му се ползва ускорението в шопа и работата с видеообработващите програми.

Ако държиш на работна станция ще си ограничен откъм възможности за клок, скорост на рам, евентуален ъпгрейд/подмяна при проблем на процесор/захранване/дъно. Сглобщайн ако ти събере от компетентен чиляк ще ти излезе по-евтино и ще е много по-обслужваемо/лесно за надграждане, ще се клоква (не подценявай разликата между стоков 6700к примерно и клокнат на всички ядра на 4.5гхц).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: prosperity   
Дата:   13-07-18 17:30

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ, не е по темата на или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: Mogila   
Дата:   13-07-18 17:32

Ти обърка акаунтите май

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: lamerko   
Дата:   13-07-18 18:01

Ooops [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: Crocodile   
Дата:   13-07-18 20:02

Бюджета е 500-600 лв макс

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: Mihalaki   
Дата:   13-07-18 20:53

По-принцип смятам, че по-добрият вариант е да си вземеш нещо ново. Проблемът ти е, че за тези пари няма как да сглобиш нещо читаво, т.е. вариантите са или вдигаш бюджета с 300-400лв или взимаш нещо втора ръка. Например това . Аз лично бих събрал за нова конфигурация.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: blr   
Дата:   14-07-18 11:59

Crocodile написа:

> Бюджета е 500-600 лв макс

За тези пари и изисквания е малко mission impossible. Вероятно може да се опита с нещо втора ръка. За ново, като абсолютен минимум, ще са необходими процесор от порядъка на i3 8ххх, 8 GB RAM и поне 120 GB SSD, плюс още един магнитен диск за съхранение. С това бюджетът се изчерпва. Ако прибавим и много скромно дъно (около 100 лв), компромисно захранване и най-евтината кутия (още поне 100 лв за двете)... трудно ще стане и цялата система ще е един голям компромис. За видео карта въобще не може да се мисли при този бюджет.



Публикацията е редактирана (14-07-18 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: quazimodo   
Дата:   14-07-18 12:29

Кроки, даже и гола кука не искаш да пуснеш у мътния гьол[smilie5]. Спастри още около 200 лева и може да разчиташ на нещо втора ръка с i5 и до 8 гига рам. Вероятно ще е с вградена графика от рода на HD4000. Твърд диск до терабайт и всичко друго на ръба между музейните експонати и ретро екземплярите[smilie18]. Този филм го играх преди 3-4 седмици и то с много по-тънки изисквания, но гредите дебнат отвсякъде. По скромни сметки 2000 лева е сумата, която ще ти позволи да си запазиш нервната система непокътната и да вършиш работа качествено и в кратки срокове.

П.П. Да добавя - не купувайте нищо от Retro PC Mania. Нагли и некадърни мошеници.



Публикацията е редактирана (14-07-18 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: iasen2   
Дата:   14-07-18 16:27

За ретро пс мания съм напълно съгласен.
иначе събирай още пари за двупроцесорен зион. между 1000 и 2000лв взимаш нещо надеждно втора употреба

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: Hsathv   
Дата:   14-07-18 16:36

Няма такова нещо надеждно и втора употреба. Сега времената са други. Хората затова си ги изхвърлили тези компютри. Не защото са бавни, а защото не са надеждни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: blr   
Дата:   14-07-18 17:19

Чак пък двупроцесорна машина и за 2 бона на старо...

Около 1100-1200 лв ще са достатъчни да се събере нещо ново без големи компромиси. Новите RYZEN 5 2400G са с достатъчно мощна графика за да се работи що-годе нормално във FHD резолюция, но за да им се вземе максимума искат много и бърза RAM, а тя в момента никак не е евтина. Търпят и overclock в разумни граници (дори и с охладителя от кутията), но това си иска и по-добро дъно и кутия с добър въздуше поток.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: imitev   
Дата:   14-07-18 17:37


Най-лесно се харчат чуждите пари.

Човекът започна от 500 лв. вие го докарахте до 2000.

От тук следват азбучни истини:

Номер 1:
За 500 лв. няма компютър, който да е като този за 2000.

Номер 2:
На старо - на ново -> няма компютър за 1000 лв. който да върши работата, във вида който е описана.

Номер 3: Купувате максимума за парите, с които разполагате и работите със скоростта, която осигурява техниката, която сте закупили.

Номер 4: Спестете си осмиванията и подигравките, като избягвате да пишете глупости по БГ форумите.

PS: Миналата седмица ми се скапа едната 8ца ДДР3 1600 - струваше 80 лв. на старо. Купих си SSD 256ГБ за 120 лв. И това за компютър с i7, за който не мога да кажа че фотошопът работи "бързо". Разбира се всеки си има различно виждане за скорост.

Та толкова за бюджета от 500 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: sherbit   
Дата:   14-07-18 17:44

В Ардес втора ръка марково.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: quazimodo   
Дата:   14-07-18 19:10

sherbit написа:

> В Ардес втора ръка марково.

Колкото и да е марково, за 500 лева ще е около нулата по скорост. Три пъти ми се налага да пазарувам компютри втора ръка, защото изискванията бяха доста занижени и нямаше смисъл от нови машини. Е как пък нито една от покупките не мина по вода - винаги имаше нещо, което не отговаря на текста от обявата. Следваха мънканици, "огромни" отстъпки от 30 лева "за да си купите нова батерия, понеже сме писали, че старата издържа час и половина ама тя само запълва дупката в лаптопа" и подобни бисери от нагли търговци. Пък ако някой намери батерия за лаптоп със 17" екран за 30 лева, да ми запази 5 бройки. Плащам в брой с 10% бакшиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: marves   
Дата:   14-07-18 19:30

spam



Публикацията е редактирана (14-07-18 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: blr   
Дата:   14-07-18 19:43

marves написа:

> Фотошоп може да лети на офис
> машина за 100лв втора ръка

Може, Photoshop CS на машина с Windows XP примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: quazimodo   
Дата:   14-07-18 19:53

Да, ако ползваш само ACR от него[smile]. Преди месец ми се прецака компютъра с ХР-то и сега съм с друг втора ръка със същите показатели, защото новите процесори не поддържат ХР. Лети ФШ ама само насън [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: marves   
Дата:   14-07-18 20:13

spam



Публикацията е редактирана (14-07-18 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: iasen2   
Дата:   14-07-18 20:33

Не знам защо все още не можете да разберете, че има различни класове техника, и това което се продава ново е България е под всякаква критика. Затова винаги вземам втора ръка големи машини. Работят безпроблемно години наред. Разбира се вие си знаете най-добре. Зион процесорите нямат нищо общо по качество с някакви i5-7
, те са оптимизирани за големи натоварвания и дълъг и безпроблемен живот. Успех на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: sherbit   
Дата:   14-07-18 20:57

https://ardes.bg/product/hp-elitebook-840-g1-vtora-upotreba-80075090-97480

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: marves   
Дата:   14-07-18 21:00

spam



Публикацията е редактирана (14-07-18 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за работна станция
Автор: Synthy   
Дата:   14-07-18 21:30

XEON-ите работят има-няма два пъти по-бързо с паметта спрямо стандартен i7. Това си е основателна причина да искаш такъв процесор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »