Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 17:54

Някакви съвети кое да взема?Знам че едното е фулфрейм а другото кроп, което не ме бърка много единственото нещо което ме кара да избирам между двата е че ми излиза на същата цена 5д марк 2 с 50 мм на 30к кадъра колкото сони а6000 на 4к кадъра с 35 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mihalaki   
Дата:   15-07-18 18:01

Брат без да се заяждам ама зависи дали ти се ядат ябълки или круши в момента. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 18:04

@mihalaki Демек?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 18:04

По-скоро дали искаш ябълка за закуска в чантата или любеница с мастика.

ПП: Да видим дали сектата гледа мачове.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mihalaki   
Дата:   15-07-18 18:06

[smile] имам предвид, че са безкрайно различни и много зависи за какво ще бъдат използвани

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 18:11

Ще бъдат ползвани за всичко общо взето но главно портрети и хора в цял ръст.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Gecata   
Дата:   15-07-18 18:29

5Д2 !
https://cameradecision.com/compare/Sony-Alpha-a6000-vs-Canon-EOS-5D-Mark-II




Публикацията е редактирана (15-07-18 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   15-07-18 20:55

Не разбирам как може да пускате толкова тъпи теми напоследък.


Какъв отговор очакваш и от кого? Или просто се правиш на интересен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: quazimodo   
Дата:   15-07-18 21:16

Друже, не знам кой ще ти оценява майсторлъка на финала, но вервай ми, все тая е коя камера ще вземеш. Грубите рекламни напъни на знайни и незнайни маркетолози така изкривиха съзнанието на публиката, че всички вече приемат лилавия цвят на милка за естествения цвят на кравите в природата. И аз искам да виждам по снимките весели, румени и засмени човешки лица, ама нъцки - котират се зомбиподобни обработки и цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 21:37

И по-висока резолюция трябва, но после задължително да се омаже. За десерт може и ЧБ (задължително много тъмно), с изкуствено зърно и гола кака някъде в кадъра. АртЪ!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 22:46

Не се права на интересен и очаквам прост отговор от хора ползващи системите, просто съм харесал двете тела и съм в дилема кое от двете ще ми върши повече работа и с кое ще имам по-добри резултати като качество.Знам че няма значение с каква камера снимаш, аз просто имам парите за апарат и искам да си взема апарата който ще ми е най-удобен и най-резултатен като качество на снимката говоря като острота и детайл.Незнам защо на прост въпрос се започват някакви безмислени писания вместо да се помогне и да се отговори по темата.Ясно е че съм сравнително нов във фотографията и затова се допитвам до хора с повече опит от мен!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: exobexo   
Дата:   15-07-18 22:51

Ако не ти пречи размера и теглото, взимай марк 2ката [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   15-07-18 22:58

Виж фул фрейма основно при портрети ти трябва заради дефокуса т.е. размазване на фона.

Иначе А6000 в почти всичко ще е по-лесен за употреба , но не може да докара дефокуса на 5д-то.

Та ако ти се снимат портрети с размазан фон фул фрейма си е фул фрейм.

То на тия пари сигурно има и Д600 или Д610 на Никон или някоя А7-ца на Сони. Аз съм фен на А7-ците, но и Никона не е никак зле (по-хубави са от 5д мк2). Дори Д700 на никон е по-добре ако не е супер амортизиран. Сигурно и Канон 6д 1-ва версия може да е намери на сгода ама не знам как се сравнява с 5д мк2.

Имай предвид, че 5д-тата и Д700 яко се ползват от профи фотографи. Затвор, бутони, туй онуй се износват с времето......та ако А6000 или някое негово подобие ще е ново а 5д-то старо и това е важно.

ако нямаш мног опит се меткай на едно А6000 и научи кое и какво и как е. Пък после ще си решиш и каква камера и обективи ти трябват.



Публикацията е редактирана (15-07-18 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 23:07

zazoman написа:

> Незнам защо
> на прост въпрос се започват
> някакви безмислени писания вместо
> да се помогне и да се отговори по
> темата.Ясно е че съм сравнително
> нов във фотографията и затова се
> допитвам до хора с повече опит от
> мен!

ТукА е така и все по-лошо ще става. Ако владееш писмено каъвто и да е чужд език, опитай навън-там ще получиш далеч по-смислени отговори. И тук беше възможно допреди 5-6 години, но вече не става.

ПП: Един съвет. Разходи се до най-близкия фотомагазин и погледни 5d Mark IV (разликите в размера с Mark II са минимални) и Sony Alpha 6000. Помоли персонала да ти покаже и 2-3 обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 23:31

Благодаря на hotsnail,blr и exobexo за коментарите точно това ми трябваше.Търсех точно това размазване за което говори Hotsnail.
Просто незнаех дали сонито ще има същият ефект над снимките.
Явно е характерно за фулфреймовете да размазват повече от кропа,или поне това забелявам като разлика на портрети снимани с фулфрейм и кроп.Лека вечер и благодаря отново за смислените отговори.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   16-07-18 00:03

Не си разбрал правилно. Сензорите не "размазват".
Единственото, което е физически обусловено е, че върху по-големият сензор (при абсолютно еднакви други условия) ще попада повече светлина, просто защото е с по-голяма площ (количеството фотони на единица площ ще е същото). Всичко останало е въпрос на оптика (разбирай обективи) и използване на системата.

Двата апарата са коренно различни като замисъл, начин на работа, рзмери, тегло, ..., не случайно ти препоръчах да ги видиш на живо. Като качество на крайното изображение (със сравними обективи и ако знаеш какво правиш), предимството на Canon-а няма да е голямо. Имаш по-голям сензор, но доста стар. Могат да се дискутират още куп неща, но това може да стане след като ти си изясниш какво искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: lamerko   
Дата:   16-07-18 00:59

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   16-07-18 07:02

zazoman, с фул фрейм може да постигнеш по плитък DOF - дълбочина на рязко изобразеното пространство. DOF-ът зависи от:
- фокусното разстояние на обектива - при по-голямо такова имаш по-плитък DOF.
- блендата - при-по отворена бленда имаш по-плитък DOF.
- разстоянието до обекта - при по-близко разстояние имаш по-плитък DOF.

При кроп сензор нещата могат да се компенсират с използването на по-светлосилни обективи, но само донякъде. Друг е въпросът дали наистина целта ти е да постигнеш много голямо мазало. Има чудесни портрети направени и с кропки. Но да, чисто физически с фул фрейма си е по-лесно. Можеш да пробваш DOF симулатор за да видиш това за мазането, и да прецениш дали ще ти е достатъчно с кроп или не. Фул фреймът, който си избрал е тежък.

https://dofsimulator.net/en/




Публикацията е редактирана (16-07-18 07:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-18 07:46

5д мк2, но само ако 50мм е поне Сигма 50/1.4 първата, най-добре Арт 50/1.4. Може да е недостатъчно като дължина.
А6000 е тотално различно нещо, като 35/1.8 е доста далеч като комбинация дори от 5д мк2 с 50/1.8 STM.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   16-07-18 08:37

И Д600 и Д610 са по-добри от 5Дм2. Само казвам. Иначе и с кропа и с фулфрейма дефокусът е един и същ, само че при еднакъв дефокус, при фул фрейм хващаш повече неща в кадъра. Тоест ако с кропа решиш да се дръпнеш, за да хванеш същия кадър, тогава вече загубваш от дефокус. Според мен ако ще ходиш към Сони, по добре А7 , ако ще е огледало - по добре Никон. Най-добре 5Дм3 ама е повече парички.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-18 09:15

D610 също е добра идея, 5 различни 50мм с доста добри резултати.
В случая А7 не е никак добра идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Gecata   
Дата:   16-07-18 09:17

Сензорът на 5D2 може да е по стар, но шуми доста по малко отколкото сензора на a6500 (модел 2016). Имам ги и двата :)
5D2 определено се държи по-добре на високо ISO.
Low Light ISO 1815 vs 1347 (5D2 vs a6000)
Low Light ISO 1815 vs 1407 (5D2 vs a6500)!!!



Публикацията е редактирана (16-07-18 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-07-18 09:23

Сега има оферта за 5д мк1 с грип за 500 лв в базара. Ако няма да пукаш видео - тва е решението. За още 600-700 лв ше си вземеш и читаво стъкло на ЕФ байонет с АФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Стефан-Г   
Дата:   16-07-18 09:41

Набързо казано
5дмк2 - фулфрейм (повече боке, повече светлина), канон(канонски обективи(по-евтини) ама пак няма евтино за качеството), тежък, голям, повече батерия
а6000 - скъпи обективи, можеш да ползваш всякакви стари с преходник, кроп (по-малко боке и светлина и с обективи за фул фрейм не е толкова остър, ако ти е от значение), много компактен, по-хубаво видео, по-добри алгоритми за чистене на шум (но и канона след обработка на компютър ще излезе кристално, поне така е при 5d mark1).

Според мен ако искаш да се занимаваш с нощна фотография, портретна и като цяло снимките да са по-професионални вземи канона. Ако ще разнасяш фотоапарата навсякъде с теб и ще снимаш туй-онуй а6000 е идеален. И с него ще имаш добри резултати, но не мисля, че ще се докоснеш до фотографията в пълния й блясък.

За протокола, ползвам nex-6 с няколко fd-та, китовия 16-50 и си ми е добре.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Gecata   
Дата:   16-07-18 09:45

За Sony E-mount има много хубави, светли и нескъпи обективи. Като правило обективите за кропки са двойно по-евтини от тези за фул-фрейма. Колкото до бокето, то зависи от обектива, а не от големината на сензора.



Публикацията е редактирана (16-07-18 09:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »