Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Стефан-Г   
Дата:   16-07-18 10:25

Бокето зависи и от големината на сензора. [smilie24] А ако говориш за тези 16мм 2.8 и още някакъв 30мм, те май не много хубави. :D Поне за остротата и хроматичните аберации гледах оценки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: marves   
Дата:   16-07-18 10:28

Ако търсиш дефокус едно Sony A7 и ръчни обективи f/0.95 и f/1.2 има на килограм за цените на автофокусни DSLR-ски f/1.4 и f/1.8. Може и A6000 + ленс турбо II, но не е толкова удобно. Като започнеш да накачваш светкавици и тригери и съвсем ще се зачудиш как да го хванеш това телце.
Обаче портрета не е само зверски плитък DoF, гледам доста хубави неща с f/1.8 обективи на DSLR, че даже позатворени на f/2.2-2.8
Не се пускай по пързалката за възможно най-много "боке", че е краста, която не се лекува и "животоподдържащите лекарства" са скъпарски.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   16-07-18 16:22

написа:

> Бокето зависи и от големината на
> сензора. [smilie24]

Това не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: mitpis   
Дата:   16-07-18 16:49

И още нещо, което не е за пренебрегване Канона е много здрава желязна машина, доказала се във времето при професионалистите, доколкото разбрах този който ти предлагат е на малко кадри и ако не ти се ходи по сервизи и подобни задължително избери него. Аз имам един такъв мъкна го по сложни планински турове и хич не го мисля много дали ще го дрънна или закача за някоя скала или нещо подобно,е не съм го изпускал но има разни следи от инциденти, а пък една 50 1.4 ми се търкаля по един склон и нищо и няма само леки следи по пластмасата.



Публикацията е редактирана (16-07-18 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: chukov   
Дата:   16-07-18 17:05

Марк 2 е желязна машина и перфектен за работа
Ако става дума за работа сравнението му с А6000 е повече от безсмислено

И като картинка и като ергономия и като надеждност

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: rossen76   
Дата:   18-07-18 17:26

Здравейте колега ето и моят отговор .Едната камера Сонито е по лек за предвижване по добър за разходки сред природата , по хубави цветове .Канон марк 2 е по стар вече с не много хубави цветове , но по скоро би бил полезен за снимки от който да се вадят пари , и доста обработка с фотошоп

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   18-07-18 19:40

Чуков..[smilie24]

Росен76,даже не могат да се сравняват като цветове канона и това сони,особено пък при портретите.Като изкл.най-новия модел,където определено цветовете са много добри,то това не може да се каже за 6000-то.Жълто-зеленикавия отенък не веднъж е коментиран тук,та с поста си повеждаш автора.Не ме разбирай погрешно ,аз не съм фен на никоя марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   18-07-18 22:29

Не, че съм снимал с въпросното Сони, ама какви са тези жълто-зелени цветове? Ако снимате сурово, не би трябвало да има каквито и да е грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: quazimodo   
Дата:   18-07-18 22:31

написа:

> Здравейте колега ето и моят
> отговор .Едната камера Сонито е по
> лек за предвижване по добър за
> разходки сред природата , по
> хубави цветове .Канон марк 2 е по
> стар вече с не много хубави
> цветове , но по скоро би бил
> полезен за снимки от който да се
> вадят пари , и доста обработка с
> фотошоп


Това може да бъде написано от някой, който го е мързяло да прочете поне упътването на фотоапарата (за 5Д2 иде реч). Щом видя жълта ливада на снимка, ми става ясно, че е снимана със Сони [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: colorphoto   
Дата:   18-07-18 23:08

blr:Хм, на теория,снимането както се изразяваш "сурово" би трябвало да те прави безгрижен за цветовете,ама на практика не е баш-така...

Имаше изчепателна статия на руски за Д-800 от украински фотограф,снимащ професионално в РОУ,който смени системата навремето от канонска на никонска и след месец се върна на Канон баш заради трудните за оправяне телесни/скин/ цветове на Д-800;д-600 от онова време...

С Д-610 съм и имам кахъри при някои видове осветление с цветопредаването на телесните тонове.

После Никон ги пооправиха.

За портрети Канон са с оптимално цветопредаване.



Публикацията е редактирана (18-07-18 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: chukov   
Дата:   18-07-18 23:17

Абе тая статия я четох навремето. ГОляма мелодрама. Накрая си купи 1DX и - очудо - цветовете на кожата невероятни. АМи няма такова нещо. Снимал съм основно с Канон. Опитах и с 1DX - няма разлика в цветовете на кожата спрямо 5D3

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: colorphoto   
Дата:   18-07-18 23:24

Чуков,той от Д-800 се оплакваше,не от 5Д3.

Рекламата го беше изкушила за Д-800...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   18-07-18 23:25

Не знам какви ги говорите. Украински фотографи не познавам. Снимал съм с Никон, Канон и Олимпус. Никога не съм имал грижи с жълти треви или зелени човечета. Вярно е, че (може би) автоматичният баланс на бялото на канонските ми тела е бил една идея по-близо до това, което съм искал да постигна накрая, но това се оправя много бързо и безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: colorphoto   
Дата:   18-07-18 23:30

blr:Щом не знаеш какви ги говорим,надявай се да не узнаеш,че не е само до бранд но и до модел,споменах никонските тела с не най-удобно за коригиране телесно цветопредаване.



Публикацията е редактирана (18-07-18 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   19-07-18 00:43

И кво сега, един сензор в два различни модела (сурови файлове) и едното жълти треви и зелени човечета, другото ОК. Нещо ме будалкате. Ако беше така, да е пропищял света, а не само група форумни звезди в България и някакъв си украинец.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: colorphoto   
Дата:   19-07-18 03:27

blr: Човек,явно е че нямаш идея за какво споменавам аз и/или украинеца.

За кой един и същ сензор в различни модели и кои жълти треви това вече ти си знаеш.

Аз за друго писах.

Благодаря ти все пак че ме изкарваш звезда,па макар и форумна...

Украинеца,снимайки обикаля света,че и преподава този занаят,не го мисли него...



Публикацията е редактирана (19-07-18 03:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: quazimodo   
Дата:   19-07-18 07:36

Звезди незнам дали има във форума, но такива ултраси като тези, които подкрепят и пробутват непрекъснато продуктите на една фирма със заглавие от 4 букви, в други форуми не съм срещал.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: victory13   
Дата:   19-07-18 09:14

И то без да са пипали апарат на четири-буквието [smilie5]

Към автора... купете си сонито, щото ако вземете каноня, ще излезе че сте кривоглед далтонист [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: TPECHAT   
Дата:   19-07-18 09:19

Да... затова Сони 50/1.8 е два пъти цената на канонското... пресметуиф си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: mitpis   
Дата:   19-07-18 10:17

rossen76 Що пишеш за неща, за които си нямаш представа и като не си пипал въпросната машина. Канона има възможност да зададеш стил на снимката, тоест да промениш остротата, гамата и наситеността, като те се запомнят и с тези твои персонални настройки на практика създаваш нов фотоапарат и каквито си искаш цветове. Можеш да имаш 3 фотоапарата, като смяната им става с механичната врътка на режимите върху фотоапарата, като се сменят само позиция С1,2,3. Относно Фотошопа, всеки ползва за да докара нещо, което му трябва като въздействие, но за стандартни снимки това не е задължително. На мен допълнителния елемент като огледало не ми пречи, като се има в предвид, че не се разваля, а размера ми е доста удобен, защото нямам големи ръце, безогледалките се чудя как да ги хвана.Канона си е все още доста актуална машинка въпреки годините, на някои хора незнанието им пречи повече...



Публикацията е редактирана (19-07-18 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Nenov   
Дата:   19-07-18 10:29

5D II

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: burningice   
Дата:   19-07-18 19:39

Канона

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-07-18 15:03

Автор: quazimodo
Дата: 19-07-18 07:36
Звезди не знам дали има във форума, но такива ултраси като тези, които подкрепят и пробутват непрекъснато продуктите на една фирма със заглавие от 4 букви, в други форуми не съм срещал.


Аз пък никъде по световните форуми НЕ съм срещал такива талибани, които дивашки да пропагандират, че щом не е голямо, черно и с ПЕТ букви, значи за нищо не става, камо ли за снимки.
Само преди пет години в ТОЗИ форум "благодарение" на такива талибани Сони беше мръсна дума и всички, които "дръзваха" да пишат за "четирибуквената фирма", бяха провъзгласявани за кръгли идиоти, необразовани кретени и пълни нещастници.

Оттогава изтече много вода, а жълтите ливади продължават да растат в главите на quazimodo и colorphoto. В тези неграмотни халюцинации не би имало нищо лошо, ако техните автори ги пазеха само за себе си. Уви! Невежеството е войнстващо и настъпва по всички фронтове с всички средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   20-07-18 16:28

Ама те и за Никон пишат, че имало зелени човечета и жълта трева. За Олимпус сигурно ще кажат, че е синя. Тя може да се направи всякакъв цвят де.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: victory13   
Дата:   20-07-18 17:11

нЕкоИ си мислят че историята започва с тях [smilie5]

преди 10-11 години тук имахме силна сони група, дето никой не е гонил и навиквал... сещам се за митака от бургас, по-късно даже бони и др... обсъждаха се а100, а700, а200, а300, след това а900, а850... след това дойдоха полупрозрачните [shtrak]

но е вярно ще с настъпването на прозрачните накои привърженици издивяха... та там може да се чука, дето е спукано [smilie18]

по темата... нелепо е да се сравняват двата апарата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »