Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Xiaomi mi drone
Автор: Dragobat   
Дата:   07-06-18 21:42

Здравейте,има малко лев за харчене и малко съм се зарибил по дрончета и бих искал за мнение за въпростното дронче,защото сякаш за цената си е добре,а другата възможност е dji mavic pro ,но ще е втора употреба а китаеца ще е нов.Никога несъм хващал такова нещо в ръцете си и даже незнам как се управлява,но затова искам нещо по така че дори и да го счупя да не ме боли много (само малко).Условията са ми да е 4к и възможмо най-дълъг полет,raw, ако сензора е голям няма да е лошо но и с по-малък (сензор) ще се задоволя.Ще снимам предимно денем и сумрак.


Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: baginatora   
Дата:   08-06-18 11:01

Колега, и аз съм пред същата дилема, но съм си избрал Спарк.

По въпроса- прави ми впечатление, че голяма част от "опитните" оператори препоръчват запознаване с техниката на летене посредством евтини алтернативи. Аз лично си купих едно от тези вертолетчета за 20 лв с дистанционно, за да видя дали въобще ми е интересно да летя с такова нещо.

Е, интересно е :D

Пробвай първо с някой тъп куадкоптер за 20-50лв и така скачай на 4к и 30 минути полетно време.

Имай предвид, че трябва да се запознаеш и със софтуера за обработка на клипове- яките кадри не стават от самосебе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: lamerko   
Дата:   08-06-18 12:30

Определено Mavic Pro. Spark-а е по-скоро играчка, но пък забавна... Ксиаомито има няколко конкретни минуса за мен:
- не виждам в спецификациите да има вградена система за избягване на препятсвия;
- перките не са сгъваеми - когато са сложени, дрона става по-обемист от Макивика. А компактните размери на втрория са невероятно голям плюс;
- спецификацията за дистанциите малко е объркана - дават на Ксиаомито между 1 и 2 километра контрол, но в същото време пишат за лимит от 500 метра. Не знам как да го разбирам... при Мавика конртрола е до 4-7км (поне на теория);
- DJI имат доста добър опит в дроновете и вече въвеждат свои стандарти :)

Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: georgioiv   
Дата:   08-06-18 13:08

Spark-a не е играчка. Изкарал съм точно толкова пари с него, както и с фантом 3про, фантом 4 и с мавик еър които имам. примерно - чудесен е за летене в закрити помещения. Стабилен, прецизно управление. Лек е - 300 гр. и навсякъде където са ми искали разрешение за летене, минавам с номера, че това е играчка :)) Удобен комплект, чудесна чантичка. Временно, докато предишния ми Спарк си почива на дъното на езерото и си чакам новия, ползвам чантичката за Мавик и ми е ултра удобна.

Недостатъци на практика - снима само във FHD и няма никакви настройки на видеото. Няма RAW. Обхвата му на полет е до километър. Километър аз съм стигал с него. Мавик еър е същия като обхат, защото и двата се вързват по WIFI с кораба майка, а не по телеметрия. Всичко друго са му плюсове. Особено цената. Когато трябва да извадиш дрона и да снимаш момент - спарка е най-удобен, с най-бърз старт.

DJI е стандарт. И от към френдли управление. И от към съпорт. И от към части. И от към система, в която дрон, гимбъл и осмо мобайл са в една програма или са като външни устройства в други програми. То дори не е мерцедеса на дроновете, ако сравняваме с автомобили, ами е Теслата на електричките, ако трябва да сравняваме с електромобилите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: lamerko   
Дата:   08-06-18 13:20

За закрити помещения може да има някакъв резон, но на открито точно стабилността е едно от най-слабите му черти. А Мавик Про-то се държи по-стабилно на вятър и от Фантомите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: georgioiv   
Дата:   08-06-18 13:35

Аз изброих практическите недостатъци на Спарка.

Стабилността на вятър зависи от способността да държи координати възможно най-прецизно. Най-зле е Фантом 3 про. Фантом 4 и мавик про сравнително добре държат позиция, пробвал съм многократно в много тесни за маневри места. Със Спарк проблем с прецизност на полета не съм имал никога, до момента в който падна заради проблем с батерията. Мавик еър е една идея по-добре от спарка, може би заради по-голямата антена или заради по-доброто управление. На много силен вятър, когато с фантом 4 не мога да се вдигна, просто защото при излитане вятъра го събаря, с еър и спарк съм излитал. И те така.

Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: KadROo   
Дата:   10-06-18 00:14

За дроновете нямам мнение ,но и за мен и за жената купих по един телефон от тази марка. Резултатът беше по едно леко падане по един счупен дисплей хахаа

Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: stef7   
Дата:   10-06-18 00:36

С двете ръце за DJI, който модел те устройва. Ово е стандарт, както казват братята сърби. Много по-напред са от всички останали. Моя също го купих втора ръка.

По отношение на летенето - теорията е че е добре да свикнеш на някой малък и евтин дрон. Обаче тъй като съм нетърпелив прескочих този етап. Първо изгледах няколко клипчета за основните маневри и управление на дрона и направо полетях. В началото ползваш по-прости маневри и летиш на голямо открито пространство. И като свикнеш и усвоиш основите преминаваш нататък. От първия час се научих да го пускам от ръка, хващам във въздуха и т.н. За мен управлението е лесно особено ако не бързаш и не летиш надалеч. Успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: IVO70   
Дата:   11-06-18 15:44

Само да вметна че с евтините играчки се лети доста по трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: georgioiv   
Дата:   11-06-18 16:46

true story

Отговори на това съобщение
 Re: Xiaomi mi drone
Автор: nsirakov   
Дата:   11-06-18 17:27

Ако си взимаш дрон за летене има и други рейсинг модели... ако ти трябва за снимки тръгваш от Фантом 4А нагоре - иначе ще си разочарован доста от фото-то.., за видео - мавика и еър-а са супер

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »