Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-06-18 08:07

Сега, когато излезе шестата версия на добре познатия ни РХ 100, смятате ли, че с добавения 24-200 мм рейндж, това вече е и потенциална спорт и евент камера( 24 кадъра в секунда ,тих режим, възможност до 960 кадъра в секунда слоу моушън, 315 автофокусни точки). Не е ли това краят на сменянето на обективи в средния клас апарати?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: iasen2   
Дата:   06-06-18 08:19

Да, това е краят....или началото на края, по точно краят на началото, да перефразирам един човек с голяма пура, пускал бомби над София...



Публикацията е редактирана (06-06-18 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   06-06-18 08:37

Обичам да щракам спорт и от скоро започнах да бягам по състезания (планински) и няма как да мъкнеш DSLR или дори m4/3 с читави обективи.

Имам Rx100 mk1 и е супер баланс от тегло/производителност/здрав калъф, но ако не беше тази цена, 6-цата щеше да е брутално точен, че дългото на моменти ми липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: Offroad   
Дата:   06-06-18 09:20

Я, наследник! Интересно. [smilie24] Събрали си, както сами казват, два обектива в един - 24-70 + 70-200. Обектива като mm наподобява този на RX10 II с разликата, че по-голямото му братче е с фиксирана бленда, но при условие, че стабилизацията позволява снимане от ръка от порядъка на 1/8, надали загубата на 'бленда и малко' ще е толкова осезаема? А тези, които знаят кога и как да ползват вградения неутрален филтър си носят и статив обикновено. Единствения продължаващ недостатък, който отчитам е липсващия weather sealing - като се сетя колко пъти съм сушил тези дребосъци дори при снимане на лек дъжд в планините, да не говорим като са попадали с мен в реката. Оказват се сравнително издръжливи, не са изгаряли, но неприятния конденз, който се образуваше между лещите беше доста устойчив. Последния път се наложи да го суша на печката в х. Грънчар повече от час. Така че ако и това добавят, камерката ще се превърне в почти незаменим спътник (за мен). За замяна на средния клас обективи е малко пресилено, макар че аз в момента точно за това ги ползвам - да запълвам празнината между 12-24 и >100мм.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: marves   
Дата:   06-06-18 09:26

Дано обектива не е мазен като Panasonic TZ100, почти никакъв детайл и снимките в крайна сметка изглеждат малко по-зле от телефон.
Между другото има Panasonic TZ200 със същия сензор и 24-360мм обектив в тези размери. Но е по-тъмен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: mihajlov2   
Дата:   06-06-18 13:36

За диапазона 24-200 предпочитам това:


https://www.albedomedia.com/wp-content/uploads/2016/09/Olympus_M.Zuiko_12-100mm_f4_TC_01-600x800.jpg



По-тежичко е от RX-а разбира се и не толкова компактно. Но в комбинация с което и да е m4/3 тяло по качество на изображението слага в малкото си джобче всякакви супер ултра турбо зум сапунери с матрица 1 инч на Сони и Панасоник / RX10, FZ1000 и т.н./ при съпоставими размери и тегло на комбинацията обектив/камера.



Публикацията е редактирана (06-06-18 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: lamerko   
Дата:   06-06-18 13:48

Предполагам, че от към компактност и универсалност за туризъм, тази играчка излиза начело в класацията. Цената може и да е малко висока, ако се сравнява с цените на огледалата, но тя е горе-долу колкото последно поколение смартфон на повредените ябълки...



Публикацията е редактирана (06-06-18 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: n960   
Дата:   08-06-18 08:25

В тоя модел май липсва вграден неутрален филтър...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: asahi   
Дата:   08-06-18 09:51

Как си ги представяте спортните журналисти с такава камера?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: bobyn   
Дата:   08-06-18 10:16

@asahi кой говори за журналисти?! Това е любителска камера, ако не бъркам нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: farushko   
Дата:   08-06-18 10:19

Заглавието е доста неподходящо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: vga   
Дата:   08-06-18 10:20

Михайлов, много ти тъмно бурканчето бре! Пък и три Сонита ще наредя върху него. За кошмарната му цена не ми се и говори... въобще, къде отиде ти с тоя пост? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: asahi   
Дата:   08-06-18 13:29


"Автор: bobyn
Дата: 08-06-18 10:16

@asahi кой говори за журналисти?! Това е любителска камера, ако не бъркам нещо."

Ти не бъркаш, но stoyanvakarelov вижда в нея "спортни" способности. Да не вземе някой да се обърка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   08-06-18 13:41

За някой видове спорт изглежда перфектен.
Примерно планински ултратрейл, където всеки грам отгоре те скапва.
Ще тествам мк1 като участвам в Трявна Ултра след месец. А после, ако ми се заробват 3хил, на Орехово през Август ще съм с Mark 6.



Публикацията е редактирана (08-06-18 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: asahi   
Дата:   08-06-18 14:24

Ти там бегач ли ще си или фотограф? Ако можеш да ги съчетаеш двете - евала, ама ме съмнява.

Успех в бягането!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: Kalimas   
Дата:   08-06-18 16:59


@ stoyanvakarelov
>Не е ли това краят на сменянето на обективи в средния клас апарати?

Ми не, толкова много "екстри" не идват без щети. Сиреч... обектива трябва да криви някъде и сигурно ще има доста видими аберации, калпаво исо, в сравнение със средния клас. По скоро ще е конкуернт на телефоните и ниския клас.

Иначе, аз го виждам така, малък и с 200 на 2.8, ако исото е добро, става за вмъкване на концерти. Но цената ще му е по-висока от възможностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-06-18 18:11

Перфектно решение за туризъм и пътувания според мен. Лично аз съм впечатлен и в същото време изненадан от новото апаратче от Сони, не очаквах да сложат такъв варио обектив в тоя клас и серия. Браво!

От друга страна щях да бъда двойно по-впечатлен, ако бяха запазили диапазонът на вариото 24-70 и бяха увеличили размера на сензора на APS-C или поне 4/3” [smilie5]
Ама тогава пък въобще rx серията щеше да иде в съвсем друг сегмент, а и щеше да пречи осезаемо на продажбите на алфите. Абе добре са го измислили, то е явно [smilie5] и въпреки това похвално [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: nyamago   
Дата:   08-06-18 19:50

Перфектна камера НЯМА. И никога няма да има. Всичко е въпрос на приоритети и компромиси.

Като всички други камери и тази е "за едни - сватба, а за други - брадва". Много способно апаратче, но няма да удовлетвори приоритетите на някои фотографи:

- търсачите на убийствени боке-та няма да го харесат
- броячите на пиксели с лупа и печатащите в билборд размери също очакват повече резолюция и детайл
- пейзажистите на безкрайни поля и морета ще искат по-широк зум в късия край
- мазохистите с архивни ръчни обективи няма къде да ги завинтят
- хейтърите на марката вече са сигурни, че и това нищо не струва
- цената не е за тези, които търсят най-евтиното

Тук няма и грам сарказъм - всичко това са обективни причини моделът да не е подходящ за голяма част от фотографите. От друга страна явно има и достатъчно такива, на чиито приоритети новият модел отговаря и ще го включат в писмата си до Дядо Коледа.

Перфектна камера няма, но за всеки влак си има пътници и за всеки пътник - влакове!
Честит Петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   08-06-18 21:56

Заглавието трябваше да има въпросителна, да. Така зададено е неподходящо. Иначе за спорта защо не - 24 фрейма, автофокуса на А9..

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: papi   
Дата:   11-06-18 01:49

перфектна за какво ?
в чии ръце ще е перфектна...всяка камера в правилните ръце ще бъде перфектна...


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: papi   
Дата:   11-06-18 01:54

от два стола. та на земята...
понякога когато се занимаваш с две работи,не те бива в нито едната


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mark VI - перфектната камера
Автор: nsirakov   
Дата:   11-06-18 08:33

сапунерка... чак пък толкова да и се прехласвате...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »