Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Сърфиста   
Дата:   23-05-18 09:26

Здравейте,
От техническите спецификации и изгледани клипове не получих еднозначен отговор за следните въпроси:
Системата е предавател и приемник(ци)
https://dynaphos.com/product/11/57/3480_godox_x1s_-_24g_ttl_trigger_for_sony

1. На Sony a6000(ILCE-6000)и А7 имам ли управление на HSS когато светкавицата не е на фотоапарата?
2. Ще имам ли HSS на модели от систената GODOX които не са за SONY? примерно ТТ685N, TT600, 850...
3. Каква е синхронната скорост по второ Перде?
Предварително Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: baron_barbaron   
Дата:   23-05-18 12:31

На въпрос 2. Да ще има.. Всички предаватели и приемници от системата X позволяват HSS без значение, с какво краче е светката и дали приемника е вграден или не в светката.

За въпрос 1. Нямам представа.. Ползвам няколко компонента от тази система, но не със сони.

ЕDIT:
Ползвам никонските им варианти, когато управлявам TT685n с X-pro/n на дисплея на светката пише NIKON. И в ръководството на светката пише, че в зависимост от системата с която се снима, на дисплея ще излезе съответната марка, ако е една от 5-те, за които има пълна съвместимост. Освен това може да се управлява примерно от X-pro/s и от X1T-c едновременно, нищо че е за никон. С две думи може да се ползват компоненти за различните фото системи, заедно. И светките да работят с по няколко трансмитера едновременно.



Публикацията е редактирана (23-05-18 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Сърфиста   
Дата:   23-05-18 12:54

Благодаря!
Тост Лимитиращ е предавателя да се куплира със съответния модел камера, от там преходници 'Х' и светкавици от системата Годокс, могат пъноценно да бъдат управлявани?

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: baron_barbaron   
Дата:   23-05-18 14:56

Ами без да твърдя на 100% че е така. Но аз си мисля, че тази система чете ттл данните от съответния апарат и ги преобразува в техен си "пакет" данни, който е заложен във всичките им "играчки" [smilie6] X-pro е ъпгрейд на X1T, без значение дали за никон, канон, сони... И за фуджи и пентакс мисля че има. Недостатъкът на X-pro е, че не може да се слага нещо отгоре му, а X1T има чехълче. Но във всяко друго отношение X-pro замества X1T. И веднъж конвертирани данните, за годокската система, те са си еднакви за останалите компоненти от нея :)

Да ограничението е само крачето на предавателя.. Ако ползваш сони апарат си вземаш X1Ts, X-pro/s или поне една светка която има вграден предавател и ТТЛ.. Например TT685s. ТТ600 работи с X системата, но няма ТТЛ.. Респективно тя може да свети с различна сила когато се управлява от някой от изброените компоненти, но закачена на апарата, си е само в режим "М"

Последната буква от модела, указва за коя система е нещото.. За това и ТТ600 няма буква накрая :)

Лично на мен много ми харесва концепцията им, а X-pro-то е направен изключително "френдли" и се работи адски лесно с него. X1T си работи ОК, но с това малкото диплейче, е сложна работа.. Кой параметър, за какво е.. Трябва да се помни :D



Публикацията е редактирана (23-05-18 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Сърфиста   
Дата:   23-05-18 17:19

Поръчах и ако не мине котка път скоро ще видим каква е истината...:)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Сърфиста   
Дата:   29-05-18 11:33

До тук сериозно разочарование след три дни експерименти резултата е следния:
- Sony A7 + X1Ts+ Godox v860c ving - Поддържа HSS;
- Sony A7, A7Rii, a6000+ X1Ts и Godox (V850 V860c)+X1TR - Няма запалване на светкавиците дистанционно. Между тригера и приемника има тестов сигнал. При снимане лампичката на приемника светва постоянно но светкавиците не;
- Sony A7 i A7Rii разпознават тригера на всички режими на светкавицата и показват HSS, a6000 разпознава тригера единствено в режим WL.
...
И така колеги ако имате някакви съвети или идеи казвайте да пробвам

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: baron_barbaron   
Дата:   29-05-18 12:58

Това може да се дължи на стари версии на фърмуеърите.

http://www.godox.com/EN/Download.html от тук могат да се изтеглят последните версии.

"Sony A7, A7Rii, a6000+ X1Ts и Godox (V850 V860c)+X1TR - Няма запалване на светкавиците дистанционно. Между тригера и приемника има тестов сигнал. При снимане лампичката на приемника светва постоянно но светкавиците не;"

Тук не разбрах, с X1Ts се опитваш да запалиш V860c и V850+X1Rc или греша.. Ако е така не би трябвало да има проблем.
Отделно ако се опитваш да ги палиш в HSS, по спомен трябваше да го разрешиш допълнително.

Aз с никонски Xpro, съм палил V860IIc и си работи ОК



Публикацията е редактирана (29-05-18 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Fifata   
Дата:   29-05-18 13:53

Снимам с тела А6000, А7ii и А7iii с два синхронизатора X1Ts и паля AD200 директно, АД180 с X1TR на 2.4GHz, V860ii директно през вградения сихронизатор и AD600 без проблем по същия начин.
Или ти не правиш нещо като хората или имаш проблем.

П.С. HSS работи на всичките светкавици с всичките синхронизатори и начини на пускане.
Даже е тестван и на AD360 първа версия със закачен X1TR на нея.



Публикацията е редактирана (29-05-18 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: baron_barbaron   
Дата:   29-05-18 14:01

Аз нещо не разбирам май :) X1T(буквичка) и X1R(буквичка) са различни компоненти. И двамата пишете X1TR, но предполагам че става дума за X1R и буквичката накрая, може да се окаже ключа в случая. С две думи ако се опитваш да палиш светка с канонски ттл, е нужен X1Rc.

Освен всичко, в предпоследната версия поне на Xpro-n, е изчистен точно проблем от това естество. За това и препоръчах да се провери и версията на фърмуера, ако не е последната да се ъпдейтва.

За останалото съм съгласен с fifata :)



Публикацията е редактирана (29-05-18 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Сърфиста   
Дата:   29-05-18 14:01

"Sony A7, A7Rii, a6000+ X1Ts и Godox (V850 V860c)+X1TR - Няма запалване на светкавиците дистанционно. Между тригера и приемника има тестов сигнал. При снимане лампичката на приемника светва постоянно но светкавиците не;"

Под дистанционно имам в предвид че на всяка от светкавиците поставям приемника.
а на съответния апарат тригера. Когато всичко е подготвено и включено и натисна тест бутона на тригера, светкавиците светваха, както и лампичките на тригера и приемника. Обаче като снимам с фотоапарата, светкавицата не светвана тригера лампичката примигва, а на приемника светва за постоянно.
Светкавицата V860c я слагах и във Master i v Slave режим няма промяна.
Fn менюто е по следния начин:
00-00;
01-on;
02-28;
03-in;
04---;
05-1/128;
06-03;
07---;
08---;
09---;
10-00;

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Сърфиста   
Дата:   29-05-18 14:04

Относно малките буквички комплекта е за СОНИ;
X1Ts i X1Rs

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: baron_barbaron   
Дата:   29-05-18 14:07

Ами ето къде е проблема... Приемника трябва да ти е X1Rc не X1Rs. За да ползваш TTL на канонските светки.. V860c нямаше ли вграден приемник от X системата. За втората версия знам, че има, но за първата не съм сигурен...


С две думи, за да се случи това което искаш. Нужни са ти X1Ts/Xpro-s и X1Rc (не X1Rs).

Ако се загледаш, пиновете на светката и на ресивера, в твоя случай са различни. Ето защо се случва. А когато натиснеш тест бутона, тя пали само от централния пин, и игнорира всякакви инструкции, освен импулса.



Публикацията е редактирана (29-05-18 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Сърфиста   
Дата:   29-05-18 17:50

Благодаря много
Дано да е само това. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможности на системата GODOX X1-s
Автор: Сърфиста   
Дата:   11-06-18 10:14

Здравейте,
Смених оборудването като новото е Синхронизатор Xpro-s, а светкавицата е TT 350N.
До тук с а6000 голяма радост особено нощно време.
Обаче нещо с HSS е съм сигурен, че нещата са както трябва.
С две думи светкавицата светва обаче нямам никаква разлика в картинката. След скорост 1/160, пълен мрак. Реших да снимам директно срещу светкавицата и пак пълен мрак...нещо май пропускам...
Днес изключих корекцията на червени очи и освен лага при задействане на затвора никаква друга промяна.
Ако някой се е сблъсквал с проблема...пишете моля!
Спорен!



Публикацията е редактирана (11-06-18 10:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »