Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-03-18 16:19

Здравейте!

Има едно тържество, което искам да пусна на живо във Фейсбук, но да е със външна камера, а не с тази на тела. То ест ще се работи на лаптоп - дори ако е възможно комбинирането на 2 камери ще е супер.

Всякаква информация по темата ще ми е полезна. Благодаря ви :)

Отговори на това съобщение
 Re: На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: lamerko   
Дата:   15-03-18 16:22

Много екшън камерки от рода на GoPro имат лайв стрим към Фейсбук/YouTube

Отговори на това съобщение
 Re: На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: Джъмбо   
Дата:   15-03-18 16:39

https://obsproject.com
и уеб камера... ако нямаш и искаш да ползваш сериозна камера или две.... ти трябва някакъв конвертор от типа на това

Отговори на това съобщение
 Re: На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: asahi   
Дата:   15-03-18 18:00

Кой е тела?

Отговори на това съобщение
 Re: На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-03-18 19:02

Да стига телефона да поддържа връзването на външна камера с по USB. Виждал съм много такива директно да стриймват в twitch.tv и youtube.

Отговори на това съобщение
 Re: На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   15-03-18 21:31

Извинявам се, че се намесвам в темата, но мога да споделя аз какво успях да постигна. Колегата с който работим зедно има Sony AX33 4K камера. Имам кепчър за USB и през OBS Studio стриймвам в Youtube само. Във Фейсбук като споделя се показва в публикацията, че има видео на живо, но препраща към Youtube. Колегата има на телефона си Sony Xperia XA1 приложение с което упрравлява камерата си безжично, но не знам дали ще може директно от телефона си да стриймва във Фейсбук? Ако може и някой от вас знае как, моля нека да сподели. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-03-18 22:26

И през лаптоп няма ли да е по-добре за да може да се вземе звука от микрофона (пулта) доректно.

Отговори на това съобщение
 Re: На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: PIXEL5   
Дата:   17-03-18 12:57

Привет.
Ето ви едно интелигентно решение: https://getmevo.com/
Камерката е малка но е изключително удобна. Цялото управление става през телефона - настройки и контрол по време на снимките.
до преди няколко месеца беше единствената камерка, която позволяваше стриймване едновременно във фейса, тубата, вимео, Перископ, инстаграм.
Има опция, която позволява запис на вградената карта. Тогава записа може да бъде и в 4К. Естествено от обективче като на телефон не можете да очаквате кой знае колко, но е много повече от прилично. Възможности за ръчни настройки, бял баланс, исо, скорост и още такива глезотийки.
Целия процес се извършва през лайфстрийм - където естествено трябва да си създадете профил. Има и възможност за безплатен такъв - естествено доста орязан. Ако си платите профила - минималната такса беше към 10 евро - ползвате всички опции на тяхната софтуерна платформа - която е нещо подобно на ОБС студио. Възможност да закачите колкото камери желаете и да ги управлявате през телефона. Прехвърлянето от камера на камера става с нежен преход - все едно съм си в студиото. можете да запомните няколко позиции предварително - примерно близки планове на отделни лица и да си ги активирате или сменяте само с докосване на тъча на телефона.
Препоръчвам камерката заедно с Мево Бууста - защото така можете да закачите и интранет кабел. От друга страна така се ползва още една батерия, доста по - голяма и на практика си обезпечавате до 10 ч запис.
Когато ползвам само камерката - мога да си я закача на хотшу-то на фотоапарата - в предвид размера и става супер.
Пропуснах - самия процес на стриймване става като се ползва нета от телефона или ако си имате допълнително бисквитка или друг доставчик. Според мен - изключително добро решение. Когато съм в зала - примерно концерт или нещо подобно - си я поставям на сцената и си сядам спокойно на мястото и си я командвам през телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: На живо във ФБ с външна камера - възможно ли е?
Автор: amza   
Дата:   21-03-18 15:54

Дали мога от panasonic gh5 да стриймвам live във facebook? Ще бъда движеща камера, няма да съм статичен. Има ли начин това да се случва с приложение от телефона?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »