Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Fujifilm X-H1
Автор: alext   
Дата:   12-02-18 10:43

February 15

– 5-axis hand shake correction with effect of up to 5.5 steps
– Electronic front curtain shutter, electronic shutter
– 24.3 MP, X-Trans CMOS III sensor
-14 fps with Electronic shutter, 11 fps mechanical shutter
– X-Processor PRO
– a rugged magnesium alloy body
– EVF is 3.69 million dots, the maximum framelet is 100 fps, the response is 0.005 seconds
– 3 inch 1.04 million dot touch type liquid crystal monitor
– Film Simulation ETERNA
– Cinema 4K 24 fps, 4 K 30 fps
– 120 fps slow motion video in full HD
– F-log (can be recorded on F-Log directly to SD card at 4K)
– Video bit rate up to 200 Mbps
– Built-in high-performance microphone
– Improvement of AF algorithm
– ISO 200 – 12800 (ISO100, 25600, 51200 in extension)
– Dual card slot
– Wifi
– size 139.8 x 97.3 x 85.5
– Weight 623 g (including battery 673 g)



https://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2018/02/fuji_x-h1_020-1.jpg




https://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2018/02/fuji_x-h1_023.jpg




https://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2018/02/fuji_x-h1_024.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   12-02-18 10:59

Яката работа![cool]
п.с. Ширканчо ще го оплюе ама дреме ви?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   12-02-18 11:26

При фуджи винаги е интересно, колко от новъведенията ще бъдат добавени чрез нов фърмуер към старите модели.[shtrak]
Иначе наистина изглежда добре, интересно е доколко добре са се оправили със стабилизацията в тялото, все пак им е първи модел с такава [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ivjordan   
Дата:   12-02-18 11:35

Не ме разбирайте грешно, не се опитвам да оплювам апаратчето. Изглежда страхотно. Но приказката за компактност отива в кофата. Апаратът е с по 1 см. по-широк и по-дълбок от Д7200, само на височина печели около сантиметър.
На тежест е с "цели" 2 грама по-лек.
Което всъщност е много добре, основният недостатък на безогледалките беше мижавия размер, а от там и липсата на ергономия. Това вече си е истински апарат с истински размери и евентуално, удобен за работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   12-02-18 11:45

Супер е камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-02-18 11:51

Но приказката за компактност отива в кофата.

Не е така, те всичките им са компактни, просто този е голям и е отделна категория за хора, които предпочитат такива размери. И сега като пуснат 200/2, 8-16,100-400 всичките са големи и тежки обективи и на малки тела не вървят, такъв вид обективи няма как да са малки като цяло заради физиката.
Нека си имат различни модели за различни предпочитания.



Публикацията е редактирана (12-04-18 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ivjordan   
Дата:   12-02-18 11:54

Да де, това ми е идеята. Имам Фуджи и единствената причина, поради която не се ползва и събира прах, е малкия размер и наблъсканите копченца и като цяло сапунерското усещане. Сега вече това няма да е причина.
Е, друг е въпроса, че това ще е на умопомрачителна цена, но след някоя и друга година ще поевтинеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: alext   
Дата:   12-02-18 11:57

и горният дисплей ще е нещо ново за безогледалка, доколко е нужен обаче, като цялото инфо го има във визьора и на екрана. Грипа изглежда перфектен

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-02-18 12:12

Според човека е. При мен пък малкия размер е голямо предимство, по-незабележимо е.
Май ще е около 1800 USD , което ще рече че цената на XT-2 ще падне и като му сложиш един грип тамън работата :))

@аlext Съгласен съм за горния екран

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-02-18 12:13

Аз пък чакам да пренесат фокус бракетинга от новия фирмуеър на GFX-a :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: marvesss   
Дата:   12-02-18 12:19

lamerko - дай повече инфо за този фокус бракетинг.

има един hasselblad 100MP с подвижна матрица, но се ползва за СУПЕР резолюция - измества по един пиксел и стаква всичко в един 100MP файл, всеки пиксел е сочен (има си R, G и B данни) и картината е нещо страшно, като Foveon на стероиди.
Това е много по-добра функция от HiRes на Oly/Sony, надявам се и те да го внедрят.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-02-18 12:32

Не става въпрос за супер резолюция. От слуховете, но май са ги потвърдили, че датата се задава:

GFX 3.00

Focus bracketing
With the update, the automatic recording of image series (up to 999 images) with different focus settings is possible. After each triggering, the camera independently shifts the focus plane by the previously set step value (1-10).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: D_Ave   
Дата:   12-02-18 12:53

хахаха, те безогледалките скоро ще станат по-големи от огледалките бе:)

само за сравнение:

size 139.8 x 97.3 x 85.5

Canon 80D

139 x 105 x 79 mm

Canon 6D

145 x 111 x 71 mm

до тук с митовете и легендите за малките безогледални тела.

а другите неща като focus bracketing-а и броя кадри в секунда съм за, но относно размера....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-02-18 12:58

Имаше някъде интересна дискусия в слуховете относно размерите - обобщаващото мнение беше, че тук се търси професионална камера, която да е удобна за работа, а не туристическа сапунерка.

Преди време като се бях набрал на големите размери, си взех X-T10 именно по тази причина. Да, но пък играчката взе че ми хареса, а моите лапи не са от най-малките... а копчелъци навсякъде - постоянно натисках нещо дето не биваше. По-едно време подържах малко X-T1 и... абе сладка работа, направо заспа в ръката. Та така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   12-02-18 13:01

Santuco, бъркаш.Аз не плюя директно Fuji, а безумните цени на изоставащата им технология относно екстрите. Но най-вече обичам да дърпам фанатизираните им фенове за опашката. И аз снимав с Фуджи, ама май все още съм с всичкия си акъл и двата бъбрека.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: krist   
Дата:   12-02-18 13:14

За съжаление, е нагоре като тегло спрямо X-T2 [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   12-02-18 13:14

Мен Fuji ме спечелиха най-вече с качествена изработка и със страхотния дизайн на камерите си. Някак си създават едно допълнително удоволствие при снимане. За мен това тъпкане на телата с всякакви екстри е непотребно. Затова и ще подмина този X-H1, с надежда, че XT-3 ще вземе поне новия грип и евентуално сензор с по-голяма резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   12-02-18 13:40

Най-накрая направиха и тяло, на което 16-55 ще е удобен за ползване [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: keri-di   
Дата:   12-02-18 13:53

5 осева стабилизация на APS-C матрица,физически е невъзможно да се реализира във по-малко тяло-физиката си е физика!
Дали ще се доближи до ефективността на тази при MFT предстои да се види-важното е,че я има.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   12-02-18 14:04

keri-di написа:

> 5 осева стабилизация на APS-C
> матрица,физически е невъзможно да
> се реализира във по-малко
> тяло-физиката си е физика!

По-голямото тяло не е заради стабилизацията. Сони са успели да съберат стабилизация в а6500 - тяло с почти същите размери на a6300. По-голямото тяло е нужно за по-ефективно охлаждане (необходимо при 4к видеозапис) и за по-голямо удобство с големи обективи като зумовете на f/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: kvakioh   
Дата:   12-02-18 14:05

Пак някои ще ревнат за исото, че е 200

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   12-02-18 14:23

А кой пък казва, че безогледалките трябва да са супер малки( А6000 е като от "зрънчо" изваден да го е.а[smilie5] ), на тях предимството е друго...,но това няма как да го разбере човек снимащ с огледален! За любителите на малоразмерните си има Е3[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   12-02-18 14:26

Съгласен. Безогледалките могат да се правят малки и големи. Огледалките са си големи, малки трудно стават [smilie5] Така че нека има избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-02-18 14:36

Нека, нека че иначе няма да има за какво да се спори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: victory13   
Дата:   12-02-18 15:04

[smilie23] тая линия я задраскваме... та ако ще и червена тесла да има пред/зад сензора...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »